Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
22. apr 2010

dzobko to som si myslela aj ja ze komunikuju...ja som raz jeden papier poslala na prihlasenie do socky v TT a po mesiaci mi prisla odpoved POSTOU, ze to nemozem k nim poslat, ale do ZH.... 😠 😠 😠 esteze medzi tym som komunikovala so sockou v ZH a oni to odomna pytali.....je to bordel...a ako vidime aj v spravach vela ludi ma so socialkou problem...

minix vela stasticka zajtra 🙂 nemboj to zvladnete 😉

minix
22. apr 2010

dik, andy, dufam. 🙂

Inak, na margo mojej crevnej pliagy, este nie som komplet fit, ale dnes som nasadila uz kadejake mliecne zakysane veci a drzime sa 🙂)) takze som za, tuk tuk tuk, malinka to nedostala, a ani mliecko sa zda to nejak neovplyvnilo, aj ked k tomu by sa mala asi vyjadrit slecna kompetentna. 🙂)

adros
22. apr 2010

minix, držím palce a hlavne buď ty silná, aby si bola pomocou pre drobca a neboj, zvládnete to 🙂 My sme na nožičky dávali octanovú masť a do rána nožičky odpuchli 🙂

baby, ktoré ešte riešia nejaký športiak, tak dávam jeden tip - Graco quatro tour deluxe, ja som pre neho viac-menej rozhodnutá, zajtra si ho odskúšam a ak bude taký, ako sa javí podľa popisu a obrázku, tak kupujeme 🙂 http://babymania.sk/index.php?lang=&l=s&p=_deta...

https://www.youtube.com/watch?v=psdssPrdPjE
dzobko
22. apr 2010

Minix, ja som sa toho ockovania bala ako cert. Najhorsie na tom je to, ze Ti je toho drobceka luto....ber to tak, ze je to len chvilka a zas bude dobre...2 minuty po ockovani uz nas chrustik spinkal...Co ma privadza k otazke: dievcence, stretli ste sa niektora s takou reakciou na ockovanie? Myslim tym, ze bolo babo viac spave. Alex sa budi len na papanie, vlastne ani to nevydrzi a zaspi na cumliku.

zazalienka
22. apr 2010

Ahojte,
dzobko, ja som 15 rokov mzdárka, takmer denne som komunikovala so sociálnou poisťovňou.. vždy sa stane nejaký problém, či z jednej alebo z druhej strany.. každý je omylný, ja som im koľkokrát poposielala také kraviny, a vždy som sa stretla s max. ochotou, keď po mne opravovali výkazy a prihlášky🙂) Aspoň teda u nás v TT to tak funguje. No a osobne som si vybavovala po pôrode všetky papiere, s malým v autosedačke v ruke, niečo som si pozisťovala telefonicky ešte z práce, na ostatné som sa spýtala. Aj na výplatné termíny, čo kedy čakať a pod. Takže ma žiadne nepríjemnosti neprekvapili. A dosť dlho robím s mzdami, riešila som materské aby som vedela čo a ako. Na každom jednom papieri, potvrdení, vyrozumení je napísané ponaučenie, aj keď si tlačíš formuláre z netu, hneď to vytlačí aj ponaučenie na jednu stranu.

my máme šťastne po očkovaní, malý reval jak tur, slzy mu tiekli až do uší, ale potom sa ukľudnil a u babky zaspal v kočíku. Potom sme zvládli ešte trojhodinovú prechádzku po dedine, napapal sa a šli sme domov. Teraz tu čumí na mňa z kresielka, žužle si prsty a ksichtí sa. Dúfam že mu to vydrží... Horúčku zatiaľ nemáme, pre istotu som dala Panadol, tak je v pohode.
O 6 tt ďalšie očkovanie.

Náš Michelinko má 7600 g, takže asi držíme rekord vo váhe🙂
Pýtala som sa na čajíky, lekár striktne povedal, že netreba žiadne sladené granulované čaje, kým kojím. Stačí mlieko. Min. do 6 mesiacov. A potom je pri príkrmoch na zapitie najlepšia voda. Prevarená, pokiaľ je dobrý zdroj vody, ani netreba prevárať..

V noci malý koľkokrát potiahne spánok od 20.00 do 3.00, a ja sa budím s premočenou košeľou od mlieka, asi to tiež budem musieť riešiť odsávaním niekedy v polčase..

evca35
22. apr 2010

ahojte,
my sme dnes po poradni, Martinko váži 6760 gr. a meria 65,5 cm. Za mesiac pribral 1100 gr. a vyrástol o 4 cm.

zároveň ho aj očkovali, do oboch stehienok, malý plakal, doma sa napapal a zaspal. Sme zásobení Panadolom sirupom a Diazepamom, tak som zvedavá či vystúpi teplota. Ale verím že nie 🙂

olienka12
22. apr 2010

zaza si jedna z tisica kt.nema problem zo sockou. ked niekto objahuje tu instituciu tak mi vlasy dupkom stavaju.
mala som pozistovane vsetko a 12dni po sekcii som si bola osobne vsetko povybavovat,ale pretoze si tam tie kreple nerobia svoju pracu ako maju som tento mesiac bez penazi!!! staci si precitat moj prispevok par stran dozadu,ta ista krava,kt.mi to stopla mi s usmevom na tvari oznamila,ze v pc je vsetko v poriadku!!!! a telefonaty si nepamata pre istotu
a mozem pokracovat ake dalsie problemy so socialkou maju kamosi a aj moja mama napr.kt.robi uctovnictvo nosi tam vykazy a kadeco dalsie a ked je problem,tak pred klientmi je zla ona,lebo nieco nevybavila,aj ked si socialka robi co chce...

zazalienka
22. apr 2010

ja netvrdím že je to tak všade.. TT je asi špecifická.. viem že na viacerých miestach na Slovensku boli problémy.. ja sa sťažovať nemôžem..

zazalienka
22. apr 2010

tak som pozerala papiere.. malý sa narodil 20.1. Pobočka SP v Trnave mi 4.1. zaslala výzvu na predloženie rodného listu dieťaťa, v lehote do 8 dní od narodenia dieťaťa, inak SP zastaví výplatu dávok.. ja mám doma založený takýto list..

gucz
22. apr 2010

ahojte
ja ako aj zazalienka so sockou problém našťastie nemám, ale tiež patrím pod Trnavu, tak asi preto. Mne dokonca volala pani v predstihu keď potrebovali nejaké papiere.

Tak detičky už buvajú, konečne kľud 🙂

zaza malý má teda krásnu váhu , fakt, ja budem rada, keď bude mať náš Mišino 5,5 kg.

evca35
22. apr 2010

olienka - nenadávaj na celú sociálku, niektoré osôbky sú tam milé a fundované 😀 😀 😀 , len sú momentálne na MD 😝

zazalienka - máte super váhu, vládzeš ho? Mňa tak bolí chrbát, vás nebolí?

teplota zatiaľ nie je a dúfam že ani nebude. Ja som sa tiež pýtala na príkrmy, v pondelok v Dámskom magazíne o nich rozprávali, že sa môžu od 4. mesiaca, ale moja dr. je spokojná s malým, pekne priberá, takže najskôr od ukončeného 5. mesiaca, uvidíme podľa váhy na ďalšej poradni. Prikrmujú sa skôr deti, ktoré slabo priberajú.

gucz
22. apr 2010

adros tá kára vyzerá celkom fajn i keď naživo som ju ešte nevidela. Skús pozrieť aj chicco multiway (šporťák - golfky), tie majú viaceré kamarátky a sú moc spokojné. Ja mám chicco liteway golfky a tiež som spokojná, používame ich už teraz na rýchle presuny.

zazalienka
22. apr 2010

kočky, poviem Vám, teda je to váha.. mám čo nosiť, ale našťastie je zvyknutý v kresielku a v kočíku.. ja mám roky kríže v keli, aj teraz ich už cítim riadne, tak sa natieram konskou masťou..

Reni, aspoň je ešte taký bábinkovský.. môj je teda valibuk, na 3 mesiace nevyzerá ani zďaleka..

dzobko
22. apr 2010

Zazalienka a Gucz, jednoducho mate stastie.....ja mam zalozenu vyzvu na dolozenie RL do piatich dni od dorucenia vyzvy, inak stop materska...Paradoxne mi tu matersku stopli este pred poslanim toho listu a to aj napriek tomu, ze uz ten RL mali, nuz.....Ja uz som tolkokrat kopirovala, predkladala a posielala Alexov RL....uz zacinam mat pocit, ze mam doma zalozene sukromne jasle 😀

dzobko
22. apr 2010

Zazalienka, naozaj poriadny valibuk, velky chlap z neho bude....Alex ma 6 kg a uz teraz mam co robit. Raz som sa postazovala manzelovi, ze uz ma zacinaju boliet krize a viete co urobil? Kupil posilnovaciu vezu, vraj musime cvicit... 😅

zazalienka
22. apr 2010

😀 😀 😀 😀 😀 hehe no tak to teda hej🙂 chrbticu treba posilovať...

gucz
22. apr 2010

😀 😀 😀

Idem hajať, dobrú nocku

zazalienka
22. apr 2010

paaaaaaaa

adros
23. apr 2010

Reni, pokukovala som aj po tom chiccu... ale potrebujem poriesit nieco, co bude pripadne aj pre dalsie dietatko. Kocik, ktory doteraz pouzivam, uz pomaly dosluhuje, takze ak by prislo dalsie babatko, aj tak by som potrebovala hlboku verziu a z tohto sa da spravit 🙂

gucz
23. apr 2010

Adka tak to je jasné, v tom prípade nie je čo riešiť 🙂

zazalienka
23. apr 2010

Ahojte, máme za sebou noc po očkovaní, malý spinkal super, len nad ránom sa mi zdalo že je dosť horúci a nervózny, tak som mu dala čípok, mal niečo cez 38, ukľudnil sa tak, že od štvrtej do piatej rečnil v posteli a potom zaspal znova.. takže už sme v pohodke chvalabohu.. no a teraz vstával so širokým úsmevom na tvári..

bebel
23. apr 2010

Zaza, ja som personalista, ako mega zamestnávateľovi nám vychádzali vždy v ústrety a boli milé na Zahradníckej. Ale k FO sa tam správajú ako k psom....len štekajú do telefónov, všetko musíš vybavovať v dlhaj rade osobne, prípadne dole v hale pri recepcii, kde je milón ľudí. a čakať, kým ťa niekto vôbec zodvihne a povie ti, že je kompetentný...inak tam funguje princíp padajúceho hovna. 😠
A to mám skúsenosť vlastnú a aj keď som vybavovala veci za nášho generála a jeho ženu, keď išla na materskú. 😒
A tiež mi poslali tú výzvu na predloženie RL dieťaťa ešte skôr ako výmer materskej a vôbec peniaze, pričom ho medzičasom dostali elektronicky, preto som tam urobila veľké Haló okolo toho, že sa mi vyhrážajú pozastavením niečoho, čo mi ešte ani nepriznali ani neposlali ich zanedbaním a ignoráciou, čo som im aj dokázala.
Btw: dnes sa teším včera podvečer sa sesternici vo Francúzsku narodila dcérka Lessana 😀
Neviem sa ich dočkať začiatkom júna na ich svadbe 🙂

evca35
23. apr 2010

pridávam sa k pokojnej noci po očkovaní, bez teploty, nedávala som ani nič preventívne pred ani po.

pekný slnečný deň prajem 🙂

krpuch
23. apr 2010

baby, ja som taka nespokojna s tym nosicom x lander...v obchode sa uz s tym neda nic robit, asi ho budem musiet predat 😒 som si to uplne inak predstavovala. uz nikdy nebudem chciet nosic, je to somarina.

olienka12
23. apr 2010

ok cest vynimkam,ja som na ziadnu zatial nenarazila podla mna je chore zastavit matersku lebo nedostali RL ked som ho tam osobne odniesla 2kopie,volala,ze ho tam maju a ked som ho doniesla este raz,tak v pc bolo zaznacene,ze ho maju dokonca mi to povedala zenska,kt.matersku zastavila pretoze ho "nema"!!!
no nabuduce to tam budem nosit v kuse cely tyzden kazdy den jeden aby som mala istotu,ze sa jedna kopia dostane kam ma!

bebel
23. apr 2010

Krpuch: a načo si si kupovala xlander??? Oni sa nosičmi vôbec nezaoberajú, tak niečo chabé zaradili do sortimentu len tak z brucha, aby mali kompletku......... 😕 🤐
Bavili sme sa tu o nosičoch, mala si si požičať niektorý z nich, ktoré máme overené a odskúšané napr. od kamošky alebo vyskúšať na predajni a nie kupovať kravinu.

olienka12
23. apr 2010

bebel no nam napriklad ani ten redcastle moc nevyhovuje satka mi pride o dost lepsia 🙂

marushka
23. apr 2010

Ahojte maminy 🙂
My sa hlásime po dlhom čase 😉 A stihli sme toho naozaj dosť. Absolvovali sme dvojtýždňový výlet u babky a dedka, tam som stihla v rámci participácie s ostatnými členmi rodiny prekonať tiež tú otrasnú črevnú virózu 😝 😝 😝, započať predaj bytíku a kúpu nového 🙂 🙂 🙂 sa tešíííím, držte nám palečky nech to dobre dopadne, je to trochu fuška 😉. A stihli sme niekoľko návštev 😉

Okrem toho - v stredu sme si zašli do poradne, Haninka má 7100g a tiež sa pripájame k bezproblémovému očkovaniu - zlatunká, zamrnčala iba pri Prevenare, inak si to ani nevšimla . Akurát včera urobila rekord - spinkala 5 hodín dopoludnia 😉

Čo sa týka pokrokov - objavila ako prvé nožičky, v pondelok sa upla na rúčky - supermanka, vždy má jednu vystretú dopredu a nevie sa vynadívať 😀 😀 😀 Je kecálek po mamine. Z bruška na chrbátik sa pretočí skoro vždy, aj keď je to len vlastnou váhou 😉

K nosičom - od pondelka máme doma Manducu , zatiaľ som výsostne spokojná, skvelá vecička, vôbec neľutujem.Hany sem- tam pomrnčí, ale vždy ju presvedčím, nie je to ako pri baby vaku, kde výskala od jedu 😉 . Dokonca som s ňou upratovala a aj si tam pekne pospinkala...

Konečne som dnes Hanku objednala na audiometriu, Ružinov už opäť vykonáva toto vyšetrenie, tak som happy...

Idem vás trošku prečítať 😉

gucz
23. apr 2010

marushka a kde si tú manducu kupovala? z nejakej wwwstránky? daj tip

marushka
23. apr 2010

gucz - ja som išla cez mimibazar , konkrétne tu: http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7666915&tab=7
Ivanka Valachová to rieši cez ich e- shop, bol to veľmi promptný obchodík... 😉 😉 😉

ale pôvodne som uvažovala cez túto webku: http://www.nosime.sk/

Tak urob kuk 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre