Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
22. feb 2010

ahoj, maminky a drobciatka 😉
priebezne vas stiham citat, no mame dni, ked mi ani nepride zapnut pc. mala je zlata, v utorok sme boli na poradni, mame 3550g, za tyzden sme pribrali 340g, tak sme dostali pochvalu. 😉 som velmi rada, ze tak pekne pribera, lebo sa tiez trapime s kolikami a v navaloch zufalstva som si zacinala mysliet, ze place, lebo jej moje mlieko nestaci. ale nastastie to tak nie je. v tomto patrime k tym stastnejsim, lebo od kedy sa narodila fungujeme len na mojom mliecku, ziadne dokrmovanie (prikladala som si ju tak casto, ako sa len dalo, nie podla nemocnicnych pravidiel a pomohlo to).
co sa tyka koliky, nam doktorka odporucila espumisan 15kv. pred kazdym kojenim a tak to aj robime. ale neprdime tolko, ako to tu niektore pisete. zrejme nam to az tak nezabera, pretoze mam pocit, ze kym sa vykaka a vyprdi, chce to strasne vela namahy a pucenia sa. a zial, niekedy musime pouzit aj rektalnu rurku, co mi pride sadisticke. ale, co uz.
riesili ste tu nejake kase pre drobce. nebudem sa do toho miesat, len tolko, ze ja by som to isto nerobila. ako pisala minix, vedela som, do coho idem a radsej vstanem x-krat za noc, ale viem, ze je moje dieta v poriadku.
a k tomu zatazovaniu maleho zaludka mam zial, osobnu skusenost. v porodnici ma dali na izbu k jednej pocernej spoluobcianke. tie 4 dni boli fakt tazke, ale pri zdravom rozume ma drzalo to, ze som mala malu pri sebe. ta baba bola po cisarskom na diete (co si vynahradzala mega davkami cokolad a keksikov) a den pred odchodom si kazala doniest z domu jedlo. pecene maso, zemiakovu kasu a calamadu (ano, KAPUSTU). nechcite vediet, co robilo jej dieta v noci. a truba hlupa, nepriznala sa sestricke, co jedla. a chuda sestricka, behala okolo toho decka, ze co mu moze byt.

antoniab
22. feb 2010

tak ja som dnes kupila dalsiu flasticku a uvidim ako dlho vydrzi tato 😝 ale vyznam to ma pretoze pocujem ako malej travi a mame pekne stolicu 🙂

ja jem vsetko kiwi mandarinky kapustu ci strukovini mam rovnaku stravu ako v tehu midwife v uk hovorila ze jest vsetko a v nemocnici sestricky tiez odporucili vsetko z mierou nehovoriac otom ze v nemocke tak aj varili
nejem veci na kila a tony kavu pijem 1xdenne nesku s mliekom uz asi 3 roky a to rano
som otom aj citala a musim povedat ze sa to strasne lisi niektore clanky odporucaju jest vsetko zmierou ine niektore veci zasadne nie a poniektore ako co tak si vyber 😀 😀

ketkous
22. feb 2010

aj ja pijem kavicku s mlieckom 🙂
podla mna postupne treba jest vsetko,kazda si musi odpozorovat,co malemu skodi a co nie,ja viem,ze minule som zjedla zavaranu cviklu,a Bibi z toho neskutocne plakala/octovy nalev.

andrejkaz
22. feb 2010

ak mozem par slov k tym prikrmom...ja osobne by som kasu takemu malemu babu nedavala,ani sme to v nemocnici neodporucali...vlastne kojenym detickam sa doporucovala ina strava okolo 5-6 mesiaca...ale je na kazdej mamine ako sa rozhodne...a to ze taketo deti su nachylnejsie na civilizacne ochorenia a pod.je relativne...je pravda ze materske mliecko je pre babatko najzdravsie,ale napr.moj brat plne kojeny do 8.mesiaca a od 21 rokov ma diabetes a v praci som zazila viac pripadov deticiek ktore vyrastali vylucne na materskom mliecku a mali diabetes uz ako 2-rocne,takze nie vsetko zavisi od stravy v prvych mesiacoch zivota....co sa tyka stravy kojacej zeny-existuju nejake odporucania co ano a co nie,ale kazde babo je ine a tak co jednemu prekaza druhemu nemusi,to musi kazda mamina zistit sama,ja osobne jem presne to iste co predtym a s travenim zatial nemame problemy...

antoniab
22. feb 2010

oli mali je strasne zlati 😉

inak aj vy ostatne mate tak ciperne deti timejka mi dviha hlavicku uz od 3tt ked jej dam rucicky tak sa dviha celkove mi pride ze sa niekam ponahla 😕
vie niektora popisat v akom casovom intervale cca by deti mali robit urcite veci pretacat sa chodit gagorit atd.

andrejka ked som bola s malou s uskami tak tam bola strasne zlata doktorka tak tam somnou kecala ako to zvladame atd. a ona mi tiez hovorila ze materske mlieko je fajn ale nieje to stopercentna zaruka vtedy som dost prezivala ze nekojim ale odsavam ona hovorila ze kojila do 3mesiacov potom supla deti /svoje4/ na kravske mlieko a to je doktorka a momentalne to ziadne nasledky nezanechalo najstarsie ma 18 a najmladsie 7

k.a.t.k.a.
22. feb 2010

ahojte 🙂

prosim vas ktory konkretne lajster potvrdzuje detska dr. o tych dozitych 28 dnoch? v stredu mam s malym poradnu tak nech aj nieco vybavim 😝

zazalienka
22. feb 2010

www.upsvar-vk.sk/Potvrdenie_osv2.doc

k.a.t.k.a. hádam Ti to pôjde otvoriť.. pár strán dozadu som tu dávala linky na tlačivká..

k.a.t.k.a.
22. feb 2010

mne maly dvihal hlavicku uz v porodnici 😕 ked ho polozili na bilibed kvoli zltacke na brusko tak sa nadvihol a pretocil hlavku na inu stranu 😅 a odvtedy vlastne on dviha hlavicku a pekne ju udrzi ked lezi na brusku
detska dr. bola z neho hotova aky je cipernya sikovny, ze ma asi 10 januarciat s vahou pod 3kg narodene cisarskym, apgar 10 a strasne ciperne a sikovne 😵

olienka12
22. feb 2010

nas Danielko tiez krasne drzi hlavicku mala som pocit,ze od zaciatku,ale teraz je to samozrejme pevnejsie. vcera sa prvykrat pretocil z bruska na chrbatik inak ma hrozne silne nozicky odpichuje sa nimi a kruti sa po celej postielke, pride mi to skoro,ale je velmi pruzny a silny chrobak moj.

k.a.t.k.a.
22. feb 2010

zazalienka super diky 😵 k tomuto papieru som sa ani neodpracovala 😕 dnes som vyplnovala tusim 3 tlaciva a nikde som nepostrehla toho detskeho dr. len gynekologicke potvrdenie .. Diky

minitrouble
22. feb 2010

antoniab - aj mne mala pretacala hlavicku od narodenia a pekne sa udrzi na predlakti (pasie koniky) uz cca 4 tyzdne 😉 ...pretocit sa vie len na bok z chrbatika. co sa tyka co ma kedy robit tak to nemam taku tabulku a podla mna je to aj dost zbytocne, lebo akurat potom matky stresuju a porovnavaju - ak nahodou v niecom uz fakt zaostava tak to si musi aj lekar vsimnut a musi odporucit k tomu patricne cvicenia a tak 😉 🙂

slovakia80
22. feb 2010

ahojte,
chcem sa len opytat ako casto chodite k ortopedovi?kazdy mesiac?
my sme boli po prepusteni z nemocnice a kazal nam prist ked mala bude mat 3 mesiace.

evca35
22. feb 2010

ahoj slovakia,
na 4 týždne by ste mali ísť na kontrolu, nas objednal pred dvoma týždňami na tuto stredu.

olienka, maly je rozkosny, na niektorych fotkach sa este stale podoba na nasho, nahodim nove fotky ...

nas ma este "tazku" hlavicku, ale pomaly dvihne, skôr ju udrzi dost dlho, ked je na mojich rukach vzpriameny. na brusku ked lezi, tak sa tiez odpichuje nozickami, akoby uz chcel lozit.

my sme momentalne všetci nachladeni, nosime rúška, ale maly večer začal kychať a tečie mu z jedného očka. tak dúfam že to rýchlo prejde.

gucz
23. feb 2010

Dobré ránko žienky

liwka som rada že si sa ozvala, som na Teba myslela 🙂

zazalienka
23. feb 2010

ahojte... Reni ja sa chystám ísť Liwku tento týždeň pozrieť do Senca, pri tej príležitosti kuknem aj tú vlnu v galantérke, pokočíkujeme a pokecáme.. no a musíme spískať konečne niečo v TT aby sme sa stretli.. hádam už bude takto pekne..
kočky aj Vaše deťúrence majú v sebe hodinky? môj malý akokoľvek by bol v noci nevyspatý, alebo čo, tak presne 6.30 je hore každý deň.. aj ho škrabkám, hladkám aby sa ešte uložil, ale ani za svet.. on je proste načasovaný a hotovo..
kvapky na koliku asi zaberajú, len v noci sme mali poplach, lebo sa tak poserkal, že bolo žlté všetko, plienky, chrbát, nohy, dupačky, zavinovačka, plachta.. a prdí a prdí.. jak chlap.. chvalabohu.. no a niekedy sa na tie svoje hlasné prdy normálne zobudí, zľakne sa a začne plakať.. no kovbojka..
keď ho dám do kresielka, tak škaredo kukne že by aj mlieko skyslo, pomrví sa a za dve minúty spí.. a prespí tam 3-4 hodiny..

adros
23. feb 2010

Zuzka, takže sab-simplex zabral? ako často mu ho dávaš a koľko kvapiek? inak, aj naša prdí ako starý chlap 😀

no, v marci by sme hádam aj nejaké stretko mohli dať, už sa tešííííím

baruskaaa
23. feb 2010

Ahojte 🙂 , sice sa nezapajam, ale sem tam vas citam, kedze riesime rovnake problemy 😉
Chcem sa vas, kocky, opytat, ci balite krpcov nasiroko - po kontrole v troch tyzdnoch sme mali vsetko OK, mame ale balit nasiroko az do 4 mesiacov 😠 Ja ale nebalim, mala sa tak neciti pohodlne, len mam stale vycitky, ci tym nieco nepokazim...Len sa mi nechce ju zbytocne trapit len preto, ze sa to tak proste uz roky robi.
ako to robite vy?

zazalienka
23. feb 2010

ráno 12, večer 12 a semo tamo na dudlík.. dve kvapky.. ale už ma prešťal, dudlík mu do pusy nedostanem, pooblizuje to, pocapká s pusinou, usmeje sa a dudel mi zostane v ruke.. takže ukľudňovanie nefunguje🙂

adros
23. feb 2010

zuzka, a potom že deti nemajú rozum 😀 😀 😀

baruska, my balime len doobeda, resp. do nejakej 14-15 hod

olienka12
23. feb 2010

my sme nemali robene klby v nemocnici tak sme balili do mesiaca,kedy sme boli na vysetreni a dr.povedal,ze vsetko ok a balit len do pampersky ani na kontrolu nemusime chodit, bola som stastna ako blcha,lebo to nocne prebalovanie a balenie.... vtedy este kakal do kazdej plienky.
Inak nas cura hrozne,musim kazde papanie prebalovat inak pretecie plienka..niekedy aj medzi papanim...

antoniab
23. feb 2010

haha a ja som myslela ake mam sikovne dieta 😀
my balime nasiroko od porodnice minuli tyzden sme boli na kontrole a musime balit dalej este nemame klbiky v spravnom uhle ☹ no co som dufala ze to bude uz ok mala to nasiroko nema strasne rada ale musi este vydrzat 😉
dnes sa ideme fotit tak dufam ze mala nebude plakat a budeme mat pekne fotecky 😵 😵

gucz
23. feb 2010

zaza, adros veru mohli by sme dať nejaké stretko keď už bude takto pekne, mohlo by byť aj trošku teplejšie 🙂 , však sa potom dohodneme na termíne

zazalienka pozri mi keď tam budeš čo tam stojí tá vlna a koľko je to gramov (ale asi 100 myslím, nie?). Takže sab simplex vám pomáha, to je super. Ja som malému kúpila tie probiotiká, tak od budúceho týždňa skúsim dávať tie a uvidíme.

lopezka
23. feb 2010

ahojte,
tak my sme vcera absolvovali rande so sisipetkou a christiankom 😀 a nase deturence toto rande prespali 😀 😎 dnes sme boli rano u ortopeda ( mimochodom 1.krat, citam ze tam chodite castejsie ) .....a chvalabohu vsetko ok a ziadna kontrola nie je potrebna 😉
po navsteve lekara sme isli este na prechadzku, dnes je vonku fakt fantasticky 😅 ....na obed timi papala a teraz som ju dala spinkat do postielky, nech sa mozem aj ja najest konecne dnes 😀

moja timi mala problem s kakanim .....no, problem.....nemala chvalabohu bolesti, ale kakala kazde 3-4 dni .... vcera som jej dala trosku fenikloveho cajiku a podarilo sa po 1 dni 😀 ...tak snad pomohol ten cajik 😅
inak aj ona uz pekne dviha hlavicku ....uz skoro od narodenia, blska mala ....sikulka je to 😉

dadulka2000
23. feb 2010

ahojte babulky
dakujem za prejavenie sympatiii (pomaha to) 😉 , vcera som si zapalila na pamiatku ich oboch aspon sviecocky. 😨

este ze tie deticky mi robia radost.
Millie je skvele babatko,... v noci sa krmime len raz vacsinou okolo 3am a potom az o 7am, tak sa to da v pohode prezit. zajtra mame kontrolu po 6tyzdnoch, tak som zvedava kolko uz pribrala, lebo od narodenia sa este nevazila. sice vidim uz faldiky na nozkach,... a vyrasta mi uz z oblecenia 🙂

kukla som vase fotocky, su krasne tie deticky,... ja som dala nove foto na FB,.... tak koho nemam v zozname, kludne mi poslite vase info 🙂 ale skusim supnut aj sem nejake fotky 😎

este jedna otazka,... mate niektora tu odsavacku na sopliky co sa pripoji na vysavac? vsade pocuvam same chvaly na to (na nete), len tu v UK to nedostat,....kolko to stoji a kde to na SR maju? diky za info

roxy_1
23. feb 2010

dadulka tu odsavacku mam ale nepouzivam ji,zatim cistim malemu nosik vatovyma ticinkama,asi bude potreba az bude rymecka,jinak jsem ji koupila v lekarne a vysla nejakych 350 Kc

evca35
23. feb 2010

dadulka - my máme túto:
http://www.babyvac.sk/ ale zatiaľ sme ju nemuseli použiť.

nám v pôrodnici len ortopéd pozrel kĺby, pokrútil nožičkami a to bolo všetko. povedal že v poriadku, ale v prepúšťacej správe máme doporučené na USG po 4 týždňoch.

adros
23. feb 2010

tak aj my sme už po prechádzke 🙂 dobre padlo 🙂

dadulka, my máme túto http://www.babetkovo.sk/index.php?page=shop.pro... a je to super vec, veľmi ľahko s tým odsaješ soplíky

adros
23. feb 2010

gucz, veru, ked bude teplucko, dame stretko, ja som len zvedava, ako sa vsetky baby zhodneme na hodine, kedze kojime 😀 a ja teda s kojenim na verejnosti mam problem, nakolko sa kojime v lahu, tak si neviem predstavit, kde by som sa v meste natiahla 😀 😀 😀

baby, tiez s vami stale kyvu hormony??? sa mi nesmejte, ale ja som minule citala malej rozpravku a ja som sa pri happyende rozrevala 😀 😀 az som sa z toho potom rehnila 🙂 🙂 🙂

gucz
23. feb 2010

Dadulka my máme ten čo aj Evca a je super, my sme aj používali minulý týždeň, malý mal husté soplíky, chytil to od malej, aj tej sme tým odsávali. Stála nejakých 13,5 € a kupovali sme ju v lekárni

gucz
23. feb 2010

adros tak naplánujeme stretko v lete, natiahneš sa v promenáde 😀 😀 😀 , možno bude aj lavička voľná 😀 😀 😀

no a tie hormóny, ja som mala už 3x brutal bolesti hlavy (asi z hormonálnych zmien, lebo aj v pôrodnici som mala dva dni migrénu) a v nedeľu mi MM dačo odvrkol a hneď mi slzy vyleteli ako vo filme 😀 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre