Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
26. máj 2009

gucz: Skalická

lili213
26. máj 2009

Adros: aj ja som donedávna chodila k nej.

gucz
26. máj 2009

adros som sa pýtala preto, či náhodou nechodíme k tej istej, ale nie, ja chodím k dr. Ugorovej

zuzzuli
26. máj 2009

caute kock nejako to tu nestiham citat 😉 ja som bola u doktora a vsetko zatial vyzera byt ok, tak sa vytesujeme... inak ja som spinila a mne predpisali na udrzanie Duphaston 😉 v podstate ho este stale beriem...
adros: velmi ti to pristalo, bola si krasna

markee
26. máj 2009

Zuzzuli a bylo vidět už srdíčko a podle MS mimčo odpovídalo?
Ptám se proto,že já bych měla mít podle MS termín porodu taky 11.1.2010 😉

mataklinec
26. máj 2009

kocky aj vam uz byva zle? ja som dnes prvykrat zvracala. 😨

markee
26. máj 2009

mataklinec, jo bývá mi zle a musím to vždy zajíst něčím kyselým. Nutí mě to na zvracení,ale já fakt k tomu záchodu jít nechci 😀 Snad se to časem srovná.

kalimerko
26. máj 2009

ahojky těhulky, vůbec Vás nestíhám dočíst atd.... Mě je pořád na padnutí, pořád bych jen spala, ale Jolanka mě to nedovolí, jsou tu 35 stupnový horka...fuj teda... a dneska při cestě do Soluně, jsem málem padla, byli jsme s Jolankou u doktora. takže s dadulku úplně souhlasím.... Vždycky si říkám svatý český systém zdravotnictví, svatý česko...a když slyším u nás někoho nadávat tak říkám, že nikdo ani netuší co má...

si vemte že jenom na alergologii jezdím s Jolankou 100 km. Odběry krve znovu cesta do Soluně...atd... možná by to někde jindy a blíž taky udělali, ale tady se to dělá podle toho jakou kdo má pojištovnu. ten systém je hrozmý, opravdu.... ale co se týká péče a pečlivosti tak si nemůžu stěžovat. Jediný co mě vadí, že dítě zakašle a má antibiotika (naštěstí Jolanka ještě nachlazená nebyla) ale má atopický ekzém a první co nám doktor dal byli kortizony, v česku je dají až vyzkoušejí všechno ostatní...ted už začneme jezdit k moři tak do jara nebudeme potřebovat žádný krém, Jolance moře moc pomáhá.

adros: gratuluji, krásná nevěsta....

kalimerko
26. máj 2009

mataklinec, gratuluji k 4 dítku...jsi statečná mamča... já se bojím, že nebudu zvládat 2 😉

prdecek
27. máj 2009

adros, já ho zavádím, prý se přes tu sliznici lépe vstřebává a nebývá po něm takhle špatně 🙂

Holky dneska mám kontrolu tak mi držte pěsti!!!! jdu na 10:40hod. pak jedeme nakupovat, takze tu budu az odpoledne 🙂

plivit
27. máj 2009

dobre ranko 🙂
mona27 ja sa snažim nenetahovat sa s pacientami ked sa da a na PN sa necitim ale od jula už pojdem na osmicky
lebo v nocnej som dost unavena
prdecek drž sa a daj vediet 😉

drobec123
autor
27. máj 2009

dobre ranko, ja som dnes bola na prve krvne odbery. na buduci tyzden mam prvu poradnu kde mi vystavia uz tehu knizku. podla mojich vypoctov podla poslednej MS som 8+2, cize v 9tt a zacala som treti mesiac tehu !
aj mne byva rano zle, teda vadia mi vsetky pachy ale totalne vsetky a najhorsie su spreje, vonatka a vsetky hygienicke prostriedky ..... brrrrr a este aj pocit ze mam otvorit chladnicku, toho som sa uz vzdala 🙂
neplanujem ist na PN, mam sedave zamestnanie za PC a v praci aspon nemyslim ze mi ma byt zle a odreagujem sa pri rieseni problemov. rychlejsie mi to cele prejde 🙂
len od zajtra idem na 4 dni na sluzobku mimo SR a to sa mi fakt nechce !!!!! budem sa venovat 6dospelym ludom a organizovat im pomaly 24hod. samozrejme budeme ponocovat a rano skoro vstavat, no uz nech je nedela a ja som naspat !

dadulka2000
27. máj 2009

dobre ranko,... no vy ste ale ranne vtacatka 😀
myslela som ze budem prva 🙂
kalimerko,...ja ze v AUS to maju lepsie zariadene,.... neviem preco som si to myslela 😵
ja som vcera natahovala a presuvala velke zahradne crepniky, zahradny stol, stolicky,.... nejako som sa rozsupla a aj ked ma zacalo pichat v brusku som si uvedomila ze by som to asi moc nemala,... hops.
inak aj ja som v praci,...tiez sedim za PC takze nic fyzicky narocne, nastastie len na ciastocny uvazok a je to super.
drobec tak sa drz - hlavne to ponocovanie ti nezavidim - asi by som to nezvladla a zalomila na nejakom stole uz o 21.00 😎

boncusik
27. máj 2009

ahojte holky, tak mne je dnes nanič- bolí ma hlava a je mi n grcku

ja ležím doma mám mat do kontrolného UZV kludový rržm kvoli hematomu ale už a to ťahá do roboty -adminstratíva.

a by som mala zostat celé tehu PN tak sa zbláznim dá sa to vôbec vydržať?

janka1
27. máj 2009

pekny dnicek vsetkym 😉
boncusik verim ti asi ani ja by som to doma s nic nerobenim nevedela vydrzat, ale pre to mimi to dokazes uvidis 😉 drzim palceky a kedy mas nablizsi UZV

magdal1
27. máj 2009

ahojte vsetky, tak ja som dnes 1x vracala blee 😝 a je mi zle uz 2 tyzdne, v stredu 3.6. idem na sono,ci uz bije srdiecko a doktorka mi vystavi tehot. knizku

dadulka2000
27. máj 2009

janka, ty musis mat plne vytazeny den s takou velkou kockou co mas, co?
boncusis,... to zvladnes, pusti si tv - nohy na gauc a relaxuj,...alebo si citaj,..... 😉
magdi, .... chudatko,.... bojuj 🙂

janka1
27. máj 2009

dadulka nie nemam vobec vytazeny 🙂 preco? skor naopak 😉

dadulka2000
27. máj 2009

mala som na myslili, vozenie po aktivitach, spolocne nakupovanie,.... a vsetky tie babske veci spolocne,....uz sa tesim na take obdobie 😎

markee
27. máj 2009

Dobré popoledne. Já teprve dělám oběd,ale bude tak za 15minut hotový. Měla jsem tu na návštěvě kamarádku se synem dvouletým,takže si s Johankou hezky pohráli.
Holky tak mě na nevolnosti pomáhá jedině kyselé a nejlépe kyselé okurky-klasický naložený okurky 😅 a goldeny jablka-ty jsou takové sladkokyselé,takže taky fajnový. U Johanky jsem tohle vůbec nezažila.
K doktoru jdu zítra,tak už jsem nervní.
Jsem zvědavá co prdecek na kontrole. Už aby tu byla 🙂

dadulka2000
27. máj 2009

a dalsi bonus mat - v pomocnicke Janka 😅 , mne mala tak max donesie plienku,.... ty mas velku babu, odovzdas jej babatko a prchas 😀

janka1
27. máj 2009

dadulka, tak na toto sa ona najviac tesi 😉 vraj to ona bude male vychovavat ja mam len krmit a prebalovat 😀 😀
a co sa tyka aktivit , tak to ano to mas pravdu vsade chodime spolu 😉 a je to super vec naozaj trafila si sa

boncusik
27. máj 2009

janka

uZV má v piatok, tak uvdím čo doktor povie , ak sa hematom zmenší možno dovolí ist aj do roboty 🙂
alebo si rob len nádeje 😒 hlavne nech je bábo OK 🙂

janka1
27. máj 2009

boncusik budem drzat palceky nech je mensi, ale z tou pracou by som radsej pockala 😒 😉 oddychni si a relaxuj aj malinke to potrebuje 🙂

luci21
27. máj 2009

Ahojte baby, neviem či si ma pamätáte som sem písala dávnejšie že som začala krvácať, tak potom to prestalo, dnes som bola na kontrole, už nám bije srdiečko 🙂 v utorok idem na krv, ale stále mám kludový režim, Duphastonb ešte 2 týždne mám brať a potom hádam už nebude treba, nevedel mi povedať z čoho bolo to krvácanie, mám sa šetriť tak hádam to už bude ok, tak už oficiálne patrím k vám 😉

luci21
27. máj 2009

boncusik: Ja som mala pri prvom tehu tiež hematom v 16 tt som ležala v nemocke a od vtedy som bola do konca tehu na PN a kludový režim až do porodu, tak držím palce, ja dúfam že toto moje druhé tehu bude iné lebo moc kludu si pri mojej malej neviem predstaviť 😅

naty
27. máj 2009

Tak co ,prdeček, jak si dopadla na kontrole?? 🙂

dadulka2000
27. máj 2009

babenky,... potrebujem radu. Moj muz volal ze mu zrusili nejake skolenie a tym aj sluzobku, lebo prednasajuci vraj dnes ochorel na ovcie kiahne. ☹ problem je v tom ze ja som kiahne nemala a ci on moze to preniest nejako na mna??? hladam, googlim na nete a nic som nenasla,....
co, mam ho vystahovat? 😵

janka1
27. máj 2009

dadulka myslim si, ze ked tvoj manzel kiahne mal , tak sa nemas preco trapit 😉

dadulka2000
27. máj 2009

janka no v to uz len dufam,... mala som v prvom tehotenstve priamy kontakt s dietatom co dostalo kiahne a davali mi vtedy nejake injekcie (tusim som bola okolo 20tt), lebo z krvi nezistili ani ci som imunna ani neimunna,.... (to nechapem sice)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre