Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
17. nov 2009

Ahojte žienky
ja som dnes na pohotovosti, vrátili sme sa asi pred hodinou domov. Podkla som sa o koberec v obývačke a spadla som dolu pusou rovno na brucho. Bolelo ma celé podbruško aj kríže, tak sme radšej šli na pohotovosť. Robili mi ctg aj ultrazvuk, všetko vyzerá byť v poriadku, mám sa však šetriť a ak by dačo, tak letieť do nemocnice. Krpec má 1489g a je otočený koncom panvovým (čo som aj tušila, lebo ma tlačí pod rebrami napravo a aj som si myslela, že ten hrb čo sa mi tam vytláča je hlavička). Tak si pôjdem lažkať na gauč.

gucz
17. nov 2009

malo tam byť ja som bola dnes na pohotovosti, nejak mi vypadávajú slová 😕

adros
17. nov 2009

liwka, tak uz aj ty??? ☹ ajaaaj, tak sa drzkajte s malou a rychlo sa vyliecte. Ja skusim zajtra na kurze navrhnut, aby bud. stredu spravila este jedno sedenie s partnermi o pol 7, prip. o 7, ak si dobre spominam, tak by ti to vyhovovalo 🙂

Zazalienka, dufam, ze ty si fit a zajtra prides 🙂

dadulka, tak ja tiez ziiiiiiiiram, ze podla tlkotu srdca sa da zistit pohlavie

andykca
17. nov 2009

gucz....to je hrozne ☹ to musel byt skaredy pad chudatko.... pekne sa setrite

adros no este ak zazalienka nepojde tak tam budes sama od nas ... mooooja ... tak teda si to tam uzi a potom pokecame co si sa nove podozvedala....

lopezka
17. nov 2009

gucz jejdanenky, dufam ze ste v poriadku .....davaj si pozor, nohy hore a oddychovat 😀
dobre si urobila, ze ste sli k lekarovi, istota je istota 😀 drzim palce 😉

janurka
17. nov 2009

gucz tak to je hrozne... chvala bohu že ste v poriadku, len sa pekne sleduj dnes a oddychuj . Držim ti palčeky silno silno 😉

liwka
17. nov 2009

Adrika, akurat som ta o to chcela poprosit cez IP. bolo by fajn, keby bola Janka ochotna spravit tie 2 hodky bud. tyzden. o 2 tyzdne by som musela ist bez priatela, mal by poobedku a isto by nemohol prist ☹ tak si uzi zajtrajsie video a potom napis, ake mas dojmy 😉
gucz, drzkajte sa obaja. taketo nehody su velmi neprijemne, ale zial sa tomu najma v domacnosti neda vyhnut (blby koberec, co 😀 )
este som sa chcela babulky opytat, neviete nahodou, ci ta zvysena teplota moze skodit babatku? bo ja stresujem, ci sa tam chuda male neprehreje. aj si miestami odokryvam brucho, aby som ho schladila.

janurka
17. nov 2009

liwka ja nechcem strašit ale čitala som to teraz v mama a ja že to teplota môže vyvolať aj predčasny pôrod. Tak ak budeš mať nad 38 tak skus si dať zabal, aby si to zbyla. Zvyšena teplota este nevadi ale nad 38 už si daj radšej zabal a ten paralen... Držim palčeky

zazalienka
17. nov 2009

ahojte..
baby čo to tu čítam?už to pekne kosí doradu.. ja už som sa ako tak spamätala z priedušiek aj keď ešte pokašliavam.. bojovala som aby som nemusela antibiotika, ale nakoniec som rezignovala.. overovala som si u 4 lekárov či to nemôže uškodiť.. tak ešte doliečujem..
no najhoršie je to v noci, stále ma dusí, tak mám pri posteli magnesiu a vysosám dva-tri litre vody.. inak by som vykašľala plúca..
baby, ja som tiež bola hrdina a šla som na chvíľu do roboty.. nemá to význam.. treba byť len zalezení doma v perinách a liečiť sa.. inak sa to bude ťahať.. a pokiaľ je šanca brať lieky od lekára, tak je to menšie zlo ako prechodený zápal, ktorý sa môže vrátiť hocikedy a v horšom..
liwka, nejak to zajtra s adros vyriešime, aj keď to video o pôrode .. no neviem neviem či ma nevynesú..

sisipetka
17. nov 2009

pekny vecer kocky,
citam, ze ste chorucke...tak sa rychlo a pekne liecte a gucz ty prosim Ta nepadaj na brusko...normalne si nas vyplasila 😅
...a drobny vtip na nocku: dnes som hovorila MM, ze Barboretka uz ma dvojicky na svete, no a on pohotovo reagoval otazkou; "to uz sa obidve narodili?" 😀

dadulka2000
17. nov 2009

gucz,.... davaj si pozor. dobre ze si sla na pohotovost. som rada ze ste obaja v poriadku, oddychuj teraz. 🙂

andykca
17. nov 2009

liwi no daj si paralen a ono to horucku zrazi....nam vysoke horucky neuskodili takze nemali by ani vam 🙂

bebel
17. nov 2009

Ahojte,
želám Vám nech Vás choroby rýchlo prestanú trápiť.... 😒
Gucz:. mám pocit, že na seba nakladáš trošku príliš......spomaľ - tvoj muž vie určite rovnako dobre upratovať 😎 len ho musíš chváliť....a dať mu šancu na zlepšenie. To je tá najväčšia hovadina poslať všetkých preč a makať do úmoru.Teraz si môžeš dovoliť výpomoc, ver mi.
Ja som pri Brunovi tiež zažila podobný pád....len vtedy sa podo mnou prepadol primrznutý závej a pristála som rovno na bruchu...tiež Brunčo tým vtedy nijak neutrpel , ale ty fakt zvolni tempo. 😉

Bože po tomto 4 dňovom voľne sa mi absolútne už nechce ísť do roboty..tak ma to už obťažuje 😖
Videí o pôrode je na nete kopec....minule som takto videla sekciu a vážne sa v poslednej dobe zamýšľam nad tým všetkým a myslím, že najlepšie by bolo, keby sa krpatá obrátila do pôvodnej polohy 😅 dole hlavičkou.
Dadul: tak o tom tepe/pulze počujem 1. krát....som zvedavá, či jej tip vyšiel. 😝

bebel
17. nov 2009

Roxy,Andy: ja viem o tej nos. mandli, že dorastá a aj preto nemám pocit, že by sa tým niečo špeciálne poriešilo 😕 S drahým sme sa zhodli, že ho teraz určite operovať nedáme. 😠

hest
17. nov 2009

ahoj, zdravim a jestli se k vam mohu pridat, cekam take lednatko-) uz se to nejak blizi, ze..jeste jak jsou pred tim ty Vanoce..-)

roxy_1
18. nov 2009

Dobre rano devcata,
tak ja nemuzu opet spat... :/ od pate ranni co muz vstal do prace sebou hazu v posteli...treba se mi jeste podari usnout.
Holky co jste nemocne preji vam brzke uzdraveni,je vas nejak moc...to ten blby podzim...
Gucz ty jsi me pekne polekala,hlavne ze jste v poradku...🙂
Hest vitam te mezi nami,co nevidet budeme mit nase miminka u sebe,hrozne to utika ;)

no nic jdu zkusit jeste zaspat🙂

dadulka2000
18. nov 2009

dobre ranko
nejako je tu ticho babenky?? co porabate? ci este sladko spinkate?
ja som v praci - po nic moc vyspatej noci - Ellie sa budila na strasny kasel, tak som bola aj ja hore. ach jaj 😝
🙂

petronelka77
18. nov 2009

Dobre ranko bruska 🙂 .
Vitaj Hest. Este mame 2 mesiace cas, ale ja som preventivne zacala s balenim do porodnice, clovek nikdy nevie. Stale mi tvrdne brusko, tak dohovaram chrobacikovi, ze mame este cas 😉 .
Pekny den.

weronyca
18. nov 2009

Ahojte kocky. Tak my sme dnes do 5 sedeli na pohotovosti. Ranne wc. A dako som mna vyslo trocha krvi. Od strachu sa mi hned klepali nohy... Zistili sme ze ta bolest na lavej strane moze byt aj z roztahovania sa ale vraj sa mi odlupilo kusok sliznice. Pokial nebudem lezat budem musiet do nemocnice:( co ma moc netesi lebo uz sa to konecne rozbehlo z bytom niekto musi chodit robosov kontrolovat, drahy je na sluzobke a ked sa aj vrati musim vsetko obehavat s nim. Nenecham napr aby mi kuchynsku linku vyberal on. To by dopadlo

dadulka2000
18. nov 2009

nelka, mne prave dosiel mail z jednej babatkovskej stranky ze si mam od 32tt zbalit tasku - pre pripad 🙂
to tvrdnuce brusko - mozes mat tie Braxton Hicks (pripravne kontrakcie - ze sa telo prisposobuje zmene), ale moze to byt aj nieco vaznejsie a ine. preto ak mas pochybnosti kludne skoc ku dr. aj ja to mam (a mala som to aj prve tehotenstvo) a bolo to OK.

olienka12
18. nov 2009

uf weronyca strasis ma dost normalne rozmyslam,ci neist skor na poradnu... myslim,ze poradna v tomto stadiu raz za mesiac je malo....aj ked prietoky ok,bolest sa stupnuje,tak neviem nechcem aby ma povazovali za hypochondra... Oddychuj ten byt neutecie zaklad si ty a babo.

olienka12
18. nov 2009

inak ja mam dnes v plane dat cestovnu tasku vyprat, a snad sa janosik umudri a presunie svoju hlavicku smerom dole 🙂 v noci som citila rucky dole,tak sa musel nejako posunut,ale mam pocit ze len troska hlavka zisla nizsie je pri pupku tusim..

plivit
18. nov 2009

dobré ránko všetkým a prajem pekný deň 🙂
Olienka ale ty by si už mala mať poradňu raz za 2týždne a od 36tt by mala byť poradňa raz za týždeň
tak neviem ako to tam v prešove máte 🤐

olienka12
18. nov 2009

plivit ja som sa na to pytala mojho lekara a povedal,ze poistovna mu prepalaca len jednu poradnu do mesiaca,za ostatne nedostane zaplatene. Malicky je ok,lebo som bola teraz 2xza 2 tyzdne na UTZ ale najblizsia poradna az 3.12...

dadulka2000
18. nov 2009

lenka, aj ja mam poradnu raz za mesiac,.... tu sa s tym vobec neparaju,...a kaslu na to pokial je vsetko v poriadku 😉

genialna
18. nov 2009

weronyca, davaj na seba pozooor.. ja s tebou v tej porodnici pocitam.. 😉 Nie ze sa uponahlate a nestretneme sa tam.. 😝

plivit
18. nov 2009

tak to je fajn,že je všetko ok 🙂
Ja zasa už chodím každé 2týždne ale nič sa nedeje lebo mne nerobí utz na poradni bo nemá no a za chvílu precházam do nemocničnej starostlivosti na Kramároch tak som zvedavá ako to tam bude prebiehať
Držte sa všetky nech je všetko ok
🙂 🙂

roxy_1
18. nov 2009

tak jsem zpet,
usnula jsem pred 9. a probudila se po 11 🙂

ja chodim na gynekologii primo do nemocnice uz 8 let,dr. je sice nekdy na sale a tak musim na poradnu cekat treba i hodinu,ale jinak vse probiha jak ma,ted chodim kazdych 14 dnu a pak uz kazdy tyden,hned vedle ni jsou dvere na UZV takze kdyby neco,je vse po ruce,cele gyn. oddeleni je nove rekonstruovane,takze pekne a i porodnice je prej fajn 🙂

weronyca,ja bych se asi taky lekla,ted uz to neni zadna sranda,cokoliv co by se ti nezdalo stoji za to aby jsi navstivila doktora...me sama dr. rikala kdyby jakykoliv naznak spineni nebo neceho tak ze mam okamzite dojet.

nedockava4
18. nov 2009

ahojte, tehulky...
idem vas precitat, lebo som tu davno nebola...
pekny dnik a dobru chut k obedu

weronyca
18. nov 2009

Oli, nechcem ta strasit..ale pri poradni sa poriadne popytaj lekara na tie bolesti, a nech ta riadne pozrie vidis ja som bola v tom,ze to mam len z toho roztahovania sa a ako som dopadla. Teraz sa uz bojim aj cokolvek robit. Ale na druhej strane, ja som typ ktory nedokaze dlho lezat, hned ma mrle zeru. Sama doma, tak ma nema kto ,,kontrolovat" 🙂)

Genialna, neboj sa ja poriadne stiahnem nohy a musime sa tam stretnut.. Nedovolim malemu,aby sa narodil skor. I ked by som ho uz najradsej mala pri sebe,ale je este dost skoro. Nech je len pekne tam kde je.

roxy ja mam stastie, ze ked idem na poradnu vzdy mi davaju cas kedy mam prist - nahodou meskam 5min.uz mi sestricka vola, ci som v poriadku a ci pridem🙂 takze ziadne cakacky 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre