Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

certica_3
4. sep 2010

no u nás sa nočný režim tiež nezlepšuje .poslednú noc sa do polnoci zobudila 3krát , dokonca som ju ani nemohla preniesť do jej postielky . potom spala v kuse do 3,30 hod ,tak to som mala sviatok a potom až do 7,30 . ale zväčša je hore každú chvílku , občas je tiež hodinku hore . najhoršie že predtým som si čo to porobila alebo aj odbehla alebo aspoň oddýchla keď večer zaspala , teraz tým budením som riadne obmedzená .
plazenie nám tiež veľmi nejde , dá sa na štyri ,kýve sa alebo sa snaží po mne vyšplhať ale posúva sa sa tak že ryje hlavou a tlačí sa nohami ,krtko jeden .
dnes má akurát 8 mesiacov, oslávili sme ich večerou na pizze - Alicka dostala kraj - a v pondelok svoje prvé meniny . tak vymýšľame darček . samozrejme nejaká hračka ale taká na rozvíjanie a od starých rodičov asi bude húpačka na doma .
prajeme všetkým peknú jesennú nedeľu ,snáď plnú slniečka . 😉

danteska
4. sep 2010

@zuzkat1 ja sa tabulkami moc neriadim..precitam si-hlavne zo zaujimavosti-ale deti su rozne,kazde je sikovne na nieco ine,niektore lezu skor,ine neskor..moj lezie,sedi,skusa vstat ale nejak prestal rozpravat.ma len nejake zvuky ktorym rozumie len on 😀 a mama mi este nepovedal..takze to je tak.. 😉
a my mame od vcera teploty...vcera vecer 38.2,dnes naobed 37.6 a vecer 39.0 ... ☹ davam stale Panadol,ale neviem..myslim ze su to tie zuby,no neviem,je uplakany cely den,mrzuty,ruky v puse...tak sa nosime na rukach väcsinou..nepokojne spinka,stale sa prevaluje na jednu alebo druhu stranu a hned na brusko,v spanku sa naspät pretocit nevie tak ho v noci kazdu chvilku otacam..neviete mi poradit-ked sa meria teplota v ritke tak sa nieco odcitava?napr ked mal tych 39-ci je to realna teplota alebo sa nejake dieliky odcitaju..sa mi to zda moc,ale 3x som to merala...

slenka
5. sep 2010

Ahojte
mozem medzi vas na chvilu vtrhnut a len sa nieco opytat? Pri prvej dcerke som mala vsetko nastudovane co kedy moze papat, ale pozabudala som a teraz absolutne nestiham to hladat (vobec ani neviem podla coho som sa drzala vtedy). Viete mi tak v kratkosti zhrnut co uz moze mala papat? Zeleninku a ovocie uz davam, kuracie masko som len teraz skusala. Ale napr. ma zaujimaju take veci ako cestoviny, jogurty (ciste ci ochutene?), pribinacik, vajicko, surove ovocie a zeleninka (zatial vsetko najprv dusim). A pripadne aj ine veci, co ma zatial ani nenapadli. Viete mi napisat co sa kedy moze zacat davat?
Vopred dakujem

zuzkat1
5. sep 2010

@danteska ja sa tiez neriadim tabulkami🙂 o tabulkach som pisala lebo amisa ze co jej povie dr-ze je zvedava-lebo ze mala nelozi... tak som jeje pisala ze dr nema co vytknut🙂 moja uz lozi, sedi, stoji a za pomoci urobi krocik dva🙂 moja napr. nerozprava len vyska a krica🙂 obcas ked velmi place povie mamamamama a fakt obcas aj bez placu papapa ale nie ked odchadzas len tak pocas hry🙂
ked merias v ritke tak je to -0,5 stupna... a iste su to zuby.. neboj🙂

zuzkat1
5. sep 2010

@slenka kazda dava papat inak🙂 ale ak kojis tak uz moze zeleninu a masko na obed, zltok (bielok nie) a cestoviny aj ryzu uz moze (cestoviny bezvajecne), ovocie ja davam od zaciatku surove takze podla mna uz pokojne mozete🙂... co sa jogurtov tyka neviem..pokial viem neodporuca sa skor ako po 10tom mesiaci (aspon nasa dr tak vravela) a zacat sa ma cistym bielym🙂

zuzkat1
5. sep 2010

@sisinka76 to uplne kazdy?ked ja tam ze cislo sarze vsetky??

zuzkat1
5. sep 2010

baby teraz co? prestanete davat ten vigantol?

sisinka76
5. sep 2010

@zuzkat1 ano, vsetky. ja prestanem davat, opytam sa zajtra lekarky co a ako dalej

lili213
5. sep 2010

ja uz vigantol nedavam.

andrejkaz
5. sep 2010

hmmm no som zvedava co na ten vigantol povedia doktori,ale vyroba novych sarzi by nemala trvat dlho,ved problem je v podstate v tom davkovaci....a ked babatka par dni vigantol nedostanu,to nie je az take tragicke,no uvidime...
Inak tymi tabulkami sa ani ja neriadim a uz ich ani necitam,ved tam je vzdy napisane ze "dieta by malo..." a kedze kazde je ine,tak je uplne zbytocne sa tym zatazovat a porovnavat a pod....u nas vsetci riesia,preco Matej nesedi a podobne kedze jeho o mesiac starsia sesternica uz lozi,postavi a skusa aj chodit....a vraj je to preto,ze sa mu nevenujem,nedavam ho sediet a pod. 😀

jitta
5. sep 2010

@andrejkaz to je pěkný nesmysl, že neleze a nesedí, protože se mu nevěnuješ 😒 😒 😒 😒
Můj malý taky ještě ani neleze ani nesedí, vydrží chviličku a skácí se do strany 😀 😀 😀 Adélka v jeho věku už taky sama seděla a lezla, ale on je prostě pohodář, líbí se mu na bříšku a když nespí nebo není v lehátku, tak je skoro pořád na bříšku, až si bude chtít sednout, tak si prostě sedne, všechny děti se to naučí 😉 😉
@slenka my máme zeleninku, večer kaši a ráno dávám bílý jogurt activii bílou sladkou a vůbec žádný problém s tím malý nemá, naopak mu moc chutná a je to podle mně i dobrý na bříško 🙂

zuzkat1
5. sep 2010

@sisinka76 ja tiez zajtra zavolam dr a dnes jej uz nedam

zuzkat1
5. sep 2010

@lili213 preco?uz nemusis?

lili213
5. sep 2010

@zuzkat1 ani ja nepozeram do tabuliek, ak mam pravdu povedat ani neviem co by mal vediet ako 8 mesacny, dr. mi nic nehovori, ze by nejako zaostaval tak to neriesim. Vidim, ze sa snazi a mam s toho radost. Vigantol som mu davala, ale cez leto nie je velmi potrebny a ked som prestala kojit tak UM mlieko tento vitamin obsahuje.

amisa
5. sep 2010

@zuzkat1 no nasa komentovala ked neico bolo podla nej skoro, ale co som mala Veroniku brzdit, mame taku svojraznu lekarku. Ale skor som zvedava co povie na tie nocne tirady .. dostala sa mi vcera do ruk emailom kniha "kazde dieta sa vie naucit samo zaspavat " a ako keby som o Veronike citala a presne som tam nasla chyby co robim.
@lili213 ja som tiez nejake tabulky nevidela okrem tych co sme dostali v babybagu v porodnici od Mam a ja. Ale aj tam pisu ze je t len zhruba orientacne a kazde dieta je ine.
NO som chemicka a na ten Vigantol poviem, ze preventivne by som si davala pozor minimale by som vymenila to kvapkatko.

andrejkaz
5. sep 2010

@jitta ja viem ze je to nezmysel,ale niektorym ludom to proste nevysvetlis,ale ja si z toho nic nerobim....ja som aj tak pre vacsinu rodiny "divna" 😉 uz len preto ze balim maleho do latkovych plienok,na manducu som si uz tiez kadeco vypocula..... a tiez nechapu,ze moje dieta nema pevny rezim typu ze o 18.00 sa kupeme,18.30 jeme a o 19.00 ideme spat ako maju deti svagrovcov a pod.....takze uz ignorujem poznamky o tom co by mal vediet a o tom ako su jeho sesternice sikovne atd. 😀 proste ked pride cas tak si sadne a postavi sa aj on....zatial je spokojny,takmer cely den sa smeje,vykecava,place len ked je hladny alebo sa mu chce spinkat... 😉
@amisa a nemohla by si mi tu knizku preposlat?my az take problemy so zaspavanim sice nemame ale kamoska ma 2mesacnu dcerku a uspavaju do polnoci,je uz z toho na nervy 😖 tak by som jej dala precitat na inspiraciu

amisa
5. sep 2010

@andrejkaz posli meil.. ma to 1.6MB. Poviem rovno pre teba to knizka nieje lebo je to o zavedeni rezimu. Mas stastie ze tvoj maly je taky dobry. Inak latkace sme skusali aj mi ale neuspeli sme. Dnes sme uspavali podla knizky (inak to som malu naucila uz ked mala 5 tyzdnov) (ale nejak sme sa to popri zubkoch oducili) a zaspala po 15 minutach ale cirkus neskutocny.

andrejkaz
5. sep 2010

@amisa ja som skusala zaviest rezim malemu,ale jemu to absolutne nevyhovoju,takze ja ho dam spat vzdy vtedy ked vidim ze sa mu chce spat....a za tych 7 mesiacov si aky taky rezim vytvoril sam...aj ked to nie je kazdy den presne na hodinu,ale do tej 20.00 sme v posteli vzdy 😀

lili213
5. sep 2010

@amisa aj ja som si len tu knizku precitala 😀. @andrejkaz ja som mu rezim zaviedla, lebo to bola s nim katastrofa ☹ nemohol zaspat ani do 23.00 a ked som ho neokupala bolo to este horsie.

danteska
5. sep 2010

@zuzkat1 dakujem,ale aj ked odcitam 0,5 st ma vysoku teplotu ☹ co uz,musi to nejak zvladnut..
@slenka ja davam ovocie surove,zmixovane,detske vyzivy,kasicky Nutrilon,vsetku korenovu zeleninu,pohanku,ryzu,milačika,Activiu bielu,ale zacala som aj ovocnu,detsku krupičku uvarim v UM,a skusala som aj BB puding..ale len BB..ziadnu reakciu nemal,vsetko mu chuti..
@andrejkaz nic si z nikoho nerob,maly si urobi ako sam zvladne.aj ja som davala latkove plienky,ale uz nedavam lebo moc kaka a ritku mal zaparenu tak som zvolila pampers.preto nie si zla mama. 😉
rezim sa snazim malemu nejaky nahodit,teraz sa nam podarilo par krat ist spinkat 2x za den,inak je to 3x a kratsie..vecer sme nastaveny-kupanie 19:45,potom papat a spat..tak to mame uz ked sme z porodnice dosli..(aj ked to sme este robili cirkus aj do 23:00 asi mesiac 😀 )
no a Vigantol davam stale..neviem preco je problem v davkovaci,ale v podstate-co bolo kedysi dobre,je teraz zakazane.potom zas napisu ze je to dobre a netreba robit paniku,to je u vela vyrobkov tak..tak neviem.spytam sa MUDr zajtra ale ja davam aj davat budem..

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa to je kniha ktoru by som ja osobne spalila🙂 ale kazdy podla svojho gusta..inak k tej knihe🙂 pocula som ze sam autor uz mnohe z tych veci co tam pise "poopravil" lebo sam uznal to co vyskumy dokazali, ze vyplakavanie deti, deti neuci ale frustruje... nasa dr tiez okomentovala ze hanka je o 3 mesiace popredu ale usmievala sa a tesila sa z nej🙂 a ja jej take ze v noci vstava ani nevravim, ved je to mimco, jasne ze vstava🙂
ten vigantol?to je chyba v kvapkatku?ja ze v kvapkach... vcera som jej ani nedala a idem dnes volat dr ze co povie

@andrejkaz presne🙂 ja som sa sice o rezim ani nepokusala, vsetko je ako ona chce🙂 ale sama si urobila rezim... uz zhruba viem co kedy a ako.. a vecer to iste o pol 8mej max o 8mej spi🙂

@lili213 ja som si myslela ze to aj deti na UM musia... inak moja ma vela vapnika v krvi a moci a tam je va vigantole ze take deti by ho ani nemali brat a nasa endokrynologicka jej chce zvysit davky☹ som to zatial nedovolila, ale bojim sa co povie dalej ...v oktobri tam ideme na krv... inak take divne otazky mi davala vraj ci sa hyba a ci a vie uz to co by mala vediet alebo aspon cast z toho 😠 no co vam poviem napalila ma.. kazdy mi ju chvali ze je popredu, dieta dobreze mi uz nechodi a ona sa ma opyta ci sa HYBE!! 😠
,
@danteska no je to vysoka,ale pri zubkoch vraj byva,ale pozor na to...mne dr vravela ze ak by bola dlho vysoka a velmi tak treba ist k nej..tak neviem...drzim vam palceky..ja musim klop klop...nam zubky idu ani o tom nevieme🙂

zuzkat1
6. sep 2010

@andrejkaz este ku knizke..je absolutne nevhodna pre deti do pol roka

amisa
6. sep 2010

@zuzkat1 no ohladom tej knizky stebou nesuhlasim, lebo ja som podobny rezim zaviedla malej od 5tyzdnov. A to som knizku nepoznala.Je tam specialna upravena velmi jemna verzia pre malicke deti do pol roka. A potom pre deti od pol roka. Nieje tam dlhe vyplakavanie..neviem rpeco si to vsetci myslia. dieta bezne place 5-15 minut a podaktore aj 45 ako je tam uvedene ze max mas nechat. Su tam intervali v ktorych chodis dieta upokojit.3-5-7 minutove. Mnohe deti praveze placu omnoho dlchcie ked sa ich matky nechaju detmi uplne ovladnut. Ale kazde babo je ine. Vraj su deti ktorym to vobec nevyhovuje alebo sa nedaju naucit, to treba akceptovat. Je tam pisane ze najhlavnejsie je to ako to obom vyhovuje (mame a babetku).
Zhodnotenie prvej noci:Vecer som ju nechala 6 hodin hore, papala 45minut pred spanim(20:00), po 15 minutach zaspala v postielke sama, bola len dva krat hore o 1.00 a o 4.00 ked dostala mliecko. a spala do 7.00 ked dostala ranajky.

zuzkat1
6. sep 2010

@amisa ved to je v poriadku ze nesuhlasis🙂 nemusime kazda s kazdou suhlasit🙂 moj nazor je taky ze ja by som to nerobila..ja ju nenecham plakat ani minutu, podla mna to v tomto veku este nema zmysel..ako pedagog si myslim ze tym jej len skodim, jasne ked vidim ze ma hysak a len place lebo chce nieco co mat nemoze (napr.telefon:-D ) tak to neustupim a nedostane to,ale ked place lebo nevie zaspat alebo je unavena, tak nemam problem jej v tom zaspavani pomoct ..myslim ze deti ktore sa nechaju vyplakavat (aj ked organizovane) su potom len frustrovane..ale to je moj nazor a ty ked tu knizku chces pouzivat tak pouzivaj dufam ze s nou budete spokojne🙂 ako hovorim kazda sme ina a mame ine nazory ale to neznamena ze ja alebo ty alebo niekto kto to zas inak robi ma patent na vychovu... proste to len kazda robime inak🙂

lili213
6. sep 2010

@zuzkat1 nehovorim, ze nekojene deti ho nepotrebuju 🙂 , ale povedala som si, ze mu spravim pauzu bolo leto a neustale sme boli na slniecku a UM ten vitamin obsajuje aj kase s UM, ale tiez planujem vigantol este davat, ak mi dr. povie ze je o.k.

lili213
6. sep 2010

ja si myslim , tiez ze kazda mame ine metody na vychovu, ale tiez si myslim, ze ak planujete dalsie dieta tak dlho zuzkat1 s takymto pristupom nevydrzis.

zuzkat1
6. sep 2010

@lili213 ja som jej volala, vraj je to ok ze len kvoli gume na kvapkatku to dali prec ze sa rozpadavala,ale ze ked sa moja nerozpadava tak tam neni problem

zuzkat1
6. sep 2010

@lili213 zatial nemam pocit ze musim menit pristup... kojene dieta je podla mna preto kojene ze kojim ako ona chce... a ked chce v noci 5x tak prosim🙂 myslim ze aj druhe babo budem tak kojit..planujem ich kojit dokonca tandemovo🙂 len dufam ze budem mat dost mliecka ak sa zadari druhe mimi🙂

lili213
6. sep 2010

@zuzkat1 nic proti 😀 len obdivujem ako to zvladas, nespis poriadne, nalej venujes 100 % casu. Ja ti poviem, ze padne 22.00 a ja padnem do postele ako zbity pes a to robim bezne veci upratujem, varim, periem, zehlim, venujem sa malemu a to som stastna ako blcha, ze sa maly aspon chvilu zahra sam. A to si neviem predstavit dalsie male dietatko 😕 , vsak by ma odviezli do Pezinka. 🙂

od vcera sa Adamko sam postavi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre