Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
12. apr 2010

čaute

hodím pár nových foto

megg ja si myslím, že za tie masáže je to fakt veľa, to by som teda nedala teda ani náhodou. No a plávanie... tiež sa mi to zdá dosť, ale zasa ako píše bel, energie, čistá voda, inštruktorka... to voľačo stojí. My na plávanie chodiť nebudeme, nebývame priamo v TT, autom chodí MM do práce a trepať sa autobusom s dvomi deckami každý týždeň ..... nehrozí. Keby že bývame dakde pri plavárni a má mi kto varovať malú, tak by som aj chodila. Ono je to veľmi dobre pôsobí na detičky (na ich svaly, imunitu)

gucz
12. apr 2010

no a ešte som chcela..... andy to čo si hodila link je myslím klokanka (ako typ nosiča), ja by som v tom môjho malého nenosila

minitrouble
12. apr 2010

andy - to je presne ta klokanka o ktorej sa tu bavime 🙂 ....ale zavisi ako casto to chces pouzivat - podla mna aj klokanka je vyuzitelna ak ju mienis pouzivat len velmi zriedkavo a nechces vyhadzovat 70-100euro za drahy nosic .....ergonomicky nosic je dolezie mat ak ho planujes pouzivat kazdy den 😉 ....takze musis zvazit na co mienis nosic vyuzivat
my sme mali pri romanke klokanku a na to ze sme ju mali "pre istotu ak by nahodou bolo treba" tak na to nam uplne stacila aj ta obycajna klokanka 😀 😀

maryanna
12. apr 2010

megy, ja som xchcela lucky star sa mi veeelmi najviac pacila z ovsetkych manduc ale zas bola o dvacku drahsia tak som zvolila obycajnu...moj sa obzera a potom zaspia uz len pocujem ako spinka..:D...aa co sa tyka plavania...ja som velmi chcela chodit ale zas je to vazne drahe pre nas tak snad neskor ked bude vecsi......
andykca moj nazor poznas kedze je to klokanka tak by som v tommaleho urcite nenosila..chudak by tam len visel....len tak pre zaujimavost davam obrazok ako vyzera dieta vklokanke

minitrouble
12. apr 2010

joooj maryanna - zase by som to tak tragicky nebrala - prikladam fotky ako velmi sa napriklad romanke pacilo ked sme ju doma skusali 😉 🙂 ....akurat u nej sme to asi okrem tohto jedneho razu ked sme ju kupili a doma vyskusali uz viac nepouzili (alebo max este 1-2x ) 😀

maryanna
12. apr 2010

nj ved ja nevravim ze vsetky deti v klokanke placu ale oni nevedia ze co to obnasa...neviem ...este dievca ako tak ale chlaopec ked tam visi a tlaci si na vajka tak to je strasne...a tym ze klokanka ide do sveta smerom tak chrbatik sa nema o co opriet a tak babetko ho drzi samo ale tym ze je male est eho nema sil drzat tak sa velmi oslabuju tie svaly.....
aa inak mala je naaadhernaaaa.....vaznee..kraasna...troaku mi pripomina mojho tea ked sa smeje aj tak tvar hlavky a tak...ale vazne je zlatucka...

ketkous
12. apr 2010

Baby,napadlo mi este,ze povodne sa mi velmi pacilo toto "nositko" www.babynositka.cz Neco Butterfly 🙂
a splna vsetky predpoklady spravneho nosenia...cena je vsak tiez dost horibilna 😒

minitrouble
12. apr 2010

maryanna - no teraz je uz z nej velka baba - na nepoznanie 😀 😀 ...prave minule som robila porovnanie mojich bab ze ako vyzerali v tom istom veku ...akurat romca sa odlisuje tymi svojimi megavelkymi modrymi ocami od simonky 😅 😅
simi inak v klokanke revala ako tur ked som ju skusila pouzit aj na nu....zato v ergu hned vzdy zaspi 😵 😵

maryanna
12. apr 2010

hej je to pekny nosic...taky ani velmi nepoznam:D ale je to ergo taze fajn...

maryanna
12. apr 2010

no vidis minitrouble...cize predsa je to ine....ved v erge je to pohodlne, fajne sa spinka..moj zaspi do 15mminut....hej ved som si vsimla ze ma velke okale....:D naozaj je uchvatna

minitrouble
12. apr 2010

ketkous - pri tom Becu by si aspon mala dobry pocit ze si podporila tvorbu nasich ceskych bratov 😅 ...podla mna je jedno ze ci manduca, lilliputi, ergo alebo beco - vsekty su na podobnom style - idealne by bolo si ich vsetky odskusat a vybrat tu co najviac vyhovuje dietatu aj matke ...lebo kazda ma nieco trosku ine ako tie ostatne 😉 🙂

andykca
12. apr 2010

no ja ju mam doma len preto, lebo sme ju zdedili....inac ja nejsom moc na nosenie 🙂 ja si ponosim maleho doma aj v rukach, ale von mi vyhovuje kocik takze tak 😉 a ked bude leto isto sa nechcem potit telo na telo.....
a uspavanie je u nas - maly lezka a ja pri nom xi - spolu sa pritulkame a je nam dobre...pravdaze niekedy mi zalomi aj na rukach ked je urevany ...

minitrouble mala ma fakt krasne ociska hehe..zlatunka je-teda bola ale aj je hehe...

minix
12. apr 2010

Gucz, aj my sa radime k tym najmladsim dietkam, co prikrmy este skoro neplanuju, ale jeden nikdy nevie 😉
Cez den sa nosime aj v perinke, co je v nasom ponimani velky vankus a v tom aj spime. Je lepsie fixovana a ma pevny chrbatik aj pri manipulacii.
Cez den nemam sancu si pospat, mala ma intervaly 1,5 hid hrania a zabavy a 30 minut spanku. V kociku vie potiahnut aj 3-4 hodiny, ale to ju kocikujem ja, takze spat zasa nehrozi. V zivote nezaspala ani v kresielku, ani pod hrazdou, NIKDE. Vecer ju presviedcam, aby sla spat, uspava sa povacsone na rukach, ale uz zacimam mat yoho prave dost a musim najst ine riesenie, ako ju uspat.

minitrouble
12. apr 2010

andykca, maryanna - dakujem za pochvalu rominych oci ....my mame z jej oci "obrovsku" radost - my sme totiz obaja tmavooki s muzom 😎 ....a nasa prvorodena ma obrovske modre ociska ktore kazdeho zaujmu a kazdy sa na nas diva s pozdvihnutym obocim a vycitkou v hlase ze: "po kom ma tie velke modre oci" 😎 😀 😀 😀 odpovedame vzdy rovnako ze obe jej babky maju velke modre oci a ze hupsa kua nahoda ze to preskocilo generaciu a zdedila ich az ona 😝 😅 😅

zazalienka
12. apr 2010

minix náš odkvicne všelikde, v kresielku, na poduške, vo vajíčku (stačí 2 x pohojdať v ruke) aj na pultíku🙂)
ale večer ho tiež presviedčame aby zavrel oči, ale práve vtedy ich má jak semafory🙂 tak si ho zabalím do zavinovačky, dám vedľa seba na sedačku a poležiačky mu dám ešte cucnúť mlieka.. to ho uspí takmer hneď a potom ho len prenesiem do postieľky..

mini, to sú očká do katalógu.. ukážkové...

minitrouble
12. apr 2010

minix - zavisi ze co si chces zaviest do buducna ...bud ju zacnes uspavat na postely - ze si ku nej lahnes ty alebo tvoj muz a postupne sa budes snazit byt pri nej kratsie a kratsie .....alebo si kupis nejaky nosic a budes ju uspavat v tom nosici (to ti moc neodporucam lebo sa zvykne na to vybudovat navyk a potom to dieta vyzaduje stale ...ale niekedy nie je ina moznost 😉 🙂 )

minix
12. apr 2010

Mini, ak ostanu tie modre oci aj u nas, takisto budeme mat co vysvetlovat😉 modre ma j nas moja mama a jej otec, moj dedo, a malinka ma zatial take iste a ja len chcem, aby jej ostali. Podla vas vidim, ze este nic nie je stratene😉

maryanna
12. apr 2010

minix skus ju neuspavat ani nepresviedcat, jedoducho daj do postielky pomojkaj sa popraj dobru noc a odid...a ona sa nauci a bude krasne spinkat sama...mozno na zaciatku jejto nepojde alee potom ano...teda ako tolen mpoja rada..lebo ves teraz je mala ju unesies aj zaspi rychlejsie ale ked bdue vecsia tak uz ju az tak lahko neunesies a velke dieta dokaze dlho vystrajat kym zaspi.....a potom budes mat svalovku na rukach v tom lepsom pripade.... 😉 😉 no ty ju poznas najlepsie ja len tak radim, lebo mnohe mamky si myslia ze aa moja je taka ze zaspava len na rukach..ale ide oto ako si deti kto naucil.....kto odmala uspaval na rukach tak zaspia len na rukach....a kto nie tak nie...deti sa rodia rovnake zhruba...a my im vytvarame navyky....
minitrouble...tak z mojej strany su vsetci hnedooky, z muzovej vsetci modrooki...aaa ja by som chcela aby teomal modre oci..tak uvidime...

minix
12. apr 2010

Mini, uspavat na posteli? Aj ked som zastanca principu, ze kazdy patri do vlastneho peliska? U nas v posteli spi max. 1x do tyzdna. V nosici ju uspavat zas nechcem.

Zaza, zavidim to zaspavanie maleho.

andykca
12. apr 2010

minitrouble a ja ze napises: nuz po susedovi 😀 😀 ...inac aj Patrik ma modre oci - teda zatial - co my dvaja mame obaja zelene (ja niekedy aj zelenomodre)...

minix tak taky problem som mala aj ja-uspavanie len na rukach (no a tento zvyk este podporila svokra ked som u nich bola na tyzden 😠 )....
tak som sa rozhodla, ze budem uspavat tak, ze maleho si polozim vedla mna a on sa ku mne pritulkal a niekedy az s velkym revom nakoniec zahajal....no ale ziadne hojdanie, natriasanie a pod....teraz haja krasne -vecer o 20 hod zalomi a spi s prestavkami na papanie do 7hod rana (co nerobil - po papani potreboval ponatriasat aby znova zaspal)...
inac zatial som nedocielila to, ze zahaja sam v kresielku ci v postielke a pod....a ani v kociku sa mu moc spat nechce (ked nekocikujem tak tam spinka najviac pol hodku)

zazalienka
12. apr 2010

my máme naozaj šťastie, že malý takto zaspáva, a keď štrajkuje, trošku pochodíme po izbe a spí.. a konečne sa naučil aj s dudlom sa uspať... cez deň je to úlne super, napapá sa, dám ho do kresielka a spí.. dneska zaspal pri kojení, tak som ho len položila vedľa mňa na podušku a potiahol dve hoďky.. no dúfam že to nezakríknem.. 😎

minitrouble
12. apr 2010

minix - no bud uspavanie na postely a potom prelozis do postielky alebo tak ze ju das do postielky a budes pri nej sediet a hladkat ju kym nezaspi 😉 🙂
mozes skusit aj to ze ju das do postielky a budes cakat ze zaspi - ale to nemusi fungovat 😉 niektore deti proste su uspavacie deti a niektore zaspia kludne same 😉
andykca 😀 😀

andykca
12. apr 2010

minix inac ja uspavam na gauci 😀....len rano je pri mne na posteli co sa rozpravame a rehoceme no a este zahaja tak ho tam necham 😉

minitrouble
12. apr 2010

minix - inak romi uz teraz nema take krasne tyrkysovo-modre...uz sa jej zmenili tak do siva trochu ale stale su modre - tak uvidime ze ako to pojde dalej - pozri foto:

minix
12. apr 2010

And, tvoj princip sa mi paci😉 kolko ti ho trvalo to naucit? Potom ho prenesies do postielky, ci?

zazalienka
12. apr 2010

mini to je nádhera.. ježkovy voči ja chcem tiež ešte takú chutnú kočku🙂))

minitrouble
12. apr 2010

zazi - tak sup sup na to 😀 😀 ....len si ju odo mna nepozicaj na jeden den lebo hned by ta chute presli 😀 😀 mala potvora to je poriadna 😅 😅

zazalienka
12. apr 2010

šup šup to asi nebude hneď tak, Michelinko podrastie, medzitým presvedčím manžela🙂)) ale ja by som veeeeľmi chcela..
no to nepoznáš Veroniku, niekedy je ako neriadená strela🙂) keď príde..

olienka12
12. apr 2010

k zaspavaniu pokial ma Danko problem zaspat mame 2 triky 1.ukocikovat a potom prelozit do postielky,no to sa bude dat prevadzkovat uz iba chvilu,kedze vyrasta z kociarika. 2. pustim mu taku tu detsku svetelnu show,premieta mu macikov na strop a hraje prijemnu melodiu,alebo monotonne zvuky a po chvilke je tuhy 🙂)
v noci papame po tme akonahle stiahne svoju davku spinka opatrne dame odgrgnut a hajde do postielky. rano o 6 presny ako hodinky vyzaduje aktivity 🙂

andykca
12. apr 2010

minix no tak zacala som pred 2 tyzdnami ale stale niekedy tak moc place ze si ho vezmem na ruky a uspim ho tak (ale je to asi tak raz za den mozno dva - podla toho aku ma naladu)....
a do postielky ho davam ako kedy...ak mam v plane ist na pc tak ho necham v obyvke no alebo ked mam chut si schrupnut tak zalomim s nim a vtedy potiahne aj dve hodinky 😀 .....ale ak chcem nieco robit tak ho prelozim do postielky - nuz ale tam si schrupne tak pol hodku hehe....

minitrouble taka babika do reklamy, ale vazne 🙂 zaza aj ja budem stiet taku malu okatu babu hehe....tak mozno zalozime spolocnu temu na MK heheeeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre