Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
31. jan 2010

andy a v nemocke neprotestuju proti vinei? vies, bublinky... bo ja mam tiez vplane sa zasobit vineou. minule som si aj kupila jednu flasu, ze pribalim k taske, no neodolala som a uz nie je 😉

roxy_1
31. jan 2010

ahoj maminky a tehulky 🙂

maly prave zaspal vedle me tak jsem vas dosla aspon trochu docist... 🙂

minix gratuluji k Petce,snad nam brzo pridas fotecku at ji muzu pridat k ostatnim do albicka 😉

bebel hezke fotecky vazne vypadas v pohode po takove hruze co jsi mela 😅 ale chapu te,ze me taky vsechno opadlo jak se maly dostal ven,u zasivani jsme se s doktorem hodne nasmali 😀

jinak vcera jsem se vazila a mam uz 59kg takze 11kg dole a jeste zbyva 2kg a jsme tam kde jsme zacinali 🙂 maly pije jak o dusi ale stale to mame co 2 hodiny takze uz se tesim az bude spavat takove 3-4 hodinky....aspon v noci by to bodlo 🙂 bojujeme taky obcas s prdikama ale neda se nic delat zkousime vsecho mozne aby si maly ulevil...

holky a ty homeopatika vam na mlicko nepomahaji???ja uz je pravidelne neberu ale jednou za cas si dam davku jen tak pro jistotu... 😉

bavily jste se tu o jidle,tak ja mam dobry apetit,hlavne na vsechno co je sladke,na snidani pro me neni problem sporadat pulku vanocky s maslem a javorovym sirupem,varim si krupicove kase,a jim stale nejake kolace a susenky.ale i slane muzu,jen se vzdycky nemuzu dokopat k tomu abych si neco uvarila,zatim v tomhle funguje babicka,ktera si nas hycka 🙂

babush
31. jan 2010

ahojte 🙂
aj nam predpisala pediatricka kanavit a vigantol. A mala to na pocudovanie na lyzicke s mliecko prehltla bez problemov. Je sice pravda, ze je hladoska a rada papa. Vcera mala taky hladny den, ze cely den a noc si pytala kazdu 1,5 az 2 hodky jest. Ja uz prsia "vytahane", ale cucala jak o preteky. Dnes je uz pokojnejsia a spi aj 4 hodiny.
Len rozmyslam, ze ci moze byt mala taka nepokojna kvoli mojej hormonalnej nerovnovahe. Dost ma berie na plac, kvoli roznym sprostostiam. Som precitlivela a hned placem ako dazd. Manzel to uz pochopil a snazi sa ma vzdy povzbudit a rozosmiat.

No a pribrali sme uz 400g od porodnej vahy. Takze mame krasnych 3.660g po 2 tyzdnoch. Vraj to priberanie ale taketo masivne dalej nebude. Tak uvidime.

Gratulujem novym babatka a maminkam....vela mliecka a pohody prajeme 🙂

weronikla
31. jan 2010

Ahojte,

gatulujem novym mamickam 😉

Minix, tvoja Petka ma presne tie iste miery ako moja Anicka 😎 A ako si napisala, ze ti vyvolavali porod a vytrapila si sa, tak podobne.. Ale stoji to za to 😉

Nam doktorka tiez predpisala kanavit a vigantol a ja to malej nakvapkam rovno do ustociek, je to rychlo a netrapim sa s tym, ale malinka pekne papa mliecko.

Tak drzim palce, nech ste hlavne zdravi!

baileysa
31. jan 2010

ahojky,

minix, gratulujem k petke, nech sa vam spolu darí, teším sa na príbeh...

zdá sa, že ja už január nestihnem... Stale nič....

mne inak na mlieko nepomahalo tuším nič z osvedcenych rad... Je to hrozne individuálne... ešte po nealko pive sa mi zdalo, že mám viac ale neviem či to nebol len placebo efekt...

babush, tie slzy sa postupne ukludnia, ja som sa chcela rozvadzat...

slovakia80
31. jan 2010

ze vraj na mlieko pomaha tmave pivko 🙂

andykca
31. jan 2010

liwi nie nemali nic proti tomu 🙂 aspon mne nik nic nepovedal (ja som mala podplatene sestricky 😀 😀 😀 furt mi niekto doniesol cokoladu tak som ju po ceste do izby odovzdzala sestram 😀 )........

liwka
31. jan 2010

dakujem, idem objednavat cokoladky 😀

minitrouble
31. jan 2010

ahojte 🙂 to tmave pivko je jedina vec co viem potvrdit ze mi fakt pomohlo 😎 😉 ..ja som pri romanke mala stale pocit ze mam malo mlieka tak som skusala vsetko mozne - vinea, mlieko, vela vody - ale jedine co naozaj zabralo bolo pifko tmave ale tiez len prve razy potom som mala pocit ze to zabera menej a menej a este som sa bala aby som z romi neurobila malu pifkarku 😎 😀 😀 ...inak po tom pifku ROmi lubila prespat aj cely den. takze to pifko ma 2nasobny ucinok 😎 😀
teraz mam mlieka vela - inak podla mna ma na to vplyv aj mnozstvo obilnin skonzumovanych - pri ROmi som drzala bezlepkovu dietu a teda nejedla nic z muky, teraz na to kaslem a jem muku stale lebo som stale hladna a mlieko mi strieka prudom ...takze mozno aj dostatok obilnin by mohol pomoct 😉 🙂

k.a.t.k.a.
31. jan 2010

ahojte 🙂
ja som si pri malej dala tmave pivo rovo silny Guiness a aj som zostala jemne hrknuta z neho 😅 na vineu mam averziu este od malej, co som ju vtedy vkuse pila, a hlavne nemoze sa s bublinkami a mne to nebavi odbublinkavat 😅 mne aspon sa mi zda zabe jablkovy dzus 🙂

roxy tiez srotujem vsetko sladke .. len najhorsie je ze vela toho na vyber nie je, kedze ja som strasne cokoladova 😎 teraz tlacim prave marina keks, snad z toho kminu co tam je maly trochu poprdi 😀 obsahuju aniz a fenikel,2 muchy jednou ranou v sladkom 😀

minix gratulujem 😎

bebel
1. feb 2010

Minix, sem s tou story... 🙂

Liwka: vinea nie je žiaden problém...v pôrodnici Ti totiž dajú info, čo všetko by si nemala jesť pri dojčení a v zápätí ti prinesú na obed krafiolovú zmes so zelenou fazuľkou a mäsom a zemiakmi a na olovrant pomaranč. 😎 🙄

Baby aj ja som zostala na sladkom závislá....nejak prirodzene tiež v poslednej dobe preferujem múčne jedlá.

A pijem Stilltee od Welledy 😉 http://www.weleda.de/Naturkosmetik/PflegeMutter...

minitrouble
1. feb 2010

baby - inak ja by som normalne ze sladke jedla od rana do vecera a tiez mam problem ze najradsej by som do seba narvala kilo cokolady tak mam problem sa ovladat normalne 😎 😀 ...len sa bojim ze pri takomto mnozstve sladkosti sa tych prebytocnych kil co mi ostali tak skoro nezbavim ...najma ked sa neda v takomto pocasi chodit moc von na dlhe prechadzky 😒 😖

drobec123
autor
1. feb 2010

ahojte, pridavam sa k sladkym zavislackam 🙂 ja ficim na maslovych keksikoch, vencekoch, musli tycinkach a najnovsie na BIELEJ cokolade ! aspon to mi nahradza klasika cokoladu. inak my chodime von kazdy den a ked je vacsia zima alebo fuka tak natiahnem na kocik prsiplastovu foliu 🙂

roxy_1
1. feb 2010

me prijde ze po sladkem sahneme nejradeji protoze je to rychla energie v podobe cukru,no jo nejak dobit baterie musime 😀
tato noc byla u nas jedna z nejlepsich,maly me celkem nechal vyspat ve 20 hodin po koupani a nakrmeni usnul a spal az skoro do pulnoci coz je u nas rekord a po krmeni kdyz jsem jej prebalovala me normalne spal jak dudek,vubec to s nim nehlo ze s nim manipuluji a utiram mu ritku 😀 no a odbrknuti je uplne zbytecne to by jsem se nedockala,naprosto tvrdy spanek 😀 pak se vzbudil o pul treti no a pak o pul seste a to uz od te doby je nic moc,zapasi s prdikama a ne a ne usnout 😒

to pocasi me stve uz aby se oteplilo a mohli jsme jezdit s kocarkem,zatim jsem byla jen 2x ☹

antoniab
1. feb 2010

ahojte
dik za rady pijema j vineu aj tmave pivo mlieko atd.a nejak to nezabera ak je pravda ze je to aj v genoch tak mamina dojcila len 2tt takze mi tahneme uz na 4tt takze celkom ok odsavam odusu tak mozno to este roztaham zatial davame len 2flasky sunaru a zbitok je moje mliecko
inak kolko vam tak deticky vypiju ak viete moja dnes stiahla 100ml a inak tak spapa 80ml viem ze je to individualne len by som chcela byt v obraze 😕

roxy mi odgrgavanie uz neriesime to by sme sa nacakali 😝 aj ked obcas sa nam to podari ale doktorka povedala ze dieta ktore sa dobre napapa si odgrgnut nemusi a aj som to niekde citala inak tvoj mali mi pripomina moju malu tiez do tretej rana pohoda a potom bojujeme ale s kakanim tlacime a tlacime ☹ ☹ inak prdime statocne
aj mi sme boli v kociariku von len 2x stale zima a teraz este kopa snehu a odhrnovanie na dedine nefunguje 🙄 🙄

janka1 ty si tu spomynala biagaru ci ako sa to vola davas to uz malemu ? uvazujem nadtym ci to malej neupravi travenie 😒

antoniab
1. feb 2010

joj este som chcela reagovat na hormony ja placem stale raz ze mam malo mlieka raz ze sa mala nemoze vykakat
potom ze grca no kolotoc dufam ze to raz skonci

mne strasne pomahaju nasi ked si malu vezmu nanoc 1 do tyzna k sebe ja sa vyspim a docerpam sili alebo nadranom ju vezme otec a ja pospim v kuse aspon 3-4 hodky 🙂

zazalienka
1. feb 2010

antoniab, aj ja stále revem.. odkedy mám malého.. proste niekedy na mňa príde taký nával emócií keď na neho pozerám a on tak múdro pozerá na mňa.. v momente sa rozplačem.. on eje veľmi dobručký, už sa mu trošku naťahuje doba kedy je hore, prvý týždeň v kuse spal a jedol.. teraz sa na seba pozeráme keď sa napapá a ja sa v momente rozrevem.. asi fakt pretlak emócií... že je to moje.. moje bábo..

petronelka77
1. feb 2010

Ahojte, chcem sa spytat mamiciek, ktore nekoja a davaju detickam umele mlieko, ako ho pripravuju.
Ci zohrievaju vodu v rychlovarnej konvici alebo v hrnceku na varici. Dakujem.

antoniab
1. feb 2010

petronelka ja prikrmujem a vodu prevarim pouzivam lucku mam vzdy tak 200ml prevarenu pripravenu potom ked potrebujem dam sunar a ohrejem v hrnceku kde mam obyc vodu na peci dnu dam len flasu z mlieckom aj moje mliecko s chladnicky tak ohrievam 🙂

alikaa
1. feb 2010

Ahojte, my mame dnes prvu kontrolu u dr. za sebou, od porodnice sme pribrali 400 gramov. Mne sa zda moj malicky, stale strasne malicky, neverila som, ze pribral.
Chcela som sa spytat, ci niektora z vas riesite uz svoje postavy, alebo to nechavate na neskor. Chcela by som pomalicky zacat spevnovat brucho a celkovo telo. Neviem ci este nie je skoro.

petronelka77
1. feb 2010

Antonia dakujem, varis vodu v konvici alebo v hrnceku, lebo som citala, ze zdravsie je v hrnceku.

k.a.t.k.a.
1. feb 2010

ahojte 🙂
neviete dokedy treba zaniest rodny list do soc.poistovne? kvoli tomu dochodkovemu?

lara75
1. feb 2010

alikaa, čo sa týka postavy po pôrode, nestíham nič, nie že cvičiť, alebo iné- tak som sa rozhodla aspoň pre taký spevňujúci korzet od fy Anita, čo mi trochu stiahne brušisko po sekcii - aspoň dúfam 😖

zazalienka
1. feb 2010

alikaa práve dnes bol v telke v ženskom magazíne lekár a rozprával o cvičení.. ideálne je začať po šestonedelí, skôr nie a vôbec nie je pravda že pri športovaní žena príde o mlieko.. rozoberali to tam , tak som si aj ja povedala že po 6 týždňoch začnem posilovať brušné svaly a zadok..

antoniab
1. feb 2010

petronelka v hrnceku 😉

roxy_1
1. feb 2010

taky jsem si rikala ze zacnu zpevnovat brisko az po sestinedeli,ale ted zatim zatahuji svalstvo tam dole,je to dobre jako prevence pred pozdejsi inkontinenci a hlavne bolesti pri sexu...z toho mam starch protoze nektere maminky to pri sexu boli jeste i rok po porodu.... 😒

antoniab u nas na vesnici nastesti vetsina cest je shrnuta,dneska jsme byly s kamaradkou na prochajde tak jsem pekne provetrani,sviti u nas slunicko a je kolem nuly... 🙂
s tim odbrkavanim - ja jsem ze zacatku maleho vubec nedavala odbrknout az te me to prinuti kdyz vidim jak trpi nadymanim a nechci aby i tento vzduch mu sel do zazivani... 🙂 objednala jsem mu na netu nasi posledni spasu at se tak netrapi a to probioticke kapky BioGaia http://www.picnicsro.cz/ostatni3/probioticke-ka... u nas v lekarnach stoji 700,- u vas na Slovensku a u nas na netu se daji sehnat za polovic.... 😉

jinak my jsme za 3 tydny pribrali 800g takze to vypada ze za mesic to bude rovne kilo 🙂

minitrouble
1. feb 2010

ahojte 🙂 ..k cviceniu - ja osobne kedze som po cisarskom to do konca 600nedelia riskovat nejdem - predsa len tie vnutorne stichy ma jemne pobolievaju..no a potom zacnem postupne - ako prve pojde plavanie a potom chceme s muzom zase nabehnut na taebo + dufam ze bude vonku teplo a budem chodit 2x denne na prechadzky - cize veeela veeela chodenia a to samo o sebe by stacilo 😉
ale pri romanke som viacmenej len plavala a chodila na prechadzky a pekne vsetko odislo - ale vtedy som nezrala jak diva svina 😒 😖 ...tak neviem ako to pojde teraz s tymto mojim apetitom 😉 🙂

dadulka2000
1. feb 2010

ahojte babulky
citam ze mate placlive nalady - vsetko je to normalne (ak je to v ramci "normalu" a hormonov),.... len pozor na to aby to neprerastlo do poporodnej depresie,.... tu v UK to velmi sleduju a varuju o tom dost. 😝 sleduju to Dr aj na slovensku?

dnes v noci sa mala budila skoro kazde 3 hodky - co bol sok hlavne pre mna - kedze som si zvykla na 4-5 hod intervaly. dufam ze to bol len jej jedalny deficit, lebo ja som sa celu nedelu "tulala" po obchodoch s maminkou a deti som nechala na pospas muzovi 😀 😀
no proste parada - odstrieka sa mliecko a ficime 😎 , Millie je super ze berie aj flasu s odstriekanym mlieckom a aj cicusku.

vcera som si kupila Guinessa a moj muz ho objavil a vypil 😠 , tak som ostala na vode zase 😀 😀

krasny den vsekym prajem (tu je slnecno a teplucko, na SR vidim ze mate snehovu kalamitu) 😉

baileysa
1. feb 2010

ahojky,

ja ešte kinderko, dnes som bola u dr., tak nejaký pokrok tam už je, spravil mi hamiltona, tak som taká ubolena že des... ale tým pádom snáď zajtra už bude deň d...

pri malej pri kojeni mi tiež hrozne chutilo sladké, hlavne pudingy, kase, vianocka... A aj kila mi šli z toho hore...

antonia, kojenie je trochu o genetike, ale hlavne o psychike... u nás v rodine nikto nekojil dlhšie ako pár týždňov, ja som nakoniec potiahla 10 mesiacov, ale natrapila som sa poriadne... najdôležitejšie je prikladat, prikladat, prikladat, a veľa tekutin... ale viem, aké sú to nervy a tlak... Dúfam, že teraz to bude jednoduchšie...
všetkým držím palce...

dadulka2000
1. feb 2010

bai, drzim palce, nech to mas cim najskor za sebou.
a to kojenie je lepsie tentoraz - tiez som mala problemy pri Ellie (3x zapaly, antibiotika,...atd), nakoniec sme sa kojili 9mes a teraz sa zda to byt jednoduchsie. hlavne vela, vela pit - ja vylocham 3l vody denne + polievky, cajiky.
ozaj baby este krvacate? u mna to uz prestava, huraaaa 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre