Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
3. máj 2010

ja som si dala to cierne pivo a nic to so mnou nerobi😉

Akurat sa mi chce spat viac ako dcerenke, co nie je dobra kombinacia.

babush
3. máj 2010

oli..v tom pripade sa ospravedlnujem, mne to vyznelo tak, ako som pochopila. Iba som kukala, ze to asi nemyslis vazne, ked taketo veci pises. Vysvetlene a som rada, ze to je takto a nie take stiplave 😉

Ine zabo-mysie vojny neriesim 😎 kazda sme ina a mame svoj svet, v ktorom nas spojila krasna vec a to narodenie baba v tom istom obdobi, tak sa povzneste nad niektore veci aachjaj

antoniab
3. máj 2010

musim zareagovat ked som bola este vonku tak som brazdila obchodi jedna radost a bolo super tolke nakupovenie teraz nemam az taku potrebu chybaju mi nejake veci co su dostupne v blave ( myslim aktivity ) ale zas vsetko ma svoje vyhodi a nevyhodi a bohuzial musia byt ludia ktrory makaju hlavou a iny zas rukami lebo ani jedni by sa nezaobisiel bez tych druhych kazdy podla svojich moznosti a tak asi aj kazda pristupuje k svojmu drobcovi a dopraje mu to vramci jeho moznosti
mna len mrzi ze blava je povazovana za new york a ostatny su len ako z dediny hlavne vychod 😝 a maju hned aj mensie IQ ci titul

ja uz nekojim 3tt ale tu som to radcsej nepisala aby som nerozputala hadku mrzi ma ze kojenie je skor povazovane za hit nez to ze je to dobre pre babo
keze su aj kociare na inej urovni nez niekedy tak aj UM je na inej urovni nie 😉

slovakia80
3. máj 2010

no ze by clovek mal fakt obavy co napisat a co nenapisat sem do januaroviek 😲

olienka12
3. máj 2010

povedala by som to asi tak, par dievcat prestalo do tejto temy prispievat prave pre urazky a blbe poznamky na ich adresu priamo alebo nepriamo,kazdopadne sa ich veci dotkli... ja si myslim,ze tato tema ma zmysel a ja sem aj napriek vsetkemu chodim rada pretoze aj ked drvivu vacsinu osobne nepoznam myslim si,ze je tu par spravnych bab aj ked popravde uz vazim co napisem a co nie.

gucz
3. máj 2010

aj ja sem chodím rada 🙂

Zuzi jasne, keď doprší dáme stretko, Adros.... čitaš? či nie? Liwka ozvi sa 🙂

Ja som sa dnes vychystala s malým von. Tak som sa tešila, že sa vyvetráme a MM mi hovorí, že prská. Tak ja na to, že nevadí, však si dám bundu a malému na kočík igelit. No ale chvíľu po tom, čo som vyšla von sa spustil taký lejak, že som prišla domov po kolená mokrá, a aj bunda sa dala žmýchať 😅 . Miškovi to však prospelo (ten čerstvý vzduch), krásne hajká 😔 🙂

zazalienka
3. máj 2010

malý bol dnes prvý krát v káre a netlačil si nôžky tak mi krásne prespal.. boli sme v Modre a Šenkviciach, len cestou domov sme zmokli.. no jemu sa to asi páčilo, tie kvapky ako som ho vyberala z auta🙂
Liwku mám práve na skype a Adros asi dojedá tortu z krstu🙂

olienka12
3. máj 2010

gucz ja som dnes vybehla v tielkovom tricku a prisla som domov do nitky no miss mokre tricko 🙂)))) ale po predchadzajucich skusenostiach nosim igelit na kocik stale,tak drobec bol ako v bavlnke.
No dobre,ze u nas sprchlo,lebo od rana bolo desne dusno prisla som si ako restovana vo vlastnej stave 🙂

zazalienka
3. máj 2010

aj tu to chýbalo, taký dáždik, bolo hrozne sucho.. aj keď teda čakala som riadnu búrku už včera... a ništ..

olienka12
3. máj 2010

minix tusim ty si sa pytala na tu podlozku do autosedacky/kocika,tak uz ju mam doma a je svetova nechapem,ze som to nekupila skor 🙂

olienka12
3. máj 2010

no vcera sme zmokli cestou zo zadielskej planiny 🙂)) maleho som mala v satke a cez nas prehodeny spacak 😀

dana333
3. máj 2010

u nás sa to tiež schyľovalo k dažďu aj sme sa potešili, lebo už trošku dažďa treba, no spadlo zopár kvapiek a bolo po daždi. Mne sa dokonca páči, že si tu dokážeme povedať aj tvrdšie veci, lebo to znamená, že sa tu nikto nepretvaruje a nehrá na niečo čo nie je. Ani ja nemám na kopec vecí, ale zas mám krásne deti, milujúceho manžela a super rodinu, čo mi stačí, aj keď nemôžem povedať že by som nechcela viac peňazí a okúsiť chuť bohatstva no nemôžme mať všetko, a možno aj na hlúpeho raz dôjde a vyhrám na športke 😀 😝

olienka12
3. máj 2010

ozaj zaza vcera som bola pozriet v ke v optime kociariky a mne sa chicco nepaci 🙂 vybrala som si viac/menej tento
http://www.e-kociky.sk/?124,sprint
, este rozmyslam,ci kupim novy,alebo najdem jazdeny

gucz
3. máj 2010

olienka že miss mokré tričku 😀

gucz
3. máj 2010

ja som mala pri malej ako šporťák PP atlantico. Bola to super kára, kupovala som ojazdenú a dala som za ňu 2000 a za 2000 som ju potom aj predala. Takáto to bola kára http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6331502&tab=2 , malá sa mi tam krásne vyspala, aj v zime, prešla som aj cez hrboly. Kebyže sme nekúpili ten kočík čo máme, tak si také dačo zadovážim. Olienka aj tá kára čo si hodila vyzerá dobre, podobá sa mi to na Zopa kočík. Kamoška má demu , tiež podobnú a je spokojná ( i keď dema nieje bohvieaká značka, jej sa nekazí ani nehrkoce). Kamarátka má podobnú káru teraz novú, spýtam sa jej na značku, tiež je spokojná, má dvojročného chlapca (je vysoký aj baculatý) a má tam kopu placu.

zazalienka
3. máj 2010

Oli, vyzerá dobre.. mne sa páči tento štýl, aj to Adrikine Graco.. po dnešných účtoch a rekapitulácii určite nový kočík nebude.. poriešim bazár.. a na MMB som objavila super vecičky pre malého, len neviem či mu v lete ešte bude 74 dobrá, keď teraz už niektoré 74-ky nosí.. kokooos ja neviem kedy sa to zastaví..
inak aj ja som zabalila pláštenku, budeme ju nosiť so sebou..

liwka
3. máj 2010

ahoj, baby. prave som tu "zhltla" dnesne prispevky ako horuci bestseller 😉
pridavam sa k tym, co tu chodia rady. sice nemam priamo januarove dieta - no toto forum mi strasne vela dalo. prestahovat sa sto km od rodiny a vsetkych znamych, potom zistit, ze som tehotna a byt na vsetky tie nove veci uplne sama.... bez vas by som scvokla. preto vam posielam jedno obrovske dakujem (ze som este svojpravna) 😉
to iste teraz, ked je mala na svete. ja som vo vyhode, ze mala je zo vsetkych deti najmladsia, ja len cerpam z vasich rad 😀
tak isto sa pridavam k tej lacnejsej cenovej kategorii - no, nemame na drahy kocik a milion inych veci, co by maal mohla mat a nema. akurat dnes sme sa s priatelom rozpravali o hojdacke (jedina draha vec, co mala ma, stala 100€), ze my ako deti sme o niecom takom mohli snivat. obaja pochadzame z rozvratenych rodin, obaja sme mali otcov alkoholikov, preto je pre nas prvorade vytvorit pre nase dieta kompletnu rodinu. a ked jej raz kupime kocik z druhej ruky, no inokedy si budeme moct dovolit nieco drahsie pre nu, budeme rovnako stastni. a snad sa nam podari z nej vychovat cloveka, co si bude inych ludi vazit a rovnako aj veci okolo seba.... to bude uplne raj na zemi 🙂
Trnavcanky- predbehli ste ma. na to stretko som od rana myslela 🙂
len mi je luto, ze nemozeme spravit stretko komlet zostavy z tejto temy 😒 alebo zeby.....

andykca
3. máj 2010

zazalienka suhlasim od A-Z hehe....oli s tebou tiez xi....a proste tak 🙂 a ja sem tiez rada chodim hehe

antonia nechapem preco si to radsej nenapisala - to ze nekojis....sak su tu aj baby kojacie, ktore chapu nekojace hehe 😉

babush na to som myslela, ze moze byt smedny...ja uz asi 3 den skusam davat malemu caj (teda najskor som davala vodu ale tu uplne odmietal) no ale stale sa mi tvari akoby som mu dala kysle uhorky hehe....

no aj my sme dnes boli vonku a domov sme prisli prave ked zacalo prsat, takze sme to dobre vystihli 🙂

liwka
3. máj 2010

a chvalim sa: zajtra mame tri mesiaciky 🙂 joj, to by chcelo nieco sladke. dajte tipy na nieco nenarocne 😉
a malej som objednala darcek: https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-izba/83k...

ketkous
3. máj 2010

no este vychodniarky musime dat nejake stretko... 🙂
Olienka mozes este raz dat link na tu vlozku do kociara?to je ta od Emitexu?
ja som sice objednala uz taku farebnu na mieru usitu od jednej milej pani z Mimibazaru,myslim,ze Minitrouble davala link.Ale mam zaujem este o jednu,taku univerzalnejsiu..

mateson
3. máj 2010

Milá zazalienka, vašu debatu tu čítam už par tyždnov ale dnes už mi to nedalo a musím reagovat. Konečne baby niekto napísal bebel to čo tu malo byt napísane už dávno. A nie preto že moj manžel bol tridsat rokov policajt. To ani nahodou. Ale preto,že ludia ako bebel ktorý , jsem češka tak po česky, trpí komplexem nadřazenosti nad ostatníma. Tak proto. Jinak je mi 40 mam dceru 21 let a syna 5 let. Dala jsem si takovou vetší pauzičku mezi detičkama. Bydlím kousek od Bratislavy, na slovensku jsem dvacet let. Takže mezi Vámi stará vykopávka.

olienka12
3. máj 2010

ketkous kupovala som ju nakoniec v maderne v KE lebo cez net mi nikto neodpisoval stala o 2 e viac ako na nete,ale videla som nazivo farby a vybrala som si 🙂
http://www.maderna.sk/katalog/product/7772/

zazalienka
3. máj 2010

jaaj no keby sa to dalo, ale hin východ je ďaleko.. aj spiš ..

dnes som si uvedomila aké máme šťastie.. mám tu sesternicu z Kanady, tak sme boli na návšteve aj s Miškom..
po chvíli sa rozplakala, pretože jej dcéra sa už viac ako tri roky snaží o bábatko a nedarí sa.. ( no a Miškom bola očarená, nedbala by si ho zobrať so sebou za more.. malý mal dobrú náladu tak kecal)..
vtedy som si uvedomila že proste niektoré malichernosti pre mňa stratili význam.. drahý mobil, nový notebook, desatoro topánok, každý mesiac nové handry, pravidelné obedy v reštike, drinky a kávičky.. za prvé to ide neskutočne do peňazí, za druhé, ma to už ani nebaví.. raz za čas to poteší, hlavne stretko s kamoškami, s kočkami z koňa TT a okolie, liwka Teba beriem ako aklimatizovanú trnavčanku.. s príjemnými ľuďmi, .. ten ostatný čas trávime s Miškom a ďakujem tam hore že ho máme.. že nie sme v pozícii tých čo stále čakajú na zázrak a nič.. vážim si každú minútu s malým.. a najkrajší pocit pre mňa je to, že keď sa rozplače, tak ja som tá, čo ho utíši.. ja som tá čo vie čo mu urobí dobre.. že som maminka.. o tomto to je..

andykca
3. máj 2010

zazalienka 74ky??? boooozenku 😀 mas to tazke hehe.... 😵 😵

no tak to stretko super - ale nie buduci tyzden pjosim pjosim 🙂
a som aj za stretko, kde budeme setky 🙂 ja som vlastne za vsetky stretka aspon sa odreagujem hehe

zazalienka
3. máj 2010

no andy hlavne malý je ťažký.. a ja od piatku seknutá v krížioch🙂 je to hardrock zdvihnúť ho z postieľky..

ketkous
3. máj 2010

diky Oli
vitaj Mateson 😀 a dalsi citajuci spioni 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zazalienka
3. máj 2010

hehe mateson vitaj.. ja mám 36 (takmer), takže nie som ďaleko od Teba🙂 ja mám bábätko a moje bývalé spolužiačky maturantov🙂))

minix
3. máj 2010

oli, je ta vlozka skutocne vystuzena? ako tam pisu? lebo ja som rozhodnuta ju objednat...len este neviem, ze odkial.

andy, aj nasa mala bola smadna, ako boli minuly tyzden tie horucavy, normalne sa budila aj v kociku, ked sme boli na jazere, tak sa zobudila a museli sme kojit na lavicke pod stromami, lebo potrebovala iba cicnut. Ja som si povedala pre seba, ze ziadnu vodu do nej rvat nebudem este, radsej X krat vytiahnem prsko a dam jej, kaslat na to, kde budem, uz som kojila aj na lavicke, pred ludmi, aj kade kde, tak ma to nerozhadze.

Ku kociku - ja som kupila v jeseni Inglesinu Magnum, 2-kombinaciu, hlboky a sportovy, zatial sme stale v hlbokom na lezato a strasne nam to vyhovuje, ak by nieco, dvihnem ju pod hlavickou a bude na vyvyseno, a ked budu male nozky, tak spravime sportovy. Tym padom, ze sportovy moze mat aj nanoznik, tak asi bude aj na zimu, lebo ja si neviem vynachvalit inglesinu...kolieska velke, kocik lahky, idem do kopcov, z kopcov, lesna cesta, polna cesta, uz s nami nieco absolvoval.

Ak si budem kupovat novy - Inglesina je dost neskladna - do kufra auta je to troska akurat, mame fabiu kombik a to je tak akurat, tak asi ostanem verna znacke, inglesina trip alebo pojdem do niecoho ineho, ale este neviem coho, kedze zatial nemam problem s kocikom, neriesim aky, ale BGB sa mi velmi paci.

zazalienka
3. máj 2010

Reni a mohla by prísť potom aj Denisa na stretko, nech sme komplet..

antoniab
3. máj 2010

ze 74 😲 my 56 a nieco uz aj z 62 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre