Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

weronyca
25. jan 2010

Majka a co sa tyka kontrolovanie malych.. ja uz mam pocutiny.. stale beham k postelli a kontrolujem maleho.. ako blba. nieco suchne a uz stojim pri nom..

evca35
25. jan 2010

čaute,
tak dnes bude ďalší prírastok? nedočkavá - už sa dočkáš 🙂 držím palce 😉

krpuch - gratulujem

evka - vitaj doma 🙂

my sme konečne spali celú noc, inak to máme tak ako vy, cez spí aj 3-5 hodín, v noci každú hodinku hore, prisaje sa a po chvíli zaspí na prsníku. Ale dnes spal od polnoci do 7,00 hodiny, 3x iba mrnčal, ale keď som prišla k nemu, tak spal a nedal sa zobudiť. Tak som ho nechala. Ráno sa dostatočne napapal. S dojčením problémy nie sú, bradavky mám veľké, tak sa má do čoho zahryznúť. Mliečka mám dosť, v nemocnici som aj odsávala, ale zobrať mi ho nechceli, tak som vylievala.

Inak po sekcii mi ho hneď priložili k prsníku ako ma dali na izbu a mliečko som už mala, tak ho začali nosiť pravidelne. Dnes som bola vybrať stehy, tak sa mi zase o niečo lepšie sedí 🙂

tak sa majte všetky maminy, a snáď aj ostatné budú januárovky ...

zazalienka
25. jan 2010

Ahojte, tak sme konečne doma z nemocky aj s Miškom.. narodil sa 20.01.2010 o 9.10 hod. sekciou, s váhou 3520 g a dľžkou 51 cm.. vrátili sme sa so zápalom prsníka, prehorúčkovala som noc zo soboty na nedeľu, prepotila zopár košieľ.. chceli si ma tam ešte nechať, ale nejak sa mi ich podarilo presvedčiť že sa doma o seba postaráme.. tak sme na cestu dostali antibiotiká, a v stredu idem na kontrolu.. a na stehy.. malý je hrozne zlatý, plače len keď je hladný, relatívne aj dosť prespinká a nechá ma oddýchnuť..
s tým kojením máme tiež trošku problémy, prisaje sa v pohode, len do mňa ako keby strelila elektrika, hrozná bolesť, tak ošetrujem čo to dá, keď sa to nedá vydržať tak odsávam a dám mu z fľaše..
na príjem som šla v utorok, celý deň som strávila v nemocke, no stres jak mraky a večer som sa tomu nejak poddala.. ráno pre mňa prišli, dali infúzku, tuším o 8.55 mi pichla spinálku a 9.10 malý kričal.. ja osobne môžem povedať, že z toho nemám absolútne žiadnu traumu, celý pôrod bol úplne v pohode, ako som sa najviac bála vpichu, tak som ho ani takmer necítila, až keď mi povedala že už to je.. no a cítila som akurát to trhanie, keď ho vyberali von.. viac nič.. čakala som bolesti hlavy, tie chvalabohu vôbec neprišli..
to prebudenie na druhý deň ráno a postavenie na nohy bolo kritické, to bol asi najhorší zážitok, už keď som to rozbehala, tak bolo fain..
na TT pôrodnicu nemôžem povedať ani pol zlého slova, snáď až na jedlo, ale to je asi všade.. so spolubývajúcou sme skonštatovali, že takmer ako v penzióne.. fakt človek musí honotiť keď to má za sebou, nie popredu..
tak sme to šťastne zvládli, malinký odfukuje dom, spokojný, napapaný, uvidíme dokedy mu to takto vydrží🙂)
ak pribudli nové maminky, tak všetkým gratulujem, želám zdravé a silné detičky, dostatok mliečka ( ale nie až toľko zasa ako ja, aby sa hneď spravil zápal🙂))
hádam Vás stihnem aj dočítať ...

genialna
25. jan 2010

alikaa za ten monitor.. aj nam sa to stavalo. Potom sme zacali podlozku davat na tu stranu ako sme ulozili malu a uz sa nam to nestava.. To asi len monitor nezachytil dych babatka.. 😉
To kojenie.. no fuuu, len davaj pozor, aby ste sa nedopracovali k tomu, ze malu budes mat cez den prisatu nonstop.. Mna detska lekarka na toto prave upozornovala.. Ze davat papat raz a poriadne..

minix
25. jan 2010

ahojte, mam info od bebel.

Dnes o 11,15 sa narodila Bibka. Mala 3900 g a 50cm a pre mamu to vraj bolo otrasne bolestive. No su OK.

Tak sa tesim na zajtra. 🙂)

antoniab
25. jan 2010

bebel blahozelame k bibianke vela zdarvicka a mliecka 😉

minitrouble
25. jan 2010

ahojte 🙂 ..baby tie co ste nervozne a chodite kontrolovat svoje deti jedine rada - kupte si monitor dychu - hoci aj po niekom ...ja by som bez neho v noci spat nemohla aj ked uz neni zrovna najspolahlivejsi lebo je uz po romanke ale lepsie ako nic ...neviem si bez neho predstavit noc a celkovo spanie - nedokazala by som sa vyspat bez neho 😉 🙂
mne zapal z jedneho prsnika presiel a teraz sa mi pre zmenu urobili hrce v druhom tak vecer ked pride muz domov tak si musim hodit horucu sprchu a riadne to odstriekat aby som sa ich zbavila 😉 🙂

pondeli
25. jan 2010

gratulujem k cerstvo vyliahnutym babatkam!

siuzi, minix, gucz, tinceska9...to uz len my sme matriosky? ja som dnes bola na CTG zazname...fsetko v norme...mam pocit ze ja v januari asi nestihnem porodit... 😖 neviete aky je postup ked prenasate? po kolkych dnoch by vam mali pichnut vyvolavacku?

baileysa
25. jan 2010

ahojky,

ja sa tiež hlasim do klubu kinderiek ešte januarovych, tiež to vidím na prelom január február...

gratulujem siuzi a bebel k babatkam, nech sa maminky rýchlo zotavia a môžu sa vytesovat zo svojich babatiek...

wero, gratko k novému bytiku...)))

ja som tiež malu stále kontrolovala a ešte som si ju aj musela vždy obzerat, aká je krásna... To kontrolovanie má časom prešlo, som sa naučila doverovat, že dýcha ...)))
a z nevyspatia som mala aj halucinacie, že som sa strhla, že ostala po kojeni v posteli a vôbec som si nepamatala, že som ju dala do postielky... Alebo som sa strhla, že place a ona spala ako anjelik...

nedockava, držím palce, nech to máš rýchlo za sebou

minix, tebe držím palce na zajtra, ak nepojdes ešte v noci...

liwka
25. jan 2010

ahoj, maminky a kinderka.
ja sa k tym, co su este 2v1 pridavam, hoci v noci som uz jednou nohou mierila do nemocky. mala som bolesti kazdych 6 minut, ale kedze sa mi stale zdali malo silne, tak som priatela nebudila. cakala som, kedy zosilneju a ono to po troch hodinach preslo. a teraz cely den nic.
a ja by som tak strasne rada porodila prave dnes, aby mali mala aj buduci tato naraz narodeniny ☹

ketkous
25. jan 2010

Bebel nasa Bibka pozdravuje Tvoju 😀 nech ste zdrave a spokojne
A vsetkym nam zelam uspesne kojenie,vzdy ked si Vas precitam tak sa mi normalne ulavi,ze nemam len ja problem,aby sa moje dieta poriadne napapkalo a hlavne poriadne pricuclo 😎
Nedokrmujem a budem bojovat 😎

felixko
25. jan 2010

ahojte babulky,
prosím vás o radu, keďže ja si už nepamätám..
chcem sa vás opýtať, kedy vám prišlo potvrdenie od Sociálnej poisťovne o výške materského príspevku, t.j. či to bolo po nástupe na MD alebo až po narodení dieťatka, lebo mne sa zdá, že mne toto potvrdenie posielali až keď som bola v pôrodnici. dakujem. napíšte mi do IP 🙂

ketkous
25. jan 2010

Potvrdenie o materskej mi prislo len nedavno t.j.asi 15 januara a na matersku som nastupila 2.12,

ketkous
25. jan 2010

Felixko,viem,ze aj ostatne zienky sa stazovali,ze to rozhodnutie chodi dost neskoro.

sisipetka
25. jan 2010

ahojte kocky,
gratulujem novym maminkam a drzim palce poslednym "staliciam", ktore su 2v1.
Pekne ste sa tu rozpisali o kojeni. Asi som si presla vsetkym, co som necakala - od rozkusanych bradaviek, bitku od maleho, odsavanie, dokrmovanie a uz som z toho na nervy. Momentalne sme na kojeni + dokrmovani bebou, ale teda zaberie to celu hodinu a to nehovorim o trapeni pri kojeni - tiez maly zvlada predne mlieko a pri zadnom uz bojuje, pripadne kasle na mna a zacne si len pocuckavat a zaspi. Na stredu som si dohodla laktacnu poradkynu a asi skusime suplementor - to bude tiez o drzku, ale mozno nam to pomoze.

Katka, to ocikavanie je uplne normalne 😀 Ja sa len otocim pre novu plienku a uz ma ocikane komplet oblecko. Pripadne sem tam nahanam i hovienko. Ale tiez to riesim bavlnenou plienkou pri prebalovani, dam ju cen neho a ked si chce ulavit, tak nech sa paci 😉

A uz k nam dorazili i zastavene prdky i tazke kakanie. Takze dopoludnie bojujeme a cvicime...popoludni riesime spanok, kedze malemu sa uz nejako do toho nechce .... No co uz, chlapci maju svoje neduhy a musime s nimi bojovat.

papa, drzte sa....maly uz pyta jest, ideme opat na hodinovku 😎

minix
25. jan 2010

baily, neviem, ci nepojdem v noci, skorej to vyzera, ze nie, kontrakcie su take slabsie, rychlo prejdu, ale zacalo ma prehanat. 🙂 Tak sa asi chystame uz na rano, nech nema klystir vela roboty. 🙂))

pondeli, ono to asi zavisi od doktora. Ten moj dnes povedal, ze by to nechal este 5 dni, a potom by sa videlo, ale musel by dobre dopadnut CTG, co dopadol. Viem, ze niektori nechavaju aj 10 dni, co sa mi zda moc.

Mne sa dnes pacilo, ze som dostala predostrete rizika a vyhody prenasania a neprenasania a mohla som sa slobodne rozhodnut. 🙂

baileysa
25. jan 2010

minix, ty ideš zajtra na istotu na vyvolavacku alebo ešte budete čakať? aké sú výhody a nevýhody, čo ti doki hovoril?

dadulka, tebe som ešte zabudla odpovedať, že ešte stále neviem, uvidim, ako a kedy sa to rozbehne, zbalena som, tak uvidíme, bude aj to prekvapko, inak že ne štvrtok, keď mám termín hlásia vydatne snezenie, tak teším...))))

minix
25. jan 2010

bailey, ak do zajtra neporodim, tak to bude ako vyvolavacka, lebo vsetko je zrele a nie je dovod to tahat dalej. Rozhodla som sa aj ja sama.

prenasanie ma viac nevyhod ako vyhod - "vymacane" babo, riziko vdychnutia smolky, infekcie z plodovej vody, neumerny rast baba, slaba vyziva...je toho viac. Pozitiv je skutocne menej.
A ja sa tesim na babiku, ked uz bude doma.

lopezka
25. jan 2010

Minix, drzim palce 😀

minix
25. jan 2010

lopezka, dik, poslem SMSku s informaciami.

V nemocke ste boli na dvojkach, ci na trojkach?

lopezka
25. jan 2010

no, izba bola pre 2 osobky, ale boli plni, tak sme tam boli 3 😀 😀 tie dni to bol samy porod 😅

januska26
25. jan 2010

Minix, a budes rodit v ktorej nemocnici?Ja idem na vyvolavanie v piatok, teda ak dovtedy nic🙂A porodnica Antolska. a ty?drzim palceky🙂

minix
25. jan 2010

aj ja idem na Antolsku. 🙂

januska26
25. jan 2010

No tak to sa tam v piatok mozno stretneme🙂Len ty uz budes asi na oddeleni sestonedelia a ja nie:(No ved mozno ma to dovtedy este chyti🙂A u koho budes rodit?

k.a.t.k.a.
25. jan 2010

Minix tak drzim palce 😉 nech to ide ako po masle
Bebel a tebe gratulujeem k Bibke, teda skoro 4 kilecka, to musela byt fuska 😝

aaa Janka, koho to tu clovek nestretne 😀 tak drzim palce ... Misko hovoril ze ta stretol 😉

roxy_1
26. jan 2010

dobre ranko

bebel gratuluji a preji hodne zdravicka tobe i Bibianke 🙂

minix at je to co nejrychleji a nejmin bolestne za tebou snad te mala moc nepotrapi 😉

lopezka nadherne fotecky male...naprosto dokonale 😵 😵

lara75
26. jan 2010

januska, akoby som čítala o sebe, lebo aj mne naplánovali v piatok vyvolávačku (15.1.), nakoniec z toho bola sekcia (už ani neľutujem), síce ja som prenášala už 11 dní a nechceli riskovať. Tak isto na Antolskej, všetko išlo ako po masle, veľa šťastia!

Gratulujem novopečeným maminkám a bábätkám 😉

fatimuska
26. jan 2010

ahojte, chodila k vám Miroslava 89?

roxy_1
26. jan 2010

fatimuska ahoj chodila...stalo se neco?? 😕

fatimuska
26. jan 2010

včera jej sa uvolnila predpôrodná zátka...hospitalizovali, nemerali je kontrakcie, malinká má len 300g v 22tt, dávajú jej lieky na dozretie plúcok, musí vydržať min 3-4- týždne aby sa tam dalo uvažovať o nádeji, písal nám to jej manžel Martin

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre