Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

andykca a nie je moc naobliekany? mozno mu je teplo 😉

minitrouble
17. feb 2010

andykca - a normalne ho tesne pred tym nakojis? a potom co place? alebo sa len diva? ci co?...my vonku prespime aj 3 hodiny (mozno aj dlhsie ale to uz jej musim dat jest 😉 lebo by to bolo moc dlho bez jedla 🙂

andykca
17. feb 2010

jj nakojeny, prebaleny a ideme von....naobliekany by nemal byt - nikdy este nebol ani raz spoteny skor tak prijemne teplucky 🙂 ale skusim vynechat deku.......place no nie ze vrieska ale tak nespokojny je a poplakuva az kym ho nevyberem a nejdeme domcov....

sak to ze babatka hajaju fest dlho v kociku....kamoske prespi mala aj 7 hodin 🙂 🙂

minitrouble
17. feb 2010

andykca - no ja ked som mala len romanku tak sme chodili s kocikom von na cely den 🙂 ...no teraz na take mozem zabudnut - simi by vydrzala ale co s tym malym hurikanom - to by som zosalela 😎 😀

andykca
17. feb 2010

😀 😀 no tak to ano ja by som aj maleho nechala vonku pred domom kebyze spinka tak dlho nech je na cerstvom vzduchu...tak za Romankou sa teraz asi nabehas co?

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

ja by som tiez dlho vydrzala aj maly, ale moju zase za chvilu bolia nohy 😠 😀 a hlavne ma to ani nebavi v tomto snehu, pockam kym sa roztopi a potom to roztocim 😀

k.a.t.k.a.
17. feb 2010

boze ja by som vkuse nieco zrala 😝 musim ist uz spat nech nemyslim na jedlo 😅 rano aj tak vstavam na hokej 🙂

janka1
18. feb 2010

andykca su tri moznosti preco 😉
bud mu je zima 😨 alebo teplo 😨 ale 😨 bo nie je kocikovy 😕 moja svagrina ma troch chalanov a stredny neznasal kocik...vobec v nom nechcel byt 😒
alebo mu skus trolinku vyvysit hlavicku...daj pd matrac-podlozku delu atd.... 😉

janka1
18. feb 2010

deku malo byt 🙂

olienka12
18. feb 2010

andy nas maly kociar miluje ked ho obliekam a davam mu ciapocku moze neviem jak revat ale ked vidi,ze ho babusim v momente spi 🙂 aj v noci ked mame problem uspat dam vanicku vedla postele maleho do nej a jednym prstom v polospanku hombam 🙂) Danko sa poti dost je jedno ako ho obleciem,stale je ako mys spoteny aj ked spinka v perinke,tak ho vyberam spoteneho a to ma v nej len bodynko.
ty mas tiez kociarik,kde by sa malo dat polohovat skus nadvihnut troska hlavicku,tak ako janka pise, ja to nikdy nemam uplne na nizko,stale troska vyssie kedze maly grcka,ale v kociariku alebo autosedacke dokaze dlho spinkat.
Teda on ked ho netrapi brusko je velmi dobry chlapcek spinka aj v noci od 9/10 do pol 2 a potom sa budi o 5 pol 6. dnes sa zobudil o 5 napapal vykakal a zaspinkal vie,ze mamka chce hokej pozerat 🙂))

ketkous
18. feb 2010

dakujem zienky,a este jedna otazocka,dava niktora z vas nutrilon/hypoalergenny?ja sice nedokrmujem,ale po vcerajsej poradni mi dokina jemne naznacila,ci nechcem na vecer dokrmit tymto mlieckom...nie som o tom presvedcena,aj ked tie prebdene noci ma uz riadne vycerpavaju.

janka1
18. feb 2010

ketkous a preco ti to dr. odporuca, mas nejaky konkretny problem?

bebel
18. feb 2010

Andy: naša krpatá ťahá v koči 3-4 hodiny 😉 Bruno kočík nenávidel...do 6.mesiaca som ho prakticky stále nosila v šatke a prázdny kočár tlačla pred sebou, lebo v ňom vrešťal akoby ho z kože drali aj 3 hodiny v kuse bez úspechu. 😒 Teraz som kvôli tomu kúpila Bugaboo kočík, že proti refluxu máme aj hlbokú vaničku v poriadnom uhle naklonenú. 😉

ketkous
18. feb 2010

Janka,len koli tomu brutalnemu puceniu,a mrveniu v noci,kedy sa poriadne mala nevyspi...neviem,ci je hladna alebo co..mam pocit,ze akokeby vytahala len to predne mlieko,a zadne sa jej uz nechce,lebo okamzite zaspi,a tak ju budim,manevrujem s nou,aby sa prebrala no opat zaspi a tak dookola.
Zatial jej nic nebudem davat,nejak este vydrzim.
ozaj Jani,tie kvapky davas malemu do mlieka alebo len tak nakvapkas 🙂 Boze ja sa uz dakedy take hovadiny pytam,co bezne nerobim...mam asi nejaku krizu.. 😝

janka1
18. feb 2010

ketkous ja by som na tvojom mieste riesila situaciu uplne inac 😉
tak ak mas pocit, ze ti pije len predne mliecko , skus radsej taktiku odsaj si mliecko daj do flase a toto daj vypit malej skor nez nacnes s UM 😉 v jej veku by mala vypit tak cca 100ml

😵 drzim palceky

kvapky davam na lyzicku , dam trosku mliecka z prsnika a dam do pusy a potom to zapije mliecko dalej 🙂

genialna
18. feb 2010

lopezka, mne povedala pediatricka to iste co ti pisala aj Katka. Ak prestanem kojit, mam prestat davat aj kanavit. Lebo vraj UM ho obsahuje.

marushka
18. feb 2010

ajojte,

u nás super večer 😝 😝 😝 kubko priniesol črevnú virózu, som hodinu pucovala byt, povracal sa v kuchyni, takže pecka, chudáčik, zaspal v domácom oblečení, čo sa nevládal prezliecť do pyžama...

už je zle aj mne, tak asi máme pred sebou skvelý deň, a som sama s obidvomi detičkami... 😨 😨 😨 🙄 🙄 🙄

olienka12
18. feb 2010

marushka drz sa

gucz
18. feb 2010

marushka to teda nieje nič moc, drž sa, snáď Ti nebude moc zle

Ja akurát pečiem pizzu na obed, malá ešte spí a malý snáď konečne zaspí. Mám ho pri sebe v kočíku a nohou ho vozím 😀 . Dnes sa už 2 x tak pokadil, že som ho musela komplet okúpať (v umývadle) a na komplet aj prezliecť. Včera mi MM pre malého kúpil tú prebaľovaciu podložku, tak aj tak dobre, aspoň som si neušpinila posteľ keď som ho vyzliekala 😉 . Pôvodne som tú podložku nechcela, no zistila som, že malý nieje také slušné bábo 😀 ako bola malá, tá mi nikdy nič nepocikala a ani nepokakala pri prebaľovaní.
No už je herečka hore, tak sa jej idem venovať

siuzi
18. feb 2010

ahoj ketkous,my máme presne ten istý problém.ale teraz na poradni dr.povedala ,že super pribral a problém je v tom,že si nevie dobre odgrgnúť.neviem ako ste na tom s odgrgávaním,ale nám to fakt robí problém.a každý večer cca od 20,00 do 23,-34,00 máme doma katastrofu.lebo stále pýta prsník,potom sa jeduje a vrtí hlavou,čo ho riadne nemôže chytiť a dokola .ale to podla mna nemá nič s grganím.už mám z toho hlavu v smútku ☹

andykca
18. feb 2010

dakujem baby za rady....dnes som vyskusala nezababusit ho do deky ale dala som ho len do fusaku a dekou som ho len prikryla (dnes sa mi podarilo prehovorit ho na hodku a pol - uuuspech 😀 😀 )....a zajtra vyskusame aj nadvihnut hlavicku takze som zvedava 😉 ....ak nic nepomoze tak proste nieje kocikovy a budem sa s tym musiet zmierit 😀 😀...inac maly nieje ani postielkovy takze asik nema rad ohraniceny priestor 😨

oli no ty mas zazracne dite...ja ked maleho obliekam tak sa mece a je mrzuty niekedy si aj poplace 😀

marushka mas to tazke tak sa veru drzkaj

jani74
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ketkous
18. feb 2010

Ahoj siuzi,ano aj moja to robi...niekedy sa pekne napapa,ale niekedy sa vrti,odtrhuje od prsnika,ked ju zdvihnem,tak place a znova hlada prsnik. ☹ aj my sme pribrali,len neviem,kde robim chybu pri kojeni.aj sa usilujem od odgrgnutie,no v noci si nie vzdy odgrgne a to s nou chodim aj 10 min po byte jak matoha 🙄

slovakia80
18. feb 2010

Ahojte,

vcera som zjedla zavarane marhule,ziadne ovocie nejem a tak by som si dala 😖 no a mala bola dost vecer pred kupkanim nespokojna,pucila sa na kaku a nie a nie sa vykakat.tak ja neviem,bolo mi povedane,ze zavarane by mali byt v poho,len nie jahody,pre zrniecka.no ale nejak sme to zvladli,okupkali.v noci potiahla az do tretej,co som si myslela,ze to bude urcite tazka noc,ale asi sa unavila.potom o pol siestej opat vstavala.stale nebola ale vykakana a nespokojna.nakoniec kakala,a potom pred obedom este raz a riadne.vonku pekne spinkala,ale po hodinke sa zacala mrvit,trosku sme este potiahli a isli domky.napala sa,dost bola unavena,teraz buva,je pri nej tato,prisiel skor z prace.
my tiez neodgrgavame a tiez znama mi povedala,ci ju z toho nahodou neboli brusko,lebo inac je dobrucka,tak neviem 😨

roxy_1
18. feb 2010

andy me prijde ze ten nas taky nema moc postylku,v kocarku neni problem tak dokaze byt i 4 hodiny a bez krmeni,ale v postylce spava jen v noci,pres den kdyz ho tam ulozim je za chvilku vzhuru a place ze tam nechce byt,proto ho mam pres den u sebe v obyvaku v lehatku,tam spi porad nekdy vedle me na sedacce...

jinak s odbrkavanim zatim nemame problem,po kojeni maleho zvednu a hodim na rameno a za chvilu jde brkanec jak od stareho chlapa 😅 prebaluji uz jen 2x za noc protoze ho nechci stale budit a to i kdyz 2x prebalujeme se nam podari obcas kosirek a z prebalovani je razem prevlekani do sucheho 😀 😀

marushka chudatko to jsi si teda vyzrala... 😒 😒 no priznam se me rano nebylo dobre od zaludku a skoncila jsem na wc a peknym prujmem...asi je neco ve vzduchu protoze mm co sni tak za chvili uz jde na wc.. 😒

babush
18. feb 2010

ahojte 🙂

siuzi - my mame podobny problem s malou. Je nejaka nepokojna. A ked ju kojim, tak sa odtrhava od prsa ale na druhej strane snazivo hlada a vrti hlavickou s otvorenymi ustami. Potom sa prisaje a zase vypluje a to dookola. Zacala mi to robit tak pred 3 dnami a iba na jednom prsniku..ale uz si to osvojila i na druhom. Skusala som lepsie strcit prso do ustociek, zlepsit polohu kojenia...ale stale nic. Niekedy je pokojnejsia, ale stale to pretrvava. Neviem co s tym robit a co to vlastne znamena. K tomu vsetkemu jej aj dost mliecka vyteka z ust, ked taha. Plienocku na odgrckavanie sme nikdy taku mokru nemali ako posledne dni. Napriek tomu, mala nevyzera, ze by sa nenapapala a niekedy odpadava na prsniku aj po 3 minutach tahania. Tak musime budit. 😒
Odgragava si slusne, a prdkame a kakame v pohodicke, tak fakt netusim, v com to moze byt - ten jej neklud ☹

Marushka, roxy - hadam vas to len obide a budete fit, aby ste sa mohli venovat drobcom

Co sa tyka kocika..tak Lejka v nom dokaze prespat aj 3 hodky (dlhsie sme neboli) ale aj ked ju z neho vyberiem..tak ma najtvrdsi spanok dna a noci dokopy 🙂 Ale v postielke sa jej az tak nepaci. A podobne to ma aj s koliskou, co mame v obyvke, tam sa zobudi takmer vzdy,ked sa ju tam snazim tajne prepasovat 😀 😀

andykca
18. feb 2010

roxy noo presne ako ho dam do postielky tak je o 10min hore a uspavam nanovo - v mojich rukach zaspi raz-dva......no niekde som citala, ze ked babo uspis v deke a potom ho tam ulozis tak si tak rychlo neuvedomi, ze je v postielke...ja som to uz par krat skusala a spinkal asi tak hodku.....inac je tiez s nami v obyvacke - bud v lehatku alebo na gauci...

krpuch
18. feb 2010

nasmu malemu stale zabehne,ked papa.aj 5 krat,co tak hlce

ketkous
18. feb 2010

Babush aj nasa je spokojna v kociariku... 😀 tak chodim s nou vzdy ked sa da.Neviem,co moze znamenat ten nepokoj pri kojeni,ako som pisala robi to niekedy aj nasa Bibianka.Mozno by nam vedela poradit Annag,je to vraj super osoba na Modrom konikovi,ktora radi zienkam ohladom dojcenia,skusim sa jej ozvat.
krpuch aj nasej casto zabehne,ked tak hlce

olienka12
18. feb 2010

kocky ten nepokoj moze byt sposobeny refluxom moze byt aj skryty palenie zahy a pod...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre