Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
30. nov 2009

Liwka dakujem 😉

ivv
30. nov 2009

Petiii, takze ty budes uz za chvilu MAMA 😵
krasne.. budem na vas mysliet 🙂

Bebel, o tej stikutke som pisala ja 🙂 myslis teda, ze by aj nasa mala mohla byt otocena? 😕 posledny uzv som mala v tridsiatom tyzdni a vtedy bola priecne. preto si myslim, ze je KP lebo ked som videla male mimina, tak ked stikutali, tak sa im hlavne natriasalo brusko.. preto som myslela, ze bruseno ma dole. a este je aj aktivna rucickami, tie citim okolo pupka a kedze ruky maju babatka najviac pri hlave, tak by mi to aj vychadzalo, ze hlava je nad pupkom 😅

sisipetka
30. nov 2009

Ivv asi by som to KP neriesila. My sme boli od 30 tt dole hlavickou a teraz si to cez tyzden rozmyslelo a je KP. Rozdiel pocitujem akurat v tom, ze ked bolo hlavickou dole, tak som silnejsie citila kopanceky ...ale inac si tam robi stale co chce a niekedy mam pocit, ze su tam dve 😎

zucana
30. nov 2009

sisi drzim pacleky a tesim sa s tebou ze uz to budes mat za sebou a krasny vianocny darcek dostanes 😉
potom nezabudni dat vediet ci je to divcatko alebo chlapcek 🙂

zuzuxx
30. nov 2009

Ahojte kocky,

Sisi, drzim palceky, urcite to zvladnete 😉

Kolostrum sa mi tiez este netvori, tak som zvedava ako to bude. Mama ani sestra nemali problemy s kojenim, tak dufam, ze je to dedicne 😎

Nechodite niektora na profylakticku pripravu k porodu na antolsku k jezikovej? Zajtra by som mala ist prvykrat 😕

slenka
30. nov 2009

babel presne tak je otocena aj moja. Napravo pod rebrami su tie kopance az bolestive co stale kope na to iste miesto
sisipetka - tak ty to uz mas za par. Drzim palce nech vsetko dobre dopadne. Poradit ako to mas zvladnut neviem. Ale urcite to zvladnes, neboj 🙂

olienka12
30. nov 2009

Jeej sisipetka,tak uz je to tu wow tesim sa na prve babatkovske prekvapko a silno presilno drzime prsty 😉

roxy_1
30. nov 2009

sisi trochu zavidim ze uz to mas nalajnovane a vis kdy spatris svoje miminko,hlavne nam pak dej vedet kdopak se u vas schovaval 🙂 jinak 8.12. si na tebe urcite vzpomenu protoze ma narozeniny i muj tata 🙂

dadulka2000
30. nov 2009

ahojte kocky
vikend za nami a dalsi pracovny tyzden (od zajtra) pred nami.
Petka,... tak uz mas jasny termin. budem na teba mysliet a drzat palceky. to budete mat hned prve vianoce v trojke, wow.
😅
citala som ze ste rozoberali porody,.... tak ja mam super - pozitivnu a rychlu skusenost. 🙂
okolo 22.30 mi odisla zatka a zacali sa kontrakcie a na druhy den rano o 6.30 bola mala na svete. takze fakt rychlovka 🙂 co sa tyka tej plodovej vody, tak tu mi prepichli okolo 4.00 rano, a kolko toho bolo neviem, lebo som cele kontrakcie stravila v bazene. (rozmocena od 1.00 - 6.00) len posledne stahy boli na "suchu" a aj posledny push 😀 . potom uz len placenta sla na radu a bol koniec.
jasne ze to bolelo,... ale ozaj sa to dalo prezit cez nicoho. malu mi len otreli do papiera a hned dali na hrud,... take pokrcene, biele cudo. 🙂 bol to krasny pocit,... aj daddy bol na nas velmi hrdy.
nuz uvidime ako to prebehne tentoraz 😀
najedla som sa a pali ma zaha,... brrrrr. 😝

sisipetka
30. nov 2009

Kocky dakujem za podporu, ja len pevne dufam, ze to bude vsetko ok 😉 - no a termin este nie je, ale po 8.12. to uz bude aktualne nakolko zacneme 39tt....ja pocitam 9. alebo 10.12. - ved uvidim ako dr. urobi operacny plan...

Dadi, ja by som sa rozmocila za 30 minut - brr 😀

berunka
30. nov 2009

ahojky maminky koukam ze uz se pripravujete na porod a jiste uz mate i vybavicky nachystane.kdyby vam preci jen neco chybelo mrknete na me albicko http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=451924

pokud by jste si neco vybraly do konce tydne domluvime se na cene bez postovneho.preji klidny konec tehotenstvi🙂

minix
30. nov 2009

ivv, o stikutke som pisala aj ja. 🙂

kedy sa robi este UZV? Naposledy som mala v 30tt, tak opat v 36? alebo az ked sa pridem zahlasit k porodnikovi?

zuzuxx, chcela som tam chodit, ale moja PN to poriesila za vsetkych. 🙂 co sa tam take prednasa?

sisipetka
30. nov 2009

minix, utz by Ti mali robit v 36 tt, ale niekedy este stihnu aj tesne pred porodom - zavisi od stavu a lekara.

dadulka2000
30. nov 2009

aha Petka,... ale aj tak je to za chvilku. tesim sa s tebou 🙂
ti poviem ze sa medzi kontrakcia dobre oskrabavaju paty - ked su take rozmocene 😀

zazalienka
30. nov 2009

Ahojte..
Sisipetka, normálne závidím že už to budeš mať za sebou.. na Vianoce to už bude fain.. krásny balíček pod stromčekom.. ja stále neviem ako je môj malý otočený, mám pocit že sa nevie nejak uložiť, raz je tam raz tam.. ono mno je to v podstate pri sekcii jedno, ale vrtí sa hore-dole..

liwka, ja som práve prišla od zubára.. mám pocit že si dám asi vyšklbať zuby.. jeden zub mi musel otvoriť, pretože mi začali z neho vyrastať také divné útvary.. a to mi to celé už raz pod injekciou vyrezal a narástlo to znovu.. a vraj to býva ešte horšie, také akoby nádory 1-2 cm.. je to hrozne nepríjemné a stále to krváca.. musel vybrať blombu lebo to nejak divne reaguje.. no a ďalší zub sa mi rozpadol, takže den musel zachraňovať.. môžem začať šetriť na nový chrup.. po pôrode budem riešiť..

minix
30. nov 2009

sisipet, dik, to mi vychadza uz na porodnika.
Otestuj antolsku, ak si dobre pamatam a potom povies, co ano a co nie. 🙂

liwka
30. nov 2009

Zuzi, ja som bola pred mesiacom na pohotovosti kvoli jednej vypadnutej plombe (zub mudrosti- bolel jak svina), spravil mi ho celkom v poho, no o dva tyzdne zacal boliet, tak som sa objednala k mojej zubarke- za 10 minut mi spravila 3 zuby a to sa fakt ponahlala, bo na nu uz cakala nejaka kavickova navsteva- pozname to 😖
a tak to aj dopadlo, ta osmicka ma boli rovnako a z dalsieho zuba mi vypadla plomba, tak ma boli polka sanky a cela hlava k tomu. ☹
najhorsie to bolo v noci. ked ma konecne prestal boliet zub a zaspala som, bolo mi treba cikat a kym som sa vratila z wc, zub znova bolel- salena noc

nedockava4
30. nov 2009

zazi...prisli ti rozmery postieky?
Sisi...blahozelaaaam.....hm, Vianoce v trojici...to bude super 🙂

zazalienka
30. nov 2009

aano, jasne, ďakujem krásne, môžeme objednávať... nech má Miško kde spinkať.. náhodou sa rozhodne prekvapiť nás skôr🙂

sisipetka
30. nov 2009

minix, ano malo by to byt uz u porodnika. Vacsinou prides do poradne od svojho lekara tie 4tt pred porodom a on ta okrem ineho posle sa objednat na utz priamo v nemocnici. Potom s vysledkom ides na dalsiu poradnu.
...hej otestujem a dam vediet...akurat dnes som bola na monitore v porodnej casti a uz tam mali 3 prijmy, prechadzajuce sa mamicky, nervozni oteckovia a samozrejme ulietane sestry...ale inac sa to dalo rozdychat a myslim, ze ked to pride, tak kazda bude rada, nech to ma cim skor za sebou 😉
...a na vianoce sa zacnem tesit az ked budeme po...ved iste chapete a potom vas tu budem podporovat 😵

sisipetka
30. nov 2009

jau zazalienka, zuby 😅 ...tak hlavne aby si mala co najmenej bolesti teraz....mne sa zacal svina stiepit zub, prave teraz, ked uz sa k zubarke nedostanem...hlavne, ze pred 2 mesiacmi na preventivke sa tvaril, ze je ok 😅 Svina je to 😀 (myslim zub, nie zubarka)

zazalienka
30. nov 2009

noo zuby.. katastrofa.. a okrem toho sa mi každú noc sníva o pôrode.. keby to bolo reálne už mám detí a detí.. mne v poslednej dobe stačí niečo prečítať kde sa rodí, alebo zazrieť v telke a v noci v momente rodím.. včera tu bola reč o odtečení plodovej vody a nech sa páči.. v noci sa mi o tom snívalo..
ja už to chcem mať za sebooooooooooooooou.... ☹

genialna
30. nov 2009

Zuby.. juuuj baby.. tie problemy vam nezavidim.. ☹ To je najhorsia bolest.. A este ked si nic nemozeme dat..
Ja odkedy som tehotna chodim zubarke ako na hodiny klavira. V minulosti som to zanedbavala, tak teraz si ma to pockalo. Ale zubarku mam naststie moc fajn. Vzdy mi da injekciu a nikdy nerobi viac ako jeden zub. Ak je kaz hlbsi, najprv mi da vlozku a dalsi krat blombuje.. No ja pevne verim, ze so zubami mat uz trampoty nebudem..

liwka, drz sa.. a zase k tomu zubarovi nabehni.. nic ine asi nepomoze..

bebel
30. nov 2009

Sisipet držím všetky palce, čo mám...
nech je všetko v poriadku a rýchlo za Tebou a som fakt zvedavá, či je to Chris alebo Zara 😀
A Vianoce v 3jici - hmmm.....tam treba delegovať už úúúúúúúplne všetko okolo toho na niekoho iného a len sa venovať bábätku a nechať sa rozmaznávať. T.j. nechať sa pozvať k niekomu alebo Vianočnú večeru, stromček aj darčeky nech pripraví manžel a pečivo pozbieraj od všetkých, čo na to mali čas aj priestor 😝

K zubom: ja som bola u zubára pred mesiacom, robil mi 1 malú plombu a mám pocit odvtedy, že práve tam nemôžem zrazu jesť sladkosti ani nič, čo by bolo také drobivé a mohlo zaliezť, pretože to tam mám citlivé...neviem, či mi odtiaľ nevypadla.

roxy_1
30. nov 2009

genialna a ja se bala ze v tehu nesmi davat injekci,tak jsem tam ani radeji nesla 😅 nechavam to asi az po porode,potrebuji vytrhnout jednu osmicku a jednu sedmicku..snad se k tomu dokopu,protoze radeji pujdu 10x na gyndu nez 1x k zubarovi 😅 😅 😅

holky abych nezapomela zitra MERIME BRISKA !!! 😀 😀 😀 tak jak budete mit behem zitrka cas tak mi posilejte IP

sisi pro tebe a mozna i pro jine uz posledni mereni 😀 😀

zdenka73
30. nov 2009

Sisi - teda tak ty to už máš za pár, v dobrom závidím, aj ja chcem mať už uzlíček v rukách. Držíme všetky palčeky, aby všetko dopadlo dobre. Budeš mať krásny darček pod vianočný stromček.

genialna
30. nov 2009

roxy, injekcie sa v tehu mozu davat.. V dnesnej dobe su v nich take ucinne latky, ze mimi to neskodi. Ale co sa trhania tyka, na to by som isto (pokial by to nebolo naozaj nutne), pocas tehu nesla.. Aj mne treba vytrhnut osmicku, ale sama zubarka povedala, ze s tym pockame az po porode..

liwka
30. nov 2009

roxy, plne s tebou suhlasim s tym pomerom gyn. vs. zubar. ja som si hrdinsky povedala, ze pojdem k zubarke az po porode, aby mi mohla dat injekciu a samozrejme, aby som to co najviac oddialila. dufam, ze mi to hrdinstvo vydrzi, bo ak sa ta bolest este zhorsi, tak nebudem mat na vyber. ale nastastie som na tom lepsie ako bebel, bo jest mozem. je to citlive na teplo, zimu a prievan. 😒

zazalienka
30. nov 2009

liwka, presne.. injekciu môžeš do zuba.. teda okolo.. ja už som mala 2 x za posledné dva mesiace u zubára..
trhať asi nie, ale rozvrtať, vyčistiť a dať liečivú vložku tak to je v pohode.. po pôrode dorobí..
ja som tiež povedala dnes zubárovi, že rada ho vidím, ale vidím ho častejšie neč gynekológa v poslednej dobe..
proste malý si berie vitamíny, prudké hormonálne zmeny, nedostatok vápnika, všetko sa prejaví ..

liwka
30. nov 2009

toto je velmi zly sprievodny jav tehotenstva ☹ ja som bolest zubov predtym vobec nepoznala ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre