Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zucana
12. nov 2009

ivv len citaj do konca...resp.aspon po stranu styri....ona oddelila svoje dvojicky...dala dceru matke a nechala si iba chlapca aby jemu asebe mohla kupovat znackove veci a zit si svoj standard....normalne som si porevala a teraz sa to zmenilo na hrozny hnev...

ivv
12. nov 2009

jezis.. tam som sa ani nedostala.. len po druhu stranu, ale .. asi by som na nu ani nereflektovala.. chuderku.. 🙄

sisipetka
12. nov 2009

tak tam som sa nedostala ani ja 😅 , ale zdalo sa mi divne, ze keca iba o chlapcekovi....
Bebel dobry postreh 😎

nedockava4
12. nov 2009

zucana...nerozculuj sa nad nou...proste, keby som ju videla v meste, tak si poviem "ch....a"...ale tak, kazdy z nas je iny...
Som zvedava, ako bude svojej dcere vysvetlovat, ked bude velka, preco ju vychovaval niekto iny a nie jej mama...

dadulka2000
12. nov 2009

tiez som kukla par nazorov a koniec,... na take kraviny nemam cas a naladu 😎 😀

bebel
12. nov 2009

Ona je kategória 1bunkovec 😎 a s tým nič nenarobíš.........aj také majú bohužiaľ právo rozmonožovať sa.

dadulka2000
12. nov 2009

bebel,... haha, pravdu vravis. je to tzv "zena sikovnica" 😀

zucana
12. nov 2009

bebel tak konecne som sa aj pousmiala.... 😀
ved hej rozmnozovat sa to hej...na to maju pravo...
a ako tak pozeram aj na vela inych veci...
tak len budme na seba hrde ake sme .... 😉

lopezka
12. nov 2009

ahojte,
tiez som si pozrela iba 1.stranku a stacilo 😀 😅 .....proste NO COMMENT 😀

liwka
12. nov 2009

ja som to prebehla, ale citala som viac- menej len jej pripevky a ako bebel pisala, zial sa taketo aj rozmnozuju. moja mama takychto ludi komentuje vzdy uzasnou vetou: "velka a roznoroda je panbozkova zoologicka zahrada..."
zucana, pacil sa mi tvoj prispevok, my sice zijeme tu, penazi mame tak od vyplaty k vyplate a nikdy nas ani nenapadlo delit ich na moje a tvoje. dokonca ani v casoch, ked som chodila na VS, priatel pracoval a ja som dostavala nanajvys socialne stipendium a alimenty od otca.

botis
12. nov 2009

ahojte, tak ja som bola opat na poradni a opat neuspene, zas tam nikto nebol, to uz dva tyzdne chodim !!! este ze mi nic neni
k tej epi... ked som cakala malu v Ruzinove tak som tam bola den pred porodom, musis ist k anesteziologicke a ona sparvi nejake testy, vtedy som to mala len podpisane ale nemala som to zaplatene, povedali, ze to mozem aj dodatocne zaplatit. a pri porode som nakoniec epi nemala takze vpohode.
placentu mam aj ja II. no neviem ci je to dobre alebo nie...
inak moj maly mal v 31tt 1800g, to je vela? vobec si uz nepamatam ako to mala malinka
a toto moje druhe mimi teda ovela viac citim, je strasne zivy a ked kope tak to az boli, Saska taka nebola, maleho je vidno aj cez hruby sveter :D
stupi, mozno aj ja stihnem 5 deti, teraz mam 20r a druhe dieta 🙂 ale dalsie by sme chceli asi az za 5rokov...

zucana
12. nov 2009

ta zologicka to je pekne...
liwka ved o tom to je...ja som sa musela vyjadrit aj ked jednobunkovec to itak nepochopi...ale za pokus nic nedas...

eva3107
12. nov 2009

Noo ja som suí tiez precitala iba jednu stranu a stacilo mi.. ffuuuhhaaa.. 😕

adros
12. nov 2009

zucana, fakt zaujimava diskusia, je mi velmi luto tych deticiek, ale podla mna ma ta zenska klapky na ociach a je uplne zbytocne reagovat na tu temu, pretoze by to bolo ako hrach na stenu hadzat....a nebudem sa zbytocne rozculovat, nase babatka citia a vnimaju vsetky nase pocity, tak si predsa nebudeme skodit 😉

andykca
12. nov 2009

citala som aj ja...no a verim ze tieto zeny nemaju v tehu ziadne problemy a narodili sa jej krasne zdrave dvojicky...co jej moze vela zien iba zavidiet...krava

janqa24
12. nov 2009

zdravim bruska 🙂
v poslednych dnoch vobec nemam cas chodit sem a citat vas, ale tu diskusiu som otvorila......a hned aj rychlo zatvorila.....lekar mi neodporucal rozculovat sa 😎
pri poslednej konrole mi sestra namerala vyssi tlak (trikrat za sebou 170/95 plus minus), tak ma lekar poslal na interne, lebo som mala aj ruky trochu opuchnute (nedal si vysvetlit, ze tie ruky nie su opuchnute, ale tucne 😀 ) no skratka, chce mat istotu, ze babatku ani mne nic nehrozi, takze nas internistka prezrela a skonstatovala, ze ked sa tlak nezlepsi, predpise mi lieky 😒
zajtra ideme opat na kontrolu ku gynekologovi, tak sa tesim, ze uvidim nasu malinku 😎 pomaly aj izba je zariadena, pred pol hodinou mi priviezli postielku, tak ju idem vybalit, umyt a tesit sa z nej 😀 uz len kocik a autosedacka, a sme ready 😀

v poslednom case mi vecer byva dost tazko, z nicoho nic citim velky tlak na hrudi az po mandle, zaleje ma horucava a citim tlak aj v hlave, neviete co by to mohlo byt??? vzdy si pri takychto stavoch aj zmeriam tlak, hybe sa to okolo 145/80....tak neviem ☹

liwka
12. nov 2009

ahoj, Janqa, akurat dnes som na teba myslela a chystala som sa ti napisat IP, zajtra odchadzame na 4 dni domkov, tak by sme mohli dohodnut nejake stretko 😀

wanduska
12. nov 2009

cau katka, co si robila v aupaci? big brother is watching u🙂) spoznala si ma?
dostala som zachvat tehotenskej demencie: chytila som horuci pekac v trube prstami.. mam tam napriek okamzitemu chladeniu boule ako blazon... 😖

ivv
12. nov 2009

botis, no fakt, ze si ok a aj maly.. to je co za lekara?? uz to nejako len vyzdrzat az kym nezacnes chodit do nemocky pred porodom, ze?
ja sa necudujem, ze maleho citis vyrazne 🙂 nemas tukove vankuse, si stihla, tak mozno aj preto 😀

po praci som skocila do enikibeniki a kupila fusak, napinacie plachty do postielky a kefku na vlasky.. inak ta jedna napinacia plachta, klasicky jersey, to je ina "preisvitka".. v obchode som omakavala dve vrstvy, tak sa mi zdala super, ale ked som to doma roztiahla.. no nic moc teda.. 😅

ivv
12. nov 2009

wanduska a z tej tehu demencie si nic nerob, ja som vcera mala total black out v navigacii k lekarovi, ked som videla aka ja zapcha na kosickej..! 😀 tak som obehla pol centra kym som sa dostala do ruzinova 😀 😀

botis
12. nov 2009

ivv no dedina... inak radsej by som bola keby som nieco pribrala lebo mi maly spravi modriny 🙂 ved som pribrala len 4kg... este mam nejake tie tzdne ale dufam, ze sa to vysplha aspon na tych 8 ako u malej

olienka12
12. nov 2009

fuh,tak som si precitala tu temu, neviem sa rozhodnut,ci plakat alebo sa smiat... totalne vymleta pizda....

baby ja uz zacinam mat coraz naliehavejsi pocit,ze chcem z tohto tela von 🙂) kg uz ani nepisem,lebo som veduci zajazdu a este co to naberiem... dnes mi na endokrinologii zvysili davku liekov,kedze su zle vysledky...vidim to tak,ze po novom roku budem robit vsetko pre to aby som rodila 🙂) v noci nespim,panva sa roztahuje,co sposobuje nemale tazkosti ci uz pri chodzi alebo pri otacani sa na posteli... a dnes opat mala generalka na porod....asi zacnem zit na ovsenych vlockach,nech nemam problem...
Ale inak s usmevom 🙂

zazalienka
12. nov 2009

zucana ja som to našla už včera, som sa začítala.. no a takmer mi oči vypadli.. ale bohužiaľ, ženy sú schopné hocičoho.. viď exmanželka môjho muža.. takže mňa to absolútne neprekvapuje.. a bohužiaľ viem, že aj taká je realita..

olienka12
12. nov 2009

zazalienka hej su schopne cohokolvek a najhorsie je na tom,ze na veciach co robia nevidia nic zleho a tvaria sa ako oni su tie chuderky.... dviha sa mi zaludok z takych ludi...

gucz
12. nov 2009

aj ja som čítala tú tému a fakt rozmýšľam či je toto normálne možné, či si tá baba len nevymýšľa... 😕 🙄

olienka pri tých problémoch čo máš (veru nezávidím Ti ich) sa čo chvíľa aj budeš tešiť na pôrod, aspoň sa ho nebudeš báť 🙂.

gucz
12. nov 2009

Ja sa naopak cítim dobre, až sa tomu čudujem, horšie mi fakt bolo v lete v tom teple. Teraz keď malý nekope a nepozriem smerom na brucho, tak ani neviem, že ho mám. Večer bývam z malej tak unavená, že zaspím ako drevo a ani neviem, že sa malý v noci hýbe, alebo že sa ja pretáčam hore dolu po posteli. Ale je pravda, že ako prvorodičku ma tiež riadne bolela panva keď sa rozťahovala, teraz to ani necítim.

olienka12
12. nov 2009

gucz zatial ziaden strach, ja sa tesim na porod jasne,ze bolesti budu take,ze si ich neviem predstavit,ale tesim sa na to potom a nic nie je zadarmo 🙂

janqa24
12. nov 2009

liwka, jasne, nieco dohodneme na vikend, tesim tesim, konecne vypadnem na chvilku a budem vidiet aj niekoho ineho ako rodinu 😀

olienka, za veducu zajazdu by som sa rada vyhlasila ja, lebo pri poslednej kontrole u doktora mi skoro oci vypadli, kolko som pribrala za mesiac 😖 blizim sa k stovke 🙄 🙄 🙄 a myslim, ze sa citime uplne rovnako, ja v noci pre istotu takmer vobec nespim, niekedy sa radsej ani neotacam, lebo ked sa otacam, tak funim ako lokomotiva a drahy sa mi smeje, ze som ako korytnacka, ktora uviazla na pancieri 😀 😀 😀 nastastie nemam nijake zazivacie tazkosti, ale tiez sa uz neviem dockat porodu, nech je to cim skor za nami.....budem rodit pravdepodobne este v decembri, tak uvidime 😎

ivv
12. nov 2009

baby, asi je to divne, ale ja sa tiez na porod tesim 🙂 vcera som bola na prvom kurze predporodnej pripravy (pozdravujem ivu 🙂 ) a cela som akasi nabudena 😀

inak docitala tu temu tej chorej osoby a jej choreho partnera.. myslim, ze jej baby nalozili statocne 😝

olienka12
12. nov 2009

janqa tak pojdeme pekne za rucky ja mam mikrofon,ty dazdnik 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre