Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

kolienko
29. jan 2010

baileysa, ja som tiez stále kinderko, ale neviem dokedy.....ak neporodím cez víkend, tak v pondelok hospitalizácia ....(po vysetrení krvácam) a bolí ma brusko, kríze celý človek...tak uvidíme...či budeme januárový, alebo az februárový.....a vy ako???

minitrouble
29. jan 2010

ahojte,
dnes sme mali poradnu a ze 56cm a 4350g 😵 😵 ze sme pribrali aj viac ako bezne deticky priberaju - tak sa zatial z toho tesim lebo minule sme mali malinkaty prirastok tak sme to konecne dohnali 🙂

a cerveny fliacik mame aj my - presne v strede cela medzi obocim - si robime srandu ze princezna s cervenou hviezdou na cele 😉 ...lekarka povedala ze do 2och rokov by to malo zmiznut. tak dufam ze aj zmizne lebo tiez uz som rozmyslala ze chuda ako jej to budeme zakryvat 😝 ale citam ze to maju viacere deticky 🙂

olienka12
29. jan 2010

minitrouble kolko ste pribrali? my 880g za 20dni a lekarka povedala,ze vela,tak neviem...

inak k tym cervenym fliackom maly mojej kamosky sa narodil a mal tie fliaciky po celom tele a hlavicke teraz ma rok a ostali mozno tri-styri... Lekari jej vraveli,ze to bolo sposobene jej krvou,tak neviem,co je na tom pravdy.

Ozaj ako sa spravaju vlasky vasich ratolesti? Nas zacal plesatiet 🙂)) vzadu ciro a predok hlavicky ples tak ho volam plesko 🙂))) on ma totiz priezvysko Lesko 🙂)))))

Dnes sme negrcali moc,teda naposledy rano,tak snad bude spokojnejsia noc,lebo tie sable co v noci hadzal,nebolo mi vsetko jedno.Lekarka nam kazala kupit si Nutriton prasok s vlakninou zo svatojanskeho chleba,kt. ma zahustit mliecko aby neblinkal,tak vyskusame uvidime...

minitrouble
29. jan 2010

olienka - no nam to vychadza ze za 2.5 tyzdna sme pribrali cca 750g ...ale lekarka nehovorila ze zase je to nejak moc...akurat ze viac ako priemer ...a aj keby povedala ze vela tak uz by som to nepocuvala lebo pri romanke nam to po prvom mesiaci tiez povedali tak som jej zacala davat trochu menej a nakoniec to skoncilo tak ze nam uplne prestala jest ..takze kolko bude chciet tolko jej budem davat kym ju kojim 😉 🙂

ten Nutriton prasok som pocula aj ja ze jej pomaha pri grckani 😉

olienka12
29. jan 2010

Baby akurat citam, ze Mirka ma predsa len januarove babo v 23tt. Silno im drzim prsty aby sa vypiplali a mohli sa tesit z malinkej 🙂

kvietok23
30. jan 2010

ahojte, uvazovali ste uz nad poistenim svojich deticiek? ak ano, kludne napiste do IP, poslem ponuku. 😉

zazalienka
30. jan 2010

Ahojte, no tak Mirke držíme palčeky, nech to dobre dopadne, kamoška pred pár rokmi tiež porodila cca 550 g dievčatko, dostalo super starostlivosť, lekári urobili čo mohli a už je z nej veľká kočka teraz..

mmaarrttiinnaa
30. jan 2010

olienka chcem sa spytat co si potrebovala do porodnice ty si bola tusim v monobloku aj ja tam idem pri kom si rodila mala si niekoho zazmluvneneho mozes mi napisat ip dakujem

k.a.t.k.a.
30. jan 2010

ahojte 🙂

bebel vitaj 🙂 ja keby som mala rodit prirodzene a este bez epi tak si nielen zakricim ale urcite by som aj okolie pocastovala roznymi tu nepublikovatelnymi vyrazmi 😅 😝 😀

Mirka tebe aj malickej silno drzim palce 🙂

este otazocka .. ako podavate vigantol? len na lyzicke s mliekom? nemozem malemu pocas kojenie kvapnut tie dve kvapky do ust a nasledne hned zase kojit? tak sa mi to zda jednoduchsie 😅 minule som som do prtavej lyzicky odstrekla mlieko dala kvapky a hned aj vyliala 😠 a mam pocit ze malemu aj tak ide viac mimo ust ako do ust

adros
30. jan 2010

k.a.t.k.a. my sme si s kvapkami tiez uzili zo zaciatku 😀 bud som dala na lyzicku vela miecka a ona to ako fontana vsetko vyplula - skoncilo to na tatinovych brilach, alebo som jej to dala v zlej polohe a jej to vytieklo 😀 Teraz to davam tiez na lyzicke, ale len trosku mliecka a vlejem jej to v lahu ked place, vtedy to prehltne ani nevie ako 🙂

olienka12
30. jan 2010

baby poznate taku vecicku,ze striekacka? krasne date kvapky s mlieckom na lyzicku, natiahnete do striekacky a do pusinky 🙂)

k.a.t.k.a.
30. jan 2010

to hej striekackou sa to da ulahcit aby mu to nevytieklo z ust, len to su uz dve zbytocne veci .. lyzcika a striekacka .. ja len ci sa to neda rovno do ust kvapkat tou pepitou 😅

olienka12
30. jan 2010

no ja davam vigantol do beby a espumisan natiahnem z vrchnacika kde si odkvapkam kolko potrebujem a dolejem mlieckom 🙂)) striekacka je fakt super vec

bebel
30. jan 2010

K.a.t.k.a podľa mňa v pohode do pusy....medzi kojením, aby mal malý v puse mliečko, pretože je v ňom rozpustný.

Mirke držím palce....budú potrebovať veľa šťastia a trpezlivosti a skvelý lekársky a sestričkovský team.

minitrouble
30. jan 2010

ahojte 🙂
fuuh drzime palce mirke aby to zvladli 😉
katka - my kvapkame rovno do ust ...sme to tak aj pri starsjeh robili a teraz tam uz dali aj taku tu kvapkaciu trubicku tak sme si pochvalovali ze jak super...mna to nikdy ani nenapadlo inak robit ..som ani nevedela ze sa to ma do mlieka 😅 😅

mia.
30. jan 2010

ahojte maminy,
tak sa hlásim v prestávke medzi kojením - malý ukážkovo spí cez deň sa budí vždy až po 3 hodinách, v noci je to síce častejšie, ale dá sa... je podarený, plače málokedy.. ma však hrozne suchú kožu, tak kúpeme v oilate, kúpila som kozmetiku klorane, uvidíme, či to pomôže...musí sa jednoducho ošúpať
🙂, každý sa ma v pôrodnici pýtal, či je prenášaný, ale rodila som v termíne, tak neviem,.. malá to nemala, možno minimálne.. neviete mi poradiť - čo na to? ešte vigatol nedávame, pediatrička povedala,že až po mesiaci.. ale tiež som ho kvapkala rovno do pusiny...
bebel, ako sa lieči tá kľúčna kosť? ozaj , ja som ležala na 18 a ty?

sisipetka
30. jan 2010

Ahojte kocky,
v prvom rade vam dakujem za rady ohladom kakania a prdkania. bohuzial vsetky osvedcene recepty uz mame za sebou a zatial nic nepomaha. Masirujeme, natierame mastickami, ohrievame, papame laktobacily...mamina zacala papat slivky, pit harmancekovy caj, acidko a viete co sa stalo...akurat ma riadne prehnalo a to som bola k tomu sama doma. Sedela som na wc 15 minut, maly rucal v postielke od hladu a v kuchyni mi vrela voda. Tak som odbehovala z wc so stiahnutymi nohavicami a kontrolovala situaciu, akurat moje creva sa nedali kontrolovat 😖
Maly sa nam tento tyzden vykakal 2 x a to vzdy na 3ti den. Samozrejme, ze ide z neho vsetko, tak potom nemozem cakat, aby to bolo opat na druhy den...chudacik, je mi ho luto, ale hadam sa to casom upravi.

Mam na vas dalsiu otazku: nam maly zacal v noci chrcat, nejako sa zahlienuje a uz neviem co s tym. Striekame mu do nosteka Phisiomer, vysavame sopliky (teda, ale skoro ziadne nema), mame napolohovanu postel, aby sa mu neuzatvarala privelmi sliznica, pustame zvlhcovac, vetrame, mame zimu v izbe a prd z toho...stale v noci chrci a hlieni....Nemate nejake babske recepty ako to zlepsit? Cez den sme vacsinou ok.

Lopezka, nechodim k tej, co patrime. PRed porodom mi prakticka poradila Miskejovu, tak som tam stihla tesne pred nastupom do porodnice nabehnut. Zatial vyzera ok.

Gratulujem novym mamickam a drzim Mirkinej malej palceky.

Inac ten vigantol ja kvapkam rovno do pusy, ked je maly hladny, resp. vidim, ze by si nieco dal. Aj v nemocnici mu to takto kvapkali.
A co sa tyka vahy, my sme za 5t pribrali 1,5 kila a dr.bola spokojna.

bebel
31. jan 2010

Mia ja som excipital lipolotio....malá sa tiež trošku šúpe.
A kľúčna kosť sa zrastie sama, len malú mesiac nemám polohovať na bruško, aby nedošlo k posunu.

Sisipetka:výlučne kojené bábo nemusí kakať aj 4 dni...dokáže spotrebovať MM bez odpadu.
http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=st...
Častým a nesprávnym testom na zistenie, či má dieťa dosť mlieka, je ponúknuť mu po kojení fľašu s mliekom alebo čajom. Väčšina detí totiž trošku vypije i v prípade, že nie sú hladné.Ani stolica zelenej farby nesvedčí sama osebe o tom, že dieťa má nedostatok mlieka. Stolica kojeného dieťaťa môže totiž na plienke po nejakej dobe zozelenieť, zvlášť u dieťaťa so zvyškom novorodeneckej žltačky. Starší kojenec nemusí mať stolicu i niekoľko dní a napriek tomu sa nemusí jednať o nedostatok mlieka ani o zápchu. Znamená to väčšinou, že dieťa mlieko bez zvyško spotrebuje.

to chrčanie môže byť sprievodným príznakom refluxu ....a robíte všetko správne.
Môžeš vyskúšať podať malému pred spaním Nutriton zmiešaný s MM. Ja ho ešte nemám kúpený, Bruno to nechcel.

bebel
31. jan 2010

kúpila...sry
btw. už som nahodila fotky 😉 do albumu

minitrouble
31. jan 2010

bebel - nasa romi nutriton tiez nechcela ale kedze simi chrcala tak sme zo zufalstva skusili vsetko a zistila som ze Simi nutriton zmiesany s mojim mliekom priam hltala - pridali sme aj Libenar do nosa a Espumisan prosti nafukovaniu a Simi uz chrci menej 😵 😵
no co ma udivilo najviac je to ze lyzicku chytila na prvy krat v pohode a zjedla vsetko co som jej dala ...boooze co sme si vytrpeli kym romi bola ochotna jest nieco z lyzicky 😝

deda
31. jan 2010

Hodila som do albumu nove foto maleho Miška-GUCZ

dana333
31. jan 2010

sisipetka, my sme mali s bolesťami bruška veľké problémy 3 týždne, celé dni sme preplakali. Potom nám doki predpísala HYLAK 5-6 dní po 7 kvapiek 3x denne na zlepšenie črevnej flóry a asi to zabralo- musím zaklopať. Berieme ho 4 dni a už dva dni cez deň neplakala vôbec a v noci lepšie spala. Tiež nám chrčí, ale nie v noci, ale cez deň, keď nespí, to je vygrcávaním mliečka nie zahlienením a s tým sa nedá nič reobiť, en tak ako si písala polohovať. Prišli sme na to, že mám nadprodukciu mliečka a dávala som malej piť stále z oboch prsníkov, čiže pila len predné mliečko a to jej spôsobovalo vetry, grcanie a nepokoj. Zmenila som to a možno aj preto sa to upravilo. Ani sa mi nesnívalo, že aj nadprodukciA môže deťom spôsobovať problémy.

simka9122008
31. jan 2010

deda, nádherný je a ako sa majú, kedy ich pustia domov?, a ty ako už sa ti to tiež kráti, budete mať sestričky dve bábätká a chlapčekov dokonca, super

deda
31. jan 2010

majú sa dobre, mali by ich pustiť v pondelok ak sa nič nezmení, aj ja by som to už mala rada za sebou, už ma strašne bolia lonove kosti....

simka9122008
31. jan 2010

hmm, to ti verím, drž sa aj ty, nech to máš čím skôr za sebou a aby to malo rýchli priebech, nech máš už Tomáška v náručí

minitrouble
31. jan 2010

Bibka aj Misko su kraaasny 🙂 😉
Bebel a ty vyzeras uplne v pohode pri porode - normalne pri vedomi si bola a este aj usmiata ...to by sa malo pouzit ako reklama na zvysenie porodnosti na Slovensku 🙂
ozaj a ako dudlik? chytila sa Bibka na nejaky?

antoniab
31. jan 2010

ahojte

blahozelam novopecenim mamickam 😉

bebel super foto 🙂

ako tak citam niesom jedina co bojuje s kakanim a kojenim ja uz viac odsavam a davam s flase tak sa mala napapa ked kojim je furt hladna nervozna pritom sa prisaje len nevietahat abo co som volala laktacnej poradkyni ale to len po telefone domov nechodi tak aspon takto sme si pomohli aj tak dokrmujeme lebo mliecka je malo
akym sposobom sa miesa to MM s UM ?
mi sa strasne pucime a tlacime na kakanie a nic mala je potom cela cervena v tvaricke vy vracia mi mliecko alebo jej ide nosom aj sliznicu ma potom podrazdenu ze jej vcera z jednej dierky vysla az krv pritom prtkame kazdy den
strasne ked ju vidim jak sa trapi a nic uz neviem co skusit ☹

evca35
31. jan 2010

antoniab a sisipetka - skúste piť Čaj pre dojčiace matky s obsahom feniklu, rasce, medovky. Ja som pijem už týždeň, tiež mal malý "zápchy", ale teraz prdí odušu a stále pridá aj stolicu. A mliečko sa mi pekne tvorí z neho.

minix
31. jan 2010

Ahojte, prispejeme konecne do januarovych babatiek aj my. 🙂

V utorok nam vyvolali porod, narodila sa Petka, miery mala 3530g a 51 cm, takze nakoniec z maleho babatka nebolo velmi male babatko, ale porod som si celkom oddrela, aj ked lekari robili vsetko pre to, aby to slo lahsie.🙂

O chvilocku Vam napisem viac, ako sme prebiehali. 🙂 Si pocitate.🙂)))

andykca
31. jan 2010

antonia a tie co mate malo mliecka skuste pit vineu - alebo vinny napoj to je jedno aky (ja som vystriedala vselijake druhy lebo mi jeden stale pit nechuti a zabera kazdy).......ja som si dala z vinei uz prvy den po porode a uz vtedy sa mi zacalo robit mlieko co sa sestricka milo prekvapila hehe

minix vitaj a gratulujem...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre