Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
21. júl 2009

Evi, marushka drzim Vam palce nech su same dobre spravy ja idem na vsetky mozne krvne testy v utorok, snad aj UTZ bude a v kutiku duse dufam,ze mi povie dr. co mame v brusku. 😎

olienka12
21. júl 2009

marushka brala som do konca 3mesiaca calibrum babyplan, teraz uz neberiem iba magne B6 kvoli krcom

bebel
21. júl 2009

Drobec moja úprava s komentami z mojich skúseností:
Niektoré deti sa po narodení do 56 nezmestia.... 😉

1x rukavičky/bavlna/, sme mali a nepoužili ani 1x

2x čiapočka - dôležité je aby pokryla ušká a bola bavlnená , čiapočky treba pozrieť vnútorné prešitie, stredom zvykne otlačiť hlavičku, také čiapky sú blbé....

6-8x body,košieľka najlepšie prekladacie s baby-nitmi, z lepšej kvality bavlny - body sú najlepšie....odporúčam Mothercare sety po 10 ks

dupačky, tepláčiky
overaly,pyžamká - tie sme využívali najviac...a budem to najpraktickejšie pre zimné bábo
pletené čiapky omínajú.......musia byť podšité bavlnou.
1x teplá kombinéza ...my budeme mať 2 na výmenu,ak by sa prekadilo
5x ponožtičky - máme 10.....nebudem asi používať pančušky...ťažko sa obliekajú.
používali sme mrte podbradníkov, lebo Bruno veľa grcal...mali sme ich asi 20, odporúčam na suchý zip na boku

NA SPANIE:
jednoznačne postieľka s vyberateľnými tyčkami ( kolíska, aj pletené košíky sú pekné ale zbytočné hovadiny tak na 2-max3 mesiace)
matrac - kvalitný aspoň za 1500 sk, s kokos. vláknom
oblečenie na celok postieľky - súprava
/ baldachýn, mantinel, plachta 2x, oblečenie 2x s vankúšikom -/ DO 1.ROKA NEDÁVAME VANKÚŠIK/
Je to pekné s baldachýnom - máme to , ale je to zbytočné.....mne sa osvedčil zásobník na plienky na postielke a vrecko na pyžamo, hračky, odsávačku a pod....

a perinka,rýchlozavinovačka alebo obliečka so štvorcovou al. obdĺžnikovou náplňou - 2 x - jediné, čo sme využívali bola redcastle nomad zavinovačka do škrupinky.
Spacie vaky sme používali až pokým Bruno nezačal chodiť.

kojací veľký vankúš, ale nie guiličkový - spala som na ňom 1/2 tehotenstva a aj potom...po spiačky som v pohode kojila a nebola som dolámaná.

DO AUTA
autosedačka pohodlnejšie s fixom - je to dosť drahé.....pri škrupinke len na nejakých 8 mesiacov(neskôr autosedačky určite s fixom)fusak do škrupinky, a pršiplášť
tienidlá na okno máme v aute zabudované

NA PRECHÁDZKU
kočiarik s doplnkami /veľká prebalovacia taška na všetko potrebné, pláštenka, sieťka proti hmyzu,
slnečník, fusak na zimu,
deka - podľa ročného obdobia (španielska a na leto tenká z IKEA)
deka-zapínacia/vak/ - neosvedčilo sa mi to...pokazil sa zips a ani som to nepoužívala

KOZMETIKA
podľa typu pokožky...radšej menej, lebo to potom budete vyhadzovať, vzorky dostanete v pôrodnici
60% lieh netrebana pupok, odpadne aj sám...ale do ucha je dobrý...ak je zápal
krém proti zapareninám...

KÚPANIE A PREBAĽOVANIE
vanička - najlacnejšia, čo je, troška väčšia, žiadne tvarovanie a podložky....

teplomer na meranie teploty vody je totálna zbytočnosť!!!!!
2x osuška - odporúčam IKEA
umývacia žinka -zbytočné
hrebienok alebo kefa na vlásky -zbytočné
nožničky na nechtíky - normálne cvakátko na nechty, čo už určite máte doma
odsávačka do nošteka - na vysávač, v lekárni

podložka alebo pult na prebaľovanie (nie ten s vaničkou....to je blbina, mala som ho a bola to veľká investičná chyba)
20 látkových plienok - zídu sa aj pod hlavičku... na kočík, proti slnku v lete....pre vás na plece na odgrcnutie
jednorázové plienky newborn...a potom neskôr väčšie
vlhké uteráčiky - lepšie je však používať čistú vodu
ortopedické nohavičky - zbytočné, už sa nemusí baliť na široko

OSTATNÉ
2x cumlík pre najmenších....dostanete nejaký v pôrodnici, Bruno žiaden do pol roka nechcel
puzdro a retiazka na cumlík (kúpte až reálne nejaký cumeľ prijme)
gázové štvorčeky 5x5 cm na očká (nemali sme)
teplomer na zmeranie telesnej teploty (asi každý ma doma- neodporúčam cumlíkový,ani dotykový sú nepresné)

KEĎ PRIKRMUJETE- riešte to až sa Vám nepodarí kojiť, v pôrodnici dostanete fľašku aj vzorky mliek, k dispo na odd sú aj odsávačky, ktoré môžete vyskúšať.

DRUHÝ ZOZNAM - TOTO NIE JE NUTNÉ
- stačí zakúpiť po pôrode
šatka alebo baby vak - osvedčilo sa mi najviac
baby monitor- mali sme kúpený vopred.
cestovná postielka - ak veľa cestujete
hračky - nekupujte dopredu- dostanete toho kopec a fakt radšej pre konkrétny vek, aby rozvíjali zmysly bábätka
odsávačka hlienov na batérie- máme doma- tragédia, ktorá moc nefunguje a veľa stojí...odsaje len vodové tečúce hlieny

dadulka2000
21. júl 2009

ja mam este 3 ks pregnacare a tym aj koncim,.... ved staci dostatok vitaminov v ovocnej a zeleninkovej forme a velaaaa vody (proti krcom v lytku - to mi pomaha) 🙂

drobec123
autor
21. júl 2009

bebel si poklad 🙂 ja som zabudla k tomu zoznamu napisat ze toto vsetko treba odmocnit a az potom zacat riesit 🙂 hovorim zdravy rozum si musime ponechat, ale tvoje komenty su uziticne, takze diky !

zucana
21. júl 2009

baby sorac este jedna otazka k tomu NT.lebo mne brali krv na free beta Hcg a papp-A a to kombinovali s NT. Ale to AFP tomi nebrali. Mam si to dat este zobrat v tom 16tom? to beru len toto alebo to tiez s niecim kombinouju? a neviem najst tabulku s vysledkami spravnymi na free beta Hcg a papp-A... dikes

sisipetka
21. júl 2009

ahojte kocky,
riadne ste toho popisali, idem citat 😉
Akurat som si vsimla, ze sa Antonia pytala na cisarsky. Ak chces vediet viac, napis mi IP - skusenosti z prvej ruky ☹

olienka12
21. júl 2009

idem sa asi najest, aj ked neviem,co to urobi.... 😒

marushka
21. júl 2009

zucana, mne to vysvetlili dvaja lekári nezávisle od seba a tak mi tie testy aj robili - ako prvé NT, mala som 1 🙂
k tomu presne to čo píšeš Hcg + PAPAA, hodnoty mám v preukaze a teraz mi budú robiť ďalšie - MS AFP,BETA hCG, estriol, BPD a toto všetko sa má vyhodnotiť SPOLOčNE. Kedysi to takto nebolo a stále tieto testy nekombinujú všetci lekári.
Čo sa týka referenčných hodnôt, vygoogluj si napr pappa, or hcg a nájdeš stránky, ja som z nich jelenček, takže si počkám, až mi to vyhodnotí lekár, hm? 🙂 😉 🙂 😉 🙂

sisipetka
21. júl 2009

Zucana mne tiez brali v 12 tt papp-A + NT a teraz v 16 tt idem na zvysne AFP testy. Vraj tu krv nejako skombinuju, porobnaju a este neviem co. Ale nejako sa tym netrapim, hadam mi to dr. potom vysvetli 😉

olienka12
21. júl 2009

mne pri NT nerobili ziadne ine testy... Teraz idem na AFP a vsetky ostatne, ktore mi zatial nerobili ako krvny obraz, krvna skupina a co ja viem co este tam je...

zucana
21. júl 2009

no lebo mne tu lekar povedal, ze staci bud test combinato to je to NT plus papp-A a hcg alebo triple a to je to AFp plus ine co pise marushka. ze ten prvy je dokonca o nieco spravnejsi .... tak neviem ci mam ist aj na ten triple lebo tu sa vsetko plati (aj ked o to mi nejde ale napr. to NT s krvou stalo 200EUR) ale ked mi povie bud.tyzden ze ten triple je zbytocny ci mam dobiedzat...

dadulka2000
21. júl 2009

🙂 inak kocky ja som ani vanicku nekupovala (a ani teplomer - meranie teploty vody laktom sa osvedcilo),.... aj to s mi zda zbytocne,....stacila normalna vana a do nej super lehatko na kupkanie,.... ku vani kladnut alebo cupnutna na 3 min a je to. ved kupanie malinkych babatok je rychlovka,...az ked su vacsie a vedia sami uz sediet, tak sa tam pohraju. 😅

olienka12
21. júl 2009

ja som citala na nete, ze v sucastnosti sa od AFP odstupuje, ze NT je presnejsie, ale starsi gynekologovia robia AFP radsej... tak si vyber, kazdy ma svoje metody 🙂

janka1
21. júl 2009

aj mne brali v 12 tt papp - A + NT /to sa vraj musi brat v den kedy ti robia ja utz, tak mi to bolo povedane/
a v 15tt +4 mi brali tie triple testy 😉

zucana
21. júl 2009

tak ja teda uvidim co mi povie lekar...a marush tie tabulky neviem vobec najst... 😖
dokonca ani v IT googli

janka1
21. júl 2009

ani ja vanicku nekupujem ani teplomer 😉 dadulka
tiez si myslim, ze moja ruka najlepsie vie aka teplota vodicky ma byt a mame sprchovy s vyvysenou vanickou tak ako pises maximalne lehatko aj ked pri Vladke som ani to nepotrebovala a to vsetko 😉 takze zdielam tvoj nazor 🙂

marushka
21. júl 2009

hm, zucana, ja viem, vonku sa všetko platí, môj lekár to robí takto...preto som ti napísala toto info. Isto to nie je lacná záležitosť aj moja segra žila vonku a jedno mimi sa im narodilo tam, takže viem...ale AFP by som si ja osobne určite dala urobiť, pre nič, len pre pokoj duše 😉 😉 😉 Mne napr.pri prvom tehu testy takto nerobili, bolo to iné.

Vanička - ja som nemala žiadny teplomer, ani lehátko fakt zbytočnosti a vanička sa nám tiež dosť rýchlo "zbehla", len ja som si prvú kúpila tú mini, po mesiaci väčšiu, takže teraz neviem, v koľkých sa budeme od dobroty kúpať, teliatko... 😀 😀 😀

Ak ešte niekto niečo máte k tým vitamínom, tak sem s tým, kočulky ďakujem... 🙂 😉 🙂

dadulka2000
21. júl 2009

janka1 🙂 , som rada ze aj ty tak rozmyslas. viem ze nasi maju vanicku a teraz sluzi ako odkladacia nadoba a kraja sa do nej kapusta,.... 😀

zdenka73
21. júl 2009

marushka- ja beriem calibrum mami, cez leto aspoň jednu denne a veľa ovocia, ja beriem tie vitamíny hlavne kvôli jódu.

sisipetka
21. júl 2009

Marushka mne dr. odporucit Femibion do 12 tt a potom od 12 tt ten druhy rad Femibionu...a inac rano si davam do vody sumivy vitamin a to je asi vsetko - teda tlacim do seba kopu ovocia a zeleniny 😉

marushka
21. júl 2009

zucana
http://www.synlab.sk/data/pages/forms/Zoznam_ho...

http://www.medirex.sk/laboratorna-diagnostika/b...

http://www.klinickabiochemia.sk/?menu=odbinfo&m...

ešte som minule pozerala jednu stránku, ale samozrejme terz ju nenájdem... ☹ 😖 😖 😖
takže zatiaľ toto, skús pozrieť 🙂 🙂 🙂

sisipetka
21. júl 2009

Drobi tak tie tampony som zatial nikde nenasla, v lekarni sa na mna pozeraju, ze co chcem a posielaju ma do zdravotnickych potrieb 😠 Este teda skusim 2 lekarne, co mam vo vyhlade a potom si asi objednam cez net...

nikiarudi
21. júl 2009

ahojte baby, chcem sa spýtať, aj vám sa stáva, že keď si občas tak silnejšie kíchnete,že vás pichne v podbrušku..ale skôr tak na pravej strane.. 😖 a nieje to nič príjemné.. tak neviem či sa na to mám pýtať dokiho alebo nie..

sisipetka: o akých tampónoch je reč? My ideme 13.8 na dovolenku a tiež som rozmýšlala, že by som si také tie najmenšie vzala, aby som nechytila nejakú infekciu alebo tak, len neviem či je to vhodné..viete poradiť??

k.a.t.k.a.
21. júl 2009

ahojte 🙂
tak mam po 1.screeningu 😎 vsetko OK, doktorka sa smiala, lebo zabka vkuse skákala a nevedela ju pomerat 😀 no a mam za sebou uz aj EKG

ja z vitaminov len cistu kys.listovu a magne B6 a obcas zelezo ked ma napadne 😉

no a idem sa konecne kupat aj s malou, tampony nepouzivam, nastastie nie som nachylna na mikozy klop klop a viem ze my mame cistu vodu v bazene 😎

ja som ten kos na plienky tiez nekupovala, ale co som si nemohla vynachvalit bolo polohovacie lehatko, mame take velke, ze mala v nom ranajkovala mlieko do 2 rokov 😀

zucana
21. júl 2009

niki aj mna niekedy pichne ale aj vlavo 😉
marush dik ...itak sa v tom moc nevyznam...pockam na lekara 😉

sisipetka
21. júl 2009

nikiarudi tampony sa volaju senta protect, hodila som k nemu link na str.174 tusim...
Janka ich pouziva na kupanie a vraj su dobre, ja ich chcem tiez, kedze u nas v BA moc kvalitne vody nemame. Ale zatial som nikde nezohnala a pri online objednavke chcu 9 € dopravu 😠 Tak este skusim zdravotnicke potreby, pripadne kamosku lekarnicku ci nevie pomoct.
A s tym pichanim je to ok, aj mne sa to stava. A inac niekedy musim aj nohy pri tom viac stiahnut, lebo mi tehu oslabuje mocovy mechur a som schopna si aj cvrknut 😀
Katka, tak to su super spravicky...pozdravujem zabku 🙂

dadulka2000
21. júl 2009

katka,...blahozelam ku kontrole, super 😎

tu v anglicku teraz vsade strasia s tou hnusnou chripkou,.... aj sa trosku bojim,.... lebo tehulky su v rizikovej skupine (vobec nevedia co sa stane)

roxy_1
21. júl 2009

Ahoj tehule,
jste se zase rozepsaly 🙂
dnes jsem po dlouhe dobe vstavala brzo rano 5:00 😝 jela jsem na 7:00 na AFP testy,tak za tyden mam poradnu a zeptam se jak dopadly jestli uz to ovsem budou vedet 😅

katka gratuluji k uspesne ko,zabka je asi vystizne pro miminko..a nerekli ti co to bude?

zitra u nas zacinaji vedra 32-34 stupnu,pujdu k vode 🙂

k.a.t.k.a.
21. júl 2009

roxy nie este nepovedali, aj pri prvom mi naznacili tusim nejak v 20tt 🙂
manzelovi sa ale snivalo ze to bude chlapec a ja ako som dnes zbadala na monitore tak som mala pocit ze dievca 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre