Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

olienka12
18. nov 2009

weronyca no uvidime aj tak rozmyslam,ze pojdem skor do poradne ak mi kazal... nech mam ukoncenu marodku a da mi MD...
tak ja mam tasku do porodnice vypratu,uz len nech vyschne a balime 🙂)))

katka22r
18. nov 2009

olienka a co ti je ze sa chystas skor do poradne?ja mam poradnu az 2.12 ale bola som teraz v pondelok na ult.noo a vedela si ze v po mozes ist na ctg aj na poziarnicku?akurat tu bola kamoska s malym a vravela mi ze ona chodila n poziarnicku ale ja pojdem aj tak do monobloku aby som sa aspon troska zoznamila s priestormy

olienka12
18. nov 2009

no na poziarnickej za to platis pokial viem, v nemocnici to mas zadara a chodis k lekarom pri kt.budes rodit... mala som ist na poradnu 3 ale pojdem 1. lebo 3 uz budem 35 tt ked dobre ratam a v 34 mi maju brat krv na protilatky

hest
18. nov 2009

roxy: jojo, utíká to přímo úděsně-)
petronelka: já jsem tak někde slyšela, že od 32. týdne by měl mít člověk nachystané věci...no já pevně věřím, že si to malej nechá až na leden.))
Už máte veškerou výbavičku? Já mám jen pár základních věcí, kočárek, postýlku, pár hadříků..pár balení plen..

Jinak dneska jsem taky nemohla spát, a do toho jsem byla asi 4x za noc na wc..-)

eva3107
18. nov 2009

Lenka ja este ani tasku do porodnice neviem najst... niekto mi ju skonfiskoval. 😠 Svagrina ju mala pozicanu od nas do porodnice a asi dostala nohy... nikto nevie kde sa nachadza.. a zacina ma to vytacat! 😠 😒

Inak aj ja sa na CTG chystam do monobloku.. tak som zvedava ake to tam bude..Ja idem do poradne 24.11 a den pred mam prietoky.. tak uz sa neviem dockat .. konecne buduci tyzden v pondelok. 😅 A potom som zvedava ako ma znovu objedna .. pojdem zrejme na zaiatku decembra!

katka22r
18. nov 2009

aha som nevedela ze sa na poziarnickej plati ale idem ja do monobloku...a co si mala olienka zlu krvnu skupinu ci na co ti budu brat krv?a na streptokoka na ster uz cakas az do monobloku ci ides k svojmu?mna objednali na 2.12 na poradnu k svojmu a ze mi hned vezme aj na streptokoka....

olienka12
18. nov 2009

katka mne robi vyter pri kazdej poradni, zatial mi nic nenasli,kontrolnyna tej poslednej poradni mi budu robit a tiez kontrolne odbery na protilatky mam rh negativ zatial bolo vsetko ok,ale berie sa to este aj v 34tt zasa budem dopichana ako narkoman...

bebel
18. nov 2009

Ahojte,
Wero: 😲 odlúpená placenta je životu nebezpečná pre Vás oboch....pre bábo, že sa môže udusiť a pre Teba, že môžeš veľmi rýchlo vykrvácať.Takže najvyšší stav kľudového režimu 😕 a nechápem, prečo nie si už rovno v nemocnici.

Hest: ja mám doma v podstate kompletku (kade tade po skriniach, taškách, v pivnici)..ale nebalím, ani pre seba nemám nejaké drobnosti, ktoré sú dostať na každom rohu....pretože neviem, ešte ako, kde a kedy nakoniec pôjdem rodiť.Zatiaľ nemám najmenší dôvod na paniku. 😉
Ani pri Brunovi som nemala pobalené 8 tt pred termínom...tak cca 2 týždne možno.

sisipetka
18. nov 2009

pekny den kocky 😉
my uz napapani, napecene muffinky a teraz relaxujeme pri tv 😎
...a k tej zbalenej taske, tak ja este neriesim...a vlastne ani neviem, ktoru z tych kopu tasiek co mam v skrini pouzijem 😅 😀

adros
18. nov 2009

ahojte bruska

tak ja sa tiez dnes necitim dvakrat najlepsie. SKriabe ma hrdlo a citim sa strasne zoslabnuta ☹ Asi som nieco chytila na svadbe 😖 Dnes volala svokra s MM,tak vraj aj zenich aj svagrovej priatel su chori 😠 Takze je mi luto, ale ani ja dnes na kurz nepojdem, netrufnem si sama cestovat v buse. Jednak kto by ma ratoval a jednak mam zrejme oslabeny organizmus, tak aby som si neprihorsila, ak by bol v buse alebo na kurze niekto chory. Takze zazalienka, je to zrejme iba na Tebe, prepac

wero, ty riadne oddychuj, aby sa ti neprihorsilo. Kasli teraz na vybavovacky, zdravie babatka a tvoje je na prvom mieste

zazalienka
18. nov 2009

ahojte.. adros, taky tak.. som si myslela že už je dobre, ale beriem lieky a nechcem roznášať chorobu.. stále kašlem, tak zaleziem do perín.. holt, no je epidémia plus kadejaké zápaly.. a myslím že bábence sú dôležitejšie ako kurz.. ja prídem asi až na ten o kojení.. pre istotu tam zavolám,a by si nemysleli, že sme s tým sekli..

adros
18. nov 2009

zaza, sme teda dopadli ☹ a to mi vcera nic nebolo 😠 a neuveritelne ma picha v chrbte pri lopatkach, myslite, ze to je z choroby?

zazalienka
18. nov 2009

určite, pri chripke bolí všetko, každá kosť.. aj mňa hrozne bolí chrbát, aj ruky.. stále.. aj medzi lopatkami..
ja sa z toho nemôžem dostať týždeň, dúfam, že to konečne prejde, cez víken máme Veroniku.. aby zasa neochorela..

liwka
18. nov 2009

cau, babulky, a to som vam akurat chcela pisat IP, ze ma nemusite zahlasovat na ten buduci tyzden. priatel je na marodke az do stvrtku bud. tyzdna, tak zostavame u nasich poctivo v posteli 🙂 esteze tu mame net a som aspon trosku v obraze, co mate nove.
choruckym tehulkam prajem skore uzdravenie- neviem, ako vy, ale ja som cela obsypana vreckovkami- vtipny pohlad 😀
a gucz a weronyca- davajte na sseba a drobce veliky pozor.

antoniab
18. nov 2009

ahojte tehulky

nemala som naladu prispievat v pondelok na kontrolnom utz nam potvrdili nalez na oblicke a mna to hrozne stve a stale nadtym uvazujem a zistujem 😒
dnes nas prepustili takze konecne doma a medzi ludmi pretoze boli zakazane aj navstevy koli chripke
pondelok mam poradnu a potom uz patrim do rizikovej takze caste kontroly som stoho cela nejaka znechutena posledne dni som pocula mamicky pri porode tak kricat ze mam v sebe take zmiesane pocity 😅
tasku budem balit hned co vsetko vyperiem
inak ja som zivi priklad ze babo sa moze otocit z tyzdna na tyzden ked nas primali tak mala bola hlavicku dole co tiez celej situacii nepomohlo a moj krcok tak reagoval a vsetko ustalo pretoze mala sa otocila a teraz je nozickami dole a hlavicku mame napravo prezmenu teraz nakopava mocak tak som zvedava aka poloha nam nakoniec ostane 😝

vsetkym prajem rychle uzdravenie 😉

dadulka2000
18. nov 2009

antonia, to mi je luto, ze sa tak trapis.
ale zase na druhej strane bud rada ze si na slovensku a zistili vsetko vcas a si pod drobnohladom. keby si bola aj nadalej v uk, tak ta midwife odmeria krajciskym metrom a je po kontrole. ☹
drzkajte sa chore tehulky a liecte sa 🙂

antoniab
18. nov 2009

dadulka to mas pravdu ale aj ten krajcirsky meter ma svoje caro 😀 nie chcem tym povedat ze na poslednej kontrole mi odporucala midwife aby mi moj lekar urobil sono lebo sa jej zdalo ze mam kratky fundus ci ako to ona hovorila proste to meranie tak oni niesu az tak uplne mimo ale je pravda ze ten posledny trimester by mohli byt kontroli castejsie a hlavne ak su problemi s krckom ako umna tak to by nezistili lebo na sisini tam nik nepozera to je fakt

zucana
18. nov 2009

toni aj ja drzim palce...trosku sledujem aj januar...aj u nas jedna ide kvoli krcku do nemocky...tak jej drzime palce...a s tou oblickou sa to podla mna upravi po porode...a to ti na to prisli z krvi?a potom robili sono?

antoniab
18. nov 2009

zucana nie na oblicku prisli na utz na prime ked som prisla lekar kontroloval velkost meral a prezeral organy podrobnejsie a vsimol si to tyzden nato som bola zas na utz v nemocnici a pani doktorka robila len zakladne meranie tak tam nic nenapisala potom som sa izboveho lekara pytala ci to zmizlo a on ze nevie lebo lekarka do spravy nic nenapisal ze asi nerobila hlbkovu kontrolu len meranie hlavicky kosti a prepocet vahy tak ze ma posle este raz na kontrolny tak pondelok som bola znova a ona urobila hlbkovu kontrolu a potvrdila nalez 2 cysty ani sa nezmensili ani nezvacsili od posledneho nalezu tiez konstatovala zrelu placentu ale na zaklade liekov co beriem mam uz prietoky ok takze by to malo byt v pohode takze na liekoch ostavam az do porodu

liwka
18. nov 2009

babulky, chcem sa opytat- gyn. vam na poradni meria vsetky casti hlavicky babatka? bo mne na 3D-cku zistil hranicne hodnoty zadnej mozgovej komory a hoci som musela slubit lekarovi, ze sa tym nebudem stresovat, mam to len pripomenut mojmu gyn., nech sa na to na poradni pozrie. aj tak sa bojim. ked som sa ho pytala, co vsetko by to mohlo sposobit, povedal, ze mi radsej nepovie, co ma vydesilo este viac, na nete som zistila, ze dandy-walkerov syndrom. suma-sumarum sme sa s tym lekarom zhodli, ze mi moj gyn. aj tak povie len to, co mi bude chciet povedat. mam sa vypytat na iny UZV?

olienka12
18. nov 2009

antoniab drz sa dievca coskoro uz bude mala pri tebe. Mne sa v tehu urobila cysta na oblicke,zajtra idem na kontrolu,tak som zvedava kam sme pokrocili,lebo mam aj kamen...Malej sa to moze vstrebat.
Chcem sa spytat ake lieky beries?

olienka12
18. nov 2009

hmm ked tak rozmyslam,zajtra zasa cakaren plna chorych pozerali by na mna velmi ako na blba keby ze si kupim rusko?

ivana2301
18. nov 2009

Ahojte,takže aj ja sa pripájam do tejto témy.Aj mi čakáme bábätko 2.1.2010.Čakáme dievčatko-malú herečku a strašne sa na ňu tešíme.Termín máme síce v januári,ale ja si myslím,že to bude skôr...No uvidíme..hlavne nech je maličká zdravučká...Prajem Vám,aby Vám tiež všetko dobre dopadlo a tieto posledné týždne sme dobre zvládli šťastne do konca...

zucana
18. nov 2009

antonia takze to malinkej nasli na tej oblicke...ja ze to ty si mala...je mi to luto ale naozaj sa to moze este vstrebat...
inak mne teda meraju iba hlavicku a nozicku ale teraz v piatok by mi mal merat viac kedze budem v 30tt....ja to nechapem preco niekde robia to a inde to a tam ti povedia to a tam to...
a liwka ja som inak pocula, ze ultravuky potom uz v pokrocilejsom stadiu nie su take presne co sa tyka dlzok..preto aj ten morfo sa robi v 20tt...

zucana
18. nov 2009

oli inak ja bych kaslala na to ako sa kto bude pozerat...inak ja si dam vzdy sal okolo a oviazem si to este viac ako rusko 😉 zajtra sa tak chystam do ikea

antoniab
18. nov 2009

oli beriem solbutamol isoptim a oxyfillin a zelezo magne 😉 a placentu mam cislo 3

zucana neviem ci to zmizne lebo som sa nato pytala a odpoved bola dobre je ze sa to nezvacsuje nikto mi nepovedal ze sa to moze stratit tak si skor myslim ze ma nechcu viac vystresovat pokazde to je budeme to sledovat a potom vam pediatricka vysvetli ako dalej neviem ci take neuplne odpovede su lepsie ako pravda
ale utesujem sa tym ze sami si niesu isty 😒

zazalienka
18. nov 2009

liwka ja by som oslovila ešte iného lekára a UTZ.. určite.. pre pokoj v duši..

zucana
18. nov 2009

treba mysliet pozitivne a uvidis vsetko bude oki.... 😉 drzim palce

olienka12
18. nov 2009

antoniab tiez beriem oxyfilin a magne B6 kontrolne prietoky uz mam ok, placenta na zadnej strane a 1,tak som na tom o dost lepsie ale moja este 3 tyzdne vydrzat a uz to potom bude ok 😉

olienka12
18. nov 2009

teda oxyphylin 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre