Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

janqa24
28. jan 2010

aj ja sa hlasim opat po dlhej dobe 🙂
gratulujem k novym prirastkom, nestiham uz ani sledovat, ako nas pocet narasta, stale len okolo malej 🙂
ja som mala problem s dojcenim este v porodnici, malu mi prve dni krmili umelou vyzivou, kedze som mala sekciu a nosili mi ju len tak tri-styrikrat za den....ale odkedy sme doma z porodnice, s dojcenim problem nie je, mlieka je tak akurat, malej chuti a odkedy sme doma, pribrala 300 g a narastla dva centimetre 😎 moja pediatricka mi poradila aj ohladom dojcenia - 15 minut z jedneho prsnika, 5 minut z druheho a koniec, na dalsie dojcenie prsniky vymenit - a funguje nam to, Ninke to staci.....je pravda, ze v noci vacsinou papa len z jedneho, lebo pri tom zaspi, ale budi sa mi max 3krat za noc, tak jej to zrejme staci 🙂
horsie to mame s kakanim posledne dni, pred dvomi dnami vrieskala skoro hodinu, uz som nevedela, co mam robit, nepomahalo ani masirovanie bruska, ani cvicenie s nozickami, ale nakoniec pustila taku supu do plienky, ze som sa zlakla, ze to vyleti z vankuska druhou stranou 😀 a potom prespala skoro 5 hodin v kuse 🙂

adros, mam podobny problem 😒 doki mi predpisal nejake vitaminy na krvny obraz, ze mam malo zeleza, a tak ma zapekaju, ze si vzdy aj poplacem na wc 😢 uz som ich aj prestala brat, dufam, ze sa to postupne upravi

no, idem pomoct mamine so zakuskami, v nedelu krstime 🙂 pekny den!

zazalienka
28. jan 2010

Ahojte,
baileysa, ja mám tiež tú značku - náplaste aj balzam.. trošku to ukľudní bradavky, ale malý keď sa prisaje, vyzerá to ako keby mal už poriadne zuby a hrozne to zabolí.. už keď sa rozťahá tak je to ok.. odsávame, ale aj tak sa snažím čo najviac mu dávať odo mňa mliečko, odsaté skončí vo fľaške, ale z tej nevie malý piť.. vždy mu zabehne a potom kašle.. a aj tak čo odsajem, do ďalšieho krmenia mám zasa dosť mliečka...
a hroozne dlho mu trvá kým si odgrgne, niekedy sa mu to ani nepodarí vôbec.. potom sa bojím aby sa mu niečo nestalo..

ozi, spinkať ho dávam na bok, ako v pôrodnici, podopretého dekou, aby mu nezabehlo mliečko keď vygrcne.. dokedy má bábätko takto spinkať? Miškovi sa veľmi páči spať cez deň na tom kojacom vankúši, spojím ho dohromady a tam ho uložím na bok .. prespí v pohode celý deň, budí sa len na kŕmenie a chvíľku si poobhliada rodičov..

Adrika, dúfam, že to malo aspoň nejaký efekt tá návšteva laktačnej.. aký si z nej mala dojem ? rozmýšľala som aj ja, ale zatiaľ to ešte spolu s Miškom skúsime tak ako doteraz , v podstate ešte doliečujem antibiotikami ten zápal, ale mliečka je aj tak dosť..

kolienko
28. jan 2010

Ahojte...tak v prvom rade gratulujem novým maminkam ku krásnym zdravým detičkám .....a prajem vela zdravia, mliečka a spoločných radostných chvíl.

ja som stále 2v1 a ked si to tu čítam, ako si rozoberate problémy s malými, tak vám tak tajne (v dobrom) závidim, ze uz to mate za sebou .....uz aj ja chcem....toto čakanie je hrozné. stále sa neotváram ...som zvedava čo mi povie zajtra lekár.

janqa24
28. jan 2010

zazalienka, aj mojej Ninke trva velmi dlho, kym si po krmeni odgrgne a vacsinou si negrgne vobec, tak ju ukladam do postielky podopretu vankusom v tvare valca a ked zamlaska, hned stojim pri nej, ci negrcka...a teda mlaska casto, asi sa jej sniva o papani 😀
neviem ako dlho sa tak deticky maju ukladat, my budeme dovtedy, kym to tak malej bude vyhovovat.....a ona si v spanku aj tak najde svoju polohu 🙂

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

ahojte

ani moj maly negrga skoro vobec, aj malá bola negrgavy typ 😅 tak ja uz odgrgnutie ani neriesim po papani 😝

janqa24
28. jan 2010

ozaj, teraz mi napadlo este k tomu kakaniu.....nam ohromne pomaha vajickova polievka s vela vela vela rascou 😉 to su potom ine prdy a splechy do plienok 😝 a vraj je dobra aj na tvorbu mlieka, tak vyskusajte, nam pomaha a okrem kuracej a tekvicovej ine ani nejem 🙂

weronyca
28. jan 2010

Ahojte, no my co sa tyka papania-maminka funguje uz len na jednom prsniku-akosi jej tecie len z jedneho..maly mi ale od zaciatku nechcel z neho sat. aj laktacna u nas bola a vravela,ze maly je aj dobre prilozeny.ale ze mame aj tak stalle prikladat prikladat.vraj asi aj maalo pijem-co si uvedomujem..tak to chcem zmenit.
prdkame pekne-klop klop.. zatial ziadne problemy..

mrzi ma,ze je vonku tak zima a skaredo. aj by som uz maleho zobrala von,ale do tej zimy..brrr..a navyse ked je tolko snehu,bojim sa ze by sa mi aj s kocikom tazko islo.

vsetkym novym maminkam prajeme vela mliecka a radosti z drobcekov

slovakia80
28. jan 2010

rozoberate odgrgnutie,kazdy mi hovori,ze po kazdom napapani by sa jej malo odgrgnut,ale nasa neodgrguje a uz to tiez neriesim,zo zaciatku som sa bala lebo nam vrackala,nevedela kedy ma dost a ja ci sa jej nieco nestane.a ked mi pri kojeni zaspi na prsniku a hlavne v noci,je mi jej luto,davat ju odgrgavat.tak len tak ako aj ostatne mamicky davame ju na bok ako v nemocnici a ona si uz svoje pohodlie urobi.

olienka12
28. jan 2010

aj ja chcem sneh u nas snehu nieto :((( len vietor a mraz normalne mam pocit,ze perinbaba nas nema rada 😀
nas grga ako stary chlap hned ako ho zoberiem na rameno potom vacsinou nasleduje grcka a tak sa nam cka 🙂)
to ckanie ma este z bruska

krpuch
28. jan 2010

aj mne casto zaspinka pri papani a potom ho nechcem budit kvoli odgrgnutiu, tak ho davam nabok.

slovakia80
28. jan 2010

krpuch pozeram ze ze si v 43 tt,nezmnis si to?alebo ti chyba byt tehu? 😀

olienka12
28. jan 2010

to video o naduvani,nic nove mi nepovedali, vacsinu z tych veci prevadzkujeme, len rektalnu rurku chvalabohu nebolo nutne pouzit 🙂))

andykca
28. jan 2010

Ahojte......tak dnes u nas len snezi a snezi a to som chcela ist koneeecne na poriadnu prechadzku s malym....ale kedze nam v dedine len provizorne odhrnuli sneh tak radsej nejdem riskovat ze sa niekde zaborime 😀 😀 😀

inac s apetitom mam problem aj ja....vobec mi nechuti jest skor sa tiez nutim, ale za to vela pijem stale ma susi hehe....mam pocit ze ako mam maleho z bruska von tak ani jest nepotrebujem 🙂 esteze sa to na mliecku neodraza - teda zatial....

babenky hodte nejaky recept na vajickovo - rascovu polievku...ja som to v zivote nevarila, ale teraz by som ju chcela vyskusat 😀

deda
28. jan 2010

ahojte ja som sestra gucz, hlasim že dnes mala poradnu, bola otvorena na 5 prstou tak si ju nechali v porodnici a dali jej vyvolavačku, teraz čakam kedy sa ozve jej manžel...ked bude niečo nove dam vam vedieť

simka9122008
28. jan 2010

Jéééééééééééééééééj Gucz tak držím jej palce, mne to už bolo podozrivé že sa neozvala, pozdrav ju, ona chodila aj do 90 dňovky

zazalienka
28. jan 2010

jeeej, ahoooj, no tak to je super, stihne to ešte v januári.. som myslela že sa už ani nedočkáme že Renka porodí🙂)) inak my teda máme na seba šťastie.. som chcela ešte dobehnúť dole na príjem , ale som dlho čakala na doktorku a už si tam nebola.. tak držím prsty, nech to segre dobre dopadne... čakáme na čerstvé správy.....

zazalienka
28. jan 2010

Andy, dám ti ho do pošty ten recept, ja som práve zjedla dva taniere.. to budú vetry🙂))

andykca
28. jan 2010

deda....ajoj 🙂 super spravu si nam doniesla...drzim gucz paste 😉

zazalienka dakujem krasne 🙂 idem si urobit xi...nech maleho prevetra poriadne hehe....

noooo mam este otazku....Patko v spanku dost casto mrnci....ja len ci aj vase babatka mrncia casto a je to normalne, alebooooo co hmmm

botis
28. jan 2010

my sme dnes boli na poradni, uz mame mesiac a pekne priberame 🙂
bohuzial potvrdili nam koliku tak sa dost trapime :(
Saska mi teraz odisla na 3dni k babke tak si oddychnem 🙂
inak mne Saska vobec neodgrgavala a nerobilo jej to problemy takze to je u kazdeho inak, mne Adko zas pekne grga.
no idem vyuzit tri dni len z jednym dietatom tak si aspon poriadne upracem 🙂
pekny biely den🙂

lopezka
28. jan 2010

ahojte,
tak opat som si ukrojila trosku casu ....ale je to o hubu, mala je nejaka nepokojna, hrozne dlho nevedela zaspat......dnes som jej musela uz 2.krat dat nutrilon 😒 .....vzdy najskor prikladam .....papa z kazdeho prsa aj polhodinu .....zaspinka tak na 5 minut a zase otvara tu svoju pusinku ako take vtacatko 😢 .....prsa mam makke, ziadne naliatie ☹ .....fakt prestavam verit tym mudrym reciam, ze mlieka je tolko, kolko babo potrebuje a prikladat (na tretiu 😀 ) ....a blablabla 😖
s vetrami a stolicou inak chvalabohu problem nema 😀 tak aspon nieco 😉

co sa tyka jedenia, ja tiez si niekedy az vecer uvedomim, ze som naposledy obedovala 😠 a hladna moc niesom......ale snazim sa vela pit a jest tiez, ak ma to nahodou napadne a stihnem to .....lebo aj take sa stava, ze Timea ako keby mala radar na to, ze si chcem v klude sadnut a najest sa 😀 vtedy spusti 😀 😅

Zaza, hodis prosim ta aj mne ten recept ? 😉 dakujem

Sisipetka, ty nemas tu pediatricku co ja, ked tebe dala vitaminy a mne nie ? 😕 nechodis k tej, kam patrime?
ja som tiez myslela a aj na nete to tak bolo pisane, ze prve vitaminy su na karticku maminy, ale u nasej to tak neplati 😖

Gucz, drzim palce 😉 😅

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

my sme mali dnes na navsteve pediatricku .. a dala na moju karticku kanavit aj vigantol .. moje starsie dieta ma zapal stredneho ucha, teda obidvoch usi, tak si to teraz pekne "uzijem" 😝

vcera davali v spravach, ze s detmi do 1roka by sa v tychto mrazoch vobec nemalo chodit von 😉

deda
28. jan 2010

ahojte,tak gucz ma synčeka na svete, Miško ma 51cm a važi 3620g.je nadherny....

k.a.t.k.a.
28. jan 2010

gucz blahozelaam 😎

baileysa
28. jan 2010

jeeeej, guzc, gratulujem k miskovi, nech ste rýchlo fit...)))

tak už nás je len zopár 2v1...

mne gretka tiež negrgala, som to potom vôbec neriesila... a dávala na bok spinkat...

katka, tak to máš riadne, keď máš aj malú a navyše choru doma, držím palce, nech jej to rýchlo prejde...

botis, tak si uzi tie 3 dni...

slovakia80
28. jan 2010

pripajam sa k gratulaciam 🙂

pozeram,ze vela cakateliek uz tu z januaroviek nieje

simka9122008
28. jan 2010

jééééééééééééééééj, super, gratulujem gucz, nech sa rýchlo zotaví, prajeme veľa zdravíčka maličkému a mliečka, tak predsa porodila predsa na termín, podľa koníka

deda
28. jan 2010

tak hodila som fotku maleho Miška do mojho albumu...namiesto gucz

simka9122008
28. jan 2010

krásny je deda, pozdravuj ju a malému posielame pusinu

mia.
28. jan 2010

ahojte, maminy a bábätká!

V sobotu ráno o 4.57 h sa nám narodil náš vytúžený synček - Matúško s mierami 50 cm , 3660g. Pôrod prebehol bez problémov... o 2 v noci som sa zobudila na bolesti , kontrakcie boli hneď 3 - minútové , okolo pol 4 sme s mužom prišli do pôrodnice a pred piatou bol Matúško na svete. Nastrihávať ma nemuseli, nechali to ísť prirodzene, tak som sa len trošku natrhla, zašívali ma minimálne. Mám z pôrodu, super pocit, ani vo sne by ma nenapadlo, že to pôjde tak rýchlo... 😉 Manžel bol pri mne, čo tiež len prispelo k celkovej pohode, rodila som v trenčianskej pôrodnici - bol to rekordný deň, pretože sa vtedy narodilo až 13 detí... 😀

dadulka2000
28. jan 2010

Mia, gucz blahozelam k chlapcekom
prajem vela zdravicka mamickam a aj babatkam
😉
mia - aj moz porod bol rychlovka za 3.5 hodky - to sa vraj stava pri druhorockach 😀

no idem zobudit malu (lebo sa spava 4-5 hod) a treba sa krmit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre