Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

meggieya
12. nov 2009

ahojte baby... no stupid. ty si dobraaa jeeee... 🙂 fakt klobuk dolu, ja si tak hovorim, ze aj toto jedno mi bude stacit... teda mozno som to tak zhodnotila koli obavam... mozno si za par rokov poviem, ze chcem este jedno.. no neviem. To moja kamoska porodila a po dvoch mesiacoch povedala, ze chce este jedno 😀 dobraaaa.

minix
12. nov 2009

stupi, pekne deticky, ale ja by som si na dalsie asi po prvych dvojickach moc netrufla 🙂

dnes je konecne slniecko....sa pojdem asi v ramci vychadzky prejst, nech mam pocit cerstveho vzduchu.

Drobec, aj ty mas skrateny krcok? na kolko? aj ti dali nejake obmedzenia?

dadulka2000
12. nov 2009

dobre ranko kocky 🙂
vitam nove "tvare" medzi nami a aj matku roka Stupi 😀
pozeram ze aj babenky z nedalekeho Londyna zavitali medzi nas. (ja som v Kente - juzne od Londyna)
pekny dnicek prajem, idem zacat pracovat.....
😵

minix
12. nov 2009

inak, tie tyzdne tu mi ukazuju nejake hluposti....som v 30tt, ale ked som si posunula datum porodu, aby sedel podla toho predchadzajuceho od doktora, tak ma to hodilo ze na 32, co sa mi zda vela, maximalne som zaciatok 31, takze sa nad tym nepozastavujte.

Inak, baby, aj vz=y mate taku zvysenu potrebu spanku ako ja? Denne dam tak 12 hodin, ako medved.

nedockava4
12. nov 2009

Pekny dnik, tehulky....
...tak mi ideme o chvilu na poradnu...verim, ze sme ok, tak sa ideme len uistit 🙂
minix...tak to ti zavidim...ja spim asi 5-6h denne....ale rada by som sa uz tak poriadne vyspala...

drobec123
autor
12. nov 2009

minix, mam viac oddychovat - to je jedine co mi odporucili.
takze chodim normalne do prace ale snazim sa po veceroch uz iba lezat a v praci mat vylozene nohy pod stolom na krabici 🙂

dadulka2000
12. nov 2009

drobcek, to mam aj ja vylozene nozicky,... a sem tam sa mi zapletu do kablov 🙂

dadulka2000
12. nov 2009

Krpuch, ty si presne z LM, ci z okolia??

hanus177
12. nov 2009

Ahojte, tak sa znova hlásim. Včera kontrola u Dr. normál, ale som trošičku sklamaná (čakala som podrobnejšie info)......... neviem akú hmotnosť má malé.... ani jeho polohu........ zobrala mi nejaké stery, sú o.k. ozvy sú takisto o.k. a povedala, že je všetko normál. Predpísala železo 2x1 😠 dúfam, že ma nebude z neho spekať..........
Na MD som vypísaná od 1.12. (aj keď som už mohla ísť od včera........ 🤐 len dúfam, že nebudem banovať.... ale nová koleginka sa neosvedčila tak od pondelka príde nová posila............... takže všetko vysvetlovanie od znova..... 😖 ale žiadne nadčasy už nehrozia........ 😔
Na ďalšiu kontrolu idem AZ 9.12. vtedy mi budú robiť aj prietoky aj nové odbery krvi.... hlavne kvôli tomu železu.... 😖 zdá sa mi to hrozne neskoro....... veď ku koncu by už mali byť kontroly častejšie, nie? To by som už mala byť v 36 tt
Ale už sa veľmi tešííííííííííííííííím na MD..... môžem začať strihať "meter" 😉 takže okrem dnešku...... 11 dní 😵
Aj MM teraz dlhšie potiahne do konca mesiaca........ aby sme môhli byť od decembra viacej spolu....... a celý január by mal byť pri nás..... 😀
Vítam nové tehuľky............. 😀 .... hlavne maminu roka - stupi (to pomenovanie sa mi páči)
Baby zo stretka..... skvelé foto.... (závideli sme trošičku... 😉 )
Antonia drž sa......... a hlavne ŹIADNE NEGATÍVNE MYŠLIENKY.................. držíme palčeky aj s našim drobčekom.... 😔

marushka
12. nov 2009

ajojte kočky,

Janka1 - sorráčik, som už zaspala včera - no, na ten tvoj pesar si spomínam keď si písala, že ti ho zaviedli, to je v pohodke, aj moja kolegynka ho mala...mne teraz povedal gyn, že keby som aj začala mäknúť, už somnou aj tak nič neurobia, len kľudový režim...CS mám teraz 2-3 😉 😉 😉

drobec - nič neboj, švagriná potiahla od 30tt ďalších 8 týždňov, aj vy určite vydržíte dllllllllho 😉 😉 😉

sisi - jasné, nič netreba riskovať, aspoň už budeš mať po,len nech všetko dobre dopadne, no nie? 😉 😉 😉
inak ja som sa minule zobudila ráno o tretej a taká predpôrodná panika ma chytila, že normálne slzy, si vravím, že už to poznám, tak čo panikárčim, ale normálne som dostala strach, som sa do piatej nevedela upokojiť... ☹

jáj a k spaniu - aj ja mám spavého hormónu až až, tiež by som furt chrupkala 😉 😉 😉

marushka
12. nov 2009

hanus - ja som bola v pondelok a idem až 4.12....tiež som preto včera volala kamoške gyn, či je to ok, povedala, že je síce napísané, že predposledný mesiac každé 2 týždne, ale oni to vraj väčšinou nerobia, ak je všetko v poriadku a potom len už každý zýždeň do nemocnice, kde budeš rodiť...aj ja mám železo, som si ho ešte ani nevybrala v lekárni, dobre že píšeš... 😉

dadulka2000
12. nov 2009

marushka, a co citis sa uz lepsie? preliecila si sa trosku? keby to nahodou na mna padlo, tak budem u vas hladat utocisko kocky, co ste si to uz absolvovali 😔

marushka
12. nov 2009

uf, dadulka, preliečila - klopklopklop...ale stálo ma to dvojo ATB. ... 😝 😝 😝 musela som, lebo by sa ten stav mohol skomplikovať, preto mi radšej dali antibiotiká...aj tak mám pocit , že furt ma vytáča pravá mandľa, ale asi to už budem riešiť až po pôrode na imunológii, držalo ma to cca 5 týždňov, a to je dosť....

ale pomáha ako prevencia citrón zaliaty teplou vodou, med, cesnak... veľa ovocíčka...ja zvyknem teraz nadrobno nakrájať jabka+orechy+med+cesnak a len tak to spapám 😉 😉 😉

len sa drž a buďte zdravučkí!!!!

amisa
12. nov 2009

ahojte, velmi davno som tu nebola. V utorok som bola na prvej predporodnej priprave u p. Jandovej na Kramaroch. Velmi rychlo sa to blizi. Ked odratam dovolenku tak uz len 15 dni v robote. 🙂
Maruska.. s tim zelezom ja mam opacnu skusenost..strasne ma z akehokolvek zeleza prehana..ale fakt velmi.

lopezka
12. nov 2009

ahojte tehulky 😀
dnes som sa sem vynimocne dostala ..........kolegyne odisli na teambuilding 😎 tak tu mam klud a pokojne v klude si mozem robkat 😉

hanus, mna by drblo, keby som to musela vysvetlovat vsetko este raz, moja nastupkyna vyzera byt v pohode a je chvalabohu sikovna a chapava 😀

co sa tyka spanku ,.....u mna je to ako kedy ......absolutne ale nemam zvysenu potebu spanku. .....skor bud rovnako ako predtym, alebo nespavost 😠 😠 😠 napriklad aj dnes v noci ....zaspala som pri telke este pred 10.hodkou......o 1. som uz bola hore a asi do 4,30 som sa prehadzovala a nie a nie zaspat 😖 .....pak som zaspala a za chvilku budik 😠 a nevedela som sa prebrat.....proste hruza 😖

ako som uz pisala, v poradni som bola minuly piatok 6/11 a najblizsiu mi dal az 7/12 😖 co je tiez az o mesiac 😖 ale medzitym idem este na utz 19/11 😉 takze moj doky ma tiez moc casto nechce vidiet .....ale asi je to ok, kedze nemam chvalabohu ziadne komplikacie, no nie : 😀

dadulka2000
12. nov 2009

marushka, tak ovocie a cesnak zujem aj ja stale. 🙂
amisa, ja mam este 4 tyzdne do MD - (4 x 3 prac. dni = 12 dni,...wow)

adros
12. nov 2009

ahojte tehulky

no, to je fakt zvlastne, ze vas tak neskoro objednavaju na poradnu. Ja som bola min. stredu a idem teraz v pondelok. Moja dokina mava poradnu v nemocke pondelky, tak preto je to len 10 dni, ale inak by to aj tak bolo 2 tyzdne. Ale mozno je to tak, ze som sa snou dohodla, ze si ju zazmluvnim, tak ma mozno bude castejsie objednavat na poradnu 🙂

co sa tyka roboty, tak som fakt rada, ze som to az take zlozite nemala. Moju robotu po mne prebrala kolegyna, ktora uz akotak moju robotu vedela, kedze niekto musel robit moju pracu ked som mala dovolenku, takze som uz len spravila rychlokurz 2-tyzdnovy, kde sme hlbkovejsie prebrali moju robotu a doucila som to, co nevedela. Sice som asi 3 mesiace bola k dispozicii na skype alebo na telefone, ked som bola na PN, ale teraz je to uz v pohode, zavola len vynimocne 🙂 Ale celkovo som si svoje so zaucanim za tie roky vo firme uzila 😠 😠 😠 uz som normalne rozmyslala, ze napisem nejaky manual, lebo ma nebavilo dokola ucit niekoho noveho

meggieya
12. nov 2009

Inak co sa tyka zeleza, tak ze su velmi dobre na zelezo susene marhule, ze to je top one. Tak preventivne.
A treba papat vela orieskov a rybiciek ... na nenasytene mastne kyseliny. Ale ked som sa napr. pytala v lekarni na omega3 tak mi povedali, ze to je v doplnkoch pre tehotne, ze netreba viac nic ine uzivat... 😉

zazalienka
12. nov 2009

ahojte.. tak stále ležím v posteli, sirupujem.. pokiaľ mi to nezaberie na ten tuberácky kašel prechádzam na antibiotiká.. takto na houby mi ešte nebolo.. a to musím na otočku do roboty, treba mi dorobiť výplaty aby ich mohli zajtra rozdať ľuďom.. nechce sa mi ale čo človek neurobí z lásky k práci.. ešte že to mám kúsok..

weronyca
12. nov 2009

Ahojte kocky, ja trocha od veci. Kolko dopredu ste niektore nahlasovali lekarovi, ze chcete epiduralku. a mate ju uz zaplatenu? lebo dnes mam poradnu a volala som lekarovi a ten mi povedal, ze este je skoro.

meggieya
12. nov 2009

amisa aj ja som bola u pani Jandovej na priprave a uz chodim aj cvicit a je to velmi fajn... som pocula, ze aj porodnici evidentne vidia, ktora zena chodila cvicit, alebo cvicila a ktora nie... A je to fajn, ze nam vela povedala... dost podrobne nam vsetko opisuje.. fakt je to fajn. ja som spokojna.

zazalienka
12. nov 2009

weronyca EPI sa dá zaplatiť aj 5 minút pred pôrodom.. naozaj máš dosť času.. stač podľa mňa keď prídeš na príjem..

adros
12. nov 2009

weronyca, ja si tiez myslim, ze je to skoro na nahlasovanie. Podla mna uplne staci, ked budes chodit na poradnu do nemocky, v takom cca 37-38.tyzdni.

meggieya
12. nov 2009

weronyca... tusim okolo 36 tyzdna. cize cca mesiac pred porodom.

bebel
12. nov 2009

Zazalienka, to nie je pravda..v BA musíš mať zaplatené predom na príjme....a potom sa môžeš rozhodnúť, či ju budeš mať alebo nie...a môžu ti vrátiť peniaze ex post.
😎

zazalienka
12. nov 2009

to vážne? v TT to asi majú trošku inak, aspoň tak nám to vrchná hovorila.. nuž iný kraj iný mrav..

weronyca
12. nov 2009

lebo som pocula, ze musim kvoli epiduralke absolvovat nejaku prednasku alebo nieco take, preto som chcela nahlasit skor..

stupidq6
12. nov 2009

Ahojte.Ja som dnes bola v Martine na sone naschvál u iného dr. aby mi povedal to po čom som túžila 😵 Naše dievčatko je chlapček 😵 😵 😵 😵 😵 konečne som sa dočkala 🙂 😵 😵 😵 😵 na 100% je tam to čo tam má byť 🙂 mangel ešte o tom nevie veľmi sa teším keď mu to poviem 🙂 Bola som aj s herečkami no hrôza niekde s nimi ísť 😅 hneď som aj šla do Tulipu a kúpila som nejake modre dupačky a čiapočku 😵 Dievčata teraz spapali polievočku a spinkajú okolo tretej by sa mali zobudiť pôjdeme do parku 🙂 Inak drobec váži 2500g neviem či je to dobre lebo keď som čakala dvojky boli menšie čo poviete? 🙂

lopezka
12. nov 2009

ahojte,
uz som sa vratila z obeda 😅 dnes mojej krpatej zachutilo file so slovenskym salatom ....co som uz asi od vianoc nejedla a rybu ja inak vobec nemusim 😀 ....no, asi jej neco chyba a vypytala si ....a sranda, celu porciu som spraskala 😀 😀

stupi, tie tvoje fotky su super, krasne herecky 😀 a ako ich ten obed zmohol 😎 😀 😅

bebel
12. nov 2009

Ježkovi voči....v 32tt. 2,5 kg 😕 fuuuu, to bude iný valibuk 😀 100% bude mať cez 4 kg v termíne
Gratulujeme...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre