Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
20. dec 2009

adros noooo esteze som sa opytala...akoze na poradnu nosim stale ale tak teraz mi nepovedali tak clovek nevieee....xi

olienka12
20. dec 2009

adros v prvej polovici tehu pri kazdej poradni robil sono ci je AS a pohyby potom sa uz spoliehal na to,ze sa hybe...
andy ja idem do nemocky na kontrolu a kazali mi doniest moc, radsej prinesiem ako zasa na to vecko fuuuj

adros
20. dec 2009

akurat nechapem, preco sa vzdy pytaju, ci mi opuchaju nohy a ci mam krcove zily... ved to doktorka predsa vidi, nie? 🙂

mia.
20. dec 2009

Ahojte dievčatá, aj vy ste anemické? V piatok som volala mojej dr. ohľadne výsledkov krvi, no a samozrejme si idem zajtra po recept na aktiferrin, keďže som opäť chudokrvná.... Som si aj myslela, stále som unavená, som zvedavá na tú hodnotu...

liwka
20. dec 2009

mna na poradni sestricka odvazi, odmeria tlak, pozrie moc, lekar popocuva srdiecko a som "hotova". aha, zabudla som na 2 pravidelne otazky: moc, stolica v poriadku? vitaminy beriete? a mozem ist

andykca
20. dec 2009

adros co ti ja viem preco sa ta to pytaju....asik ked ta pozeraju nekukaju na nohy 😀 😀 .....

inac v TT nemocke mali celkom zachovale wc...az na to ze nemali wc papier 😒

mia jaaaaa som chudokrvna...berem zelezo 2xdenne 🙂 takze niesi sama...

gucz
20. dec 2009

ahojte kočky

my sme prišli domov z návštevy od našich, uložila som malú, už aj spinká, vypražila rezne pre MM na večeru a ja sa idem pustiť do stromčeka.

liwka som rada, že Vám kokosové chutí, ono je najlepšie tak pár dní odležané. Na mňa tiež z krabičky vykrikuje zjedz ma..... zjedz ma.... ale zatiaľ sa držím 😀 . Svokra mi dala aj trochu dlabiek, vanilkových rožtekov a ešte sú tam nejaké snehové rohlíčky či čo, tak ja už mám napečené 😀 . Už len pozlepujem piškóty banánom a poomáčam to v čokoláde a hotovo. Ja som si miesto sladkostí kúpila mandarinky.

gucz
20. dec 2009

liwka to Ti vôbec nekontroluje krčok???? to čo je za lekára? Mňa vždy lekárka pozerá od spodu, popýta sa na pohyby, či nemám iné problémy prípadne otázky. Teda a ešte ma odvážia, zmerajú tlak, skontrolujú moč. No zasa u mojej doktorky nepočúvajú srdiečko. Raz som povedala že cítim menej pohyby a spravili mi sono navyše.

babush
20. dec 2009

Ahojte maminy 🙂
mna pozera vzdy odspodu, popocuva tlkot srdiecka, pozrie nohy, ci neopuchaju a ako vyzeraju, a vacsinou aj sono mi spravi (ak nie je pokazene) a k tomu ma sestricka odvazi, skontroluje moc a zmeria tlak. Neviem si predstavit, ze by ma nepozerali zospodu.

Inak ja tento rok nepeciem, lebo ideme k nasim na vianoce a mam sa k tomu vsetkemu aj setrit. Ale dnes som uz neodolala a chcela som aby sa mi domom rozlahla krasna vianocna vona nielen z krbu ale aj z kolaca, tak som urobila aspon rychly pernik na plech - hmmm 🙂 Tak uz som spokojna, vsetko je ako ma byt.
Uz "iba" darceky zajtra s drahym dokupime a mozme cakat na vianoce a potom na mimi 🙂
No velmi stastne obdobie teraz prezivam 🙂

marushka
20. dec 2009

ajojte,
ja mám dnes za sebou len obed a leštenie roldorov... som hotová, nejako sa dnes neviem prebrať...chcela som zdobiť stromček, ale keď chudák tak dopadol že opadol, tak až zajtra...ráno frčíme do baumaxu alebo hornbachu 😉

botis, ja idem do ružinova ale zajtra, takže sa o deň míňame...som už vopred nabrúsená na toho týpka...si nemôžem baby pomôcť...ešte musím po známostiach obvolať ortopéda, nech sa mi vyjadrí k tým mojím kostiam 😝

jáj a botis, ja som rodila vo vlastnom, nikto nič nehovoril...tak neviem, ale teraz asi zašpiním tú ich andelku 😝 ak nejakú dostanem

a poradňa - klasika odspodu, moč, tlak, nohy, spýta sa na pohyby...presne ako píše oli - aj ja nosím v skúmavke ako tam použiť nemocničnú toaletu a adros, na nohy sa ťa asi pýta preto, lebo ich nemusíš mať opuchnuté keď tam zrovna si, ale ti môžu spuchnúť v priebehu dňa...mne sa to tak dialo pri kubkovi 😉

adros
20. dec 2009

marushka, vidis, a to ma nenapadlo 🙂 mne nastastie nohy neopuchaju, tak som si myslela,ze kto s tym ma problem, ze ich ma stale opuchnute

olienka12
20. dec 2009

ee rano su ok, v priebehu dna mam 2 klatiky...

andykca
20. dec 2009

jaaaaaaaaaaj tak by som si dala vyprazany rezeeen...gucz 😠 😀 😀 😀

marushka a to co za stromcek? xi...mno esteze opadal teraz a nie den pred vianocami 🙂

ta ani ja neopucham takze tiez by som nevedela ze to nieje cely den...🙂

liwka
20. dec 2009

babulky, chcem sa opytat- uz odvcera mi strasne tvrdne brucho, mala sa vcera takmer nehybala, vecer trosku, brala som to, ze spi. dnes mi brucho tvrdne zasa a sialene boli. mala sa sem- sem tam zamrvi, mam pocit, ze otocila chrbatik z lavej strany na pravu, moze byt to tvrdnutie tym? lebo brucho ma boli sialene- nie bolesti ako pri kramoch, taka tupa bolest, akoby sa mi snazilo nieco nasilu roztlacit cele vnutro. je to normalne,ale mam ist na pohotovost? takto silno ma to este nebolelo, tak neviem ☹

olienka12
20. dec 2009

liwka,pokial sa ti zda,ze je to velmi silne,chod radsej na pohotovost za kontrolu nic nedas a budes kludnejsia

liwka
20. dec 2009

ked ja som clovek, co chodi k lekarovi len ked je to fakt akutne a vzdy mam pocit, ze je to zbytocne... ale kedze moj gyn. ma vianocne prazdniny az do zaciatku januara, tak by to asi zly napad nebol...
idem si dat sprchu a ak to neprejde, pojdem

krpuch
20. dec 2009

zelam vam vsetkym dobru noc...aj babam v bruskach

bebel
20. dec 2009

Ahojte,
nechápem, prečo sa v poslednej dobe všetky plašíte......klídek, neverím, že tie čo máte termín v druhej polovici januára alebo dokonca vo februári porodíte už v decembri.
Prestaňte sa toľko sledovať a užívajte si sviatky 🙂
Adros ja mám len večer naliate nohy, ráno a doobeda som ok.
Anemická som tiež...mám brať 2 tablety tardyferonu denne, ale myslím, že mi stačí aj 1- necítim sa ani unavená. 😎 to je proste bohužiaľ súčasťou posledného mesiaca - je to fyziologický stav v tomto štádiu. 😝

Vanilkáče som robila včera . Ešte dnes spravím kokosové guľky a mám finito 6 druhov zákuskov, čo by mohlo stačiť. Zajtra vybehnem do BA ešte nájsť vhodný darček pre manžela, dať umyť auto.
V utorok zabalím darčeky a pooobede dáme kafe s kamoškou, čo dobehne na sviatky na SK aj s 2 deťmi z Mníchova.V stredu ráno idem do TN na vyšetrenie k pôrodníkovi, hodím obed s niekým s rodiny a poobede mám rande, wellness a večeru s 2 naj kamoškami. Tá 3. príde až v noci, ale Silvestrujeme spolu.
Stromček a kapustnicu, lososa riešim na štedrý deň. 😉

Poradne sú klasika: palpačné vyšetrenie krčku, počúvanie oziev srdca dieťaťa cez brucho, váha, moč, tlak....na opuch nôh sa pýta aj pozerá, na pohyby sa pýta, keď bolo niečo iné...dal ma na KTG. A zakázal mi soliť a mám menej piť aj jesť 😅

zazalienka
20. dec 2009

bebel, pokiaľ viem, stačila infoška od Tvojho lekára že niekde je problém a začala si panikáriť a stresovať aj Ty..
keď sme sa tu bavili o praní, tak si písala že načo Ti bude sadať prach na všetky veci.. a zrazu bolo treba baliť tašku a prať veci pre malú.. u nás, čo ideme rodiť prvý krát si myslím že je to úplne normálne.. nikto učený z neba nespadol a pre väčšinu z nás sú to veci ktoré prežívame prvý krát v živote.. a ja už možno viackrát ani nebudem.. to je vo hviezdach..
ja pevne verím a dúfam že môj malý vydrží min. do 20.januára a aby bolo všetko OK.
kočkám sa nečudujem, ja som taká istá, odkedy som bola na pohotovosti, tak sa viac sledujem.. teda nedá sa povedať že sa šetrím, lebo stále sa niečo deje a nestíham, ale som opatrnejšia..
moje boľavé rebro mi nedovolí sa ani otočiť pri cúvaní, to nehovorím keď sa mám obuť, alebo obliecť..

weronyca
20. dec 2009

Kocky pls viete mi poradit?? Viem ze to riesim na
posl.chvilu, ale...

Co sa tyka priznanie otcovstva : v pripade, ze ja byvam BAII drahy BAIV a malicky sa narodi BAIII ma ktory matricny urad treba ist zapisat otcovstvo?? Kedze kramare patria pod ba3 treba ist tam? Ci ako. Nemam v tom jasno

bebel
20. dec 2009

Zaza: vtedy ma prekvapila nečakaná infoška od môjho lekára v 33. tt bola, že ozvy dieťaťa sú na okamžitú hospitalizáciu a sekciu, ktorú by vykonal on sám v Ružinove, o čo som absolútne nestála. S tým, že váhal, či môžem ísť pre chorého Bruna za manželom do práce a na vyšetrenie k jeho detskej lekárke.Tváril sa skôr tak, že ho budem musieť nechať mojej mame v ambulancii.
Ja som sa tak necítila, ani nemala subjektívne dojem, že by bolo niečo v neporiadku....
+ pevne verím, že moje telo je schopné vynosiť zdravé a donosené dieťa v termíne a porodiť ho prirodzenou cestou, vtedy keď bude zrelé narodiť sa.
Aj teraz príliš špekuluje nad mojimi krvnými výsledkami, pričom ma ASAP poslal zase na konzultáciu na hematológiu - čo ma krajne naštvalo...pretože som tam v ich očiach vyzerala ako hypochondrická polohysterka, ktorá ich tam zbytočne pred sviatkami obťažuje....a opäť ma poslali s rovnakým verdiktom preč, že je to v rámci tehu ešte stále v norme. On má názor, že by mi mali pichať fraxiparín.
Chce to kľud.
Pôrod určite príde ...a keď príde, budem rodiť a nebudem tu predom kňučať, že určite nebudem na sviatky doma nad každým pichnutím, ktoré posledný mesiac tehu sprevádzajú denne...dieťa už je veľké, zrelé....a prípadné komplikácie by mali lekári vyšetrením v poradni/na príjme odhaliť.
Preto sa chystám do TN, kde im 100% verím, že nás proste nenechajú "chcípnuť" a basta.

Takže sa stotižnite skôr s predstavou, že všetko je v poriadku a pôjde absolútne dobre - chce to už inú optiku.

weronyca
20. dec 2009

Kocky co sa tu tak skriepite:((

Ja sa vam tu napr.postazujem s momentalnymi problemami ale napr. Necitim ze by uz bol cas rodit. Len je to proste nieco co som si neni ista ci by tak malo byt. Napr. VelakrAt sa stalo ze som si myslela ze to je nic ze topatri k tehu a poradili ste mi ist k dokymu a dobre tak. A naopak.. Na to sme tu aby sme to vsetko pekne aj neprijemne prezivali spolu.

liwka
20. dec 2009

tak sme spat 🙂 . nakoniec je vsetko v poriadku, dokonca aj mala, co som o nej cely den nevedela, tak ozila, ze ju sotva bolo mozne odmerat. asi sa jej tam v ambulancii pacilo 😉
nastastie mame vsetko v poriadku, problem bol asi v tom mojom vcerajsom peceni, zrejme som to trosku prehnala, mam brat magnezium 3x denne.
a hoci to mozno vyzera, ze som zbytocne stresovala, ja som rada, ze som tam bola, pretoze k mojmu gyn. by som sa dostala najskor aj tak az po novom roku a dozvedela som sa vsetko to, co mi on aj tak nepovie. krcok drzi, ako ma, otvorena som na prst a podla velkosti malej mam skonceny 35 (!) tyzden, co aj mna trosku prekvapilo. ale znova sa potvrdilo, ze mam zle vyratany termin. vazi 2200gramov a o taky mesiac sa mozno ukaze na svet (ak nie skor).
dakujem tym, co na mna mysleli a prajem dobru noc tym, co su este hore. 🙂

zazalienka
20. dec 2009

liwka ahoj

zazalienka
20. dec 2009

no som rada že je všetko fain, keď máš blbý pocit, treba ísť.. ja vôbec neviem čo zajtra, kamoška mi ešte nenapísala kedy za pôrodníčkou, hádam to vyriešime.. chcela som skočiť do práce s veterníkmi sa rozlúčiť, ale asi to nechám po Novom roku na otočku, lebo u nás sa už ofic. nerobí a kolegyňa tam bude len chvíľku.. uvidím ráno čo ďalej..

k.a.t.k.a.
21. dec 2009

pekny neskory vecer 😀

ako vzdy nejde mi spat, tak brazdim po nete a nasla som sikovnu vecicku na kojenie na verejnosti a ani nie drahu 😉
http://cgi.ebay.com/NEW-JOLLY-JUMPER-NURSING-CO...

slenka
21. dec 2009

k.a.t.k.a. ja mam nachystane toto:
http://cgi.ebay.com/NEW-BeBe-Au-Lait-Hooter-Hid...

gucz
21. dec 2009

Dobré ránko

včera som úspešne ozdobila stromček a potom som odkväcla rovno do postele. No stálo to za to, ráno sa malá tak strašne tešila, hodinu chodila okolo stromčeka, vlastne ešte stále okolo neho pobehuje a stále dookola brble, že je tam gua, a srdiečko, sanonka (salonka), žižinka,hiezdicka, odzobak (ozdoba) a píííííde Ježikko a stále dookola, no strašne je to zlaté. Minulý rok sa jej páčili žiarovky a keď sme jej povedali, že nech ich nechytá, že pália, tak ju stromček prestal zaujímať. No ale teraz..... strašne je to krásne 🙂 Hneď mám vianočnú náladu keď vidím ako sa teší.

liwka super že je všetko v poriadku, možno sa teda v pôrodnici aj stretneme, to by bolo super nie? Ja som teraz vďačná za každý ďalší deň ako kinderko, malá už v tomto čase bola na svete, takže ja si to tehu teraz už konečne s radosťou užívam. Nevadí mi ani veľké brucho, ani že ma malý tlačí do rebier, ani nič, ja som asi divná, ja budem rada aj keď budem prenášať 😀 , hlavne nech sa malý narodí v poriadku

zazalienka
21. dec 2009

ahojte.. gucz, no len aby sme sa tam nestretli všetky nakoniec🙂 bolo by veselo.. ja som od začiatku hovorila že by som mohla byť tehotná stále, tým že mi vôbec ani raz nebolo zle, nemusela som brať žiadne lieky ani nič podobné, chvalabohu.. nič ma nebolelo, vlastne doteraz fungujem normálne, len keby nebolo toho šľakom trafeného zápalu priedušiek.. ešte stále pijem sirup a to je mesiac a pol.. neviem si predstaviť aklo pôjdem s takým kašľom pod skalpel🙂 hádam sa trafia.. a práve preto mám asi aj tie rebrá viac ubolené ako normálne a obmedzený pohyb.. ale holt domácnosť musí fungovať, na 10 dní príde mužova dcéra tak máme o program postarané.
nuž Ty to máš vyskúšané už, pre mňa je to všetko nové, ako zázrak..
ja sa len bojím, že mi bude hrozne chábať to vlnenie v brušku, keď sa s malým teraz rozprávam, dohováram mu.. ani si už neviem predstaviť že to brušisko raz nebude.. inak tých Miškov tuším bude v novom roku dosť veľa, začína to byť poplulárne meno 😵
keď boli bratove decká malé, tak som vždy prežívala inak Vianoce, stačilo keď prišli a hneď bolo všetko oveľa krajšie.. sa teším o rok ako tu bude malý zhadzovať stromček.. proste detičky to prežívajú úplne inak a stačí len ten pohľad na ne..

liwka
21. dec 2009

dobre ranko, baby, dakujem za podporu, ste zlate. ja nie som pohotovostovy typ, vzdy mam pocit, ze by som tam sla zbytocne, ale teraz sa to netykalo mna, ale malej a to bolo ine. bala som sa, preco sa nehybe ako obvykle, no a stacilo tam prist a uz sa metala ako rybicka na suchu 🙂
a poviem vam, taka super doktorka tam mala nocnu, ze by som pri nej najradsej odrodila hned. taka velmi mladunka (som pozerala, co tam robi, vyzerala este mladsie odo mna). myslim, ze sa vola Havlikova. dufam, ze bude mat sluzbu, ked budem rodit, to bude porod ako v modrom z neba. 😀 juchu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre