Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

roxy_1
4. jan 2010

Ahoj maminky,

bebel tak to sis dala s tim behanim do kopce,hlavne ze to preslo,ale i tak uz to muzes cekat prece kazdym dnem 😅 Bruno je asi dobre cislo 😀
do te tabulky jsem tu kolonku typu porodu zaradila ale u nekterych maminek vubec nevim jak rodily.... 😖 jen co si pamatuju
takze jeste mi chybi doplnit stylly
boncusik
dana333
ives77
drobec123
petronelka77
botis
stupiq6
genialna

nektere maminky se tady uz ani neukazaly asi maji ted plne ruce prace 😅

btw nevite co je s minix???chvilku se tu neukazala....

bebel
4. jan 2010

V Prešove zrejme skapal pes.Ja sa nenudím, lebo nesedím doma . 😝
Treba si spraviť program, alebo spať.........po pôrode nebudeš mať na nudu čas, ani priestor.
Zajtra mám v pláne trip s mamou a babkou do TN, v rámci toho sa mám dostaviť na kontrolu k pôrodníkovi....dnes poriešim nejaký shopping a snáď aj kozmetičku. A skúsim si na štvrtok objednať masáž a manikúru.
A vôbec ma netankuje, že máme doma bordel vďaka mojím 2 bordelárom, ale nechávam to na nich nech si po sebe upracú.

petronelka77
4. jan 2010

Ahojte 🙂 .
Roxy, ja som rodila prirodzene 😉 , klasicky porod. Dakujem.
Pekny den vsetkym.

roxy_1
4. jan 2010

petronelka diky moc 🙂 jdu to doplnit 😉

roxy_1
4. jan 2010

bebel ja jsem zase ten spankovy typ...normalne za poslednich par dni mam snad nadespane az az,ale kdyz to pocasi mi v tom jen pomaha.dneska si pouklizim a hlavne pobalim zase par veci do noveho,vypada to ze o vikendu uz se pomalu stehujeme. 🙂 teda pokud zrovna nebudu rodit 😀 😀 😀

od rana me poboliva bricho ale asi z toho nic nebude,ja sama nevim jake to je takze muzu jen hadat ze se to bud zesili nebu uplne ustane 😅

adros jsem zvedava jak jsi dneska dopadla na kontrole,zitra je nas termin 😀 😀

katka22r
4. jan 2010

noo bebel vidis dakde musi byt aj nuda...a ja som bola doma od zaciatku a kedze cloveku sa samemu chodit vonku nechce tak neviem no ozaj co mam robit...ja som taky typ co sa rad bavi ale co s toho teraz nemam s kym kazdy je v praci..kebyze som mala uz jedno dieta isto by som sa nenudila

lopezka
4. jan 2010

dobre ranko babulky 😀

katka, co je to nudit sa ???? 😀 ach boze, za posledne 2 tyzdne tento pojem absolutne nepoznam .... bud som chodila po doktoroch, nakupoch, ci na stretnutia .....a teraz vkuse upratujem, periem, zehlim .....to je ten syndrom pripravy hniezda 😀 😅
dnes isiel mm konecne po 2 tyzdnoch do prace, tak som aj celkom rada, lebo najradsej si tu spratuvam sama, mozem pocuvat co chcem a tak 😎 😀 ..... uz presne viem, co zase dnes idem robit .....ale nuda urcite nehrozi 😖

botis
4. jan 2010

ahojte, gratulujem k novym miminkam, vidim, ze pocas pobytu v porodnici sa to tu nejak rozbehlo :D
nas vcera pustili domov, tak mame prvu noc celkom uspesne za sebou (bala som sa hlavne kvoli malej)
Adko je krasny chlap, velky papkac a vela kaka, a kedze som zvyknuta na dievca tak ma uz par krat ocikal tou svojou hadicou, no musim si na to zvyknut 🙂

ivv
4. jan 2010

ahojte bruska,

no tak ja tiez s nudou nemam problem. nieze by som som bola nejako spolocensky/nakupovo alebo inak vytazena, ale furt nieco pomalicky upratujem, varim, ukladam.. zrovna som si opatovne vybalila a zbalila tasku do porodnice 🙂 . mam problem, ze ako to pobalit. kufrov mame sice na milu kedves, ale tu na byte len dva a aj tie pouziva mm podla toho ci si berie kufor ako prirucku alebo do batozinoveho, cize ani jeden mu nechcem obsadit. tak som to vyriesila tak, ze take tie objemne veci ako jednorazove podlozky, plienky, vlozky, vlhcene utierky som dala do takej fesnej igelitky od espritu, hehe 🙂 no co. tak pojdem s jednou igelitkou a jednou velkou taskou 😝

tiez sa vo stvrtok chystam na depilaciu noh a pedikuru.
dnes mi dojde mamina a neter, cize budem mat spolocnost a mozno ich aj trocha zamestnam. vytieranie podlahy mi uz moc nejde 😀 😀

skratka snazim sa niecim zaoberat a nemysliet na porod. zvlast ak by mal byt taky aky ma asi neminie.. 😔

ivv
4. jan 2010

botis vitaj naspat na MK! 🙂
super, ze ste domka.. tak ak budes mat chvilku cas tak sa pochval fotkami malickeho.
inak aka bola reakcia malej na braska? 😉

katka22r
4. jan 2010

tak som vynimka co sa nudi no boze ale na inych diskusnych forach je nas viac tak aspon tam si pomahame 😉 tak zatim pekny den a tie co cakaju na porod ako ja tak nedockavo a tesia sa nanho drzom prsteky ale aj ostatnym

zucana
4. jan 2010

ahojte aj ja gratulujem babatkam a maminkam a prosim o radu ...
...aj vcera rano aj dnes rano som mala opat taky vytok vodnaty spojeny s bielym (trosku aj ako sopel) ale bolo tam aj dost vody....teraz uz nic a vcera iba rano a cely den absolutne nic.
myslite si,ze to moze byt plodovka? ta by odtekala postupne nie? vecer idem k doktorovi ale nemam pre istotu zavolat? ani bolesti nemam akurat sem tam tych poslickov a mala si hybe...

botis
4. jan 2010

moj porod:
29.12. som bola v poradni, otvorena na 2cm ako uz dlho a krcok tiez 2cm, tak ma poslali domov, ze mam prist az siedmeho...
no mne sa nejak nechcelo cakat tak sme vecer s manzelom skusili sex asi po dvoch mesiacoch...o 4rano som mala taky ruzovy az krvavy vytok tak som sla rano na gyndu...nebola to plodovka ale bola som otvorena na 4cm a krcok nikde, tak ma poslali sa prezliect a na salu.
do piatej vecer som chodila po chodbe a mala som uplne slabunke kontrakcie asi kazde 3min. o pol 6 som bola uz na 8cm, pustili mi plodovku a odvtedy som sa nepohla z postele, mala som silne kontrakcie a maly sa narodil o 7:45. tlacila som asi 5x, co bola len jedna kontrakcia, takze uplne vpohode
vpodstate bolesti mi trvali len necele 3hodinky co je uplna pohoda v porovnani so Saskou...
aj ma nastrihovali a mam par stehov (asi 5) ale sediet mozem 🙂
akurat prve tri dni ma brutalne bolela maternica ked sa stahovala, najma pri kojeni (pri Saske nic) , takze druhorodicky si to vytrpia...
inyk vyvolavacku som nemala ani epi, a som rada, dalo sa to vydrzat a usetrila som 🙂
prajem vsetkym podobne lahke porody, a odporucam sex ako vyvolavacku

ivv
4. jan 2010

katka ved ok.. kazda to cakanie prezivame inak. keby som bola u nasich tiez by som sa asi nudila.. skratka si aj tu nudu uzivaj, s babom sa fakt nudit nebudes 😉

minix
4. jan 2010

roxy, este som v celku, len som v poslednej dobe nemala cas. 🙂 Mam pre Teba aj obvod bruska, merala som to este 1., ale zabudla ti to poslat, poslem o chvilku v IP, len to musim najst, kde mam ten papierik.

dnes sme boli na kontrole, vyzera, ze mozno potiahneme az do toho 25.1., kedy sme mali prvy predpovedany termin podla PM, vsetko sa drzi, babatko bude asi iba okolo 3 kg, buduci tyzden mame aj kontrolny ultrazvuk.

A dnes som sa definitivne rozhodla, ze zazmluvnujem doktora. 🙂

botis
4. jan 2010

mala je zlatunka, zatial vobec neziarli, maleho stale hladka po licku a po vlaskoch, ked ho kojim tak cumi jak na zazrak a stale vravi ham ham, ked maly spinka ukaze nanho a povie haji haji, no zlata je fakt, uvidime ako to bude o pol roka :D

ivv
4. jan 2010

minix koho planujes zazmluvnit?

serafinka1
4. jan 2010

ahojte

botis poraď mi prosím, ako si prežila tie dni bez malej. Ja sa toho najviac bojím. Ja som s mojou dcérkou non stop, ešte sme neboli od seba viac ako 3-4 hodiny a neviem si predstaviť, čo budem robiť. Ja sa asi zbláznim od nervov, jednak že ju nemám pri sebe a jednak, že neznášam nemocnice. Plánujem si zaplatiť nadštandard.izbu, kde sú návštevy neobmedzené a upokojuje ma to, že by tam mohla za mnou aj s manželom prísť. ☹ ☹ ☹

A ako reagovala na Teba keď si sa vrátila z nemocky? Nezanevrela na Teba, že si ju opustila na pár dní? Kamoškin syn, keď bola s druhým v nemocke sa po návrate s nou 2 týždne nebavil, úplná ignorácia. A to mal jej malý rok a pol. 😒

roxy_1
4. jan 2010

botis to jsi mela uzasny porod,ja chci taky takovy 😀 😀 ukazes nam maleho???to je hezke jak se Sasenka k tomu stavi 😵 😵

minix super hod miry... 🙂 ja jsem si rikala ze jsi tu chvilku nebyla,ono uz je to tady fofr 😀 😀

zatim ani jedno miminko na termin,jde videt kdo si taky urcuje nacasovani 😀 😀

mia.
4. jan 2010

Ahojte, opäť nám pribudli bábätká, srdečne gratulujem!!! 😵

Ja mám dnes poradňu, tak som zvedavá, ako sme pokročili... Cítim sa zatiaľ fajn, najhoršie je to však pri obúvaní, keď sa nemôžem poriadne zohnúť.. 🙂 Tak si vychutnávam, že ma niekedy obúva mužíček.. Inak, fajn.. aj sa mi už spáva lepšie. Vianoce aj Silvestra sme prežili v pohode, malú mám teraz u babky, tak si ešte chystám tašku do pôrodnice..
Aj ja som zvedavá, ako bude dcérka reagovať na bračeka, zatiaľ sa veľmi teší a tiež sa teší na to, ako mi vyzdobí s tatinom bytík, keď sa budeme s malým vracať domov z pôrodnice..
Inak, bebel, ja sa určite nedám odfotiť do Tn novín, len malého nechám... Pri malej nás ani nefotili, lebo sa tuším fotilo v piatok, a to sme už odchádzali domov...
Majte sa zatiaľ a držte sa!

botis
4. jan 2010

serafinka1, mne tiez malinka hrozne chybala ale chodila za mnou kazdy den a prve dva dni mi ani nechcela byt na rukach 😠 stale sa odtahovala ale bola taka vesela 🙂 dost ma to teda mrzelo ale ked som sa pozrerala na maleho nejak ma to preslo, a vcera ked pre mna prisli ma mala tak vystiskala a vybozkavala, ze urcite na mna nezanevrela 🙂 manzel je teraz tyzden doma tak sa snazim byt co najviac s nou a maleho len kojim., myslim, ze je to vpohode.
fotky dam ked bude cas, ja to moc neviem tak musim pockat na mm, ten spi este 😠

adros
4. jan 2010

ahojte kocky

tak sa hlasim po poradni. Vyzera to tak, ze realne do konca tyzdna porodime 😀 Odhadovany termin je cca piatok, ale vraj do nedele by to malo byt 🙂 V stredu ideme na kontrolu zase, tak budeme mudrejsie 🙂

no a idem vas citat...

zazalienka
4. jan 2010

ahojte..
ja som tiež po poradni, ani náznak, že pôrod by mal byť za rohom.. malý má cca 3000 g, všetko je ako má byť, o týždeň idem na predoperačné vyšetrenia a 20.1. predbežne sekcia.. už nech to máme čím skôr za sebou..
adrika, super, takže žiadne inkejcie, malá lady pôjde von kedy sa jej uráči? 😵

zazalienka
4. jan 2010

dorotkaa ďakujem pekne za info.. tak ešte prihodím čo treba do balíčka prvej pomoci🙂

andykca
4. jan 2010

dorotkaa dakujem za info.....napr. na pribor a pohar by som uplne ze zabudla xi
botis fajntasticky porod aj ja cem 😉

adros no som zvedava kedy sa to spusti 🙂 velmi sa tesim...xi...inac velmi by ma potesilo kebyze odrodite uz v stredu ze by som vas aj videla, ked pridem vo stvrtok na poradnu xi..... 😵 😵

adros
4. jan 2010

zazi, zatial bez injekcii, ale ak sa to do nedele nerozbehne, tak zrejme dame tabletku

andy, vraj su teraz kvoli chripke zakazane navstevy, ale myslim, ze cez sklo budem moct malu ukazat 🙂 a verim, ze dovolia mat aj Joja pri porode

zazalienka
4. jan 2010

ja myslím že v tej miestnosti kde je to sklo, tam malú v pohode návšteva uvidí... nesmie sa ísť len dnu na oddelenie.. malú vyvezieš na vozíku ( ak sa Ti vozík ujde, ja som čakala takmer hodinu na švagrovú s malým), bez toho vozíka bábo nesmieš zobrať ukázať za sklo.. a cez ten telefón si pokecáš cez sklo..

slniecko01
4. jan 2010

Ahojte maminky čakateľky. 😀 V tejto témičke som ešte nebola, ale sem tam sem chodím kuki.

Botis, Drobec123 zaveste nejaké fotky

adros
4. jan 2010

hej, na oddelenie nesmie ist nikto, ale asi ani mna nepustia von za nimi na tu chodbu, ale co uz... a ktovie, mozno to nariadenie zrusia, ved uz nie je taka epidemia, nie? 🙂

andykca
4. jan 2010

jasne viem o tom, ze su zakazane navstevy do odvolania....hmmm.....tak dufam,ze ozaj bude moct byt tvoj mm pri porode....a tak ja si kuknem len cez sklo na chvilku aspon 🙂 ved uvidime kedy sa malinka vypyta von xi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre