Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
20. júl 2009

Nedockava NT je prejasnenie sije a vysledok mas priam ukazkovy, kedze do 2,5 az 3 mm je to ok.
drobi este len bude stres, ked zacnu mimcam rast zuby 😵 Ja idem na krv vo stvrtok, ale pevne verim, ze vsetko bude ok a to najhorsie v zivote uz mam za sebou 😔
Cukrus NT nerobia kazdemu, resp. nie kazdy dr. to vraj robi. Niekde som citala, ze to nie je povinne vysetrenie...ze niekomu robia len AFP testy a niekomu kombinuju aj vysledky NT a tak. Ale nie som ani dr. ani zdravotna sestra, takze moje poznatky su chabe a iba zo skusenosti. Mna kvoli tomu poslal dr. na specialny ultrazvuk, kedze on ma v ambulancii nie uplne super, kamoska zase vobec nebola...

cukruska1920
20. júl 2009

sisi...aha...ja ze to je povinne.. 😅 no ved uvidim zajtra

nedockava4
20. júl 2009

fakt?...hm...musim zacat citat tie vsetky vysetrenia, co sa robia...aby som bola mudrejsia... :o)

gucz
20. júl 2009

ozaj baby mne ako prešiel 12ty týždeň, tak mi prestalo byť zle (nieže by mi bývalo každý deň), ani pachy mi nevadia s výnimkou cigaretového smradu. Momentálne sa cítim úplne normálne, akoby som ani tehu nebola, ani bruško nemám, ani chute.....

drobec123
autor
20. júl 2009

NT nie je povinne, ja som to tiez nemala a chodim do sukromneho centra. mne Dr. povedala ze nie je take presne a ze vysledky AFP ukazu viac. ja ked som bola v poradni tak babo bol tak otocene ze aj keby chcela tak mi NT nemoze spravit lebo bolo tvarickou k nam. ale to vobec neriesim, najma ked si spomeniem ze nase maminy nechodili ani len na UTZ ....

nedockava4
20. júl 2009

gucz...nemas brucho?...hm, tak to ja ho mam uz dost velke...ale neva, ved stale som bola plnsich tvarov..... :o)

weronyca
20. júl 2009

gucz to sme na tom rovnako ..ne uz konecne presla aj ta vecna unava... ja som zaspavala aj v autouse,vsade,doma som sa oprela o ram dveri zavrela oci a chrrrr...uz som aj spala..teraz je to uz konecneOK

Inak kocky, ktora ste z BA nechodite niektora k DOC.Hollemu?

nedockava4
20. júl 2009

wero...no, ja som zaspavala som 10tt...teraz je to lepsie, ale nevolnosti mam stale...no 3 dni som sa nerozpravala s misou, tak som rada...

sisipetka
20. júl 2009

tak ja uz brucho mam, a este k tomu miernu lordozu (taky prehnuty chrbat v pase), takze mi to este viac to brucho vytrcilo 😖 Vcera som sa na sebe smiala, ze vyzeram ako otoceny lavor 😀
gucz, tak to je super... 🙂

miroslava89
20. júl 2009

ahojte, ja som od dnesneho rana pani.. mali sme uradny obrad na matrike a ako u blaznov v pondelok vsetci isli potom na obed do restauracie ale ja len na pripitok a domov-kvoli drobcekom..

zajtra rano musim zavolat ohladne tych vysledkov tripple testov..snazim sa verit ze budu dobre a mysliet pozitivne ale vsetko sa ukaze az zajtra 😔

nedockava4
20. júl 2009

Mirka....BLAHOZELAM :o)
mysli pozitivne....vysledky budu vyborne, ver tomu ...

boncusik
20. júl 2009

mirka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem k sobášu nech ste spolu štasní a detičky zdravé 😀 držím palce 😀

ja si mám hodinku volat na výsledy tripple testov a už začínam byt nervozna 😖
inkak mne začalo bruško rást tak pred 2 týždnami , dovtedy nebolo nič vidiet a naraz bum kukám do zrkadla a tam riadny melón 😀 váhovo som 3kg +

my sme boli iež kukat kočíky, chceme casualplay ale ešte sme h nevideli naživo, mne sa naživo páči aj gesslein- je to nemecká a kvalitná značka má ju švagrina a je spokojná len je drahší 😒

roxy_1
20. júl 2009

mirka blahopreji k mlade pani a neboj urcite vsechno dobre dopadne 😉 kdyz budes mit naladu tak ukaz nam tehulim nejakou tu svatebni fotecku 🙂

miroslava89
20. júl 2009

dakujem vam

roxy fotil nas znamy takze ked budeme mat fotky tak nejaku pridam..

eva3107
20. júl 2009

Mirka gratulujem k pani.. 🙂 ...neboj testy dopadnu dobrte musis verit... 😉 Drzim palce!

sisipetka
20. júl 2009

Mirka gratulujem 😉 a posielam vela sil miminkam v brusku, nech posluchaju maminku 😵

olienka12
20. júl 2009

tak ja teda brusisko mam 🙂) asi 3alebo 4x som citila cosi ako kopanec, prvykrat minulu stredu, ked som bola dlsie zohnuta a tlacila som si na brucho tak to bol stuch az som sa zlakla 🙂) niekedy ked lezim na chrbate mam pocit takeho slabeho kopkania. Inak fonendoskop nic si z toho nerobte, ze nepocujete, ja som pocula iba 2x od kedy ho mam babo sa este hrozne hniezdi poletuje po celom bruchu a je malicke, tak tazko to este zachytit, snad o tyzden dva 🙂)

olienka12
20. júl 2009

ozaj a zle mi je stale, naposledy som grcala v sobotu a tusim dnes sa tomu tiez nevyhnem... 😠

olienka12
20. júl 2009

mirka blahozelam a celou silou drzim prsty aby bolo vsetko ok hlavu hore

weronyca
20. júl 2009

Mirka aj ja sa pridavam ku gratuluciam a drzim palce,aby vsetko dobre dopadlo

drobec123
autor
20. júl 2009

mirka, gratulujem !
janka, sportova verzia na tej teutonii sa mi nezdala nejako velmi mala. ale teda je pravda ze som sa na to nesustredovala. skoro sme riesili hlboky kocik + konstrukciu. ci ist do trojkolky alebo stvorkolky. urcite kocik vyuzijem viac na polne cesty ako v BA po nakupnych domoch, takze sa chcem sustredit nech je odolny.

bebel
20. júl 2009

Olienka: Kopanec???? to asi nebolo bábo.....najprv je to iba čosi ako bublinky, motýle, také šteklenie.... 😅
Som zvedáva, čo budeš hovoriť v takom 30.tt, kedy dieťa robí v kuse premety , kope do rebier a brucho sa Ti vlní ako keby ti ten malý votrelec mal každú chvíľu vyliezť cez pupok von.

btw: Mirka - pre Teba mám dobré správy, bavila som sa v sobotu s mojou kamoškou gyn-pôrodníčkou a ona ma uistila, že Tá twinto twin trasfúzia nie je pri 2vaječných možná.....pretože každé bábo má svoju placentu.
Takže táto diagnóza Ti nehrozí.

roxy_1
20. júl 2009

Holky me brisko moc taky neroste,kazdy rika ze na 4 mesic nevypadam,davam fotecky do albicka,vecer uz je krasne videt ale pres den nic moc,vyda spis jako spek 😅
jinak dneska jsem mela totalni nechut k jidlu,na snidani jsem do sebe vylozenemusela natlacit jeden chleba se syrem a teprve az ted jsem si udelala obed,musim vzdycky prijit na neco na co mam fakt chut jinak bych to uvarila a nesnedla,tak jsem si udelala syrovou macku a k tomu testoviny,jednoduche a rychle,jdu bastit 😅

u nas je uz nekolik dni pocasi dobre,da se konecne dychat,ale od stredy zase hlasi tropy a bourky 😒
zitra rano na 7 jdu na tripl testy,snad vse dobre dopadne. 🙂

weronyca
20. júl 2009

Baby a o ten tiplle test treba poziadat lekara ci ako?

Ja mam ist teraz vo stvrtok do poradne k lekarovi ale nic o dakych testoch mi nehovoril.. Ja si pripadam uplne blba..nebyt vas tu tak ani neviem ze take a onake vysetrenia existuju

olienka12
20. júl 2009

bebel ono nevedela som ako to nazvat bola som skrcena a tlacila som si na brucho a dostala frcku musela som ho pritlacit aboco, ja si neviem na to brucho zvyknut hehe napriklad ked sa obuvam zabudam, ze som tehu a potom nadavam,ze som si brucho pritlacila 😀

antoniab
20. júl 2009

ahoj
mirka aj ja blahozelam vitaj v klube 😉 a drzim pestiky aby bolo vsetko ok

ja som dnes ostala doma rano ma hrozne bolel prsnik a brucho no s prsom je to jasne asi sa operacii nevyhnem a brusko dufam ze to boli len creva lebo som dlho nebola na zachod stale mam problem zo zapchou ked sa mi konecne podarilo ist na zachod tak to polavilo a neskutocne ma boli chrbat ja si neviem najst polohu v posteli to je hrozne niekedy sa boljim co to bude neskor 😅
no mozno to mam cele nervami mamina mala v noci zlccnikovi zachvat a lezi v nemocnici tento krat sa uz operacii nevyhne este ze idem piatok uz domov ☹ ale netesim sa ked som doma tak niekto zomrie alebo lezi v nemocnici ked to tak pocitam tak od januara je to na striedacku a teraz vychadza nemocnica to bude ten lepsi pripad 🙄

olienka12
20. júl 2009

weronyca tripple test sa robi v 16tyzdni, pravdepodobne ti to povie na poradni teraz 🙂

weronyca
20. júl 2009

Ak by mi ho nespominal mam onho poziadat?

roxy_1
20. júl 2009

weru neboj na ty te urcite doktor objedna,delaji se v 16tt tak tebe by to melo jeste cekat,nesu moc a budou mi brat krev,a pak si musim zavolat na vysledky,mely by potvrdit to co mi minule rekli na poradne a ultrazvuku a to ze je mimi v poradku....

bebel
20. júl 2009

WERO ak je to Doc. Hollý z Ružinova..tak k tomu som chodila ešte ako k 1. gynekológovi pred vyše 10 rokmi.
A zmenila som ho ,keď som sa vydala.....on nemal čas....na ambulanciu, v kuse bol v nemocnici na operačke alebo na odd.
Vždy mi len recepty na chodbe v nemocnici vypisoval, ani ma poriadne nekontroloval.
Inak bol veľmi milý a ochotný, len nebol poriadne k dispo.
😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre