Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

minix
26. aug 2009

micicici, ani ja neberiem tablety, ale viem, ze tesne pred porodom sa robia este vysetrenia a ak mas nieco dnu, tak ta preliecia, aby babo z toho nedostalo nahodou zapal spojiviek alebo hocico ine, ked sa cez to bude drat. 🙂

ja inak "trpim" dost tym klasickym tehotenskym bielym vytokom....a vraj to po case zmizne....houbelec.

adros
26. aug 2009

dobré ránko 🙂

Antionab, ja nemam slov, ta fotecka noziciek ma taaaaak dojala. Je to fakt krasny zaber 🙂 🙂 🙂

Lara, gratulujem k sonu. A viem si predstavit, aky to musel byt zazitok pre manzela, mam v pamati ten nas spolocny zazitok 🙂

Odfotila som si tiez brusko, teda brusisko, za chvilocku ho pridam do albumu 😉

micicici
26. aug 2009

Minix, inak taky jemnulinky vytok mam aj ja, ale moj doki ma ubezpecil, ze je to normalne a patri to k tehotenstvu. Kedze budem rodit cisarakom, tak snad nejaky zapal drobcovi nehrozi...

yoya
26. aug 2009

micicici - objednaná som na 9 hod.,ideš tam aj ty? ozaj a kde budeš rodiť?

micicici
26. aug 2009

Ja som objednana az na 11:20, takze sa minieme. budem rodit v Spisskej Novej Vsi a ty v Trebisove? Pozeram, ze mas neskor termin a uz vies kto byva v tvojom brusku a ja zatial este nie ☹ Ale tesim sa velmi na sobotu, ze nam to s manzelom povedia spolu 🙂)))

yoya
26. aug 2009

Budem rodiť v Košiciach v novej nemocnici /prvého syna som rodila v Ke v starej/ - idem na cisársky,pretože som minulý rok mala operáciu,ktorá mi nedovoľuje rodiť normálne.Už viem na 90% kto býva v mojom brušku - je to chlapček, aspoň tak mi to minulý týždeň povedal doktor v Ke.Môj obvodný gynekológ mi hovoril, že sa stále otáča, takže ma nebude zavádzať, no a dokimu v Ke sa ukázal.Tak uvidíme či mi to v sobotu potvrdia. 🙂

janqa24
26. aug 2009

9. januar 2010 🙂 tesim tesim!!!

petronelka77
26. aug 2009

Micicici, ked som bola v 16tt na UTZ, tak mi to robila vaginalne a manzel sedel na gauci oproti, tak mal vyhlad rovno do kukane 😉...ale to mi robila len preto vaginalne, lebo krpanik nebol dobre vidiet cez brusko. Myslim, ze tieto neskorsie sa robia len cez brusko, uvidime 😉 .

miroslava89
26. aug 2009

petronelka dohodnite termin kedy vam pasuje..ja sa pokusim prisposobit snad ma drahy tolko z prace uvolni 🙂 😉

miroslava89
26. aug 2009

a este petronelka pytala si sa na ten kocik:
skus kuknut tuto temu🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
aby si aspon vedela co treba najme zohladnovat pri vybere kocika🙂

marushka
26. aug 2009

ahojte tehulky:

mini alopez - držžím palečky na morfo 😉 😉 😉

ja dnes strážim synovčeka, maminka ho chodí kojiť, nám je veselo...Kubko je tiež doma, tak máme zácvik 😉

miroslava89
26. aug 2009

len este k tomu stretnutiu kosicaniek 2.9- 20.9. som mimo SVK takze ked bude stretko vtedy tak bezo mna..

eva3107
26. aug 2009

Nooo tehulky vy ste toho popisali.. 😉
noo tak mne by to vyhovovalo 8.9....to stretko v KE 😒
Tak neviem baby ...
Skuste dat termin..ale skor nemozem ☹
Vifdim , ze Mirka je mimo od 2.9-20.9.

miroslava89
26. aug 2009

evka na mna neberte ohlad- teda nemusite stretnite sa vy🙂 ja sa pridam inokedy..

zdenka73
26. aug 2009

Ahojte! Dnes sme mali kontrolu po dlhých šiestich týždňoch, sme veľký 16,3cm a váha 236g, ale doktor nevidel čo to bude, tak musím si ešte počkať do 21.9 kedy budem mať podla slovenského názvu morfologický. Tak som zvedavá či to uvidí aspoň vtedy.
Inak gratulujem všetkým čo mali kontroly a utz a čo vedia už čo to bude, a teším sa s nimi.

micicici
26. aug 2009

Petronelka77, no to muselo byt usmevne 🙂 A ako ti vnimal? Myslim ze muzi nemaju ani sajnu co vsetko musime my zeny pretrpiet...

Yoya inak ak to bude chlapcek, tak aj my mame vybrane meno Jakubko... Zvladneme cisarak neboj, celebrity si za to platia a vyziadavaju si ho tak co...

eva3107
26. aug 2009

Micici a ty musisi ist na cisarsky ? Kvoly zdraviu?

meggieya
26. aug 2009

micicici , nehovoria ti nahodou, ze si opeknela? a co by si chcela ty? chlapceka alebo dievcatko? ja to tipujem na chalana... 😝

sisipetka
26. aug 2009

Ahojky kocky,
dnes nestiham...bombarduju ma mailami - blee 😝
Micci, na Spissky vyjdes...tak ako ja, ale po 2 hodinach chodenia po hrade a schodoch som si doniesla domov svalovicu 😀 a to akoze byvaly sportovec 😅
Minix, to co si pisala o tom odbere pred porodom, aby babatko nedostalo zapaly, tak to sa robi v 36 tt, ci nemas streptokoka....a ak ano, tak tesne pred porodom, ti nasadia infuziu s liecivami, aby babatko, ked bude prechadzat porodnymi cestami neostalo nakazene. Preto sa to znaci aj do tehu knizky, aby v case, ked prides s kontrakciami, vedeli indikovat ci je potrebne alebo nie je zavadzat infuzku.
Petronelka, hej neskorsie robia ultrazvuk uz len cez brusko 😉

minix
26. aug 2009

dik, petka za info. 🙂)

este ma napadlo, ten UZV v 20tt sa robi ako, spodom ci cez brucho? 🙂 u mna to bude skoro 21.tt.

marushka
26. aug 2009

minix, už cez bruško... 😉

sisipetka
26. aug 2009

Nie je zac, kazda sa len ucime 😉
Od druheho trimestra sa robia vsetky uzv cez brusko. Dole uz miesta vela nie je 😉

minix
26. aug 2009

bruskaty tehotensky som este nemala. 🙂)
o to viac sa tesim.

weronyca
26. aug 2009

ahojte,

no mne utz bol robeny zatial len cez brusko,spodkom ani jeden..

Inak chcem sa vam pochvalit uz mame vybranu postielku, prave sme ju objednali a kocik zatial na 90% tiez. ak chcete ,kuk album🙂

sisipetka
26. aug 2009

Weronyca, rovnaku postielku mame doma v ceresnovom prevedeni. Podla mna je super, ma 3 polohy nastavenia matraca, takze ked je mimi uplne malicke, tak mame matrac uplne najvyssie, aby nam netrpeli chrbatiky 😉

weronyca
26. aug 2009

tehulky-prvorodicky, viacrodicky z BA prave premyslam nad kurzom ktory som nasla. Je to bud intenzivny kurz alebo 4kurz a pod je ich viac. Nerozmyslali ste niektore, ze by ste sa na takyto kurz prihlasili? Myslim ze by sa nam zisiel, je tam priprava na porod, obdobie tesne pred porodom, ake formallity vybavit a pod.

Dajte vediet, mohli by sme chodit spolu

www.dietaaja.sk

lenickan
26. aug 2009

ahoj holky, já mohu potvrdit, že kurz se hodí. Chodím tady v Praze do studia pro zeny, kde máme od 3. měsíce kurz.
Je to týdně 60 min a 30 min. teorie 30 min. cvičení.
Teorie je dobrá - je to příprava na porod, jak poznat, kdy jet do porodnice, jak dýchat v které fázi porodu, kojení, péče o mimi a tak
Cvičení 30 minut - je prd ale dobrý návod jak doma cvičit sama - které cviky se šiknout apod.
Na závěr nám poví jak cvičit po porodu.
Myslím, že to co posílá weonyca je něco podobného - něco to sice stojí, ale určitě se to bude hodit🙂))

yoya
26. aug 2009

micicici - určite cisarák zvládneme, to máš úplnú pravdu 😉

micicici
26. aug 2009

evka3107, musim koli tomu ze mi 5 krat operovali bedrovy klb... ☹

meggieya vravia a vsetci, tak aj ja tipujem chalana, ale podla toho ako casto mam chut na sladke a kolko toho zjem tak neviem...

dadulka2000
26. aug 2009

caute babenky
uz som doriadila, dovarila, dopiekla,.... ufff no mam dost 😝

o 16.00 mam svoj 20tt scan, tak drzte palceky
krasny dnik vsetkym prajem
cmuk
🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre