Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

gucz
15. jan 2010

bebel presne toto držanie som myslela - ako si hodila fotky 🙂

krpuch
15. jan 2010

andykca...to mas mozno len nieco ako som mala ja...uplne bolesti pri hnacke, ale potom cez den preslo a porod sa nekonal. ale ak sa ti nahodou rozbehol porod, tak drzim palce.

andykca
15. jan 2010

este som prisla na skok kuknut vas.....Peto uz pali domov takze ideme do porodky nech nas pozru 🙂 sice plodovka neodtiekla ale trva to dost dlho....

krpuch noooo tak je stale mozne ze to na porod nebude, ale idem sa dat radsej pozriet.....aj ked co sa tyka kontrakcii mam ich uz kazdych 10 minut 😀 😀 aj ked som si myslela ze to bude viac boliet - co este moze prist hehe....uvidime - dam vediet cez adros co a ako 🙂

k.a.t.k.a.
15. jan 2010

ahojte 🙂

tak s kym sa stretnem v nemocnici? 😀 tam budem urcite cely buduci tyzden 😝 boze mne ani klystir nebudu musiet robit, ked si spomeniem na nedelu tak vzdy idem na zachod 😅 😝 Sa "tesim" na poslednu noc doma, urcite nezaspim 😝

nasla som stranku od annag o dojceni mozno ju tu uz niekto daval neviem http://dojcenie.wordpress.com/ potrebovala som si kuknut tu polohu poleziacky , malu som kojila posediacky a skoro mi chrbat odisiel vzdy 😝

k.a.t.k.a.
15. jan 2010

inak som sa zobudila v noci na bolest v konecniku, neviem co to bolo 😅 😝 take pichanie a moj vtipny manzel, ze to som bol ja 😀 😀

serafinka sa mas ze mas lieky na ukludnenie, mne by sa tiez zisli 😝 moj mangel je vysratejsi pardon za vyraz nez ja, uz mi s tym lezie na nervy 😠 zrazu je aj taaaak pozornyy .. by ma mali operovat asi kazdy tyzden 😀

janurka
15. jan 2010

Ahojte maminky a tehulky. Tak sa vam hlasim už po porode... :D Dnes sme prišli domkov tak sa strašne teškáme.... :D 12.1. sa nám narodil malý mirko s mieramy 3100g a 48cm . k porodu asi tolko že kontrakcie ale fakt slabe som začala mat už večer okolo 20:00 stopovala som si to tak boli 4-6 minutove a bolesť v križoch dosť vyraznejšia ako inokedy... Ale spoliehala som sa na to že vlastny porod nezmeškam a tak sme si isli s mm lahnut. Rano o pol 3tej som sa zobudila na vyraznu bolest v podbrušku no pripisovala som to tomu že mi trebalo cikat tak možno mi od toho stvrdlo tak bolestivo bruško ... ked som však šla na wc čo som tam nevidela... odišla mi zatka... tak som zobudila mm že ideme do nemocky chuda dosť bol vyplašeny ale držal sa statočne.. prijali ma okolo pol 4 urobili zaznam a tak pomaličky to šlo prechadzala som sa po chodbe a čakala... bolesti sa zhoršili okolo 11tej kedy už bol mm pri mne na sale ale stale sa to dalo vydržať. doktori ma chodili pozerať a stale mi pomahali aby som sa otvarala tak pekne ručne stručne pichli mi aj nospu no a cca o 11:45 sa začali po napichnuti oxitocinu a dalšej nospi brutal kontrakcie ... kazali mi ist na fit loptu este ale bola som tam len chvilu lebo prišli take tlaky že som myslela že to už nevydržím.... doktor este sice istíel na pokurku a ked sa vratil šli sme na to . maličky nakoniec vyšiel na 4 zatlačenia no pomahali mi aj sestričky že mi tlačili na brucho. nastrih hradze som da sa povedať necitila ... viem kedy to bolo ale oproti ostatnym bolestiam to bolo nič ale šitie som si odtrpela dostatočne... no mm bol som mnou cely čas a som mu za to nesmierne vdačna... bol silny bol mi velkou oporou a ten zazitok ked ho uvidil po tom všetkom je na nezaplatenie... takže asi tolko zatial ... ozvem sa ked budem mat trošičku času idem si teraz oddychnut kym drobček spinuška... a aby som nezabudla je užasny a určite ta všetka bolest stala za to... hned ked som ho videla na všetko zle som zabudla... :D
a tiež gratulujem všetkym novym maminkam

krpuch
15. jan 2010

baby, ale dufam, ze priatel moze byt pri mne vkuse odkedy dojdem do nemocky. Hadam ho len neposlu domov a nech sa vrati len na salu... 😒

bebel
15. jan 2010

Krouch ako kde a záleží od toho kedy v akom štádiu pôrodu prídeš a koľko rodičiek tam s polu s Tebou bude...............ani so mnou nemohol byť manžel na vzdychárni.
Prijali ma o 17,00 hod večer....na 2 cm otvorenú, jeho poslali domov a volala som ho v noci o 3,00 nech príde.
To som bola na 4-5 prstov otvorená a už sme boli na sále sami až do pôrodu do 8,00 a potom 2 hodiny po ňom
Ale na Kramároch sa bežne stane, že je tam 5 pôrodov vedľa seba naraz... a otca zavolajú až na samotné tlačenie, aj to mám 2 známych, čo nestihli dôjsť. "Prišli až na hotové..."

adros
15. jan 2010

bebel, moc vdaka za tie rady, kde ty chodis na tie linky? 🙂

inac, volala som aj doktorke a tiez mi doporucila ten espumisan alebo sab simplex. Tak MM dnes kupi a uvidime, ci nastanu nejake zmeny 🙂

andy, tak zeby si uz bola aj ty na rade? som moc zvedava 🙂

liwka, ty co???

dnes sme boli na prvej prechadzke s krpatou, celkom sa jej pacilo, len ja som nevladala. Nohy v pohode, ale uz ma bolel cely spodok ☹ ako dlho sa vam hojili rany po nastrihu?

ozaj, od kedy ste pouzivali tie hojdacie kresielka pre drobcov? od narodenia?

bebel
15. jan 2010

Andykca: kontrakcie pri prvom pôrode bez odtečenia vody sa v pohode dajú.....oni zintenzívnejú až po puknutí vody. 😎

bebel
15. jan 2010

Adros: od narodenia....https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
Hlavne kvôli refluxu.

wanduska
15. jan 2010

ahojte babule, ked stiham, tak vas citam.. utesene sa to tu rozrasta, gratulujem maminam a vitam miminka na svete.. kto ide rodit na antolsku?? mali by sme si dohodnut nejake znamenie, nech spoznam tych, co neboli na stretku🙂) mne zacina riadne hrabat - dnes som na popud kamosky skocila ku kadernicke a odvtedy mam uz asi hodinu depku, ze aka som egoisticka a povrchna... 🤐

serafinka1
15. jan 2010

k.a.t.k.a no tie lieky nie je bohviečo, som z nich riadne ospalá a oblbnutá. Najhoršie bolo, že dnes som si dala a malá mi nechcela dovoliť spať, skákala po mne tak som musela vstať a niečo robiť, aby som nezaspala, zavolala som manžela nech príde domov, lebo už to bolo na nevydržanie, už som len veľmi hmlisto videla a to som pri tom žehlila. No našťastie prišiel a musela som zaľahnúť. Vnoci spím ako bábätko, ani neviem že som tehotná. A napodiv som aj teraz kľudná, hoc zajtra je ten deň D a ja sa toho bojím. Uffff.

roxy_1
15. jan 2010
mirip
15. jan 2010

ahojte sorry že vám sem leziem kedže patrím do oktobroviek 2009
odkaz od Lopezky:

Ahoj, volám sa Timea narodila som sa dnes o 16,50hod. s mierami 3630g a 51cm 😉
Maminu som pekne vytrapila, ale som zdravá a už dopredu mám odpustené 😉

gratulujem lopinka 🙂

plivit
15. jan 2010

roxy pekne si to spravila ale hlavne ti to muselo dat zabrat no vysledok stojí za to 😅 😅 😅

myskapipiska
15. jan 2010

tak uz je tu, Alike sa dnes o 19,09 narodil Lukasko, je malinky, ale obaja su v poriadku,
lopezka, tak predsa si isla skor 😀

plivit
15. jan 2010

lopezka blahoželám a prajem vám obom vela vela zdravíčka

cukruska1920
15. jan 2010

pridavam sa ku gratulucii.... Lopi..gratulujem k Timejke 😵

mia.
15. jan 2010

fíha, Lopezka, Alika - blahoželám!!! Tak už nás - tehuliek- januároviek veľa neostáva 😉 ....

nedockava4
15. jan 2010

lopezka, alika...blahozelam...vela zdravia a spaaanku 🙂

weronikla
15. jan 2010

Blahozelam cerstvym mamickam a v dobrom zavidim 🙂
My sme v termine, ale nic nenasvedcuje porodu, stale zavreta, ziadne zmeny 😒 Na porod uz cakam ako na spasenie. Ak sa nic neudeje, ideme 20.1. na vyvolanie, ale stale verim, ze sa mala umudri, 🙂
Tak zelam vsetkym vsetko dobre, nech to ide hladko 😉

krpuch
15. jan 2010

ja mam termin zajtra a tiez zatial nic, priatel sa uz nevie dockat, rodinka vyvolava, ci uz sa drobec narodil.

olienka12
15. jan 2010

Jeej novee babatka opat Lopezka a Alika zo srdca blahozelam nech sa dari maminkam aj babatkam 😀

minitrouble
15. jan 2010

ahojte - blahozelame Lopezke a Alike k babatkam...nech sa co najskor zotavia a nech babatka pekne spinkaju a papaju 🙂 😉

k.a.t.k.a.
15. jan 2010

jeeej gratulujem 😎 baby vidime sa na obede 😀 boze ja sa bojiiim

sme sa vratili z premiery muzikalu Edith a Marlene na Novej Scene, bolo by super, keby mna mrle nezrali, vsetko ma svrbelo no nevedela som obsediet a nasledna "afterparty" 😝 vsetci sa hned k jedlu hrabu ..

bebel
16. jan 2010

Roxy: ale Wero má Maxima 😎 do tabuľky, nie Filipa myslím.
btw: gratulujem 🙂
K.a.t. : drž sa v nedeľu 😉

adros
16. jan 2010

dobre ranko, tak tiez pridavam odkaz od ANDY:

"Ajoj, ja som Patrik. Narodil som sa dnes o 5.55 hod., mam 4140 g a 51 cm. Pekne sme sa potrapili, ale hlavne sme zdravi"

takze dalsi valibuk na svete 🙂 Andy este raz ti blahozelam a klobuk dolu, zvladli ste to super.

Lopezka, alika, tiez velka gratulacia.

bebel
16. jan 2010

Ahojte ,
ja som dnes tak nasraná...........nasťahoval sa nad nás mladý chalan a akurát u neho prebieha oslava narodenín.
A zobudili sme sa na brutálny hluk a následne zvracanie na našu zadnú terasu.
Kua tak som vynadala tomu imebcilovi, čo grcal. A následne som vybehla hore a požiadala ožratého majiteľa bytu, nech si to láskavo príde zlikvidovať. A že na nich zavolám mestských fízlov, pr rušenie nočného kľudu.
Zabila by som niekoho, taká som naspeedovaná momentálne!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Myslím, že si urobím ASAP zbrojný pas a začnem uplatňovať na mojom pozemku farmársky zákon.

Gratulujem k bábätkám...Andy, ale keď vidím správy o veľkostiach týchto donosencov v termíne a po ňom - desíím sa pôrodu čoraz viac.

gucz
16. jan 2010

Lopezka, Alika, Andy gratulujem k bábenkám 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre