Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

krpuch
24. dec 2009

tak my sme uz po veceri...este kuknut priatelovu mamu a mozem ist spat..tieto Vianoce su nic moc....buduci rok bude zabava s drobcom. Uz sa tesim.

sisipetka
24. dec 2009

Ahojky kocky,
skor som to dnes nestihla...prajem prijemne prezitie vianocnych sviatkov a hlavne pokoj, lasku a krasne darceky pod stromcek 🙂

ketkous
24. dec 2009

Mile zienky,pozehnane sviatky,hlavne pokoj,radost a pohodu.... 🙂

roxy_1
24. dec 2009

tak pro dnesek uz jsem uplne hotova....vidim to brzo na postylku... 🙂 v noci jsem se budila bolestma a pred chvili me zase dalsi skoncily...snad to bude ok.mam poslicky cim dal casteji,ale zadna zatka nikde natoz tak voda 😀

botis
24. dec 2009

ahojte tak ja az teraz... 😠
PEKNE SVIATKY VSETKYM PRAJEME (Jana, Roman,Sasenka a Adko)

ja som sa dnes rano zobudila a bolo mi hrozne zle, myslim, ze som mala aj nejake kontrakcie, tak sme si povedali, ze ak to do hodiny neprejde tak ideme do nemocky, uz sme boli nachystani 🙂 no ale kedze sa mi podarilo zaspat, vylet sa nekonal...z postele som sa vytrepala az o 12stej na obed a kedze mm bol s malou dovtedy samozrejme nic nestihol, no chlapi... takze som zacala varit v strese ale nakoniec vsetko dobre dopadlo aj malinka sa napapala co som fakt necakala. teraz som doupratovala tak som hotova

roxy, som na tom podobne ale voda ti vobec nemusi odtiect a kontrakcie mozes mat uz pravidelne 😉

no idem uz spat, mozno zajtra zas budem mat kontrakcie tak sa chcem trosku vyspat predtym, krasny vecer vsetkym, co este upratuju po veceri 🙂

gucz
25. dec 2009

Dobré ránko maminky
tak Vianoce sú úspešne za nami (aspoň štedrý večer), boli krásne, 🙂 mohli by byť aj každý rok.
Dnes nás čaká výjazd k svokrovcom, už sa teším, malá sa tam vyhraje s neterkami, aj darček ju tam čaká.
Ja som túto noc tiež nemohla dobre spať, nieže by ma dačo bolelo, ale snívali sa mi hrozné veci, i keď si vlastne ani nepamätám, čo to bolo, ale mala som zakaždým zlý pocit, keď som sa zobudila a šla na wcko. Takže keď malá o šiestej s radostným výkrikom "LEGO" vybehla z postieľky, tak som bola aj rada, že je ráno.
Tak sa tu od šiestej hrajkáme, staviame veže a domčeky, popíjam kafíčko a čakám kedy bude svetlo i keď je to otázne, lebo u nás prší

katka22r
25. dec 2009

dobre ranko tak aky bol jezisko?u nas celkom stedry,aj napriek krize 😀 ,,,,v stredu ide manzel kupit kocik aj postielku uz nacase nie? 🙂 akosi sme to nechavali na poslednu chvilku,aj u nas sme mali akusi cudnu noc ani nie tak bolesti ale akosi som nemohla od pol 2 do pol 4 spat..nechapem....hmm to bude asi tym ze som sa vela napapala...zajtra nas caka 50tka tak este tam sa opapam a mozeme rodit 😀

bebel
25. dec 2009

Ahojte,
naše Vianoce boli nakoniec v pohode, aj keď vďaka maďarskej klobáse, ktorú mangel kúpil u Orbiho je kapustnica nečakane dosť pikantná.....tak ten kotol asi vezmem na chatu, aby sa zjedla.
Až ma kropaje potu počas večere zaliali. 😎

Brunčo vyzerá byť spokojný, stavali sme lego, pozeráme nové rozprávkvé dvdčka a pod chvíľou sa jeduje z dinosarých kostier na dráhe Hot wheels, chce to určitý sled krokov a jemnú motoriku pri príprave, tak trénuje a zlostí sa, keď mu auto nejde na 1. x odpáliť.

Dnes plánujeme tradične zabiť pol dňa u svokry, kde sa zgrupí celá ich rozvetvená família.....dúfam, že sa odtiaľ zdúchnem okolo 17,00, lebo to bude zas brutálna nuda 😖 a prežieračka.Večer budeme tráviť s kamošom a jeho rovnako starou dcérou ak je Bruno u nás alebo u nich...sharujeme naše byty aj s deckami, len otvoríme vchodové dvere 😅

Zajtra zbehneme na obed k mojim rodičom 🙂 , tam ma aspoň nikto nebude otravovať , vybehnem so psom na prechádzku a pokecáme so segrou, čo má nové. Teším sa, až si rozbalia darčeky, tento rok som si dala fakt záležať. 😉

roxy_1
25. dec 2009

Dobre ranko

botis,ja myslim ze to byly jen poslicci ale mela jsem je 24 hodin v nepravidelnych prichodech....asi byl pro nas vcera divny den....dneska uz je to ok...aspon zatim 🙂 ale nemam strach ze by to bylo na porod,i kdyz jsem prvorodicka tak si myslim ze ty prave kontrakce pak poznam 🙂

Bebel to to mate dobre vymyslene se sousedama 😀 tak snad ti ten nudny den u tchyne rychle utece a pak uz bude jen zabava 🙂

nas ceka obed u tchanu a pak valime s mm na stavbu,jdu si delat poradky a kompletovat loznici a ostatni nabytek,v pristim tydnu tam chci pomalu veci prestehovat.v pondeli si jedeme pro sedacky ktere uz nam dosly,jeste chybi koupit nejakou tu plazmu a je to...jen ta kuchyn bude holt az v lednu... 😉

janka1
25. dec 2009

ahojte zienky, po dlhej dobe sa ozyvam 🙂
ako sa tu mate? co nove? pribudli nam nejake babatka?

cakam na vase otazocky rada odpoviem , ale do zadu sa mi citat nechce 😵 🙂

minix
25. dec 2009

jani, maly je chutny, ale furt nejaky zamraceny....sa hneva, ze uz musel prist? 🙂)

eva3107
25. dec 2009

Ahojte tehulky..
TAk sa pripajam k vinsovaniu , krasnych Vianocnych sviatkov , plne pokoja , radosti a veselosti aj s babatkami v brusku.. a vla Boieho pozehnania... k tomu. Aby vsetky januarcatka prisli na svet v poriadku a bez vacsich komplikcii..

Ani sa nenazdame a budeme ich mat uz vsetky pri sebe 🙂)

JAnka1 Olier je naozaj krasny... jeeej musis byt uz statna, ze ho mas pri sebe.. a hlavne ze to mas za sebou...🙂
Podaba a na Teba... 🙂) 😉

olienka12
25. dec 2009

Ahoj Janka ako sa mate? Kedy Vas pustili? vsetko v poriadku? Ako sa zotavujes?

janka1
25. dec 2009

dakujeme za pochvalu ..
minix nezda sa mi zamraceny, mozno to len na fotockach takto vyzera dost casto sa usmiva je to dobre babetko , spokojne , zatial nam neplace 🙂 😵 nie je mrzuty , len spinka a papa, a kaka a cika 😵

evca a olienka pustili nas v pondelok , mame sa dobre , oddychuje, relaxujeme noo vychutnavame si to plnymi duskami 🙂

andykca
25. dec 2009

Ahojte...citam, ze pekne sviatkujete vsetci 🙂 my sme dneskaj domca ale zajtra ideme obehnut rodinku tak sa tesim aj ja 🙂

janka maly je zlatucky...a tie ociska 🙂 super, ze je to dobre babatko nech vam to dlho vydrzi 😵

roxy teeda tak tvoje brusko sa pekne potrenovalo 🙂

lopezka
26. dec 2009

dobre ranko baby,
uz sme boli na 2.strane a to som nemohla dopustit 😀
opat a zase som raz hore, tak surfujem a citam a tak 😉 dufam, ze sviatky doteraz prebiehaju v pohode a ziadna z vas nemusela ist do nemocky 😠 😅

pekny day zelam 😀

lopezka
26. dec 2009

janka,
ak teda budes mat cas a chut odpovedat na otazky, tak nam to tu teda prosim vsetko popis, aby sme sa nemuseli kazda vypytovat indi vindi 😀 😉 ..... ako to skoncilo uz vieme, mas krasneho synceka 😀 .....ale popis prosim, ako to zacalo, aky to malo priebeh a tak ......proste ako sa hovori "mluf a prehanej" 😀 😀 😀
inak oliverko je krasny, krasne tmave ocka ma 😅

gucz
26. dec 2009

Dobré ránko všetkým, či skôr už pomaly aj obed 🙂

všetky si asi užívate pohodičku v kruhu rodinky 😉 . Mňa dnes MM nechal vyspať, hral sa s malou v obývačke s kuchynkou (varili akože obed) a ja som si pospinkala ako šípková ruženka 🙂. Bolo to super, no nejak sa teraz neviem prebrať. V noci som bola 7x hore na wc, už aby bol drobec vonku, však toľko krát ani v noci papať nebude ako ja teraz behám na wcko. Mám to ako tréning na nočné kojenie. A to mi ešte ani bruško nekleslo...

roxy_1
26. dec 2009

ahoj holky

janka lopezka me predbehla a taky bych byla moc rada kdyby jsi nam napsala svuj zazitek jak to zacalo a prubeh..... 😉 samosrezjme jak budes mit trochu toho casu 🙂 Oliverko je krasny a jake ma tvaricky....hned bych mu na ne dala pusinku 😀

ja to vcera prepiskla s uklidem koupelny a wc v novem bytecku,cele jsem to lestila jak blazen po obkladaci,jenze pak jsem myslela ze uz ani metr neujdu,bolely me zada a bricho az beda....az jsem si myslela ze vazne po tomhle jdeme rodit...dala jsem si pak 2 tablety magnezia a sla spat,az k ranu uz jsem byla lepsi,od 3-5 rano jsem opet sebou hazela a nemohla spat...ale pak uz jsem to hezky zaspala a vstala v 9.... 😀

ve svatky je tady klid jak o vikendu 😀

gucz s tou navstevou wc jsem na tom byla tuhle noc podobne.. 😀 taky me napadlo ze snad se tolikrat budit nebude na kojeni snad ani nebude mit vlin na jeho rezim ta nase nespavost 😀

janka1
26. dec 2009

pekny dnik zienky 😉
skusim vam to popisat , tak aby ste to z mojich slov citili , tak ako jaú my/s manzelom/ 😵

v pondelok sme mali stretavku ú obed v KE s kockami a to nedockava a petronelka/dnes uz tiez maminy krasneho Davidka/ 😵 😵

vecer som sla spat s tym, ze este v utorok a stredu pojdem do prace a finisujem , poodebe v stredu mi mala dr. vybrat pesar 😉 ale ako sa hovori clovek mieni PAN BOH meni 😀
v utorok rano o 4.25 som sa prevracala na druhy bok v posteli kedy som zacitila prasknutie v lone a nasledne pocit unikania mocu/ tak rychlo ako som sa vtedy postavila z postele som za cele tehu nezazila 😀 😀 😀 tusila som o co ide , tak som nechcela , bay to vsetko ostalo na matraci 🙄 😀 mojim ostavenim rupla voda ako z vedra neskutocne mnozstvo a cestou na WC to tieklo ako potok...prva vec co som vraj povedala/nepamatam si , len manzel povedal/ bolo jemine ja este musim do prace dokoncit veci 😀 😀 😀
pobalila som este potrebne veci do tasky, dala sprchu a islo sa do nemocky...cestou sme sa este stavili v obchode dokupit vlozky nakolko som doma spotrebovala cely jeden balik pre odtekajucu plodovu vodu,kupila som este mineralku, susienky a take drobnosti, ktore som nemala a nechavala na poslednu chvilu
😀
samozrejme este cestou aj do prace pre papiere a snony , aby som ich mala doma ked sa vratim a dokoncila robotu a uz naozaj sup do nemocky 😉
prijali ma cca 09.30, vybrali pesar, obliekli do erarneho oblocenia a poslali na salu a cakali sme na kontrakcie , ktore prichadzali veeelmi pomalinky a slubunko 😒 otvarala som sa pomalinky tak mi dala dr. cipok na zmaknutie krcka ...po 16.30 tej hodine mi nasadila dr. ATB infuziu pretoze som bola uz 12 hodin bez plodovej vody a nasledne po odkvapkani ATB mi pichla oxitocin a do 20 minut sa to rozbehlo riadnou rychlostou kde som dostala 2 minutove kontrakcie , ktore silneli a silneli mala som 1 minutu na oddych a 1 minutu trvali kontrakcie , tak sa to tiahlo az do 21:20 /najviac mi pomahala horuca sprcha na krize, vtedy som citila najmensiu bolest a samozrejme manzelove ruky , ktore mi masirovali krize / 😵 vdaka mu za to 😉

o 21:20 nastali tlaky a islo sa na salu kde sme spolu s manzelom priviedli na svet naseho synceka Olivera , ocinko prestrihol pupocnu snuru na co je neskutocne pysny a hrdy.../Oliver mal 2 X omotanu snuru okolo krku, co moja dr. v pondelok na sone videla, ale nechcela ma desit , tak mi nic nepovedala 😖 dobre urobila 🙂
a nastal dalsi porod a to sitie, no aj u Vladky som zazivala to iste a netesila som sa na to , ale zial ani u Olivera to nebolo inac som riadne dosita a chudak manzelik, som myslela, ze mu vsetky prsty dolamem ako ma drzal pocas sitia 😀 ale uz je to vsetko OK
sme doma, sme stastni 😉

ak som nieco nenapisala a zaujima vas nieco kludne sa pytajte rada odpoviem
😉

dalsie trapenie nastalo v nemocke na 2 den /48 hodin / po porode , kde sa mi spustilo mliecko , ale riadnou rychlostou , az som mala hrudy odsavala som a odsavala, masirovala a plakala ako to bolelo ....jedna uzasna sestricka sa mi o prsiky dokonale postarala masirovala a ja som pod jej rukami plakala ako male decko az sople mi tiekli z nosa no neskutocna bolest , ale musela som to prezit a vydrzat a teraz uz je dobre.
Mliecka mam ako jedna dojka , maly papka a ja odsavam , aby sa mi to opat nezopakovalo to co v nemocke .

evca35
26. dec 2009

no to trvalo dosť dlho, vytrápila si sa dosť, ale mala si šťastie že ťa to chytilo v utorok 😉

čo som doteraz počúvala, že chlapcom sa nechce ísť von a prenášajú sa, teraz je to skôr naopak ☹ Zatiaľ samí chlapci prišli na svet skôr ako v termíne, pokiaľ sa nemýlim.

katka22r
26. dec 2009

ufff janka ale uz mas aspon potom 🙂 ked som citala tvoj prispevok mala ma tak kopla ani neviem zaco 😀 asi mi chcela naznacit ze aj nas to o chvilku caka...ale bola si statocna tak blahozelam este raz...halvne je ze ste obaja v poriadku a inak ake mas pocity s celkoveho porodu,maly vysiel raz dva?a t sitie boli viac ako samotny porod?...takze ja asi take otazky...ja idem o 2 hodky na 50tku sa zasa opapat, 😀 tak idem este kusa polezat kusa sa opravit a letim...pekny dnik zatial papa

liwka
26. dec 2009

pekny sviatocny dnik vam prajem.
Janka, maly je nadherny a je super, ze je dobre babatko, nech mu to vydrzi velmi dlho (min. do osemnastky 😀 )
dakujem, za podrobny opis porodu, aspon vieme precitit, co nas caka, hoci som bola soknuta, bo som si myslela, ze rodicku potrapi len prvy porod. ze ostatne uz idu ako po masle. ale asi som sa mylila 😉
drzte sa, ty oddychuj, nakolko sa da, nacerpaj vela sil a malinky nech papa a pribera 😀
ostatnym bruskam prajem, aby sme to uz dotiahli do uspesneho konca a tesili sa spolu z nasich detureniec 😉

janka1
26. dec 2009

dakujem zienky
katka pocity z porodu uzasne , je to krasne aj ked bolave , ale vies preco ta to boli a preco to trpis, lebo na konci uvidis a citis nieoc uzasne 😵
ja sa uz citim uplne OK akoby som ani nerodila, tentokrat som sa zotavila velmi rychlo co ma prekvapuje uz som ako srnka 🙂 😵

liwka ja som tentokrat rodila ako prvorodicka nakolko to bolo skoro po 14 rokoch , ale rodila so mnou kocka po 17 mesiacoch a mala tyky usty priebeh ako ja , takze tazko povedat kedy to ide uz lahsie...az pojdem treti krat , tak urco dam vediet 🙂

janka1
26. dec 2009

chcela osm napisat dnes uz mamina krasneho Davidka /petronelka/ 😉 🙂

janka1
26. dec 2009

ozaj evca a preco som mala stastie , ze ma to chytilo v utorok?? 😨

liwka
26. dec 2009

janka a rodila si s epi?

krpuch
26. dec 2009

aj ja gratulujem janka ku krasnemu drobcovi...mne dnes "svokra" povedala, ze mi trochu kleslo brucho a ze urcite nebudem rodit az o 3 tyzdne...no ved uvidime...
dnes ma vsetci len rozculuju...neznasam, ked sa ma niekto pyta co mi vyhovuje a spravi pravy opak...ide ma z toho roztrhnut. aby ste boli v obraze.neznasam kapustnicu so susenymi slivkami...ako chutovo to nevadi, ale nebavi ma vyberat tie blbe slivky z polievky a samozrejme, ze maminka si ich tam rozkazala..az uvazujem, ze sa odstahujeme ako mi ide dakedy na nervy...naco sa ludia vobec pytaju na nazory inych, ked potom urobia pravy opak? neviem, ci si to iba teraz tak beriem alebo som uz naozaj na mamu alergicka, vkuse sa mi zda, ze mi robi naschval.
svokre tej tiez dnes pekne sisi a vsetci su akysi divni, az by som si priala radsej byt uz v nemocnici a nemat ich na ociach par dni.

weronyca
26. dec 2009

Kocky ja ked citam ako to tu super zvladate tie porody.. ja sa posledne dni tak velmi bojiiiiim.. Niesom ani z daleka taka statocna ako vy.. doteraz som bola OK ale ci viac sa to blizi-uz by som to rada mala za sebou..ste hrdinky..

Janka este raz gratulujem k malemu Oliverkovi a nech ti robi iba radost!!

adros
26. dec 2009

Janka, maly je neskutocne krasny 🙂 ach tie jeho kukadla... 🙂 🙂 🙂 som sa este chcela spytat na tu odtekajucu plodovku.... ja som si myslela, ze to odtecie razom. A ty pises, ze si minula cele balenie vloziek. To odteka postupne???

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre