Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
21. dec 2009

inak,pridavam sa k tomu stromceku- my sme to posledne roky robili tak, ze sme pockali, kym sestrine decka zaspia a potom zdobili stromcek. rano bolo z toho velke halo, ze prisiel Jezisko, ony ho nevideli a tak.
a minuly rok sme aj darceky museli riesit s ohladom na deti, tak som s nimi sla po veceri von spievat Jeziskovi (v skolke sa naucili 2 vianocne pesnicky, tie sme omielali dokola). dohoda bola, ze sa ostatni oblecu, vycikaju a hned pridu za nami. trvalo im to 15 minut, takmer som tam zamrzla, este ze ti drobci su prilis mali na to, aby im to prislo podozrive... potom zazvonil zvoncek, co nenapadne drzala moja mama a uz sa letelo dnu... to bolo radosti 😀
velmi sa tesim, ked toto budeme prezivat v trojici 😉 joj, tie buduce Vianoce budu asi najlepsie

gucz
21. dec 2009

zazalienka to mi ver, že Ti tie pohyby budú chýbať, aspoň mne teda chýbali riadne dlho 🙂. Najhoršie to bolo na začiatku, teda po pôrode, brucha nikde a bábo som tiež pri sebe nemala... Potom neskôr sa mi sem tam zdalo a to už mala malá ale pol roka, že ich aj cítim. Ale to boli črevá, som si pripadala ako šialená. No ale po tehu som to úplne inak vnímala ako pred tým.

liwka no my budeme musieť asi tiež zaviesť nejakú takú tradíciu, že sa vybehne von. Tento rok dáme ešte darčeky pod stromček pred večerou, malá to tak neberie, ale už budúci rok pôjdu Laura s tatinkom zasvietiť pred vchod prskavky aby nás Ježiško našiel. Ono máme spojenú obývačku s kuchyňou, tak je tam vidieť. U našich sa dávali darčeky pod strom na tajno pred večerou, mama sa ešte akože maľovala v kúpelke a my sme ju čakali pri stole a vždy že čo to tej mamine tak trvá 😀

katka22r
21. dec 2009

ahojte bruska...tak ctg sme dnes mali ukazkove sa tesim 🙂 ale poobede no o dva hodky este ideme na ultr.tak snad aj tam budeme uspesne 🙂 ,drzte palce...som zvedava ako je mala otocena a kolko vazi....

viete jaku mi mame zimu tu v po?fuka jak na sibiri 😒 som myslela ze nedojdem ani domou,rano ma hodil do nemocky mm a domou na buse,ale na ultr.idem so svagrinou a svagrom na aute,esteze su doma a maju obaja volno....vcera sme troska oslavili mamkinu 50tku som sa ojedla kolaca a vecer ma bolel zub 😠 som musela vziat paralen a nastastie preslo

jeje uz len 3 dni a mame vianoce,super sa tesim 🙂

anett1
21. dec 2009

ahojte. Chcela by som sa vás opýtať jednu veľmi dôležitú vec. Čo budete obliekať bábetkám keď sa narodia? Ja vôbec neviem ako mám obliecť drobca keď sa narodí. Prvá dcérka sa mi narodila v lete tak to bolo iné.

footstep
21. dec 2009

Ahojte, nie je tu nahodou nejaka mamicka z Race, ktora ma termin v januari?

andykca
21. dec 2009

ahojteeee......liwi tak tu istu Dr. som mala na prijime vo stvrtok aj ja 🙂 je super ze??? aj ja som si hovorila ze by som pri nej velice rada odrodila.... 😉 mno mozno sa zadari uvidime xi

...jaj dufam ze na Vianoce budem doma... ☹

katka22r
21. dec 2009

andy budeme vsetky doma nebojaj,ved vonku taka zima ze tym malym drobcom fajne tam kde su 😉 ja o chvilku na sono drzte palce potom dam vediet vahu malej aj ako sa nam otocila

gucz
21. dec 2009

kde ste kto???

sisipetka, janka1 ešte nie ste doma?

roxy_1
21. dec 2009

ahoj holky

dneska je tu nejak mrtvo

anet myslis jako jak oblect ven???

mimochodem nevite neco o antoniab???dlouho se tu neukazala.... 😕

uz se tesim na dalsi fotky od Janky a snad i sisipetka nejake prida 🙂

vcera jsem opet nakupovala do noveho bydlenicka,mam konecne koberec do obyvaku jaky jsem chtela a taky jsem koupila periny do loznice....dneska jeste par drobnosti 🙂 garde mi delali tata a jeho manzelka,jeste ze jsem je tam mela,pak jsme si sli sednout na dlabanec a doma jsme si dali jeste kaficko s vajecnym likerem a cukrovi a jednu sklenicku cerveneho vinecka 🙂 prima nedele 🙂

bebel
21. dec 2009

Ahojte,

Anett : Bruno bol tiež júnový, narodil sa do najväčších horúčav....tak som na tom podobne.
Ak bude vonku taká kosa ako včera tak myslím, že budem dávať ponožky, body a polodupky alebo pyžo-overalíky na to svetrík alebo mikinu, čiapočku bavlnenú a aj hrubú a potom zimný overal sj s rukavičkami alebo do fusaku a na vrch ešte španielsku deku a zazipsujem poklop kočíka.
Na doma len overalík, bavlnenú čiapočku, ponožky a bavlnenú alebo flees. "zavinovačku", alebo prehodím cez ňu pletenú dečku alebo ju šupnem do spacieho vaku. 🙂

Už mám konečne pobalené všetky darčeky (je ich veľaaaaa a celkom sa teším, že by sa mohli všetkým páčiť) a fičím teraz do BA pozrieť ešte niečo mangelovi, auto do umyvárky a pre Brunča do škôlky .
A keďže som v poslednej dobe extrémne šikovná, mám dorezané obe dlane.
Včera sa mi šmykol tanier a rozbil v ruke....a dnes som si druhú štrajchla o plast rezača lepiacej pásky pri balení asi 20. balíčka.

Gucz mu: poznám 1 babu, čo predčasne porodila v 28tt....musí to byť ťažké chodiť za bábom k inkubátoru a trápiť sa najprv s papaním a potom s cvičením atď.Chápem, že vieš oceniť každý deň navyše.

lopezka
21. dec 2009

ahojte tehulky 😀
tak ja som dnes bola u dokyho pre vysledky odberu na toho streptokoka a neco mi tam nasli 😖 ☹ ....ale riesit to uz maju v nemocke, kam idem zajtra do poradne, tak som zvedava, co mi na to daju 😖 hlavne nech sa toho cim skor zbavim, aby to neublizilo krpatej 😉 😎
samozrejme som si myslela, ze snad nic nenajdu, ale pri mojich skoro vecnych problemoch s mykozami a podobne, tak sa ani necudujem ☹ 😖
behla som este aj na trznicu, kupila som si jednu nocnu koselu do nemocky, 2 uz mam doma 😀 ...tak snad to bude stacit ..........obehla som aj mileticku, ale tak som premrzla, ze som ani nic nekupovala a isla som rychlo domov ............fuuu, tu v blave je dnes dooost zima .....taka som dosla premrtznuta, ze az 😠

zajtra "cakame" navstevu, maju dojst svokrovci konecne donest tu komodu s postielkou .....a este aj svagrina s buducim svagrom. .....tak sa tesim 😠 .... mali dojst dnes, ale dnes isiel svokor este len auto prezuvat 😖 tak mozu az zajtra ..........no a to mam zajtra este behania po antolskej 😖 ....najskor rano na odbery a pak este poradna .....proste budem mat perny den 😀

genialna
21. dec 2009

Ahojte bruska..

tak citam, ze aj vas trapia podobne myslienky.. co obliect malej z porodnice a pod.. 😉 Ja som tiez uvazovala ze dupacky (pod dupacky asi aj pancusky), svetrik, overal no a rukavicky, ciapky, overal a k nemu su aj na nozicky take tapky.. no a do autosedacky a prikryt dekou.. Snad by to mohlo stacit.. 😉

Nasa bambulka je uz riadne velka.. Ked sa mi niekto pozrie na brusko, tak sa stretavam s otazkami, ci cakam dvojicky.. 😒 Podla ult. zo soboty ma uz 3140g. Velmi dobre si neviem predstavit aka bude o mesiac.. 😖
Dr. mi povedal, ze uz sa kludne moze narodit.. Tak sme sa s MM dohodli ze po vianociach zaciname robit vsetko pre to, aby sme ju na ten svet popohnali.. 😉 Snad nieco zaberie..

Tak prijemne dopekanie prajem.. 😉

lopezka
21. dec 2009

genialna, to je riadny macko v tvojom brusku 😀 ja teda vobec netusim, kolko ma moja, posledny utz bol 13/11/09 a to mala 1940g 😉

inak baby, zabudla som sa pochvalit, ze som dnes v noci uz "porodila" 😀 😀 😀 bol to super krasny pocit, na bolest sa nepamatam, ale ked mi ju ukazali, bolo to super 😀 😀 😀 takze generalka je uz za mnou 😀

wanduska
21. dec 2009

ahojte, akosi Vas nestiham citat.. sisipetka teda uz ma babinko???

katka22r
21. dec 2009

kocky a sme doma...mala je otocena dole hlavickou,miery ma dobre 😀 a vazi 3000g termin nam dala na 8.1.2010 som rada ze sme dopadli tak ako sme dopadli,ale povedala nam ze moze to prist aj na novy rok alebo este toho roku? 😀

adros
21. dec 2009

ahojte babulky

tak my sme tiez po kontrole. Vsetko je ok, moc, prietoky, ozvy... Alex nam vazi 3260 g, takze genialna, podobne ako vase babatko 🙂 Krcok mame stale rovnaky, a stale sme len na spicku prsta otvorene 🙂 TAkze vyzera to, ze vianoce travime domka 🙂 Ale tuto noc mi nebolo vsetko jedno, uz sme pocitali krce 🙂 zdraplo ma to o polnoci a hodku a pol som pretrpela v krcoch. Boli caste, niektore silne, niektore slabsie, ale fakt to bol zazitok 🙂 Dalsiu kontrolu mame bud. utorok, tak sa nechame prekvapit, co sa zmeni 🙂

roxy, joooooj, aku si mi spravila chut na alzirsku kavu, uz som ju dobre davno nemala, normalne sa mi az slinky zbiehaju 🙂

genialna
21. dec 2009

Wanduska, sisipetke sa narodil Christianko este 10.12. (ak sa nemylim v datume) a dnes by ich mali pustit domov z nemocnice, takze isto sa coskoro ozve.. 😉

wanduska
21. dec 2009

🙂 ani som netusila, ze som tak davno necitala forum. Gratulujem!!!!

minix
21. dec 2009

ahojte, nestiham Vas precitat spatne, na to si necham cas vecer. 🙂

my sme dnes po prvej kontrole v nemocke, doktor nas naplasil, ze sme strasne malicke (z prehmatania brucha a ak sa to potvrdi, tak ideme do nemocky na vykrmenie🙂), ale potom sme boli na UZV a zodpovedame presne tomu, co sme, takze sme v 36.tyzdni, prave sme ho zacali.

Len pre upresnenie, v 36.tt ma nase male 2500g, takze si myslim, ze asi bude patrit k tym mensim, prietoky su ok, tak len tu vahu este odsledovat.

nenadarmo bebel hovoris, ze mam male brucho.
Mala ale bola strasne hlupo otocena, doktorka jej asi 2 minuty hladala nohy. Az ma musela ukludnit, ze ich ma, ale nevidi, ako ich ma chuda skrcene.

O tyzden mame dalsiu poradnu, tak uvidime.

katka22r
21. dec 2009

aj my mame o tyzden dalsiu poradnu...tak a teraz si uz len uzivat vianoce napapat sa a vylozit nozky hore

plivit
21. dec 2009

dobrý večer dievčatá síce moc neprispievam ale čítam Vás poctivo
Chcela by som sa vás opýtať,že ked mi Mudr.napísala CI (cervikálny index)3prsty tak to mám brať tak,že som otvorená na 3 prsty? lebo táto doktorka dáko nekomunikuje a ked sa opýtam či je to dobré tak mi povie,že dobré 😖 tak neviem čo si mám o tom myslieť ĎAKUJEM

krpuch
21. dec 2009

my sme dnes tiez po poradni, doktor zase stresoval, ze malemu rychlo bije srdiecko, tak som musela na pasy...hodinu som tam lezala, maly sa nechcem zobudit. Uz som cakala, ze aj ja zaspim. 😒 Samozrejme nakoniec vsetko ok.
Som rada, ze dnes sa nam podarilo konecne prepisat auto ( 3 hodiny sme cakali na policii) tolko ludi bolo, aj kolaciky sme nakupili aj papanie na Vianoce. Uz mame teda nakupy za sebou aj vybavovacky v tomto roku dufam. Uz len na gyndu a na pasy kazdy tyzden. 😉

antoniab
21. dec 2009

ahojte 😉

v prvom rade blahozelam stastnym mamickam a prajem im vela vela zdravicka stasticka a nech len rastu a rastu mamickam dostatok mliecka 🙂 🙂

ja som tu dlhsie nebola boli sme si zas polezat v nemocnici stravili sme tam uzasnych 13dni a som stastna ze nas pustili nasviatky domov iked primat velmi nechcel nakoniec suhlasil stale sme 2v1 zistili nam hypotrofiu plodu takze sme vybralii vela infuzii lieky a injekcie ktore si budeme musiet pichat aj doma tak zistujeme kto by mi to pichal babenky prajem vam aby ste to vsetko vydrzali a dobojovali lebo chodit do nemocky jak na klavir je hrozna zataz na psychiku 😔

johanka1234
21. dec 2009

Baby čo ma sisipetka?...chlapčeka alebo dievčatko?..Dakujem

minitrouble
21. dec 2009

ahojte 🙂
my sme dnes tiez boli na poradi ...vraj som otvorena na 2cm tak ze mame cakat ze co a ako ze mozno to uz nebude dlho trvat a ze o tyzden zase kontrola....kurnik a to som si myslela ze ked budem na 2 ze to uz ma tam rovno nechaju supnu vyvolavacku a ze to pojde 😖 ...tak este budeme musiet cakat 😒 ....ja uz sa teda netesim zo ziadneho dalsieho dna - mam uz toho dost ...mne je cele tehu dost na prd takze kazdy den je len den utrpenia a bolesti takze cim skor tym lepsie v mojom pripade
no a musim uz aj ja zacat robit vsetko pre to aby som simonku posurila z bruska von - vyvinuta uz je pekne, velka tiez takze uz jej nic nechyba 😉 🙂
takze od zajtra znova nabiehame na 3hodinove prechadzky 😅 😅

olienka12
21. dec 2009

johanka ma chlapceka

olienka12
21. dec 2009

antoniab drzim Vam prsty,nech sa to spravi. Aka velka je mala? moj ma cca 2500g,takze tiez nic moc...vzhladom,ze uz mozno uz v stredu bude na svete...
Inak baby mam posledny tyzden vyssi tlak,teda na moj zvycajny je velmi vysoky, co pomaha na znizenie?

katka22r
21. dec 2009

oli tak az porodis v stredu daj vediet 🙂

adros
21. dec 2009

antonia, chuda, ty si teda vytrpis, tak sa teda drzkajte a hlavne oddychuj cez vianoce, nech to este potiahnete

oli, no co ti poradit? nerozculuj sa 😀 ale nie, nastastie nemavam problem s vysokym tlakom, skor s nizsim, takze neviem, co zabera 😒

minitrouble, tak skus este vydrzat aspon do stedreho dna a potom skuste vsetky tie zname "vychytavky" ako teple kupele, chodenie po schodoch, prechazdky, sex... budem drzat palce

olienka12
21. dec 2009

adros ved to,ze som cely zivot mala nizky tlak az taky,ze sa mi cernelo pred ocami a hlava krutila a teraz...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre