Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
8. jan 2010

noo weronyca preto lebo ma narodky svokor vtedy 🙂 to je jediny dovod....uz som mu nesplnila jeho sen, ze maly sa bude volat Peter ale Patrik tak mu mam aspon totok splnit....

inac ani mna by nepotesilo kebyze mi plodovka do postele odtecie....kto by to upratal za tie dni co by som nebola doma?hehe

babenky uz ste poculi alebo sa niektorej stalo, ze porodila niektora na termin alebo aspon cca vtedy ako jej urcilo posledne sono??...tak nad tym teraz rozmyslam, lebo posledne sono mi urcilo termin tak na 12.1. takze som zvedava 😀

bebel
8. jan 2010

Ahojte,
ja so spánkom nemám najmenší problém......dnes som potiahla do 10,30 😎 a neplánujem vytiahnúť päty z domu 😉
Naraňajkovala som sa, pozrela dvd, čo som včera kúpila a teraz som pro forma nastriekala kyselinou sanitu, aby sa nepovedalo. Keď to zotriem, možno naložím práčku a niečo chlapcom navarím na večeru.
Tiež mám rozčítanú knihu spod stromčeka 🙂

V pondelok mám volať pôrodníkovi, ktorý deň si zas spravím trip do TN na kontrolu😎
Mne všetci ľudia nezávisle od seba predpovedali termín 13.1., tak som zvedavá 😀
Mne sa ešte nechce, milujem takýto bezstarostný pyžamový deň.

mia.
8. jan 2010

andy, ja som živý dôkaz, pred piatimi rokmi som mala termín 4.9, podľa PM, ale bol priestupný rok, tak som dokt. vravela,že treba prirátať ešte jeden deň, ona, na to, že aj tak to nevychádza presne, no ale, čo sa nestalo? v noci ma chytili bolesti a 5. sa malá skutočne narodila 😀

bebel
8. jan 2010

Andykca, mne pri Brunovi určili podľa mrchy a 1. sona termín 16.6. a narodil sa 14.6. t.j. o 2 dni skôr.
Ale pri tých posledných usg ma strašili s tým, že je o 2 týždne väčší a ja som mala vtedy akurát štátnice, tak som sa triasla a celá katedra so mnou, či im tam zo stresu nezačnem rodiť.
Narodil sa normálne v termíne s tabuľkovými mierami 3650g a 50cm.

mia.
8. jan 2010

bebel, aspoň na niečo je tá chudokrvnosť dobrá 😉 som volala znovu na výsledky, u mňa stále pretrváva takže tardyferon stále 2krát denne 😒

szkatka
8. jan 2010

Ahoj holky.Koukám,že jsou tady samé termínovky Tak poprosím o radu...snad bude někdo vědět.Byla jsem včera v poradně,Dr říkal,že s takovou neporodím nikdy (přestal se mi zkracovat čípek),no že se prý neotvírám a tak mám přijít za týden (14.1) znova a jak nic,tak mě pošle do nemocnice aby mi dali léky na dozrání čípku.Neví některá z vás náhodou něco o tom ? Třeba jestli se čípek může zkrátit během pár dnů a že bych to teda chytla přirozeně ? Nebo zda na tohle pomůže Hamiltnuv hmat ? Měla jsem první císařem a teď me straší zase,tak nejsem vůbec nadšená.A navív kdo ví co to je za léky.Díky za odpověď.Katka

dadulka2000
8. jan 2010

ahojte kocky
co ziadne nove babatka na obzore??
mna sa vsetci pytaju ci uz?? a NIC,.... a ani nemam ziadneho tusaka,....
tu sa snehova situacia vobec nelepsi,.... nastastie by som sa uz aspon do nemocky nejako pomaly dostala (cestu trosku posypali)
bebel,.... ani ja z domu nevyleziem,... je vsade smyklavo, max do zahrady sa vygulam postavat nejaku snehovu obludu 😎
muz je doma (prace stale zavreta koli snehu 😅 ) a vari nejaku marokansku specialitu so spenatom,... no to som zvedava 😀
ja som poriadila, utrela prach, vygruntovala kupelku - nejaka som moc aktivna 😉 , uz idem len ralaxovat.....
pekny dnicek babulky

evcam
8. jan 2010

Ahojte kocandy. Hlásim sa ešte z nemocky neviem kedy nás pustia mala má slabsiu zltacku zajtra uvidíme či pôjde pod lampy. Inak je zlatunka len spinka a papka ani moc neplacka. Je to moja bombulka. Čo sa týka pôrodu tak to bola rychlovka. Vďaka bohu za to. O pol desiatej som bola dohodnutá s mojim gynekologom, že mám dôjsť do nemocky lebo mal službu tak ma pozrel bola som na 3 cm otvorená ešte trosku podrazdil a dal mi ešte cipky. Trosku ma pobolievalo podbrusko no nič hrozne. O jednej ma pozrel znova to už som bola na 5 cm tak mi praskol vodu a o chvíľu začali kontrakcie tak som šla pod sprchu tam to bolo v pohode o druhej dosiel môj muž a dali nás už na porodnu salu s tým, že o tretej má doki pozrie. Tak som hopsala na fit lopte bolesti už boli riadne každú minútu a pol. Sestrivka mi pred treťou vraví, aby som sa postavila, že zmeria ozvy babetka no nestihla jak som sa postavila už som cítila malú jak ide von tak som len zakricala, že už to ide to ste mali vidieť tie fofry ani neviem ako som sa dostala na kreslo a mala bola asi na štyri zatlacenia vonku.
Gratulujem ešte novonarodenym babatkam a maminkam.Fotku dám až z domu nejde mi to vložiť alebo pošlite mi niektorá telefónne cisielko poslem mmsku.

szkatka
8. jan 2010

Gratuluji k mimísku.Hlavně že jste zdraví.Tak doufám,že kdyby vyvolávali i me,tak že to budu mít také rychle.(zatím jsem jen slyšela na to samé negativní odezvy)

liwka
8. jan 2010

ahoj, tehulky, dnes mam podobne ako niektore z vas den, ked sa cloveku nechce pohnut ani koncekom vlasu. tak sa len motkam. snad sa prinutim aspon riady poumyvat, varit nastastie nemusim, to som si odkrutila vcera. a co sa tyka stromckeka, mne je ho kazdy rok luto dat prec, preto som to vzdy nechavala na mamu alebo sestry. tento rok, kedze sme prvykrat sami, a teda je to nas premierovy stromcek, bude v obyvke zrejme, kym neopada.
inak, u nas bolo bezne skladat stromcek v polke februara, niekedy dokonca tesne pred Velkou nocou, to aby sa fakt nepovedalo. 😀 😀 😀

andykca
8. jan 2010

ste isli vsetky povinne oddychovat? hehe

evcam super porod 😉 naozaj si aj ja prajem aspon z casti podobny 😀 😀 ja ti poslem do IP cislo .... tak potom mozes poslat fotecku ja ju dam zatial ku mne 🙂

liwka tak ja som urobila hadam viac ako som dnes chcela....odhrnula snah, urobila som pizzu a este som sa dala na papierovacky.....no a este pojdeme na nakup s drahym (konecne mu vyplatili FA)....

szkatka tak drzim ti paste aby si sa zacala otvarat 😉 ja s tym osobne nemam problem - ja sa postupne otvaram uz teraz.....

bebel, mia dik za info....ja uz rozmyslam nad vselicim tak sa vypytujem (najradsej by som vedela kedy pojdeme na to - ale to by chcela isto kazda 😀 😀 😀 😀 )

dadulka no ty si dnes tiez bola akcna 🙂 inac aj u nas doteraz ten sneh padal a padal no a teraz zacalo prsat....totok ked zamrzne tak dovidenia ☹

zazalienka
8. jan 2010

no ja som dnes narobená jak jeden somár.. to som spratala Vianoce, poukladala do krabíc do pivnice, poutierala prach, povysávala, vygruntovala kúpelku a ešte dala mužove papiere do poriadku.. som si konečne sadla ku káve, ešte zajtra mi ostala spálňa ale to sa mi tu môj aspoň nebude motať, ide pracovať do Žiliny.. tak budem slamená vdova.. aj my musíme ísť ešte na nákupy,,
aj keď dnes som zažila šok, keď ste sa bavili o tých autách, my máme tiež jedno pokazené, oprava cca 300 euri, no nepoteší po sviatkoch?
tak budem šetrno nakupovať☹

andykca
8. jan 2010

nooo tak totok je isto zakon schvalnosti....my tiez dame auto do opravy, len musi pockat kym pojdem porodit 😀 😀 😀

ja, teda my budeme upratovat az zajtra...nevladzem sama cely dom vygruntovat.... 😖

katka22r
8. jan 2010

xi esteze mame len manzelovo firemne auto 😀

liwka
8. jan 2010

joj, baby nekecajte tolkoo tych pokazenych autach, lebo sa fakt zacinam bat...
ja som si prave spravila kafe, kto si da so mnou? 😉
uz by sa mohla ukazat gucz, som zvedava, co jej povedali v nemocke. dufam, ze si ju tam nenechali....

andykca
8. jan 2010

noo katka aj firemne sa vie pokazit 🙂 ale nechem strasit pravdaze to v ziadnom pripade....
.....my mame tiez tak povedane firmene, takze ked sa pokazi alebo co tak setky naklady odpisujeme z dani takze radsej do auta prasule ako statu 🙂

liwi neboooooj nic 🙂 ja sa ku kave nepridavam to je zalezitost u mna tak raz za tyzden a musi obsahovat slahacku 😀 😀 😀

zazalienka
8. jan 2010

liwka ja som teraz dopila nealkoholickú kávu ale akurát mám kyselinu z nej🙂 tak to zajedám cetovinami s parmezánom..

bebel
8. jan 2010

My máme autá 3, a ešte otcove v zálohe 😎 , takže s prevozom určite nebude problém- jedine, žeby triezvy vodič nebol k dispo 😅 😝

Evcam: skvelý pôrod, v ktorej sále si nakoniec bola?btw: Karolínka je prekrásna...videla som na rodinke foto. 😉
Mia, tak podľa všetkého sa my 2 na pôrodnici a 6 nedelí predsda len stretneme 😉

Szkatka: neporadím veľmi......ja som neprenášala a dúfam, že ani teraz nebudem. Ale oxytocín som zrejme pichnutý mala. Tablety tuším nie. Skús viac pohybových aktivit a sex.

zazalienka
8. jan 2010

veď nám sa pokazilo manželove firemné, moje našťastie stojí pred barákom.. ale tiež pôjde oprava do nákladov chvalabohu.. poodpisujeme šetko čo sa dá.. aj mňa🙂) nebudeme predsa platiť dane..

plivit
8. jan 2010

ahojte prajem pekny deň

ja so dnes po poradni no a CS mam po týždni 6 ako minule takže bez zmeny ale,že vraj sa otváram ale na kolko tak to mi nepovedala monitor dopadol o.k termín mam podla PM 10.1 tak uvidím či sa malému vôbec bude chcieť Na poradnu mám prísť o týžden a to si ma tam už vraj nechajú. Ale pevne verí ,že do vtedy aj porodím 😅

katka22r
8. jan 2010

andyka veru ze ale aj ked sa pokazi toto zavolame sanitku 😉 nemame daleko porodnicu autom cca 10 minut takze pohoda horsie sa dostat na 9 posch,kedze vytahy v nasom monobloku funguju ako pocasie a kalamity nemame u nas prsi 😒 dnes ma tak bolia krize ach jaj idem asi hodit sprchu vraj to pomaha pravda_?

zazalienka
8. jan 2010

tiež sme mali jeden čas 3 autá, kým sa podarilo v kríze predať moj Focus.. ešte že som vtedy nemala taký veľký zadok ako teraz, inak by som odšoférovala možno naraz obidve moje🙂 s jednou riťou na dvoch sedadlách🙂

andykca
8. jan 2010

plivit tak to by si mala ten z tych peknych datumov kebyze porodis v nedelu 😉 treba vyskusat tie babske receptiky 🙂

katka mnooo to ked vam nepojde vytach tak aj hadam porodis kym prejdes 9 poschodi....juuujda 😨 😉

zaza no neprehanaj to.....zas az taky zadok nemas 😀 😀

katka22r
8. jan 2010

ta ved toho sa najviac obavam...snad prileti aspon dakto z 9 na prizemie 😀

liwka
8. jan 2010

andy, vies nieco nove o adros? ci budu v nemocke este aj v pondelok, ked pojdeme so Zuzkou na poradnu? ale snad su uz obe na tom lepsie a pustia ich cez vikend domkov 😀

bebel
8. jan 2010

U nás sme 1 venovali svokre, i keď je napísané na mňa...ale s ňou by som do pôrodnice nešla ani keby bola posledná triezva osoba v okolí 10 km 😎

Plivit držím palce, 6 dosť veľa z 9. 😉

zazalienka
8. jan 2010

andy, veru môj zadok a stehná sú to najhoršie čo mám z celého tehotenstva.. a bojím sa že ani kojením to dolu nepôjde.. len tvrdým tréningom a na jar korčulami..

andykca
8. jan 2010

katka isto pride niekto 🙂 bude musiet xi

liwka dnes som s nou volala...zajtra by ich mali pustit domov, ale nieje to iste 🙂 hovorila mi, ze ju mala roztrhala aj z vnutra takze chudatko si dost vytrpela porod...nema este mlieko aaaa malinka Alex vraj tuto noc zobudila cele oddelenie - tak vraj plakala...a nevedeli preco....hmmm ale myslim, ze ako pojdu dom sa to zlepsi predsa len lepsie prostredie a tak....inac vraj tam je nehorazne teplo to ja tam asi ani spat nebudem, lebo neznasam teplo ked spim 😒

liwka
8. jan 2010

ja som sice zimomrava, dokonca aj tie tehu navaly tepla ma obisli, ale zasa prilisne teplo, to nemusim. a uz vobec nie v noci.

krpuch
8. jan 2010

ja som prave doodychovala po davke segedinu a chystam sa na medovniky so smotanou... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre