Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

liwka
27. dec 2009

tak toto my mozeme hovorit obaja. ale ako to uz bolo spomenute, radsej chcem zive dieta, ako take, ktore sa bude drzat maminej sukne. a fakt, ked bude po nas, tak ho sotva udrzime 😉
ale mat dve deti po sebe je ozaj vyhoda. ja to vidim u sestry, mali su bohovi. zasa na druhej strane, moja krstna ma medzi detmi 7 a 5 rokov a o nejakom vztahu medzi nimi sa hovorit neda. ale je to asi individualne...

zazalienka
27. dec 2009

baby, aj tak si myslím, že to čo už máme v brušku nikto neovplyvní.. aké zázraky sa nám narodia, také budú.. ano, sú to gény, to neovplyvníme..jedine pevné nervy a správny prístup k výchove.. a aj tak si nemôžeme byť isté, že to je ten správny prístup..

inak dnes sme boli s Veronikou v kostole, a teraz neviem či sa tam malému tak páčilo alebo nepáčilo, lebo aj tetuša vedľa mňa čo sedela sa smiala, ako mi lietalo brucho z jednej strany na druhú.. normálne futbal.. dúfam, že sa malý vybúri teraz a potom si nájdeme nejaký spoločný systém..
ale som optimista, čo?

petronelka77
27. dec 2009

Ahojte babulky, velmi pekne dakujem za gratulacie. Mat maleho pri sebe je nieco neskutocne, taky maly zazrak.
Aj ked sme si presli behom tyzdna vsetkym moznym v nemocnici, staci pohlad na maleho a zabudnem.
Nesticam vas citat, ale prajem vsetkym tehulkam co najlahsi porod a nech maju drobcov cim skor pri sebe, pa

zuzuxx
27. dec 2009

ahojte, novym mamickam srdecne gratulujem 🙂
Ja stale nic, len cakam a cakam, v utorok na poradni sa snad dozviem, co bude s nami...

minitrouble
27. dec 2009

ahojte 🙂
zazalienka - no presne vsetko zavisi na genetike ....inak s tym kopanim nooo nechcem ti brat idealy ale nasa romi tak dost kopala a teda ti poviem ze da zabrat pohybovo ...odmalicka je to take male vrtke sidielko ...prechadzka s nou da celkom aj zabrat najma tento rok posledny bol taky narocny teraz uz je starsia a rozumna tak uz sa aj ukludnila ale doteraz to bolo doooost za nou behat 😝 😀 ale tak ved uvidis

a my budeme mat baby spolu - najprv bude romi vo svojej izbe a simi bude s nami - kym budeme v noci kojit a potom uvidime ako sa to bude vyvijat tak postupne simi presunieme k romi a kedze budu 2 baby a ich izba ma cca 21-22m2 tak si myslim ze to zvladnu v jednej izbe a ak nie tak aj tak mozno raz kupime dom a potom by mali kazda sama
asi je to horsie ked je to parik - neviem si predstavit kde sa potom skladuju vsetky hracky 😕 ...my uz mame teraz polku izby zaplnenu hrackami (2motorky, odrazadlo, hojdaci kon, 3 kociky, bicyklik, stol, stolicky, 3krabice hraciek, 2 vrecia na plysaky a 1 komoda na babiky) ...no kebyze mame teraz chlapca a mame k tomu pridat niekolko auticiek, naradi, kociek, autodrah a neviem coho tak to by bol asi koneeec 😝 😀

janurka
27. dec 2009

Ahojte bruška a maminky 😅
Ako sa máte? Tak kolko je tu už hotových maminiek? strácam prehlad ked vás nečítam každý deň. Ale všetkým maminkám blahoželám...
My sa máme celkom dobre len už mám pocit že sa každú chvíľu rozletím, no asi je to len pocit. uvidime. Držím všetkým palčeky nech to máte čím skôr úspešne za sebou a miminka si mohli už držat v náručí...

zazalienka
27. dec 2009

mini, mne je to v podstate tak trochu jedno.. určite neskončím na klinike v Pezinku z toho keď bude môj syn živší ako ostatné deti.. ja som v mojom veku veľmi vďačná za toto dieťa, a budem najšťastnejšia keď sa narodí zdravý a bude mať všetko čo má správny chlap mať.. viac už naozaj nepotrebujem.. každé dieťa sa dá zvládnuť, len to chce trpezlivosť..

liwka
27. dec 2009

Zuzi, suhlasim s tebou. a iste je aj to, ze nech budu nase deti akekolvek, vzdy zostanu len nasimi detmi 😉 a tie sa nedaju nelubit.
najma, kym su take malinke 😉

janka1
27. dec 2009

pekny den zienky 😉 🙂

liwka konecne ti odpovedam 😀 nie nemala som epi / ako som uz spominala , ja som to ani nechcela/ da sa to pekne krasne odrodit aj bez epi 😉 🙂 😉

adros plodovka odteka postupne , je sice pravda, ze niekomu odteka po dcl, niekomu po ml , ale urcite ti neodtecie vsetko hned naraz 😉 🙂

katka22r
27. dec 2009

olienka drzim palce,mozno sa tam rano stretneme kedze pprezliekaren je v satni na ctg 😉

sisipetka
27. dec 2009

ahojky kocky,
citam, ze ste tu mali riadnu nocnu debatu. Nechcete sa niektora presunut ku nam? Nas maly ma otoceny rezim, takze v noci mame s MM nocnu sichtu a cez den sa tu ponevierame ako matohy v pyzamach 😅 Ale nevadi, sme stastni, ze ho mame aj so vsetkymi radostami a starostami, ktore materstvo prinasa.
S mlieckom je to u nas stale slabo. Este pred sekciou na rizikovom som mala uz dost stresy, v den sekcie, ktora nebola este planovana sa to vsetko nejako zbehlo a este viac som sa dostala do vypatia a to nehovorim po porode, ked nam maleho zobrali na Jisku lebo mal problemy s dychanim. PRoste dost neprijemny scenar, ktory mi mierne zablokoval nastup laktacie, do toho 5 dni bez maleho, ktory si oblubil viac flasku ako mamin prsnik....takze krasne stazene podmienky a teraz doma bojujeme. Ale povedala som si, uvidime ako to vsetko pojde a kolko sa budeme trapit, dolezite nakoniec je to, ze maly je zdravy a pociatocny stazeny nastup do zivota zvlada krasne 😉
Kocky, ktore mate planovanu sekciu, tak bola som prvykrat so spinalom a fyzicky sa to dalo zvladnut. Nastastie ziadne vedlajsie ucinky po spinale, akurat tie prve 3 dni su dost bolestive. Potom uz sa to da celkom dobre rozchodit a po tyzdni uz nemate problem s myslienkou na dalsie dietatko 😵
Bezkam, ideme maleho kupat....zatial to nema rad, takze si poplaceme.
papa a drzkajte sa

roxy_1
27. dec 2009

sisi to jsou uz ted krasne starosti,hlavne ze je maly na svete a v poradku.verim ze vam dava zabrat ale snad si brzo navykne vas rezim... 😀 😀 hodne sil s mlickem a s opatrovanim... 😉

holky pridala jsem i fotky vasich drobecku,jen doufam ze ty ktere uz to maji za sebou se nam pak jeste pochlubi s foteckama a ja je pridam k ostatnim 🙂 🙂

roxy_1
27. dec 2009

hodila fotky ale nedala link 😀 😀 😀 https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

liwka
27. dec 2009

sisipetka, krasna fotka, malinky je taky macko v tom chlpatom kabatiku 😉
drzim palce, aby si cim skor otocil rezim a aby si mala nakoniec mliecka aj na rozdavanie 😉

weronyca
27. dec 2009

Ahojte babule... No po tejto noci som dost nestastna... Cely den beham s vlozkou lebo stale zo mna vychadza taky akoby hnedy vytok.. Nieco take ako zo mna aj vecer vypadlo a preto som utekala na pohotovost...Doky ze je vsetko ok.. ale mne za nezda normalne aby nieco taketo zo mna vychadzalo.. Mne to pripada ako spinenie ked sa vam zacina rozbiehat menzes..a predtym ako ma toto v noci chytilo este aj to slabe krvacanie. Zajtra mam ist na kontrolu, tak som zvedava ci mi dalsi lekar povie ze toto je normalne!! Obcas mi stvrdne brucho,ale bez bolesti inokedy ma zas tak bolia krize a cely spodok..nechapem. Ale taka som z toho nesvoja..

katka22r
27. dec 2009

weronyca a neodchadza ti pomaly hlienova zatka?ktovie moze to byt aj to....mojej kamoske tak odchadzala postupne hoci je to nezvycajne...mozno coskoro porodis,drzim palce mna caka zajtra ctg

amisa
27. dec 2009

ahoj , davno som tu nebola. Vidim ze podaktore to stiihli este v decembri. Ja sa uz citim taka nemozna velka, nepokojna. Aj na celych vianociachs a to odzrkadluje, vobec ich tak neprezivam. 😖

weronyca, to je zvlastne, napis nakoniec ze co ti doky na to povedal. Nemohla to byt hliienova zatka, taka nejaka postupne sa uvolnujuca (asi som trepla blbost)?
😀
Vsetkym maminam blahozelam a nam tehulam drzim peste a pevne nervy.
😀

weronyca
27. dec 2009

katus v sprave so vcera mam nieco take napisane, ale hlienova zatka nema mat primes krvi a toto je fakt take do hneda ..ja uz som zufala.. ale zas snad by lekar nebol taky trulo a nevravel by mi ze je vsecko OK. zas mi je tak zle ako mi byvalo pri mnz.. tak od zaludka.. 😒

Kati drzim zajtra palce, nech vsetko dobre dopadne

lienka2
27. dec 2009

weronyca, hlienova zatka moze byt s primesou krvi..

janurka
27. dec 2009

weronyca, aj ja by som to tipla na hlienovu zatku. Moja mamina pri bratovi pochodovala este dva dni normalne po tom čo jej odišla zatka ale segra rodila este v ten den ked jej zatka odišla. Takže držim palčeky ak je to ono. Drž sa .... 😉

adros
27. dec 2009

wero: "V tomto čase môžete nájsť na nohavičkách hustý hlien s prímesou krvi – je to takzvaná hlienová zátka. Zvyčajne sa tým začína pôrodná činnosť, ale stáva sa to aj o niekoľko dní skôr"

loss
27. dec 2009

jej co to citam tak uz mame aj maminky srdecne gratulujem a zelam hodne zdravicka a mliecka pre babetka
noa uz sa to zacalo a babenka zacnu pribudat vsetkym zelam super porod 😵

liwka
27. dec 2009

jej, loss, pozeram ze aj ty cakas Miu 😀 nejako sa nam to meno rozsiruje, co si posledne vsimam. 😉

stupidq6
27. dec 2009

Ahojte 🙂 Ja som sa tu dlhšie neukázala sme sa sťahovali dlho sme tu nemali net...potom sviatky a tak tak nebol ani čas 🙂 Ja sa cítim už hrozne stále priberám,jem...už by som to chcela mať za sebou je toho aj na mňa veľa 😝
Pozerám,pozerám,že tu máme už aj mamičky 😵 Gratulujeme a prajeme skore zotavenie,veľa mliečka a zravíčka 😉

stupidq6
27. dec 2009

jéééj to už 4 detičky?Sa poponáhlali ale krásnučke su 😵 😵 😵 😵

stupidq6
27. dec 2009

Tak 7 😕 😀 😀 😀

loss
27. dec 2009

liwka tu u nas zatial to meno nepoznaju ale niekto zacne a potom to ide tak ako Nelly mala som ju prva a v poradni nepocujem nic len Nelly 😖
dufam len ze s Miou nebude na matrike problem

liwka
27. dec 2009

loss, nebude. pisala som si s jednou babou a vraj je to v pohode. a ono, podla mna staci, ak sa to meno vyskytuje raz v SR a uz je oficialne. a ako nan reaguje vase okolie? lebo u nas sa s tym velmi tazko stotoznuju... a hoci je porod predo dvermi, este stale sa snazia nahovorit nas na rozne ine mena 😉

loss
27. dec 2009

aj u nas je to tak svokor dokonca vobec nechape co je to za meno 😅 mne sa pacia take netradicne mena a Nelly a Mia pasuju k sebe
kamoskam co poviem ako sa budeme volat su nadsene ze je uzastne a hlavne je za sa paci mne a muzikovi no nie ?
a na ake ta nahovaraju? my sme mali este Zara a Lara

liwka
27. dec 2009

no, moja mama chce Marianku, Miriamku, Annamariu a tak... este stale nepochopila, ze ja chcem Miu, lebo je to krasne a hlavne kratke meno. ja som prakticky clovek a tie uradne papiere, kde mas mini kolonku na meno, no natlac to tam.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre