Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
30. nov 2009

Bebel diky za tip 😀 ...ved aj planujem, ze vsetko pozbieram od pribuznych a ja budem sediet s mimi pod vianocnym stromcekom a pozerat rozpravky 😉 juj a tie vase prsty budem potrebovat 😵
...no mna nastastie zub neboli, ale citim jazykom, ze sa stiepi - on je vsak uz chudak nebohy, takze ho budeme musiet len poopravit 😎

zazalienka
30. nov 2009

Peti, dúfam že si potom nájdeš trochen času a napíšeš mi na čo sa mám pripraviť, čo sa týka sekcie.. mňa uspať nechcú ani za svet, ale asi to aj bude lepšie.. ja budem so spinálkou.. aby som vedela čo ma čaká..

olienka12
30. nov 2009

hmm tak som asi lucky girl, ja mam zuby klop klop v poriadku,akurat krcky sem tam bolia napriklad po cokolade,ale to fakt len obcas. bola som na prehliadku v druhom mesiaci a chystam sa buduci tyzden na druhu necitim zmenu,takze asi bude vsetko ok. Mala som obdobie kedy som 5 rokov nebola u zubara a nemala ziaden kaz. A to su u nas vsetko protezari od skoreho veku...

liwka
30. nov 2009

Oli, u nas su zuby, zial tiez dedicny problem- moja mama vraj pri kazdom tehotenstve o nejake zuby prisla, mna to zatial obchadzalo, ale je to asi len minuly cas... ☹
ono by to ani nebol taky problem, keby o tak hnusno nebolelo 😉

krpuch
30. nov 2009

ani ja nemam rada zubarov...

liwka
30. nov 2009

baby, poradte, co na veceru?

zazalienka
30. nov 2009

ja som včera kúpila v lidli také hotové lasagne a čakám na drahouša či sa podelíme, alebo ich zjem sama🙂)) uvidím aké budú..

janqa24
30. nov 2009

sisi - tiez sa pridavam k zelaniam, nech vam to dopadne co najlepsie a budem drzat palce 🙂

k zubom sa radsej nevyjadrujem, jeden mam takmer kompletne deravy, ale zatial neboli, tak asi vydrzim az po porode.....radsej 😀 inak sa mi akurat minulu noc snivalo, ze ma strasne bolia zuby 😀 po dlhom case opat nejaky sen....mam pocit, ze odkedy som tehu, vobec sa mi nesniva

co sa tyka polohy, my sme hlavickou dolu od 20 tt, a kopance citim vsade, tak neviem, ake akrobaticke kusky to tam stvara 🙂 inak, uzv mi robil doteraz moj gynekolog vzdy, ked som bola v poradni, a takisto aj teraz v porodnici, kam chodim do poradne, mi uzv budu robit zakazdym - to znamena raz za tyzden 🙂 akurat vcera vecer som bola, lebo moj porodnik mal sluzbu v nemocke, tak mi zavolal, nech pridem na prietoky a ctg 🙂

moj drahy tvrdi, ze budeme traja este pred Vianocami, ja zasa hovorim, ze tesne po, v kazdom pripade to bude pravdepodobne este tento rok 😵 😵 😵

janqa24
30. nov 2009

a na veceru som mala chlebik s cesnakovou natierkou, tak teraz vetrame 😵

olienka12
30. nov 2009

no ja som sa napraskala,som zvedava co na to moja zaha 🙂)
podusila som kyslu kapustu a upiekla zemiacky na slaninke mnaaam

liwka
30. nov 2009

mnam, ja som sa nakoniec rozhodla pre oblozeny chcebik s rajcinami a ako sa poznam o taku hodinku sa vrhnem na nejake sladkosti, co nam tu nechavaju navstevy. esteze nemam zakazane sladkosti ako gucz. 😉 nezavidim.
aj dnes som sa "dozrala" esicok od kamosky. taaak mi chutili, este teraz ma zaludok boli, ked si na ne spomeniem 😀

genialna
30. nov 2009

To palenie zahy je fakt desne.. 😒 Ja uz neviem co jest a co nejest.. uz mam pocit, ze uplne zo vsetkeho ma pali zaha.. Dnes som si bola kupit uz to tums, co ste tu spominali. Mlieko mi sice pomaha tiez, ale uz som ho pila az moc.. A vapnik je antagonista horcika, kt. mam jest 3x denne, tak neviem ci sa mi aj vstrebava pri tolkom mlieku.. 😒

sisipetka
30. nov 2009

tak pridavam sa ku naveceranym 😉
My sme mali mexicku placku potretu kyslou smotanou, nalozenou pikantnym maskom a fazulkou, posypane syrom a pekne zahriate v mikroske 😎 No a dorazili sme to bebe pudingom s ananasom a piskotkami 😀
A zajtra sa chystam na spenat s vajickom a zemiakmi - to by som mohla kazdy tyzden 😉
Zazalienka - naozaj chces infosky o sekcii? V narkoze som ju uz prezila a teraz uvidime co zvolia, ale asi spinal...priznam sa, asi by som to radsej prespala....ale uvidime.

sisipetka
30. nov 2009

no mne na zahu minule pomohlo trocha soda bikarbony s vlaznou vodou - potom som "grgala" ako prasiatko, ale bolo to suuuuuuuper 😀

zazalienka
30. nov 2009

genialna mne zaberaju nelupane mandle z lidla.. a to ma páli každý deň.. brutálne..

olienka12
30. nov 2009

normalne nechapem ale po tom mojom slaninkovo zemiakovo kapustovom zatahu mi je fajne zvlastne 🙂)))

zazalienka
30. nov 2009

ano Peti, ja proste potrebujem vediet čo ma čaká.. určite spinál, ja len dúfam, že keď ma pôjde susedka pichať do chrbta, najprv to obehne nejakým mezokaínom.. na umrtvenie.. ja keď si vidím ako ma pichajú a kde tak je to v pohode.. horšie je keď si na to nevidím.. keď mi raz neurológ pichal obstrek do krížov, tak som ho skoro zmlátila, chudák ledva sa uhol..

liwka
30. nov 2009

Zuzi, si ta neviem predstavit taku nebezpecnu 😀

zazalienka
30. nov 2009

jaaaaj, no keď mi niekto ubližuje tak sa viem brániť.. aj dneska jak zubár vŕtal, tak zabolelo.. tak mi cvakli zuby že ledva stihol vybrať vrtačku.. no a pravidelne sa mi stáva že sa idem chytiť opierok, a ona je len na jednej.. párkrát som mu už šla chmatnúť koleno🙂)) sa vždy nasmejem.. ale sestričku má takú čo bez makeupu nejde ani koš vyniesť.. kilo-dve fasády - kleopatra..

liwka
30. nov 2009

Zuzi, kym koleno a nie nieco vyssie, tak je to oka. viem si, zial predstavit, ako sa zahanas za tym kolenom a trafis to vyssie. chudak zubar 😒

janka1
30. nov 2009

jemine zienky vy ste toho popisali 😉
ja ked pridem tak tu nik nie je a rano tu este nik nieje 😒

aiaipetka blahozelaaam a v dobrom zavidim jeeeej mat n adalsi tyzden uz zlaticko pri sebe 😵 😵 😵 😵 😵 😵 supeeer a drzim palceky 🙂

zazalienka
30. nov 2009

liwka tak to by bol iný prúser.. chvalabohu sa mi to nestalo.. 🙂

sisipetka
30. nov 2009

zaza, tak podam potom spravy...len nebudu uplne objektivne ...ja mam dost vysoky prah bolesti a aj po operacii kolena som behala o 2 dni ako srnka 😵 , az sa dr. cudoval, ze ako to, ked robili rozsiahli zakrok....a to nehovorim, ze ma bavilo si pichat do brucha fraxipirin 😀
Jani, dakujem....ale este prosim drzte palceky, nech zvladneme posledny tyzden bez sedin a potom sa budeme moct tesit z naseho drobceka 😵

liwka
30. nov 2009

ale, ked sa to vezme, bola by to jeho chyba- mal byt jemnejsi 😉
ja mam tiez rada otazku, ci ma to boli vtedy, ked som uz vyslovene utopena v kresle a uz hlbsie sa tam strcit neda ☹

janka1
30. nov 2009

jaaj sisi uz mam zimomriavky 🙂 🙂 🙂 vsetko bude supeeer 😉 a potom sup sup fotocku 😵 krasavca

liwka
30. nov 2009

sisi, ja viem, ze sa to lahko pise, ale ked ste to spolu dobojovali az sem, bude to isto oka. hoci ten posledny tyzden bude sice najdlhsi, ale o to krajsi. ja by som sa v kuse rozpravala s dorbcekom a skrtala ciarocky v kalendari 😉

sisipetka
30. nov 2009

liwka...no u mna o to tahsie, ze prve mim odislo v 40 tt do nebicka, takze pre mna su tieto dni druhe najtahsie, po dnoch po...ked som zostala bez prveho babatka 😔
Jani, jasne, ze supnem fotecku....ved to nase male tajomne v brusku sa musi predstavit 😵

olienka12
30. nov 2009

juj ja zacinam byt troska namako 🙂)) zajtra posledna poradna u mojho dr. a uz len nemocka .
dufam,ze mi urobi utz maly sa zasa nejako inak natocil...

zazalienka
30. nov 2009

Pri práveže aj ja.. zákroky zvládam celkom dobre, rany sa hoja na počudovanie výborne, pár všelijakých zákrokov mám za sebou a vždy som bola po dvoch dňoch ako srnka.. teda okrem laseru na oči.. to som bola umretá 4 dni.. a škrabala steny.. preto chcem vedieť na čo sa mám nachystať.. hádam dostanem dobrú dávku aby som nič necítila.. už len budem čakať kedy uvidím krpatého a on dostane na riť za to že ma tak kope pod rebrá..

liwka.. zubár a gynekológ boli vžddy moje postrachy.. ja som sa bála tehotenstva jak smrti, som si predstavovala samé ihly, tie železné ligotavé nástroje, jak z hororu.. nič z toho sa nedialo, ten zubár je horší v tomto..

sisipetka
30. nov 2009

Olienka, tak hadam nebude drobec rovnaky ako ten nas...uz je ritkou dole 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre