Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
5. feb 2010

bebel musim ti oponovat 😀 Maxim je zlaticko oproti Miske 😵 Krpata s nami inak trenovala 😝 uz tyzden po navrate z porodnice, kedy mi "pokazila" Silvestra 😅 a mala som v plane ju zaniest minimalne do pivnice ak nie rovno do hniezda zachrany 😀

k.a.t.k.a.
5. feb 2010

No dufam ze som to teraz nezariekla, musim si 3x zaklopat, lebo vzdy ked sa niecim chvalim tak sa to zakonite poserie 😝 😅 Preto radsej ani nepisem ako mi maly spi 😀

weronyca
5. feb 2010

Bel.dakujem

ja na taketo veci neverim..len uz som bola tak zufala,ze mi uz zacalo vrtat hlavou ci na tom naozaj nieco nebude..to moja,,svokra" mi stale pizuka,ze to je urcite tym... ale musim si zaklopat, uz je trosken lepsie🙂)
a ved on je inak ako anjelik poslusny,len ma trapilo,ze som mu nevedela pomoct

olienka12
5. feb 2010

baby ja som zistila,ze Danielko lepsie spinka ked ma ruky v perinke zaviazane dokaze aj 5 hodin prespat lebo sa ruckami nevyrusuje, takze chcem si kupit tu zavinovaciu deku na spanie pre vacsie babo, co ho pekne zakukli,nemate nejaky link,nepamatam,kde som to videla.

weronyca
5. feb 2010

Lenka ja som si objednavala :
http://www.maderna.sk/zavinovacky-fusaky/zavino...

dostala som aj taku hrubu zimnu , tiez je na tejto stranke ale to je aj na nohy a malickemu je velka..tak neskor

ives77
5. feb 2010

ahojte 🙂 mám trochu času tak ás idem prečítať aspon čo stihnem,inak úplne súhlasím s bel.lebo mám rovnakú skúsenosť.Inak hodila som pár nových foto nášho krpca tak ak chcete kuknite,je na zožratie 😀 😀

ives77
5. feb 2010

ozaj chcem sa opýtať lebo každý mi hovorí niečo iné o tú vyššiu materskú si treba požiadať či nám ju dajú automaticky?

olienka12
5. feb 2010

weronyca ja mam periniek do bludu aj zavinovacku,ale ja som chcela taku deku ktora obali maleho,ked to najdem dam link ide o to,ze v perinke bude tak max 2 tyzdne,kedze uz teraz sa z nej vykopuje 🙂

olienka12
5. feb 2010

no nasla som to ani to nebolelo 🙂)) http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6781087

ives77
5. feb 2010

čítala som že Andy písala že tie peniaze prídu na 2krát a tch ťtis.hned no mneešte nič nedošlo a vám?

ives77
5. feb 2010

joj 5tis.tam má byt

marushka
5. feb 2010

ajojte,

tak my sme dnes stihli kontrolu nožičiek, našťastie je všetko v poriadku, nemusíme ani baliť naširoko 😉 😉 😉

od včera sme s Hany samé, chlapci šli na víkend do ČR tak si užívame... 😉 🙂 😵

gucz
5. feb 2010

ahojte
ives tá vyššia materská to asi myslíš rodičovský príspevok, o ten si treba požiadať, ale až keď Ti skončí materská, teda niekedy v júni myslím.

inak na urieknutie, z očí a podobné nezmysly neverím ani ja.... ale zasa keď niekto na to verí... nech si verí. Doteraz si pamätám ako mi svokra chcela nanútiť do kočíka červenú mašľu veľkú ako svet ešte pri Laure, no nedala som sa na tento doplnok nahovoriť a "urieknutá" nikdy nebola, aj keď ju očumoval kde kto.

a aj môj malý začal teraz viac plakať, stále by visel na prsníku keby sa dalo, bradavka by mohla byť v pusine stále. No ale nedá sa, mám len dve ruky, tak si drobec aj poplače. Najprv som si myslela, že je hladný, ale mliečko mu vyteká z pusinky, aj vygrcne mlieko po papaní, takže nedostatkom to isto nebude, keď si stlačím dvorec, mliečko strieka ako divé. Skôr je to z toho, že sa moc napapá, potom ho bolí bruško, tak si myslí, že je hladný a pýta zasa a tak dookola. Tak som mu pred chvíľou nanútila cumel.

andykca
5. feb 2010

ives o tych 5 tis. musis poziadat na upsvar - ak si tak urobila tak ti pridu na vyplatny termin buduci mesiac (to znamena ak si poziadala tento mesiac pridu ti v buduci mesiac vraj cca vtedy ako materska)....a je to jednorazova davka este musim dodat......takze netreba to ocakavat kazdy mesiac - stat ti nic zadara neda.....

bebel ja som tu sestricku o to neprosila (aj ked evidentne mu to pomohlo)........takze si nemusis hned mysliet ze robim doma seansi a mam zapalenych milion sviecok a pod......ja som to v zivote nerobila a ani nebudem.....no a cervena maslicka este nikoho v kociku nezabila.... 😉

gucz kebyze mi svokra nieco nuti niekam tiez si to v zivote nedam 🙂

lopezka
5. feb 2010

ahojte,
no tych 8 hodin, co nedavno nasa krpata spinkala v noci, to bol ojedinely jav 😀 ... uz spinka vkuse v noci tak 3-5 hodin ....co je podla mna tiez super 😅 .....ani neviem, ako sme sa to naucili .....cez den ju ale nenecham spat dlhsie ako 3 hodky, ale tak dlho spava iba okolo tej 13.-14.hodky ....do takej 16.-17.hodky 😅 ...inak spava len tak hodinku, pripadne trosku dlhsie .........ziadne take, ze taketo mimino iba papa a spinka, normalne uz ma chvilky, ked je hore a rozpravame sa 😀 😀 no teda rozpravam ja, ale ona nenamieta 😀 😅 😉 uz sa tesim, ked bude reagovat takym tym "agggggg aaaaaa" a podobne 😀
dnes sme uz 3.den neboli vonku, ale ked je tam zima jak v prdeli 😢 a mm je doma tiez chory ........tak aspon vetrame ......vzdy cez druhu izbu ako tu, v ktorej sme .....aby zase nenachladla 😖

wero, tiez zelam vsetko naj k vcerajsim meninam....vcera som nejak nemala cas sem pachnut 😖

k tomu urieknutiu ....u nas sa tomu hovori "z ocu" a to neznamena, ze to dieta niekto uriekol, ale stava sa to, ked to babo niekto moooc obdivuje a zahladi sa nan .......ja si to pamatam tiez z detstva 😕 .....a tiez si pamatam, ze sa potierala tvaricka pocuranou plienkou, samozrejme vlastnou 😅 .......a my v kociku mame tiez cervene srdiecko .....tym nikomu a nicomu neublizim ..... 😀

ozik baby, ma aj vase babo taky biely jazycek od mlieka ? 😕 nechapem, preco ho ma krpata taky, ako keby usadeniny z mliecka .... ako jej to mam odstranit, ci necham jej to tak? 😖

lara75
5. feb 2010

lopezka - aj my máme biely jazyček a dúfam, že od mlieka, lebo to môže byť aj tzv. "soor"(kvasinky), čo treba riešiť inak (pediater nám odporúčal v tom prípade Diflucan roztok na vytieranie ústnej dutiny.) Vraj keď sa dá biely "nános" odstrániť, tak je to od mlieka, ale ak je aj v celej ústnej dutine a nedá sa to lyžičkou jemne odškrabkať, tak je to mykoza. 😒

olienka12
5. feb 2010

lopezka skus sa pytat na poradni na ten jazycek nas to mal v porodnici bola to nejaka plesen a vytierali mu pusinku takym roztokom 🙂 nic vazne

inak ani my nebalime na siroko co som neskutocne stastna lebo to strasne otravovalo hlavne v noci ked reval odusu a zdrziavalo to prebalovanie. Dr. v utorok povedal,ze mame len pampersku davat a netreba ani na kontrolu chodit,ze je vsetko ok. tak sa tesime.

lopezka
5. feb 2010

dakujem baby, na ten jazycek sa lekarky urcite spytam, ale poradnu mame az 17.2. ......no ale mam to tu na skok, tak tam skocim aj skor ....len som chcela vediet, ci mate aj vy s tym skusenost 🙂 ked sa zobudi, skusim s tym neco urobit, ci to pojde dolu 😎

k tomu baleniu na siroko .....nam dokyna ani nekazala ze balit na siroko, ale mam vraj namiesto pampersiek pouzivat klasicke latkove plienky a pampers len ked cestujeme a tak ..........no tak to si ozaj neviem predstavit.....ved ak by Timea curala tak casto ako teraz, tak nerobim nic ine, len kojim a prebalujem ......ved tie stare latkove plienky, ked do nich nacura, tak su hned cele mokre a studene, no nie? fakt si to neviem predstavit ..........ona ze vraj pre to, aby aj pokozka na ritke dychala .....comu teda rozumiem, ale nie za hentaku cenu 😖 radsej ked ju prebalujem, necham ju trosku rozbalenu a fukam jej na ritulu 😀 😀 😀

olienka12
5. feb 2010

lopezka ja keby som maleho nechala rozbaleneho a fukala mu na ritulu tak mame vsetko ocurane 😀 😀 😀 😀

ives77
5. feb 2010

tak ten povlak v puce máme aj mi a postali sme nato takú fialovú vodu a už to prechádza 😉

ives77
5. feb 2010

ha tak k tomu čúraniu,náš sa rád počúra vtedy ked sa okúpkame,poutieram ho do sucha a vtom ma očúra komplet celú takže vela krát ideme spet do vaničky 😀

kalianka
5. feb 2010

ahojte. baby je normalne ked mi maly hned po kojeni strasne zacne revat? Puci sa aj dve hodiny, potom je znova hladny a cele sa to opakuje. Potom sa absolutne nedokaze ulozit, ani zabuvat z toho, aky je unaveny. Som z toho hotova, je to normalne? V noci spi pekne, ale cez den mame iba neuveritelny plac... 😖

ives77
5. feb 2010

píšem ako hotentot 😅

ives77
5. feb 2010

a Tomík je dneska planúch iba reve aj ked je na poriadku,ale mamka mi povedala,že je spln tak to ich tiež môže ovplivnovať,spln je svina 😒

dana333
5. feb 2010

kalianka aj naša malá začala asi po 4 týždňoch takto plakať- niekedy celý deň, niekedy len večer, niekedy ráno, a už sme to mali aj v noci. Proste reve hneď po jedení a neprestane až do ďalšieho jedenie a potom znovu. Tiež netuším z čoho to je, boli sme na výter či nemá nejakého bacila ale všetko je v poriadku, tak som skonštatovala že to bude asi kolikami, takže zostáva len čakať kým to prejde. Napr. od pondelka vystrájala cez deň aj v noci, boli sme zúfalí, včera to vyvrcholilo- za celý deň spala 25 min. a revala ako by ju rezali. Večer po okúpaní sa napapala a konečne stvrdla a spala 8 hod. odvtedy len sa naje a spí a spí, proste dospáva celý týždeň. Dúfam, že ju to čoskoro prejde, začala som jej dávať kvapky sab simplex na koliku tak uvidíme či to pomôže.

bebel
5. feb 2010

Olienka, dík, Swaddleme sa mi veľmi páči, asi si to zaobstaráme.
Bibu viažem deň-noc napr. do tenkej deky, ale 1 ručičku chce mať voľnú. no musí mať rukavičky, lebo sa škriabe po tváričke. Takto je pokojná a veľmi dobre spí.

Marush - tak ste dnes navštívli Dr. basketbalistu? Ešte stále je tak drzý a balí všetky mamičky?Ako má ordinačné hodiny?

krpuch
5. feb 2010

aj ja si myslim, ze to nie je pravda, ze dievcata su kludnejsie ako chlapci. nas pokladik spinka ukazkovo a plac spusti len zo spanku - asi sa mu nieco zle sniva. inak sa zvykne len pucit a to bud kaka, cika alebo chce prebalit.
svokra je tu kazdy den odkedy nema pracu a ide mi tym suslanim na nervy...ked ho ma na rukach ( co ho ma skoro stale) vobec nikoho ineho nevnima. akoby hrach o stenu hadzal. no vadi mi to proste strasne...uz aby bol aspon jeden den, co nepride, lebo ma slahne.
inak som pocula, ze ak sa odsava mliecko uplne pokial to ide, tak sa moze on prist...
ja v noci trochu odsavam, ak krpec dlhsie spi, lebo mam strach, aby som nedostala zapal...

marushka
5. feb 2010

xi, jasné bebel, ešte stále, nič sa nezmenilo 😀 😀 😀

detičkám kontroluje nožičky utorok/štvrtok 12:00- 13:00, alebo v piatok 9:00-10:00

roxy_1
6. feb 2010

krpuch to bych asi nevydrzela mit tchyni kazdy den u nas doma,stale tu nekoho mame a uz mi to jde na nervy neni snad jeden den aby nekdo nedosel podivat se na maleho,dneska nas cekaji opet 3 navstevy 😝 uz se nemuzu dockat az je to prestane bavit a budou chodit mene casto...ale tchyne me prekvapila,jak me strasila ze tu bude kazdy den tak neni a je moc prijemna a slusna,respektuje to ze potrebujeme taky trochu klidu a jsme krasne rozmazlovani od obou babicek,stale mi neco vari 😀 😀

zkus ji to nejak slusne naznacit ze taky chces chvilku klidu a uzit si den bez jakekoliv besedy 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre