Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
2. apr 2010

ahojte, aj ja sa pridávam s prianím krásnych sviatkov 🙂
My sme včera boli u svokrovcov, malá tam zostala na noc spať. Tešila som sa teda, že si dnes doobeda v klude poupratujem, ale kde... 🙄 , prišli sme domov a zistili sme, že netečie voda 😖
A netiekla celú noc, ani ráno v celej dedine, tak sme sa zbalili a vypadli zasa na celý deň z domu. Už chvalabohu tečie, tak sa vytešujem ako malá.

roxy mne veľmi dobre pomáhal na popraskané bradavky krémik od Aventu http://www.magister.sk/-p-3899.html , tiež nieje lacný, ale používala som ho pri Laurike, aj teraz pri Miškovi a neviem si ho vynachváliť. A tiež ho netreba umývať pred dojčením 🙂

aneska
2. apr 2010

ahojte, máte niektorá z vás problém s vypadávaním vlasov? Mne asi tri týždne hrozne padajú vlasy, ale kožná doktorka ma odbila, že to mám preto že kojím a že mi na to nemôže nič dať, lebo všetko ide do mlieka.

gucz
2. apr 2010

aneska mne padajú vlasy celý život , ale teraz po pôrode viac. Ale je to normálne, aj pri malej mi padali. Skús si kúpiť vitamíny. http://www.lekarennawebe.sk/lieky/revital-revit...
jedna známa mi odporúčala toto, ale či to pomáha neviem, ešte som to neskúšala.

olienka12
2. apr 2010

aneska hrozne ja uz mam polovicu prec,pocas tehu ani jeden nevypadol,teraz idu chumace. nie je to kojenim,ja nekojim to su hormony...

baby otazka kedy moze babo do termalnej vody? do bazena?

aneska
2. apr 2010

olienka, aj mne vypadávajú chumáče vlasov, je mi z toho niekedy až do plaču. Ale kedy sa tie hormóny upravia? ☹

zazalienka
2. apr 2010

ja mám zasa problém že od pôrodu sa mi nenormálne vlasy mastia.. aj trošku začali padať, ale po jednom dni mám mastnú hlavu.. neznášam to.. dala som si melír, že to vysuší vlasy trochu, ale nepomohlo.. mastia sa aj tak..

andykca
2. apr 2010

ahojte....no mne tiez vypadavaju vlasy, ale chvalabohu to mojej hrive skor pomoze ako uskodi - teda aspon zatial... a tiez musim umyvat vlasy castejsie ako inokedy....nuz co uz...

ste niekto pisali (tusim aj zazalienka), ze mate problem s travenim po porode...ako to teda riesite? a co pomaha? dikes za rady bo mna aj brucho boli co za dva dni nie a nie na wcko.... ☹

pekne sviatky prajem 😀

zazalienka
2. apr 2010

andy, olienka mi poradila psyllium, je to čistá vláknina, dostať to v lekárni.. som si dala včera večer, dnes ráno a večer a zatiaľ nič.. tak buď zajtra príde zemetrasenie, alebo už potom neviem.. testovala som to na mojom MM a na neho to zaberá..
ale inak je to dobrá vec, čo som čítala, takže pri tom psyllium zostanem..

minix
3. apr 2010

ahojte, mne moja kadernicka odporucila na vypadavanie vlasov centrum materna, ze s tym maju mamicky dobre skusenosti a ja si neviem vynachvalit, zatial nic a tak ako mi drzali vlasy pocas tehotenstva, drzia mi aj teraz. Je to troska drahsie, mna vyslo 90ks balenie cca 22E, ale ako hovorim, zatial vlasy drzia.

A na travenie skuste obycajne lanove semienka, ja si nimi posypem trebars aj maslovy chlebik, alebo ak nie, tak si dajte na lyzicku a zapite vodou, ucinok je ten isty.

andykca
3. apr 2010

Zuzi no psylium som este daaaavno pouzivala aj ja - lenze iba chvilku 😀 😀 strasne mi to nechutilo bleeee.....takze asi skusim tie lanove semienka a ked nepomozu tak sa premozem a dam sa aj na psylium 😀

minix ja uzivam maternu a nist 😎 ale ako hovorim, kym to nieje tragicke tak som aj rada, ze sa mi vlasy trochen preriedia 😀

marushka
3. apr 2010

ajojte,

aj mne padajúúúúúúú, strašne, aj vitamínky som brala a nič... Pri Kubkovi celé dojčenie.Teda, niežeby mi za normálnych okolností nepadali, ale teraz je ich pri rozčesávaní plná vaňa ☹ ☹ ☹

Oli - ten termál, vôbec netuším...nikde som čítala, že asi so 6mesačným už áno, ale nechcem ťa zavádzať 😉 😉 😉 Ja teraz rozmýšľam nad Bešeňovou, tak keď zistíš, daj vedieť 😉 😉 😉

krpuch
3. apr 2010

mne vlasy vdakabohu nevypadavali ani pocas tehotenstva ani teraz pocas kojenia. na bradavky som na zaciatku pouzivala masticku z DM, tiez sa nemusi zmyvat pred kojenim.uz ju ale nepouzivam,lebo vsetko je ok.

maryanna
3. apr 2010

pridavam sa do klubu vypadavajucich vlasov.....moje vlasy su vsade, uplne vsade....cakam kedy to skonci.... 🙄

olienka12
3. apr 2010

andy skusala si psyllium dat do jogurtu ochuteneho? mne to takto chutilo aj teraz ked sa travenie ustalilo ho raz za cas pouzijem na vyprazdnenie criev hlavne po obzerskych vikendoch 🙂))

ketkous
3. apr 2010

Cavello babenky,zelam Vam vsetkym krasne,spokojne sviatky,bez obzerstva a pre vsetky Vas veriace aj pozehnane.
Aj ja sa pridavam do klubu vypadavajucich vlasov...manzel ich ma vsade na obleceni 😀 doberame sa,ci ma nejaku blond 😎
no ja mam vacsi problem...po porode mam problem s vyprazdnovanim 😒 Strasna bolest,zeby zlata zila???? 🤐 🤐 🤐

zazalienka
3. apr 2010

mne to psyllium celkom chutí, som ho aj len s vodou zarábala, aj do jogurtu.. je to celkom dobré..

olienka12
3. apr 2010

ketkous ten isty problem som mala a na kazdom wc maly porod s krvacajucim konecnikom psyllium pomohlo 😉

bebel
3. apr 2010

Ahojte, aj mne padajú vlasy- sú všade...pri Brunovi to bolo detto zhruba od 2- 8.mesiaca. Žiadne doplnkové vitamínové pilule mi vtedy nezabrali..
Marush/Oli do termálu deti nepustia..v Bešeňovej tuším do 3 rokov.

olienka12
3. apr 2010

bebel sorry,ale blbost si napisala. vcera sme boli vo vrbove na termale a bola tam malicka co ma 9 mesiacov. Ja sa nepytam,ci pustia,ale od kedy je to vhodne pre dieta

maryanna
3. apr 2010

no ako citam tak nie som sama co po porode ma krv tiez po velke j na wc....som nevedela co sa deje...lebo ja som rodila cs....tak som nevedela ze preco ma to neskutocne boli a ide krv ked som rodila akutnym cs, mozno od klizmy alebo neviem...hm tak musim to psylium zadovazit si....som nevedela ze na tonieco funguje...

zazalienka
3. apr 2010

maryanna tiež som mala sekciu a tiež mám odvtedy problém.. ja myslím že to je tým otvoreným bruchom... dovtedy som nič podobné nezažila☹

maryanna
3. apr 2010

ahaa....hm no nieco na tom bude...aj ked mne to uz pomaly prechadza...ale som vobec netusila ze co s tym....lebo vlastne ked som dosla domov z porodnice som o tom nevedela lebo som bola chora mala som hnacky cize som to necitila...az neskor ked sa stolica upravila som zistila ze to su strasne muky.....ta bolest....

olienka12
3. apr 2010

😉

dadulka2000
3. apr 2010

Oli, zlatucka foto 😎
S tym kakanim mavam aj ja problem,.... mam nejaky krem na to,....

nemate niektora problem s pokozkou? ja od porodu mam strasne vysusene oba prostredniky na rukach (iba tie) - sem tam to popraska a boli, v zivote som nemala problem s kozou. a aj vyrazky sa mi nejako mnozia na ksichte - ako pubertiacka. hrozne ☹

aspon ze tie vlasy zatial nepadaju - ale co nie je moze byt 😀

zazalienka
3. apr 2010

dadulka ja som brala takmer týždeň v kuse dithiaden, sa mi vyhodilo niečo na tvári, také ako alergia, malé hnisavé pupáčiky, a celú tvár som mala akoby trošku zapuchnutú.. lieky som dobrala, ale moc to nepomohlo.. tak som kúpila krycí make up a maskujem🙂

dzobko
3. apr 2010

dadulka, som na tom podobne. Vlasy nepadaju, ale ta tvar....Pocas tehu som bola ako babika z porcelanu, teraz ako take struhadlo.... ☹

ives77
3. apr 2010

nakolko som tu dávno nebola tak som vás až teraz rychlo prečítala a jedno je fakt že podaktoré zvás sú po pôrodoch tak trochu fajnové prečítajte si začiatky ked ste sa ospravedlnovali za chyby a bolo vám odpísané že to nevadí ved niesme v škole chyby sa odpúštajú tak neviem čo vás dvíha a ja nakolko som z Lučenca čo je madarské mesto a v madarčine nieje tvrdé a mäkké i tiež moc neviem kam dať tvrdé a kam mäkké ale ak vám to vadí tak sa pripájam k antoniab a tiež sa ospravedlnujem 😉

olienka12
3. apr 2010

ja som mala problem s pletou od polovice tehu, nikdy som nemala vyrazky na bruchu a chrbate a pocas tehu hrozne vela. O dekolte a krku ani nehovorim. Trvalo to este mesiac po porode ale sa to upravilo a chrbat aj dekolt sa mi vycistil,len ostali take tie fliaciky po vyrazkach,no to spravi slnko co sa tyka tvare,tak tam sa mi vyhadzuju vriedky pred mrchou inak je to v pohode.
tie vlasy okrem toho,ze padaju sa aj hrozne mastia, skusila som farbu,ale nepomohlo... tak len vydrzat a uvazujem,ze sa dam ostrihat

dzobko
3. apr 2010

Olienka, s myslienkou dat sa ostrihat sa pohravam uz od porodu. Na druhej strane, dlhsie vlasy zviazem do copiku a je ucesanô 😀

zazalienka
3. apr 2010

ja už by som chcela tiež mať copík, ale nejak to pomaly dorastá.. práveže ja zisťujem že v tehu mi padali viac vlasy, len teda teraz sú nenormálne mastné..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre