Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lopezka
29. nov 2009

tak super, zatim to teda bude tak, ze to zvladneme sami bez cudzej pomoci 😀 neviem si predstavit vsetky potrebne vecicky stahovat niekde mimo domov, aby mi mohol s malou niekto pomahat .....proste doma je doma a ten vlastny system na vsetko okolo babatka je asi lepsie od zaciatku zvladat doma, nie 😉 😀

diky baby za infosky a krasnu nedelu vsetkym, idem si pozriet telku 😀 😉

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

lopezka tak nasi nakupili kompletnu vybavu, aj postielku maju doteraz doma postavenu odvtedy, vzdy ked tam mala prisla tak tam zvykla spavat a teraz sa bude hodit aj malemu a detto svokra zaobstarala domov aj na chatu kociky nech nemusi tahat vlastny a tam sa uspavalo 😀

roxy tolko veci co som ja vyskusala na to aby som mala dost mlieka 😝 ci tabletky, caje, polievky, dzusy jablkove, viney aj pivo cierne ... mohla som sa aj na hlavu postavit a aj tak som nemala dost mlieka 😔

bebel
29. nov 2009

K.a.t. my sme boli včera na trhhoch na chvíľu. Pôvodne sme chceli ísť na 1 film v rámci IFF do Mladosti.
Nakoniec sme zakotvili na obede v San Martene a cestou som chcela na trhoch makovo lekvárovú lokšu, ktorá ale bohužiaľ nebola dobrá voľba. Šetrili na lekvári aj maku. 😖

A nakoniec sa z toho vyvvinul nákup Vianočného a narodeninového darčeku pre mňa v Sherone 😉
Ani som nedúfala v také niečo, ale veľmi sa teším. 🙂

marushka
29. nov 2009

ajoj lopez 😉 😉 😉

aj ja som s jakubkom bola podobne ako katka, mesiac u našich, tiež tu máme komplet výbavu a chodíme sem často, bol tu rozhodne lepší vzduch a viac miesta ale hlavne, pomoc je perfektná, mohla som sa sústrediť na mimi a kojenie, u nás to tiež nebola sranda, ale nakoniec sme to zvládli,

roxy - veľa vecí je otázkou psychiky a vnútorného rozpoloženia - vôbec teraz nerieš, a neboj sa nejakého nedostatku mlieka a nenechaj sa stresovať okolím, potom sa ti aj to kojenie podarí, určite 😉 😉 😉 aj keď zase ako píše katka, niekedy môžeš robiť čo len chceš... hlavne sa nastav vnútorne, hm? 😉 😉 😉

roxy_1
29. nov 2009

nezbyva nez se modlit aby mi mlicko teklo od zacatku 😀

preji krasnou nedeli 🙂

k.a.t.k.a.
29. nov 2009

bebel aj vcera sme boli na vianocnych, ale po 10min. pri prvom kusnuti do stavnatej ciganskej mala zahlasila ze chce pisat a kakat 🙄 tak sme skoncili v Coffe&Co kde jej to celé "patrilo" len som cakala kedy nejaky rakusky dochodca chyti z jej naletov srdcovy kolaps 😅

marushka tak nie som sama co sa prestahovala 😀 ono ked si teraz aj spomeniem, dost som sa pri malej naplakala co ona vkuse revala, ja som nemala ani trpezlivost ju nosit na rukach, som ju aj do pivnice chcela odniest 😀 ale tak nastastie boli nasi po ruke 😅

som sa dozvedela ze dnes je 1.adventna nedela 😕

katka22r
29. nov 2009

ahojte my sme akurat dosli z kostola,ach tie daktore stare baby su na nevydrzanie...pridu 10 min po zacati omse a trepu sa az k fararovi...och.....no uz tu mame prvu adventbu nedelu...ako to rychlo leti ale ja cim blizsie k porodu tym mi cas ide pomalsie.. 😒

adros
29. nov 2009

ahojte tehulky

dufam, ze tym, ktore su chore, je uz lepsie. Mne uz riadne lezie na nervy ten kasel. Nekaslem tak casto, ale ked ma to zdrapne, tak mam dost. Hned som brontova od toho kasla a ani sa poriadne neviem nadychnut 😠

co sa tyka vypomoci, tak ja som tiez dohodnuta s mojou maminkou, ze ked nas pustia z nemocky, tak si zoberie tyzden dovolenku a pojde k nam pomoct nam. Nemyslim si, ze to je hanba

ozaj baby, mam este taku otazocku, hlavne teda na tie babenky, co uz rodili. Ako je to s odtecenim plodovej vody? To moze odtiect hocikedy? aj pocas spanku? alebo tomu nieco predchadza? Ja si to neviem predstavit... a co potom? Treba ist do sprchy a potom hned do nemocky? Nemusim sa bat, ze to nestihneme? Trochu mam z toho obavy a tiez z toho, ze na mna pridu porodne bolesti a budem sama doma. Boze, to si asi budem musiet zavolat taxi a este toho taxikara aj ukecat, aby prisiel do bytu a zobral mi veci, lebo ved ja asi nebudem schopna, ak to teda bude v case, ze polovicka bude v praci...

liwka
29. nov 2009

adros, ja ratam v takomto pripade so zachrankou. alebo pre rodiace zeny nechodia? neviem.
inak, prajem vam krasny den.
ja ho mam, zial, strasne smutny- v piatok som citala v spravach, ze nejaka kocka v TT vyskocila/vypadla z okna, moj zly pocit sa naplnil a je to moja byvala spoluziacka z VS a zaroven jedna z najlepsich kamosiek. nedokazem to pochopit a hoci sa snazim kvoli malej mysliet pozitivne, absolutne to nejde. ona vonkoncom nebola typ na samovrazdu,vraj to bola nestastna nahoda, ale nahodou sa nezomiera! a uz vobec nie cloviecik, ktory bol ako slniecko. je to strasne ☹

adros
29. nov 2009

ach jaaaaj, liwka, uprimnu sustrast. Je mi to luto, ani som to nepostrehla v spravach, ale je pravda, ze moc spravy teraz ani nepozeram. Drz sa,aj ked je to teraz asi velmi tazke a skus mysliet na nieco pozitivne

liwka
29. nov 2009

v spravach to ani nebolo, iba na nete, je vyhlasene embargo, nikto nic nevie. ☹

zazalienka
29. nov 2009

ahojte.. lliwka, mrzí ma to.. dúfala som že to nebude pravda..

andykca
29. nov 2009

Ahojte baby 🙂 ... nooo adros esteze nepozeras spravy lebo by si mala hlavu v smutku (sice cigana ale aj tak.....)viac nerozoberam radsej - kto videl vie o com pisem.... 😎

liwka je mi to luto....mlada baba 😒

liwka
29. nov 2009

ja som tiez velmi dufala ☹

andykca
29. nov 2009

inac baby....neviete poradit? mne sa fest spomalilo travenie...ja som mala ranajky a este teraz ich citim a vobec som este neobedovala - aj ked mam hlad ale bojim bojim...vcera som sa na tento pocit najedla a palila ma zaha a bolo mi zlee ☹

mnooo a este po porode ja budem sama alebo s Petom lebo ja mam setkych daaaleko 🙂

adros
29. nov 2009

andy, ked mas pocit hladu, tak sa najedz, ale papap pomalicky a kazde susto radsej dlhsie pozuj

zazalienka
29. nov 2009

andy, ja budem tiež sama, max. s manželom, pokým nezdrhne do práce.. švagrová na telefóne to istí..
naši síce bývajú 8 km, ale ja som si proste povvedala že to zvládnem..
ja si myslím že si tu budeme aj tak navzájom písať stále čo a ako, všetky vychytávky.. nikto múdry z neba nespadol a každá z nás si musí nájsť svoj vlastný systém.. detičky nie sú podľa príručky, každé bábo je iné, na nič neexistuje kompletná príručka, nenaučíš sa z kníh.. každému bábätku vyhovuje niečo iné a každej mamine detto.. v prvom rade si musíme na seba zvyknúť s malým, potom môžu začať návštevy..

liwka
29. nov 2009

Zuzi, suhlasim s tebou- ja by som si tiez chcela najskor vytvorit nejaky rezim a potom tie navstevy. hoci moja mama to asi bude znasat tazko

zazalienka
29. nov 2009

liwka ver mi, budeme mať čo robiť sami so sebou.. preto sa teraz s malým stále rozprávam, prihováram sa mu, aby vedel reagovať na môj hlas.. a som nejak rozcitlivená, ale hrdinsky len keď som sama doma.. sa rozplačem, keď si zmyslím ako toho malého neskutočne ľúbim a že dúfam že sa mu v živote ništ nestane.. tak si porevem, porozprávam mu a on ma za to kopne pod rebrá..

marushka
29. nov 2009

adros, k plodovej vode:
no, odísť ti môže kedykoľvek a kdekoľvek, náhle...podľa mojej osobnej skúsenosti to bolo tak, že mne v noci odišla hlienová zátka, vtedy sa pôrod začne do max 48 hodín, plodovú vodu mi napichli až v nemocnici a odviezla ma tam záchranka, čo sa týka množstva - v živote nepochopím, kde sa jej vo mne toľko bralo, bolo to ako keď pustíš kohútik, v ľahu v pohode , v stoji som mala aj osem vložiek 😉 😲 ako sa tam udržali, tiež netuším 😲 😀

poznám ale prípady, keď voda odišla automaticky, napr.kamoške v kine 😉

a ja tak či tak idem aj tentokrát do pôrodnice záchrankou, pretože ak manž.nebude doma, alebo v noci, proste musí počkať, kým príde moja segra ku kubkovi...hold, pri druhom mimi, keď nemáte niekoho z rodiny nablízku to ináč nejde...manž.potom príde za mnou 😉

andykca
29. nov 2009

mnooo jo....budem sa napchavat pomaly 🙂 🙂

a tak nebudem sama co budem bez mamky....aj kebyze ona moze tak by som bola rada keby prisla to je jasne....inac svokre buducej kebyze poviem nech dojde isto by dosla ale - ta ked mi zacala hovorit ako inac by som mala vychovavat len mojich psov tak som bola na nervy hehe..ale inac ona nieje zla to nie ale aj tak xi....ale inac verim zeee to zvladneme aj sami 😉

marushka
29. nov 2009

andy, ani ja sa neviem normálne najesť, všetkého akosi málo, napr.pri obede zásadne len jeden chod, inak som nemožná, celkovo vydžím dllllllllllllllho nepapať 😉

zazalienka
29. nov 2009

zvladneme , neboj..

adros
29. nov 2009

marusha, vdaka za info 🙂 a ako sa prejavi, ked ti odide ta hlienova zatka? a si je fakt rozumnejsie volat sanitku ako taxik, ked to pride, len neviem, ako to teraz je, ci to nie je "zneuzitie" zdravotnej starostlivosti. V dnesnej dobe clovek nikdy nevie, ci mi niekto nevyhubuje za to, ze volal sanitku...

no ja chcem mamu hlavne preto, aby mi pomohla s obriadenim domacnosti, lebo si myslim, ze to asi nebudem zvladat hned po porode a drahy si vsetku dovolenku vycerpava na poradne, co chodi so mnou, takze si nebude moct zobrat dovolenku, aby bol stale pri mne. A tiez chcem mamu na to, aby len dozerala ako sa starame o malicku. Samozrejme chceme vsetko robit sami s MM, len aby bola poruke, keby daco 🙂

slenka
29. nov 2009

Ahojte
Adros ohladom tej plodovej vody - naozeja ti moze odtiect kedykolvek. Viem z vlastnej skusenosti 😅 9 dni pred terminom (3 dni po odideni hlienovej zatky) som si vecer dala sprchu, sadli sme si s manzelom k telke a pozerali film. V polovici som sa sla napit do kuchyne a uz som len zakricala na manzela, ze film nedopozerame 😀 Z nicoho nic mi zacala tiect voda, ani ziadne bolesti som nemala predtym ani potom. Zavolala som doktorke a ta mi povedala, ze ked nemam ziadne bolesti, tak mam pockat 2-3 hodiny a az potom prist do nemocnice. Tam mi len dali infuziu a pas aby mohli sledovat ozvy a tak ma nechali do rana, ked uz zacinali nepravidelne kontrakcie. Potom aby to urychlili mi dali vyvolavacku a naobed bola mala na svete.

Inak vas citam dost nepravidelne, lebo strasne moc pisete a neda sa to stihat 😲 Ale vidim, ze vacsina vas je uz pripravena. To ja sa mozem hanbit. Kedze cakam druhe dievcatko, tak vsetko uz vlastne mam, ale este je to na povale 😒 Tento tyzden sa chystam ist to pohladat a zacat konecne prat. Kozmetiku ste riesili vcera. S tou sa vobec netrapim, lebo ani tu v USA ju neodporucaju pouzivat. Zo zaciatku kupat len v cistej vode (len vlasky a ritulu detskym mydielkom). Ani potom ziadne kremy a olejceky. Puder uz vobec. Len na ritulku taky mastny kremik po kakani. Ja ked som bola doma, tak som si tam pre malu kupila Aviril - detsky zasyp a mala po nom vzdy strasne plakala, lebo ju stipal.

A to ze jete malo vam zavidim. Ja som zase strasne rozozrana. Uz mam navyse urcite 20 kg.
Ahojte

andykca
29. nov 2009

marushka 🙂
mnoooo len mne to prislo tak zahadne lebo doteraz som musela nieco zjest kazde dve - tri hodky a teraz s prepacenim grgam ranajkami este na obed hehe 🙂 prave som sa naobedovala tak som zvedava xi

adros e...ked uz budes volat zachranku ked ti vytecie plodova voda tak to zneuzitie isto nieje....sak to je uz jasny dokaz ze ides rodit 🙂 to uz by bola sila kebyze rodiacej zene niekto vyhubuje za to ze si vola zachranku....

naj to ma zazalienka ta aj po kolenacky prejde do porodnice nie?hehe

slenka
29. nov 2009

Joj a tie maminky a svokry vam v dobrom zavidim. Ja tu nemam nikoho, len brata, ktory sa boji deti 😅

adros
29. nov 2009

andy, no duuuufam. Boze, zacinam stresovat. Najradsej by som bola, keby to bolo tak, ze bud je drahy doma, alebo ked pojdeme na poradnu, dokina povie, ze uz som dost otvorena, ze mozem rovno ostat 😀 A ty si uz teda napevno rozhodnuta pre PN?

no, zazalienka neviem, ci by dosla kolenacky v takej zime 🙂 🙂

slenka, vdaka aj tebe za info. No a asi by si sa pomalicky aj mala chystat, nie? 😉

adros
29. nov 2009

slenka, ta fotka v tvojom albume, kde je babatko na UTZ s nozkami hore nema chybu 😀 😀 😀

zazalienka
29. nov 2009

andy, až ma kolená zaboleli.. od zimy.. šak hádam keď je to plánovaná sekcia tak sa tam doveziem keď by sa ináč nedalo.. auto tam mlže stáť aj týždeň..
ja sa zatiaľ lúčim, ideme trošku von, prejsť sa a doplniť zásoby, chladnička je prázdna.. mám dva dni dovču, zajtra ma čaká zubár a v utorok nákupy so švagrovou.. asi do Nitry vyrazíme.. sa odreagovať..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre