Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

ives77
15. júl 2009

neviem ako uvás ale napr.unás k tehulkám kontroly nechodia,povedal mi to aj môj gynekolog a ešte som ani jednu nepočula čo by mala kontrolu tak neviem 😒

boncusik
15. júl 2009

ives, to máte štastie že u vás zo sociálky tehulkám nehodia
mojej švagrine na rizikovom prišla na 11 den po začatí PN-ky, bolo to v Blave a ešte k tomu v sobotu 😖
ale ja bývam v senickom okrese a tiež si myslím že sa skor zamerajú na nejaké iné diagnozy

weronyca
15. júl 2009

Tak mi kocky zajtra drzte palce aby som s tym rizikovym dobre dopadla u lekara.. Nepridem predsa o moje vytuzene babatko len kvoli hlupym stresom v praci ..
Boncusik tak to uzmas trocha brusko to ja sa stale navleciem do nohavic i ked teraz len v sukniach pobehujem

boncusik
15. júl 2009

weronika, ale ja mám kludové tehu, chodím do roboty iba na 5hod, pravidelná strava 7-10-12 hod a atd každé 2 hodiny, žiadny stres, žiadna ťažká práca, v porovnaní s tebou ja som v nebi a ty v pekle/ ako popisuješ tvoje podmienky v robote/ myslím si ked budeš doma v klude zagulatíš sa aj ty a budešhlavne v klude aj babenko bude spokojnejšie ako v tom strese v robote.

držim držm palce nech zajtra dobre dopadneš, daj vediet 😉

ives77
15. júl 2009

tak tak wera boncusik má pravda čím skôr ostať doma a uvidíš ako začneš aj ty gulatieť,ked budeš v klude
hned ako dojdeš od dokyho nám píš mi ,som zveadavá ale myslím že ti prejde a potom to už bude ok,držím ti palčeky 😅

weronyca
15. júl 2009

dakujem dievcence..zajtra sa vam ozvem a ives ty pekne si uzi vecer.... a neboj sa ..Pekny vecer vam vsetkym prajem

olienka12
15. júl 2009

tak nepreslo, prave som mala nocne rokovanie s wc.... kakao a vianocka ☹ ☹ ☹

roxy_1
15. júl 2009

olienka to me mrzi ☹

ted jsem s hruzou stoupla na vahua vedela jsem proc se bat..ach jo uz mam 4kg nahore....moje nervy 😒

u nas je momentalne takova bourka ze nam asi na dve hodiny vypadla elektrika,no vlastne jako vcera ale ted se zase aspon zprovoznila... 😅

olienka12
15. júl 2009

no ja mam 3kg hore uz asi mesiac sa to rovnako drzi,asi kvoli tomu,ze grcam... ale od piatka nic a teraz opat.... uz nech to prejde 😒 😒

aneska
16. júl 2009

Ahojte,
chcem sa vás spýtať, rozmýšlali ste už kde by ste chceli rodiť?

miroslava89
16. júl 2009

dobre ranko🙂

aneska ja mam "vybrate" 3nemocnice a zatial sa neviem akosi rozhodnut ale to casu dost 😎

aneska
16. júl 2009

Jasné času je dosť, ale napadlo mi, že je na Slovensku dosť obľúbená pôrodnica v Banskej Štiavnici, tak či niektorá z vás o nej neuvažuje..

miroslava89
16. júl 2009

aneska ked si z banskej stiavnice tak rodit tam ale amm pocit ze vecsina tehuliek si vybera porodnicu ktora je najblizsie k nim..

bebel
16. júl 2009

Ahojte,
Ivesa to už 3 mesiace abstinujete?????
My fungujeme úplne normálne . Pri Brunovi od začiatku až do konca, ani potom celé 6nedelie som nečakala.....na konci tehulkovania som už stavu kinderka mala plné zuby v tých horúčavách a naordinovala som si v 40tt sex. kúru 3 x denne a potom sa aj pôrod rozbehol 😉

Aneska:
ja sa chystám buď do TN, kde sa nrodil aj Bruno alebo ak znovu otvoria súkromnú kliniku s pôrodnicou v januári , tak v BA.

Štiavnica je pre mňa ďaleko , ale kamoška tam odrodila aj 1. aj 2. dcéru a stíhali to zo SC.Mali renajatú celú rodinnú izbu, a boli tam všetci pokope. Teda ich 1rodená prišla až na 2. deň .

chúďa Olienka : ty sa tej misy nezbavíš.... 😕

Wero: skús sa dohodnúť s dokim.....a v práci potom požiadaj písomne HR, že ako tehotná žiadaš o preradenie na inú pozíciu, iný režim...inak budeš nútená ostať na PN.Zákonník práce je na tvojej strane, samozrejme, ak si už oznámila písomne zamestnávateľovi, že si 2. stave 😉

bebel
16. júl 2009

Mirka nemáš pravdu, ja som pôvodne chcela ísť do Brna, pri Brunovi, ale okolonosti a podmienky toho konkrétneho času mi neumožnili spoľahnutie sa na odvoz mangela.....a v Tn mám rodinu lekárov, ktorí na mňa dohliadali.
A mám plno kamošiek z BA, ktoré by nerodili ani v 1 fakultnej nemocnici z tých 3, čo tu ešte ostali funkčné.
Chodia bežne do Brna a Hainburgu, BanskejŠtiavnice, Topolčian alebo Viedne.

miroslava89
16. júl 2009

bebel pisala som podla toho co viem ja o niektorych tehulkach.. co clovek to ini nazor a ine skusenosti nehadam sa niektore tehulky to mozno tak robia niektore🙂

alikaa
16. júl 2009

Ahojte, tie co chodievate do Parndorfu nakupovat, vedeli by ste mi povedat, kedy tam budu mat vypredaje? By sme tiez chceli skocit a nieco pokupit, ked tu v BA je vsetko strasne predrazene.

eva3107
16. júl 2009

Prajem pekne dobre ranko tehulky 😉

Tak dufam ,ze ste sa dobre vyspali.Tak si pridavam do albumu..dalsiu fotecku 🙂

eva3107
16. júl 2009

Inak olienka...mrzi ma to , ze ti znovu bolo zle.. ☹ .

drobec123
autor
16. júl 2009

dobre ranko, kedze nemam znamych lekarov ani v BA ani v okoli tak sa budem musiet spolahnut ako x inych bab na lekarov v jednej z BA nemocnic. Este je otvorena otazka Hainburgu, ale zatial som si nezistovala ze ako cudzinec ci tam mozem ist rodit a kolko by to stalo.
alikaa co sa parndorfu tyka - vypredaje su tam v podstate stale, ale myslim ze tie extra letne uz koncia - rovnako ako tu v BA. dalsie budu az po Xmas.

alikaa
16. júl 2009

Drobec dik. Ja som tiez inak rozmyslala nad Heinburgom, ale ked som si precitala clanok o cenach, hned som to zamietla. Je tu tema o rodeni v Heinburgu, tak pohladaj. Vraj je tam super starostlivost, ale pokial si tam neplatis zdravotne poistenie, tak normalny porod bez komplikacii cez den ta vyjde na 50 tis. Sk, v noci 75 tis., cisarsky rez ta vyjde cez den 75 tis. a v noci okolo 90 tis. a ak sa vyskytnu nejake komplikacie tak sa nedoplatis. Ak by si si platila zdravotne (ale to som nezistila ako dlho) tak to mas vsetko zadarmo.

eva3107
16. júl 2009

Baby co sa tyka priberania tak ja som pribrala uz 4 kg... 😅

miroslava89
16. júl 2009

evka krasne rastiete🙂.. a pekne priberas🙂 ja som do 13tt nemala ani gram nahor a teraz netusiim...

drobec123
autor
16. júl 2009

ja mam rano 2kg navyse a vecer 4kg 🙂 ale tie 2kg som pribrala z hormonov takze to beriem s rezervou.
Inak boncusik ty mas teda prisneho gyn. ! ale na druhej strane radsej neriskovat, my sme napr. sexik tiez este nemali. najprv som to mala zakazane, a ked sme boli na poslednom UTZ a bol manzel so mnou tak od vtedy na taky nejaky vnutorny respekt a teraz sa boji on. ale myslim ze to nejako prekoname v najblizsej dobe 😎

micicici
16. júl 2009

Baby ahojte,
dnes mam za sebou maximalne sklamanie. Bola som u ortopedky, kde ma poslal gynekolog. Kedze mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu, tak sa k tomu mala vyjadrit, ze aky porod by bol pre mna najvhodnejsi. Tak si predstavte, ze doteraz ked som nebola tehotna, tak boli obaja mudri, ze urcite cisarsky a teraz ked som tehotna, tak sa k tomu ani jeden nevie vyjadrit. Vraj je to na mne ako sa rozhodnem. Ja si musim zvazit klady a zapory. Vraj zvladnem aj taky aj taky tak si mam vybrat. Akoze som maximalne sklamana, pretoze oni su tu od toho, aby poradili, ale toto ze sa od toho vsetci distancuju tak so som velmi sklamana. Takze si mozem zacat lamat hlavu ako to vyriesim ☹

zuzka1
16. júl 2009

Ahoj Holky, já jsem zhubla 4 kila a nenabrala jsem ještě ani deko...kdyby to tak bylo před třemi roky🙂

lopezka
16. júl 2009

dobre ranko tehulky 😀

ja uz som tyzden nemala doverny rozhovor s wc misou, tak sa vytesujem, ze uz je to dufam nadobro prec 😀

nad porodnicami som samozrejme rozmyslala, samozrejme ked som v blave, tu by to bolo najblizsie.....ale ked pocuvam, ze tu v poslednej dobe zomreli 3 rodicky 😒 😢 tak sa bojim .......este silne uvazujem nad topolcanmi ....tam som sa narodila ......ale vcera mi hovorila segra, ze aj s nimi to vraj ide dolu vodou .......nemaju peniaze a tak to vraj zacina vyzerat aj so sluzbami 😖 dufam, ze sa to spravi 😖

co sa tyka priberania ......mam navrch 3 kg a to beriem, ze 1 kg za mesiac ......to by nemalo byt az take hrozne 😀 dufam, ze sa to moc nerozbehne 😎

s tou pracou v banke by som neriskovala ani za svet 😖 ziadna praca ani peniaze mi nestoja za to, aby som prisla o dlho vytuzene babo 😅 😀

miroslava89
16. júl 2009

mici a keby si sa skusila opytat na nazor ineho ortopeda? 😕

sisipetka
16. júl 2009

Ahojte kocky,
tie kila mate super, ja uz mam + 8kg 😀 A myslim, ze to nie ani z jedla, ale skor zenske hormony si robia so mnou co chcu 😅
Mici skus sa pripadne poradit s niekym nezavisim - samozrejme z oblasti ortopedie a gynekologie, ktori sa nebudu pozerat na Teba ako ich pacientku...Pripadne sa mozem spytat mojho nastavajuceho svagra, on je gynekolog - porodnik.
Alikaa neviem ci v pandorfe maju nejake tehu veci....ak myslis taky nakup.
Boncusik ja som v SCS kupovala tehu veci v H&M, nieco mali aj v Mexx (teda myslim) a to bolo asi vsetko. Ale na rozdiel od BA sa dalo viac vybrat, aj ked samozrejme netreba ocakavat vela.
Olienka, tak hadam sa casom uz polepsi, nemoze ta mimi takto trapit. A inac s tym tlakom je nas asi viac tak zaujimavo - ja sa pohybujem okolo 100/60...ale ked som si bola pre vysledky na endokrinologii tak zrazu bol 130/80 - to som v zivote nemala - hold strach 😅

bebel
16. júl 2009

MIcicici 1značne chci sekciu. Naša známa si odpálila bedrový kĺb normálnymi pôrodmi, je pravda, ale že 3 boli normálne a posledné 2 cisárske.
Už po 3...jej neodporúčali viac mať deti....ale neposlúchla ich.
Akurát od minulého týždňa leží v nemocnici, čo nie je schopná sa ani len posadiť.
A zrejme ju budú musieť operovať v Prahe na Bulovce alebo niekde v zahraničí, lebo tu na SVK si na to netrúfnu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre