Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
16. feb 2010

mimix skus mokru plienku ja to tak robim doma aby som z malou nemusela do kupelky tak len vezmem plienku co mam uz vyradenu na pranie namocim a tim vytriem ritulku ale to prve otriem tiez vlhcenou utierkou alebo pamperskou zalezi kolko ma nalozene a ci to ma len na zadku alebo sa jej to roztiahlo aj dopredu 😉

krpuch
16. feb 2010

ja som pribrala 20 kg a v nemocke som stratila len 7 napriek tomu, ze maly mal 4170 g. teraz som stale plus 8. pred tehotenstvom som mala 49. par nohavic obleciem, ale este mam stehna a zadok trochu väcsi, takze som v tom napratana...a bojim sa ich nosit, aby som moc netlacila na maternicu, kedze som mala to silne krvacanie, nech si tam nieco nepotentujem znovu. najlepsie mi je v teplakoch.
prispevok si idem vybavit zajtra k zenskemu, kedze dnes ma krpec 28 dni a mam uz aj potvrdenie od doktorky, kedze sme boli dnes v poradni. Ja len neviem ako je to s potvrdenim zo zdravotky, ci to staci to prehlasenie na papieri zaciarknut alebo ist aj do poistovne po nejaky papier. a takisto, kedze som bola v spolocnej, ci mi to daju aj vo vseobecnej, kedze sa spojili. vseobecna je totizto aj v nasom meste a spolocna vo vedlajsom...vy sa v tom nevyznate, zeby ste mi poradili?
nas maly ma uz 5200 g, tak doktorka odporuca ho obcas oklamat cajikom, lebo moc pribral...a vdaka tomu, ze pijeme fenykel, maly prdikuje o 106 uz ked ho pije. 🙂

ives77
16. feb 2010

ahojte babenky,po dlhej dobe sa tiež pripájam do debaty.Dúfam,že ste všetci ok mi už týžden nekojíme papame nutrilon proti grckaniu ktorý nám predpisuje dr.chvalabohu máme to za polovicu ako keby sme ho kupovali normálne.No a háklivá téma premna ja som pribrala 24kg a v nemocke som nechala 10kg no ešte mám na sebe 9kg ktoré sa ma nechcú pustiť.Aj vaše detváky stále papajú keždé tri hodiny aj v noci?

ketkous
16. feb 2010

nooo,tak tie kilecka...pribrala som asi 13 kil,a absolutne netusim kolko som zhodila,nemam doma vahu a zmestim sa do vsetkych nohavic,takze ok.akurat to brucho mi este ovisa 🙂 chystam sa na brusaky a tiez musim obmedzit sladkosti.
Ives,moja ma velmi nepokojny spanok,dnesnu noc sa len pucila a rozhadzovala rukami...a papa zhruba kazde 3 hodiny,hoci ja som hore skoro celu noc,koli jej nocnym aktivitam 😢 niekedy uz neviem,co mam s nou robit,masirujeme brusko,cvicime a aj kvapky jej davam..
dnes som objednala to lehatko,ktore ma roxy,dufam,ze budem spokojna 😀 teda Bibka

roxy_1
16. feb 2010

janka1 proc se nema davat cerstve odstrikane mlecko? ja to tak v cera udelala....

no k tem kilum,ja nabrala 13kg v porodnici jsem nechala 6kg a ted mam nahore tak 2-4 kg,porad mi to skace... 😒 verim ze do leta se dostaneme do figury,jeste ze jsme nerodily v lete 😝 😀

dneska jsme byli na kontrole u dr. maly pribral za 19 dnu rovne 1kg coz jsem necekala,takze uz vazime 4650g a merime 55cm 🙂 zitra rano musime jet na krev kvuli zloutence,doktorce se stale zda byt moc zluty ale me uz tak nepijde...ale jistota je jistota 🙂 v patek jedeme s nozickama a v sobotu mame vitani obcanku 🙂

sisipetka
16. feb 2010

ahojte kocky,
tak po dlhsej odmlke som tu zas 😉
Ako citam, tak riesite kilecka...no z mojich +20 kg ostalo este + 7kg, ale nejako ich neriesim, aj ked je pravda, ze este nezapnem ziadne rifle a nosim tehu nohavice 😀
No my uz mame skoro 5,5 kg a teda papame, kakame, prdime, spinkame o 106. Vidno, ze uz sme nabehli na treti mesiac a Chrisko sa dostava do urciteho rezimu a aj mamina viac chape z jeho pohladov a plackov. A vlastne konecne mam pocit, ze si to materstvo uzivam a Chrisko viac vnima okolie a odvdacuje sa nadhernymi usmevmi 😵

Inac pisali ste tu o tom chrcani, my to mame tiez a boli sme na ORL, kde akurat potvrdili mierne makky hrtan a skryty reflux....takze sa netreba moc bat, casom to prejde....a sme v noci troska viac zahlieneny, tak musime odsavat pred nocnym papanim. Nastastie maly to berie v celku ok a po papani ide pekne spinkat bez odvravania 😀

ives77
16. feb 2010

KETKOUS MOJ MALY MA DOBRY SPANOK NEMOZEM SA STAZOVAT LEN DNES JE NEJAKY PLANY CELY DEN MAMINA VRAVI ZE JE TO POCASIM TEDA ASPON DUFAM.A LEN TAK MIMOCHODOM UZ BY HO TO NOCNE PAPANIE MOHLO PREJST A TROCHU VIAC BUVAT,KAMOSKA MA MALU TAKU AKO JE TOMI A PRESPI JEJ OD MESIACA CELU NOC DO CERTA ☹ AJ JA CHCEEEEEM 😔

janka1
16. feb 2010

roxy ja som pisala,ze nemusis cerstve mlieko ohrievat 😉

ives77
16. feb 2010

janka nevieš ako to je s tou vyššou materskou? treba si onu požiadať či ju dostaneš automaticky

janka1
16. feb 2010

aku vyssiu ives myslis

ives77
16. feb 2010

no čo je teraz od januára tých vyše 7tisíc,lebo dakto vraí že oto treba požiadať a druhý že to automaticky pošlu kedže je to zákonom dané

zazalienka
16. feb 2010

asi myslíš vyšší rodičovský príspevok.. o ten je treba požiadať.. tuším 256 €.. materská je niečo iné..

janka1
16. feb 2010

jaaj ano o to treba poziadat 😉
som myslala, ze vyssiu matersku mas namysli ked si si doplacala do odvodov 🙂

ives77
16. feb 2010

ja som s toho jelen aký je vtom rozdiel? a kde to mám požiadať?

olienka12
16. feb 2010

http://www.tomy.co.uk/products/digital-monitor-... baby toto mame je to super normalne sa s tym cely vecer hrame 🙂))

janka1
16. feb 2010

Ak teda matka či otec dieťaťa spĺňajú všetky podmienky, môžu o rodičovský príspevok 256 eur požiadať. Nie je totiž automaticky prisudzovaný, rodič oň musí požiadať na príslušnom úrade práce, sociálnych vecí a rodiny. "Žiadosť o rodičovský príspevok je dostupná u platiteľa. Na zadnej strane obsahuje informácie o dokladoch potrebných na predloženie žiadosti, ako napríklad rodný list dieťaťa, potvrdenie Sociálnej poisťovne o nároku na materské. Ak poberateľovi nevznikol od 1. januára nárok na materské, predloží potvrdenie Sociálnej poisťovne, že v posledných dvoch rokoch pred narodením dieťaťa bol najmenej 270 dní nemocensky poistený a potvrdenie zdravotnej poisťovne o trvaní zdravotného poistenia v prípade, ak sa rodič spolu s dieťaťom zdržiaval v štáte, ktorý nie je členským štátom EÚ,“ doplnil Zeman. Tlačivo žiadosti môžete nájsť aj na internetovej stránke....

samila
17. feb 2010

ahojte 🙂 ako tak citam je nas viac co pribrali cca 20kg ale vidim ze to bola hlavne voda, tak ako u mna, tak som zvedava kolko zostane po sestonedeli...
btw. balite deticky na siroko, ak vam kazali po USG vysetreni cox? Lebo my zatial nie, ani si to technicky velmi neviem predstavit...
A neviete nieco este poradit proti kolikam, davame Sab simplex, masirujeme brusko Flatulinom, stravujem sa OK, pijem feniklovy caj, davame malu aj na brusko a vcera napriek tomu mala opat koliku ...

adros
17. feb 2010

dobre ranko

bebel, vdaka za radu 🙂

inac, nam vcera doktorka doporucila na to grckanie pit, resp. papat sirup Gastrotuss, tak uvidime vysledky. Je to taky husty sirup, som myslela, ze to mala vypluje, ale nastastie to nejak spapala, aj ked s grimasami 🙂

a malu som v noci dala do postielky na ten vyvyseny matrac a potom som ju nasla zosuchnutu takmer v polke postele 😠 Kolko cm mate vy ten matrac vyvyseny?

a k tomu priplatku k prispevku pri narodeniiii. SOm si stiahla z netu tlacivo, ale vidim tam len kolonku na potvrdenie od gyndosky. A vo vysvetlivkach je, ze musim dolozit potvrdenie aj od pediatricky.. to vam dopisuju na ten papier, ci je na to nejaky formular??? Kto to uz vybavoval?

samila, ja si myslim, ze tym, co robis zmiernujes koliky, ale toho sa zrejme uplne zbavit neda...

roxy_1
17. feb 2010

janka1 aha asi jsem si to spatne precetla 😀

dneska jsme od 3:00 vzhuru,na 7.00 jsme jeli k dr. na odber krve kvuli te zloutence,chudackovi to zase brali s zilky na hlavicce,kuratko moje ted spinka opet v lehatku,protoze tak se mu nejlip odprdi,v leze se chudak krouti a namaha...

samila adros ma pravdu koliky prejdou prej po 3 mesicich veku,jinak jeste zkus probioticke kapky BioGaia,u nas uplne trapeni nepreslo ale je to mnohem lepsi,hlavne plakame min... 😉 jinak mame doma Sabsimplex Baby Calm,ruzne kremy a olejicky na brisko,ja se hlidam co jim,cvicime s nozickama (to jedno z mala ulevi ale toho kriku u toho) no zkratka krome rourky uz mame vse odzkousene ale musime to holt vydrzet do 3 mesicu 😝

zazalienka
17. feb 2010

AHojte, Adrika, mne dali obidva papiere na úrade práce, aj pre gyndoša aj pre pediatra.. bola som si požiadať aj o rodinné prídavky (19.22 € mesačne), tak som si vyzdvihla tlačivká, všetko mám popotvrdzované, tak to už len odovzdať..

pediater Ti potvrdí, že sa malá dožila 28 dní.. na základe toho vyplatia tých cca 20 tis. aj nejaké drobné, a to potvrdené tlačivo čo ste dostali na matrike, tak tam zasa patrí tých cca 5000.. takže dokopy je to tých 25 000 (Sk)..
mangel si požiada o daňový bonus v práci, podpíše vyhlásenie.. aj rodinné prídavky aj daňový bonus Vám patrí od januára..

katka22r
17. feb 2010

ahojte prislla som tu kusa mrknut...dufam ze nevadi 😉 my mame celkom v pohode noc,kojim kazde 3-4 hodky podla toho ako sa mala zobudi a ak spinka fajne sladucko a mna bolia prsia tak si idem mliecko odstriekat...

k tym kileckam ja som mala za cele tehulkovanie plus 13kg a vsetko mam dole...akurat ze po cisarskom mam este kusa ovisnute brusko....

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

ahojte 🙂

adros nehodis prosim ta link, odkial si si stiahla to tlacivo na potvrdenie od gyn. diky 🙂

zazalienka
17. feb 2010

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

tu sú všetky tlačivká ohľadom príspevkov..

minitrouble
17. feb 2010

katka - to tlacivo ti mali dat na matrike 😕 ked ste si boli po rodny list 😉

adros
17. feb 2010

minitrouble, na matrike dávaju žiadosť o príspevok. Na UPSVAR žiadosť o príplatok k príspevku a rodinné prídavky. Alebo si tie posledné dva dokumenty môžeš stiahnuť z tej stránky, čo dala zaza.

bebel
17. feb 2010

Ja som sa zastavila včera na UPSVARe. A otrasné kam ich v SC presťahovali.
Bezbariérový prístup je len cez školu a internát, kde ma natvrdlý vrátnik 15 min naťahoval, že či idem na 1. alebo druhé poschodie, keď som mu povedala, čo chcem,tak nevedel, kam pôjdem a ja už vôbec nie.....lebo mi musel dať kľúč od nejakých priechodných dverí, aby som sa do ich priestorov vôbec s kočíkom dostala.Potom ma nacvičoval, že nech mu sľúbim, že tie kľúče nestratím a nenechám v zámku...
Potom som si musela nájsť konkrétnu referentku, ktorá má na starosti tieto príspevky a spracováva ľudí na moje 1. písmeno priezviska.Tam som vošla a vypýtala tlačivo. Povedala mi čo ešte treba doniesť...samozrejme fotokópiu kartičky od účtu v banke nespomínala, ale na tej stránke "úradný šimel po pôrode)to uvedené bolo, tak im to radšej dodám. A budúci týždeň im potvrdené prinesiem všetky tlačivá.

weronyca
17. feb 2010

Ahojte babule,

kludne sa smejte-ale ja som asi brzda..Zaza -ake rodinne pridavky? to nieje az vtedy, ked dieta chodi do skoly?

olienka12
17. feb 2010

weronyca to by nasi spoluobcania chodili do skoly od prepustenia z porodnice 😀 na kazde dieta su rodinne pridavky

zazalienka
17. feb 2010

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

to je o prídavkoch na dieťa.. inak všetky veci sú na stránke www.upsvar.sk ..

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

budete niektora riesit antikoncepciu? lebo ja mam v plane len neviem aku 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre