Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

plivit
16. jan 2010

🙂 andy,alika serafinka blahoželám nech sa vám všetkým darí 😎 a z bábatiek máte veľkú radosť 😵

jonas17
16. jan 2010

Ahojte, mám pre vás odkaz od Evci 35.Včera poobede sa jej narodil Martinko s mierami 3980 g a 54 cm.Je zdravý a robi jej radosť.Tak jej držte palce, všetky vás pozdravuje! 🙂

liwka
16. jan 2010

ahoj, bruska. dakujem, ze ste na mna mysleli, sme oka, len sme museli zasa necakane behnut domov, kvoli nasmu skvelemu autu, ale uz je vsetko v pohode.
z celeho srdiecka blahozelam maminkam a novonarodenym babatkam pocnut zdenkou a Sofiou, loss a Miou az po evku a Martinka. maminkam prajem rychle zotavenie a vela mliecka a babatkam, aby dobre papali a rychlo priberali 😀
a andy, ty si teda zradkyna. takze v stredu sa na tej poradni mozem rozpravat akurat sama so sebou 😀 , ale amozrejme ti velmi gratulujem, je super, ze to uz mas za sebou a maly je teda riadny chlapusko. dufam, ze si mala porod aspon o trosku lahsi ako adros a ze si uz v pohode.
a trnafcanky, je to zatial tak, ako som predpovedala- v tej nemocke sa postupne vystriedame 😀
Zuzi, Renka, snad nie je nic stratene... velmi sa snazime, dnes sme sa na panelke dobre ponatriasali, este vecer nejaky kupel, sex... a snad sa stretneme 😀 😀 😀 😀

gucz
16. jan 2010

liwka som rada že si sa ozvala, akurát som na teba myslela, či si nešla v stopách Andy. Ja ako to tak sledujem, tak nakoniec z Vás porodím posledná 😀 . Poradňu mám vo štvrtok, škoda, zasa sa nestretneme 😒 . Dnes sme vybehli do TT a ako sme tak chodili, tak som schytala pár takých poslíčkov, že som normálne merala na hodinkách časy medzi bolesťami. Ale prešlo to a teraz sa nič nedeje

gucz
16. jan 2010

ozaj ja som tak isto ako zazalienka nastúpila na materskú 18.12. a včera mi prišla na účet materská. Ale to vyrozumenie o schválení materskej ešte stále nemám

liwka
16. jan 2010

Reni, skoda, ze nemas poradnu v stredu, mohli sme sa stretnut. ☹ v tej nemocke sa fakt obchadzame....

minix
16. jan 2010

ja som sa nestacila divit, na matersku som nastupila 8.12. a prisli peniaze na ucet, aj tie za PN za november, asi moja audiencia v SP pomohla. 🙂)))

K.a.t., dik, opytam sa v tej lekarni priamo na Antolskej. A Tebe dnes drzim palce, uz sa to blizi, nie?
mas dohodnuteho Roziho?

roxy_1
16. jan 2010

teda holky vy jste se rozrodily...pomalu nestiham doplnovat tabulku 😀 😀 😀

serafinka a evca35 gratuluji k vasim babetkam....at jste zdravi a mate dost mlicka 😉

olienka12
16. jan 2010

Jeej nove babatka, valibuci sa rodia len co je pravda. Zelam skore zotavenie,vela mliecka a nech vam drobci robia len radost 😀

sisipetka
16. jan 2010

gratulujem vsetkym novym maminkam a babatkam - pekne sa to od vcera rozbehlo 😉 😵

ives77
16. jan 2010

ahojte kočky malý spinká tak mám kus času ,chcem prv pogratulovať novým mamainám a ich bábetká zaželať vele syl a vela zdravíčka a maminkám vela mliečka 🙂 roxy už aj ja mám malého v albe tak môžeš hodiť niektorú
fotku k ostatným bábetkám nech sú tam všetci dík 😉 a čo maminy ako si zvykáte na svoje ratolesti?mi zatial cez den papáme každé 3hod ale v noci vydrží aj 4 ale nie vždy a čudujem sa že som vždy fit a niesom unavená,mliečko máme a už mi zmyzli aj tie hrče spod pazúch Oli masírovala som si to tak ako si mi písala takže vdaka pomohlo ako malý držíte sa?

olienka12
16. jan 2010

ives ahoj som rada,ze pomohlo u nas to ide pomaly, bojujeme pri kazdom papani aby tahal z prsnika, ked je kludny krasne saprisaje a taha, ale vytaha predne a ked sa treba zapriet a tahat zadne zacne byt nervozny a to znervoznuje aj mna 🙂) snad sa to upravi 😀 inak je to uzasne babatko spinka krasne aj 4hodky a place,len ked je hladny 🙂

drobec123
autor
17. jan 2010

ahojte,
tak pridavam sa do partie co sme ponocovali posledne noci. nasa malicka ma nejake krce, vystiera nozky a mam pocit ze trpi. potom si popriadne pukne a na chvilu je kludna a o 10 min sa to zopakuje. ale len poobede, podvecer a v noci. cez den spinka ako anjelik, len sa napapa a je tuha. nevieme odgrgavat, tak asi podobne ako u adros sa aj nam v brusku hromadi vzduch a potom mame stikavku. ale nevymenili by sme ju za nic na svete ! je uzasna, ako sa na nas pozera, mam pocit ze vsetkemu rozumnie, taky dospelacky pohlad ma 🙂
gratulujem novym babatkam a maminkam, a drzim palceky vsetkym ktori na tento zazrak este cakaju. mozno prave teraz sa rodi dalsia nasa posila 🙂
papa

petronelka77
17. jan 2010

Ahojte tehulky a maminky 🙂 .
Gratulujem k vsetkym novym babatkam a prajem vela, vela zdravia.
Drobec, ako keby si pisala o mojom malom, ohladom bruska. Mame vsetky priznaky ako vy. Pijeme feniklovy cajik, tak je to uz trosku lepsie. A ten pohlad, cisty dospelak 🙂 .pa

mia.
17. jan 2010

Ahojte, ja som na MD od 13. 12. a v piatok mi prišlo vyrozumenie o dávke... ale prašule mi ešte na účet nenabehli, mám pocit , že to bude okolo 20. - teho.
Ďalšie nové bábenká, gratulujem!!!!!! 😵

slniecko01
17. jan 2010

Drobec123 Nelka je teda krásavica 🙂

genialna
17. jan 2010

Gratulujem všetkým novým maminkám a prajem vela zdravicka a mliecka.. 😉

stylly
17. jan 2010

roxy:Ahojky tak co mimísek????

roxy_1
17. jan 2010

Stylly ahojky Tobi je uzasne ditko,je strasne hodny,jen abych to nezakrikla 😀 vubec neplace jen malo a to uz je co rict,nocni budeni na krmeni je stale po 1-2 hodinach ale to se casem spravi,mlicka mame zatim taky dost. 🙂

divala jsem se ze uz jste konecne doma,ted uz jste kompletni rodinka pokupe 🙂 a jak to zvladate?

zdenka73
17. jan 2010

Andy, Alika, Serafinka, Evca gratulujeeeeeeem k babatkam. Snad sa rychlo zotavujete po porode.
Ja som este v nemocke, uz som sa v pohode zotavila po cisaraku, len to vstavanie z postele je este stale tazsie, ale inak super. Sophia je dobrucke babetko, spinka, 3-4 aj 5 hodin, mliecko sa nam dnes dostavilo tak to bude lepsie.

bebel
17. jan 2010

K.a.t.k.a : ide na to dnes 🙂 , Zaza: v stredu...
Kto ešte ostal 2 v 1?
Minix, Bayleisa,Nedockava, Babush, Mia, Krpuch, Liwka, Gucz a Ja?

zazalienka
17. jan 2010

ahojte.. no vyzerá to tak, že už len my skalní.. u mňa nakoniec zmena, mám alergiu na jód, takže predsa spinál, nejak mi to už musí pichnúť, hádam to v zdraví prežijeme.. ja len pevne verím že keď v stredu porodím tak najneskôr v nedeľu sme doma.. som asi moc optimistická, že?

liwka
17. jan 2010

jej, to nas je tak malo? no, aspon viem, preco to tu na konikovi v poslednom case tak viazne 😉
vacsina z nas je plne zamestnana svojim drobcekom 🙂

bebel
17. jan 2010

Matne si pamätám , že v nedeľu to nebolo možné, ale dôvody presne neviem- všetky ostatné baby prepúšťali v pondelok ráno......Mne sa Bruno narodil tiež v stredu a aj tak nás pustili až v utorok - kvôli mne. ☹
Zaza má to 1 veľké + budeš sa môcť prirodzene rozkojiť......kamoške v KE Šaci malú priložili po sekcii na prsník hneď na sále a nemajú žiaden problém s mliekom 😉 .

zazalienka
17. jan 2010

v sobotu nás určite nepustia, takže asi potiahneme až do pondelka, aspoň nás hneď zaočkujú a môžme ísť.. teda dúfam, že nenastanú žiadne komplikácie a nestvrdneme tam dlhšie..
dúfam že sa nič nestane, že prežijem ten vpich, kvôli ktorému mám nočné mory.. ostatné som zažila v lokálke, aj rezanie a zašívanie.. len ten vpich..

babush
17. jan 2010

ahojte...tak sa nam to zase pohlo tak narazovite 🙂 gratulujem novym maminkam a vitam nove babatka 🙂
No a naozaj nas uz vela neostalo...ja sa bojim..ze tak ako ma udrziavali, aby som vydrazala do januara....tak nakoniec este aj prenasat budem a nakoniec vo februari sa nam mala vypyta na svet.
Doteraz som bola uuplne v klude, ale posledne dni a noci su o nicom...fakt ma uz vsetko tlaci, boli a picha...a to fakt nie som nejaky kverulant a ze by som sa prilis pozorovala. Tak sme uz aj dlhe prechadzky zaradili do programu, teply kupel bol tiez, no a s drahym sme dali sex po 2. mesiacoch 😀 😀 ...ale bohuzial...sa manzel boji jak slak...
Takze to necham zajtra na poradnu a ako sa vo mne porodnik zase "pospara" a mozno nieco vyvola ako naposledy 🙂
Zazalienka...spinal bude urcite okej...budes mat rychlejsiu dobu rekonvalescencie a uvidis, ze ti to dobre pichnu..aby si sa netrapila s bolavou platnickou

Inak...uz ste si objednavali darcek u manzelov za porod? 🙂 Ja este nemam vymyslene, alebo mate taky zvyk vobec? U nas sa zvykne nejaky sperk...na tie ja moc nie som...ale zase nausnicky nove by som este asi zvladla 😀 😀

zazalienka
17. jan 2010

hehe babush, mna to tiež napadlo.. ja nie som moc šperková, a tým že som alergik, zvykla som si na chirurgickú oceľ, a toho mám tak akurát.. ja som si objednala u manžela výlet tour de obchody, konečne sa obliecť od hlavy po päty (keď sa dám do poriadku).. už nemám čo na seba, tak vyriešim handry.. celé tehu som okrem tehu riflí drala zásoby, a mám takmer prázdnu skriňu..

bebel
17. jan 2010

Babush ja som už dostala predom náušnice a prsteň s tahitstkými perlami a briliantami...na Vianoce, za Bibku aj k narodeninám 😀 za každé 1 ks.
Pri Brunovi som trvala na vlastnom aute 😝 , aby sme boli samostatné 1tky.

babush
17. jan 2010

auto mame tiez kazdy svoje, takze to je ok. Aj ked za porod by som si auto asi nepytala. To skor vrtulnik hehe Skusim si vybrat tie nausky, nech sa potom mozem malej chvalit, ze to mam vdaka nej 🙂

zucana
17. jan 2010

juuj baby ved vas tu uz nie je vela...
ja mam coraz castejsie take kramove bolesti uplne dole...je to normalka?
ja uz mam darcek tiez vybraty 😀 ale povedala som,nech ho kupi az ked sa mala narodi 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre