Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
29. dec 2009

dadulka ja osobne každý týždeň, no a posledný týždeň to bude každý druhý deň..

sisipetka
29. dec 2009

Vysetrenia mi nerobili kvoli spinalu, ale kvoli sekcii:
- interne ako ekg, pohovor a odber krvi hlavne kvoli zrazanlivosti a teda hodnote fibrinogenu, ktory mavaju tehulky vyssi. Vysetrenie s vysledkami nesmie byt starsie ako 14 dni.
Potom az ked som bola na rizikovom prisla za mnou anesteziologicka a vysvetlila mi, ze v mojom pripade sa rozhodli pre spinal - kedze uz som mala sekciu a pri druhej sekcii vypaluju staru jazvu a vsetko trva troska dlhsie, tak mi uplnu narkozu neodporucaju.
....tak dufam, ze ti tie 3 tt ubehnu rychlo, ked mas taketo neprijemne problemy s chrbtom 😖

zazalienka
29. dec 2009

s týmtio som fakt nerátala že to rupne na poslednú chvíľu tie kríže.. mne hrozila pre tromi rokmi operácia platničky, ale nejak som to rozchodila.. doteraz to držalo.. tak sa nakoniec ešte vytrápim.. aj keď do tej bolesti by ten spinál možno menej bolel🙂

antoniab
29. dec 2009

sisipetak no budem musiet to prezit 😀 pri malej vizite je to jedno len pri tych velkych ked sa tam dovali 10 ludi a cumia rovno od dveri je to odveci ale skor je to divne mne nez im som bola zviknuta ukazovat v nemocke brusko kazdy nan sahal a pocuval tim lievikom ozvi teraz si vyskusam tie klieste co sestricka vzdy nosila a ja som nechapala preco 😝 😀 😀

wero aj ja sa tesim namalu aka bude len poslednu dobu som viac depresivna nez pozitivna a bojim sa aby som nebola vsetko to co som u inych vycitala komentovat inych je vzdy jednoduchsie nez robit to sam

po tolkych preplakanych veceroch ci bude moje babo ok si niekedy niesom ista ci je to to co som chcela mamina vzdy hovorila ze to clovek pochopi ked bude mat deti skoda ze ja tieto pociti mam 2mesiace predtym a uz sa toho nikdy nezbavim ☹

olienka12
29. dec 2009

Katka pokial nebudes mat kontrakcie tak pochybujem ze ta prijmu, dnes sa to dost zaplna a aj bolo dost porodov.je to den pred silvestrom na sviatky skor pustaju ako beru a este nie si v termine.

zazalienka
29. dec 2009

taak za pol hoďku ma masér zoberie.. teším teším..

dadulka2000
29. dec 2009

zazi, nech sa citis lepsie,..... 😉

k.a.t.k.a.
29. dec 2009

ahojte
tak dnes den katastrofa na poradni, ktora vlastne ani nebola 😠 vdaka sviatkom tam ficala len jedna poradna, kde cakalo asi 20 mamiciek 😝 boli tam este dve poradne, z toho v jednej dr chybal lebo bol na sekcii a v dalsej pre zmenu sa niekde motal po nemocnici 😠 Moj dr. ma dovolenku do 10.1. 😖 tehotne si tam pohadzuju ako horuci zemiak, tak som sa nasrala a odisla a skusim stastie vo stvrtok 😝

katka22r
29. dec 2009

noo oli bodaj by si mala pravdu,akosi sa mi ano nechce snad ozvy budu oki

alikaa
29. dec 2009

k.a.t.k.a ja som bola jedna z tych, co tam dnes vysedeli radu. Prisla som tam az okolo 11ej a dnu som sa dostala okolo 1ej, ale aspon viem, ze som ok, lebo som bola tak trochu nervozna po minulotyzdnovom fiasku, co nas ten dr. tak odflakol.

marushka
29. dec 2009

čaute babulky,
no vidím, že fakt je všade niečo...len ma v globále vytáča to, že sa fakt títo lekári správajú ako ku kusom niečoho k tehulkám, žiadny normálny, ľudský, ústretový a zaujímajúci sa prístup...ako keby ich náramne otravovalo, že musia viesť nejakú poradňu...tak do prdelky, načo majú takéto povolanie? niekde mimo kontakt s ľuďmi by im asi bolo lepšie 😠 😠 😠 😠 😠

andykca
29. dec 2009

Cauko 🙂

Zazalienka som doma 😉 drzim paste aby krize povolili...

nenechali si ma v nemocke, ale aspon ma prekne prehanaju hore dole...uz ma to pekne vytaca.... 😠 😠 😠 dnes som bola na poradni (pani Dr. sa ani neunuvala precitat si moju diagnozu a na vsetko sa ma vypytovala...boha kto si to ma setko pamatat...setky tie lieky a vysledky ☹ ).....
no a pri mojom odchode zistila, ze mam priznaky na dalsiu diagnozu takze parada a do zajtra este 24 hod. zbierat moc a potom ho zaniest do laboratoria - ako keby som ho mala za rohom...no a proste tak....

inac myslim, ze sviatky na prijem do nemocky nehraju rolu...dnes som rano zazila, ze za taku hodku prijali asi 4 baby do nemocky a vcera ich vraj bolo az 11....kokso... 🙂 dost

minix
29. dec 2009

sisipet, pri klasickom porode tie vysledky mozu byt stare aj mesiac, ale to je maximum, prizmuria nad tym oko, hovoril Havalda. 🙂))

adros
29. dec 2009

andy, a kedy ides na dalsiu poradnu? zajtra mas zaniest len ten moc alebo ides aj na kontrolu?

andykca
29. dec 2009

adros no zajtra idem zaniest moc do nemocky a poobede si mam zavolat na vysledky potom mi povedia kedy mam prist na kontrolu.....zatial som objednana na 7.1., ale to aj zacala uvazovat ked prisla na to ze nieco nieje zas ok

antoniab
29. dec 2009

andycka a nemala nahodou lekarka podozrenie na preklamsiu tlak mas v pohode 😕

andykca
29. dec 2009

antonia myslim, ze ano....len sa mi teta nevyjadrila, ked som sa jej pytala, ze co to znamena....som si to zistila z netu....ale tlak mam dobry (aj ked sa ma opytala ci si nemozem merat tlak doma - noooo nemam zial)...

adros
29. dec 2009

andy, ajaj, si teraz ku konci teda "uzivas" 😒

antoniab
29. dec 2009

inak som trocha soknuta pristupmi lekarov co tu pisete moj gyndak je sice rovnaky ale v nemocke su strasne zlaty

andycka ked mas tlak v pohode tak by som bola v klude hlavne nohy hore a oddychuj budem na teba mysliet aby sa to nepotvrdilo 😉

andykca
29. dec 2009

🙂 veruze uzivam...tak jak na zaciatku som 3mesiace zvracala vkuse....tak teraz posledne 2 mesiace mi "odchadzaju vnutornosti"...inac kebyze mi Peto nenecha auto tak ja neviem ako to vsetko zvladnem obehavat...

antonia dik...no nohy hore mam predpisane takze budem sa snazit xi

adros inac ta tvoja Dr. sa vola Stefanikova?

antoniab
29. dec 2009

no ja obdivujem baby co tu behaju po obchodoch navstevach kavach atd. lebo mne sa absolutne nic nechce
nevyspata bolava by som neverila ze sa to tak z tyzdna na tyzden zvrhne

mne na poradni doktor povedal uzite si posledne tyzdne a ja len zagulam ocami ci vie ocom hovori 😀 😀

adros
29. dec 2009

andy, ju musis brat s rezervou 🙂 Je svojska, ale da spravit vsetky potrebne vysetrenia 😉

lopezka
29. dec 2009

ahojte,
tak ja som dopadla dnes s tou poradnou presne tak ako katka 😖 , takze stastie idem skusit opat vo stvrtok 😠
zajtra mam aspon ultrazvuk, tak som na krpatu zvedava, aka je velka a tak ....a ci je vsetko tak ako ma byt 😀

inak dnes mi bolo tak zle ....akoby od zaludka, potom zase take divne tahanie zvnutra brucha .....ze som musela chodit trosku prikrcenejsia a taktiez ma dost boleli krize .....ked som dosla z "poradne" tak som sa najedla a sla do postele a spala som az do pol siestej 😠 ... neplanovala som spat, reku len sa schulim ci mi to prejde, ale kedze v noci chodim pravidelne na wc-vyjazdy, tak som mala aj deficit spanku ............no uz vidim, ako budem spat dnes v noci, ked som si pospala cez den ....ale je mi to jedno, je mi uz trosku lepsie 😅
dala som teraz oprat nejake vecicky pre nasu krpatu, tak aspon nieco pozitivne co mi dnes urobi radost 😉

alika, inak dnes som ta videla, isla som okolo teba, ale sla si s nejakou pani, nechcela som ta rusit 😉

k.a.t.k.a.
29. dec 2009

Lopezka 😅 vo stvrtok tam pridem uz asi na 8,00 😝 a vysedim si Janaca alebo Jancoka teda 😝

Aj moj lekar je super, len mam smolu ze prave dovolenkuje 😒

Ja som sa prave vratila z Ikea, bola som si kupit zehliacu dosku 😀 😝 nenavidim zehlenie, este aj take krpate veci, cim mensie tym horsie, to radsej postelne celemu hotelu ozehlim 😝

lopezka
29. dec 2009

Katka, aj ja tam dojdem skoro .....snad uz dopadneme lepsie ako dnes 😠 😖
Jo a ked budes potom taka rozzehlena s novou doskou, nedojdes aj k nam ? 😀 😀 ja osobne zehlenie dooost neznasam .....radsej poupratujem 3 domy 😠 😎

k.a.t.k.a.
29. dec 2009

Lopezka ani za toho boha nedojdem 😀 ja radsej poumyvam okna na budove J&T 😀

nella1
29. dec 2009

zienky a neviete nahodou presne kolko stoji epiduralka? mne zenska vcera hovorila ze stala okolo 2500sk ale kolko je to teraz? isla cena hore?

bebel
29. dec 2009

Nella: nemám šajn presne, ale podľa mňa je cena všade iná.

Ja tiež nerada žehlím (a žehlím kopec košiel), tak som už oboznámila rodinu, že o rok k 30.narodeninám chcem dostať Siemens TJ 10100 Dressmana 😎 http://www.leopard.sk/ukaz_tovar.php?id=109990&...

Inak K.a.t. ty musíš mať inakšie oceľové nervy.....denne si vyrazíš na tie najfrekventovanejšie nákupné centrá 😝 Ja preferujem malé prázdne butiky, zašité na peších zónach.
Keď som bola v Londýne, tak z Oxford street mi bolo na zvracanie 😅 a nechápala som, prečo všetci behali s taškami Primark. Tam som len vošla zo zvedavosti a zdesená rýchlo utekala preč, lebo o 50 rovnakých zelených čiapok hneď pri vchode v 1 regáli sa pomaly bilo 100 žienok. Nemám rada ak sa ľudia ženú niekde v dave, mám alergiu na to ak sa o mňa niekto cudzí obtrie. A neznášam čakanie v radoch na pokladniach alebo na kabínky. 😎

Už máme pobalené, zajtra ráno vyrážeme do hôr. Ozvem sa až 3.1., tak Vám želám šťastný nový rok 2010
😉

zazalienka
29. dec 2009

ahooj, tak som si pobehala medzi neurológiou, pohotovosťou, gynekológiou a opäť pohotovosťou.. nakoniec som vyfasovala obstrek do zadku mezokaínový, no a kľudový režim.. nakoniec možno budem musieť mať celkovú anestézu kvôli mojím pohúkaným krížom.. sa to serie nejako.. a bolí a bolí..
ibalgin môžem, 200 určite, ale nebudem.. som bola na pohotovosti gynekologickej, bol tam ďalší lekár, ibalgin dávajú aj tehulám aj kojacim.. no a natočili mi CTG, malý kopal jak bláznivý, skoro mi nepripla tú srandu na brucho, nemala kde lebo tam kopec tam jama..

najlepšie bolo že baba na pohotovosti zobrala dve veľké knihy, nevedela nič nájsť tak ma poslala na gyndu na pohotovosť.. tam sa začudovali a poslali ma za primárom na neurolu.. ten ma uložil na lehátko, našmátral čo bolí a fúkol obstrek.. ale bol šetrný celkom tak som ho nezbila hneď tam..

no som silno zvedavá ako to dopadne s tou mojou anestézou.. či spinál alebo ma nakoniec kvôli tomuto uspia..
a či sa zajtra postavím na nohy..

marushka
29. dec 2009

no, zazi, máš pech s tými krížami, tieto kosti to sú strašné opletačky - máme to v rodine, zažívam riešim celý život ☹ ☹ ☹

dúfam, že nakoniec dopadnete naozaj dobre a obaja budete v absolútnom poriadku, len nech tým bezpečne preplávate 😉 😉 😉 držím palce!

antonia - aj ja sa obdivujem 😀 😀 😀 fakt už padám dole nosom, ale idem sa poprechádzať do takého Avionu...ono, niežeby ma to bavilo, ľudia hystéria nákupy, ale malý sa tam prehrá v kútikoch, ja popozerám obchody najšuchtavejším krokom na svete, fučím si nahlas a ľudia na mňa čumia - čo ignorujem a bavím sa ja na nich 😀 😀 😀

ale zajtra - si neodpusím ikeu, nech ma to stojí čokoľvek , lebo tie švédske mäsové guličky dostanem stoj čo stoj 😠 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre