Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

hanus177
23. sep 2009

Krpuch to vyrieši len zubár, musíš nabrať odvahu 😖 Mne len začali krvácať dasná - po používaní pasty,kefky a vody lacalut sa mi to chvalabohu ustálilo

gucz
23. sep 2009

krpuch ja som mala také problémy pri malej s ďasnami. Používala som len pastu paradontax a bez ústnej vody. Nejedla som nič tvrdé (napríklad čipsy a sucháre a podobne) lebo to sa mi hneď valila krv z pusy a aj to bolelo.
Na afty Ti poradím kúp si vitamín B (piridoxín), prípadne choď k zubárovi a ten Ti to len potrie takou vodičkou, to nebolí a pomáha.
Teraz také problémy nemám, teda pri umývaní zubov mi tečie trochu krvi, ale to je v tehu normálne, lebo sliznice sú viac prekrvené, dokonca mi už aj pár krát tiekla krv z nosa, ale to treba len vydržať, po pôrode to prejde.

gucz
23. sep 2009

lenocka s bábetkom musíš chodiť autom jedine s autosedačkou!!!!!
fusak mať nemusíš, stačí ak malinkému kúpiš zimný overal napríklad v Tescu. a v aute budeš kúriť nie? my sme Laure overal v aute aj rozopínali. Taškas na bábo je v aute nebezpečná, jedine ak tak vanička z kočíka ktorá je určená na cestovanie autom

roxy_1
23. sep 2009

Ahoj holky

janka me do prstu nepichali ani jsme necuraly,prej se to delavalo driv,rano nam vzali krev,vypily jsme ten hnus a pak az za 2,5 hodiny brali krev znovu a hotovo a kdo chtel pockal si jeste 15 minut na vysledky....ja si pockala 🙂

jinak Mirka ja uz te tam nasla drive ale nechtela jsem nic zakriknout a tise cekala kdy se prihlasis sama 😅 mam z tebe ohromnou radost,snad to tentokrat vyjde,moc ti to preji... 🙂

co se tyka pohybu miminka nas maly asi nebude zadny stydlin,kdyz zacne kopat tak kopne kazdeho kdo si prilozi ruku 😅

gucz
23. sep 2009

roxy aj u nás sa berie krv zo žily pred tou cukrovou vodou a potom o dve hodiny aj dačo

minix
23. sep 2009

ahojte, ja budem mat asi takisto nejaku partizanku, lebo vzdy kope ako najata, ale ked prilozi ruku tato, tak stichne a potom sa spamatava a potom zacne zasa az mna....tak neviem, asi bude hanblivka. 🙂)

Ale je to super pocit, konecne viem, na co som tolko cakala, s tym kopanim. 🙂)))

hanus177
23. sep 2009

lenocka aj mne sa zda dost nepohodlne davat take male mimco do autosedačky. Chcela by som male zavinovat ako najdlhšie sa bude dať. Lebo keď vidím "new maminy", ktoré nosia mimča už od narodenia na rukách - povykrúcané v rôznych polohách, tak mi behajú zimomriavky po tele.
Viem, že autosedačka je povinná už pri odchode z nemocnice, no a ta moja je vzdialena cca 30 km..... tak tiež mám z toho mindráky ☹

hanus177
23. sep 2009

My momentálne riešime kúpu postele a už tretí deň behám po stránkach s matracmi. Nevie mi niektorá poradiť?
Má niektorá skúsenosti s matracami Dormeo?

krpuch
23. sep 2009

gucz - to vazne je vanicka z kocika urcena do auta...? nemusim kupovat autosedacku? ved ta vanicka sa neda pripnut v aute, ci ano? a dakujem za radu..skusim vitamin b.

lenocka5443
23. sep 2009

no ano.....ja si tiez myslim ze by malo byt babo v sedacke.....o vanicke z kocika viem, ze sa moze, krpuch da sa zevraj v pohode pripnut pasom............len kto to bude skladat ☹ ....... nemam v plane chodit k lekarke s kocikom.....no uvidim..vyriesim to tak, ze nebudem chodit asi sama....a ja budem sediet s babom vzadu.... my to az tak daleko zase nemame.....ale peso sa mi velmi nebude chciet chodit.....uvidim este....

co sa tyka pohybov, tak mi sa tatinka nehanbime..a davame mu najavo ze je stale vacsi a vacsi........

adros
23. sep 2009

dobre ranko tehulky

sa od rana vytesujem, bol tu postak a doniesol balik a nebola v nom bambulka 😀 ale zirafky 😀 😀 😀 Takze stranka preverena 🙂

krpuch, tak radsej chod k tomu zubarovi, ked sa ti to zhorsilo. Mne ten paradontax a listerine pomaha, ale asi mam malo vapnika, ked sa mi zlomil zub ☹ takze ma tiez caka navsteva zubara

nedockava, gratulujem k pohybom, tak si sa dockala, vidis 😉 a len pockaj, ako sa tie jemne stuchance zmenia na riadne rany, ako dostavam ja 🙂

pri tych testoch na cukrovku mne najprv zobrala krv zo zily a z prsta, dala som ranny moc a potom po vypit po dvoch hodinach mi znovu zobrala z prsta a dala som cerstvy moci

meggieya
23. sep 2009

lenocka, tak ja budem babatko vozit v aute vo vanicke a tu pripevnim pasom. Zevraj sa to moze. Ani mne sa nepaci poloha babatka v tom vajicku. 😎

olienka12
23. sep 2009

krpuch nie kazda vanicka, su kociariky, ktore maju vanicky usposobene na pripinanie v aute, maju taky system kde das pas a obopnes to.
ja si neviem predstavit 5dnove dieta v januari dat do autosedacky, urcite pojdeme do porodnice s vanickou, ktora sice nie je usposobena na pasy, ale aj tak ich zapnem azpon cez vanicku.

hanus177
23. sep 2009

Baby väčšina z vás už absolvovala test na cukor, mna objednala až na 14.10. Dosť neskoro, ale sladké teraz vôbec nemusím (pred tehom som na sladkom "žila") teraz mi skôr chutí slanšie, aj keď sa snažím to moc neprehánať. A v poslednej dobe mi začalo chutiť pivko, ale to len tak 2 dcl večer - pred spánkom 😝

Začína ma obchádzať nejaká viróza, včera som navštívila lekáreň a nechala som tam 20 Eur. Ale predavačka bola veľmi zlatá, poukazovala mi ktoré vitamíny môžem a ktoré nie. (neodporúča šumivý celaskon počas tehu)

bebel
23. sep 2009

Dievčatá, autosedačka je povinná...........a tie akože vaničky (Jané http://www.bambini.sk/sk/product/139/jane-vanic...) schopné pripútania sú nebezpečné, v crashtestoch vždy prepadli..............a nikdy by som takto dieťa neprevážala.
Predstava, že mať zavinuté dieťa je najlepšia možná preprava je tiež blud.
Niektoré deti to upokojuje zo začiatku a niektoré naopak rozčuluje.
Jediné, čo je praktické na dieťati v perinke je to, že ho tak dokáže podržať na rukách aj úplne neschopný a neohrabaný chlap.
Tie, ktoré nemáte autá....požičajte si na cesty potom vajíčko od kamošiek... 🙂
Bruno aj keď nám vrešťal celú cestu na Donovaly, keď mal 3 mesiace nebol vybratý z autosedačky ani na minútu v idúcom vozidle.
Šetriť na bezpečnosti, kedy môže ísť o život - mi príde ako fatálny hazard.(mám kamošku na ÁRE a opisovala mi pár prípadov, kedy napr. bábätko matka vybrala zo sedačky a kojila, lebo revalo a skočilo sa to smrťou dieťaťa...a to bolo iba pri prudkom zabrzdení z 40 km na 0, lebo im vbehol pod auto pes.)

lenocka5443
23. sep 2009

.....aj u nas sa tak robia testy...najvpr mi zobrali krv, potom som vypila sladku vodu, ako cakala som horsie, ale v pohode sa to dalo zvladnut, nebolo to az take strasne..ako mi to ine mamicky opisovali..a potom som za dve hodiny isla znova a to ma uz pichla len do prsta....ale tiez vsetko OK.....zeny ja som za posledny mesiac pribrala len kilo.....kolko ste uz pribrali za cele tehu..ja asi 7-8 kilo

hanus177
23. sep 2009

ja som pribrala len 3 kg

lenocka5443
23. sep 2009

coze....to tak malo.....

hanus177
23. sep 2009

Ale bábo je na svoj "týždeň" veľké......... Dr. ma ubezbečila, že je všetko o.k. a nemám sa kvôli tomu stresovať.... poriadne som schudla v stehnach a ani na prsiach mi nič nepridalo ☹

alikaa
23. sep 2009

Ahojte, ja tiez neviem ako to vyriesim s autosedackou. My auto nemame, ani neplanujeme kupovat a sa mi zda dost odveci kupovat vajicko na pripadne surne cesty taxikom k dr. alebo na prepravu z porodnice. Neviete, ci v BA nie su taxiky aj s vajickami? Ak ano, za aky priplatok? Inak som zmierena s tym, ze budem chodit MHD, musim si este najst nejaky ultralahky kocik, nech ho zvladnem uniest aj sama. Len stale zvazujeme to vajicko, ci treba.

Co sa tyka priberania, ja mam s tym stale nejaky problem, som zatial pribrala asi tak 1.5 kg, pritom jem normalne ako aj pred tehotenstvom (mozno aj trochu viac), aj dr. tvrdi ze babo je ok.

Ja babo citim kopkat uz par tyzdnov, ale je to vzdy len nachvilu, mozno tak 2-3x za den. Sa mi to zda malo. Ako casto citite vy pohyby?

petronelka77
23. sep 2009

Ahojte tehulky 🙂 .
Janka, dakujem za link na kocik 😉 .
Nedockava, gratulujem k pohybom, je to uzasne 😉 .
Dnes mal maly stikutku v brusku, asi 5 minut 😉 .
Pekny den.

krpuch
23. sep 2009

ja som uz okolo 10-11 kil

andykca
23. sep 2009

ahojte babenky....tak nooo nas maly dava o sebe perfektne vediet-esteze nedociahne na rebra lebo to by som asi umrela 😀

co sa tyka autosedaciek - ja som urcite za...malinky tam pobudne fakt len minimum casu a je to fakt bezpecnejsie...napriklad kampan v cechach uricite si to pozrite http://www.nemyslis-zaplatis.cz/index.html
5 video v poradi na hlavnej stranke je s babom....

hanus177
23. sep 2009

alikaa, sme na tom dosť podobne......... aj ja málo priberám, ale to už neriešim.......... a bábo sa ozýva tiež veľmi malinko (oproti tomu čo opisujú baby)......... hlavne večer keď si ľahnem také jemnučké kopkanie
Moja teória je, že bruško je o niečo menšie, tak tam asi nemá až tak miesto na nejaké kotrmelce a saltá....... 😖

alikaa
23. sep 2009

Hanus, mozno mas pravdu. Ja sa uz neviem dockat kontroly, mam ist buduci piatok, ci je vsetko v poriadku.

k.a.t.k.a.
23. sep 2009

ahojte 😉

alikaa taxiky maju väcsinou uz tie väcsie autosedacky, s vajcom som sa nestretla a tiez som pribrala zatial 1-1,5kg aj ked to na mne nevyzera, lebo brucho mam dost velke a prsia tiez 😝

inak nie je co riesit jasne ze vajicko 🙂 , ja som mala pri malej na prenos aj fusakotašku z gessleinu, ale tak to je len na prenos miesto tasky do ruky 😀 urcite nie do auta
Myslim ze len nedavno bolo v spravach, co ten malý chlapcek zomrel pri autonehode, lebo ho za jazdy mama akoze kojila, alebo nebol priputany 🙄
Malú strasne upokojuje jazda v aute uz odmalicka, takze u nas problem nebol

roxy_1
23. sep 2009

Tak ja zatim mam 6kg nahore,co mesic to kilo nahoru,budu spokojena kdyz to tak zustane do konce 😅

pristi tyden se snad vyjedeme s babickama podivat na kocarky,tak jsem zvedava jak poridime... 🙂

bebel
23. sep 2009

ešte 1 praktická stránka s dobrými info k sedačkám
http://www.baby-web.sk/Clanky/a444-Europsky-tes...

meggieya
23. sep 2009

som niekde citala , ze MHD a taxiky maju vinimku, ze nemusia mat vajicko...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre