Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

nedockava4
9. sep 2009

www.tehotne.cz
pekne vecicky...hlavne pyzamka 🙂

teddyna
9. sep 2009

ahojte všem. můžu se k vám přidat??taky budem mít "ledňáčka"

bebel
9. sep 2009

Baby, tak ja som pribrala od začiatku tehu 4 kg a môj doki ma spucoval včera, že nech si dávam pozor.
Podľa neho je to veľa...a je to potom neskôr brutálny zaberák na srdce.
A som už odhodlaná, že začnem pristupovať k svojmu stravovaniu trošku racionálnejšie.
Nechcem pribrať celkovo viac ako 10-12 kg až do pôrodu. 😒
A hlavne baby čochvíľa nám budú robiť gluko testy....a neplánujem si do konca tehu pichať inzulín kvôli pažravosti. 😎

dorotkaa
9. sep 2009

bebel a kolko si pribrala pri prvom?

olienka12
9. sep 2009

bebel mna zaraza to,ze jem menej ako pred tehu a snazim sa ovocie zeleniku ale zacala som chodit pravidelne na obedy a vecerat a ide to hore zavratnou rychlostou...

drobec123
autor
9. sep 2009

bebel, to nemyslis vazne !!! +4kg v 21tt je veela ?

bebel
9. sep 2009

Pri Brunovi som mala tak 13 kg hore a po pôrode mi ostali tak 3 kg .Ale vtedy bola moja východzia váha o cca 7 kg nižšia ako bola teraz. A 3 kg z tých celkových 4 pribratých som nabrala za posledných 6 týždňov- možno to mu vadilo.

zdenka73
9. sep 2009

nedočkavá - super stránka, a normálne ceny

bebel
9. sep 2009

😎 Hold dovolenkovala som a jedla som viac pochutiniek, zmrzlinu aj čokinu......+ boli neaké oslavy - t.j. obžieračky o 4-5 chodoch .
Fakt som sa trochu zbytočne urvala.
A keď v robote nestíham idem len do kfc alebo si kúpim bagetu na pumpe a to nám asi tiež moc neprospieva.

bebel
9. sep 2009

Ahoj teddyna 🙂
Jak srandovne to znie: ledňáček 😀 ako zmrzlina , páči sa mi to 😉

iva81
9. sep 2009

ja som pribrala zatial 5 kg a moj doktor si tak pre seba zahundral ze hmm dost. To som bola trosku v soku lebo som myslela ze to neni vela. Ale ten isty pripad ako bebel ze tie 4 kg za kratke obdobie na dovolenke, predtym som skror nic nepriberala. Tak som si aj na dovolenke dopriala ze ved kludne mozem pribrat.

henka2
9. sep 2009

No 4 kila v 21t Bebel urcite nie je prilis a je normalne, ze si ich nabrala v kratkom case, na zaciatku sa priberat vobec nemusi a zacina sa vacsinou az v druhom trimestri, to je presne tvoj (inak aj moj) pripad. V siestom mesiaci by prirastok vahy nemal byt menej ako 6kg a potom od siedmeho mesiaca priemerne kilo za mesiac, celkovo to ma dat 9-12kg plus, za cele tehotenstvo. Potom su aj individualne parametre, zeny prilis chude maju pribrat viac a silnejsie zas pribrat menej, ale ty urcite nevyzeras, ze mas BMI index vacsi ako 24 🙂, takze sa urcite nemas coho bat
Ja som dodnes pribrala 3,5kg a vsetkym sa to zda skor malo, moja sestra, ktora je presne ako ja v 21t už pribrala 10kg a hlavu si z toho tiez nerobi, bude to jej 4.dieta a pri kazdom pribrala okolo 17kg, čo je síce veľa, ale počas kojenia to vždy veľmi rýchlo zhodila.

henka2
9. sep 2009

aj ja som tie moje 3 kila pribrala na dovolenke za 2-3 tyzdne, ale to s tym pravdepodobne nema nic spolocne, dovolenku sme mali vacsina asi v 4-5 mesiaci, cize presne v obdobi, ked sa zacina priberat

gucz
9. sep 2009

ahojte žienky, tak aj my máme dnes za sebou poradňu. Drobček sa však hanbil a neukázal či bude chlapček a či dievčatko, tak sa to dozviem až toho 9.10. Hodím do albumu fotku

botis
9. sep 2009

kukam, ze riesite vahu.... ja som pribrala 1,5kg a ani za nic sa mi nedari pribrat viac :( co by som dala za 4kg...
inak mate problemy s krcami v nohach? lebo ja to mam nejake silne ale len na jednej nohe, co je dost divne...

gucz
9. sep 2009

inak tak ma doktorka nastrašila,,, že až 😒 robila mi ultrazvuk, všetko si pomerala, potom otočila monitor ku mne a ukazovala mi malinké a hovorí tu je hlavička, pohla tou sondou a zasa tu je hlavička, potom sa zasekla, ja tiež a ona že to je tu druhá??? Ja že nestrašte ma!!! tak mi potom ešte riadne dlho pozerala ultrazvukom celé brucho a predsa len je tam len jedno miminko, len sa asi inak pohlo či čo, ale teda skontrolovala ho riadne. No i tak mám nasadeného chrobáka v hlave a toho 3D sa už neviem dočkať

gucz
9. sep 2009

k váhe, ja som od poslednej poradne pribrala pol kila, čiže od začiatku dokopy kilá dve. No i tak mám brušisko velikánske

olienka12
9. sep 2009

no ja som dala do albumu moje slonie brusko 🙂) ja trhnem rodinne rekordy v priberani... ked to vydrzi moj chrbat a klby,tak nech, ja to potom pekne zhodim...

zucana
9. sep 2009

baby sorry ze otravujem ale tie co vam robili tripple testy brali vam aj na stitnu zlazu TSH?

olienka12
9. sep 2009

zucana neviem ci to beru...
ja chodim so stitkou priamo k endokrinologicke este pred tehu..

gucz
9. sep 2009

olienka podobné bruško mám aj ja, trošku menšie, ale už Ťa úspešne doháňam

zucana ja neviem či mi na to robili test, povedali mi že výsledky sú ok a viac som po tom nepátrala.

zucana
9. sep 2009

no mne to brali ked som bola prvykrat tehu (ale potom som o babo prisla) a mala som na konci normy a teraz mi lekar povedal ze sa to nemusi brat...len jednej tehulke to brali s tripplami a vraj sa to ma brat tak chcem zistit ze ci to aj ostatnym brali a mam doktora este upozornit....ale mne vychadza zepri tripploch sa beru : MS-AFP, uE3, a Total hCG

olienka12
9. sep 2009

vrrrrrrr prave pozeram stranku z kt.som chcela objednat fusak a oni zvysili cenu o 150sk... ide zima sezonny tovar ide hore, asi som mala v 30stupnovych horucavach fusak kupovat.......

yoya
9. sep 2009

Ahojte tehulky 🙂
Dnes ste boli usilovné ako včeličky a popísali ste toho dosť, trvalo mi chvíľu kým som všetko prečítala. 😵
Ja som si tiež dnes bola pozrieť a plánovala som si kúpiť nejaké nohavice v TV, ale nenašla som nič, našla som otrasné nohavice za 60 eur - strašné dačo 😠 Čo som na Pnke, tak nosím tepláky a tričko - super oblečenie 😀 , no a keď som mala ísť do obchodu, tak som sa zhrozila, že nemám čo na seba. ☹

alikaa
9. sep 2009

Bebel, isla som dnes na tu prednasku o pupocnikovej krvi. Kamoska mi vcera povedala, ze je to o 14.30, ale ked som tam prisla akurat koncili. Kamoska sa pomylila, lebo zacinali o 13.30. Ale ta prednasajuca dr. povedala, ze kazde dva tydne je na Kramaroch u nej prednaska o pupocnikovej krvi, vzdy o 13.30, takze mozem prist kedykolvek inokedy. Kedze z roboty tak skoro odist urcite nemozem, tak si mozno pockam do decembra, ked uz budem na materskej. Stale mam dilemu ci platit alebo darovat. Keby si chcela, tak je to u MUDr. Jandovej v Materno-fetalnom centre. Ked vojdes do hlavneho vchodu polikliniky na Kramaroch pojdes stale rovno az uplne na koniec k oknam, potom do lava, zas uplne na koniec a v pravo je vchod do tohto centra, treba ist o poschodie nizsie, tam sa prednasa.

olienka12
9. sep 2009

Evi tu sa da kociarik objednat a dodanie nejakych 13 eur http://dino.sklep.pl/nowy/tako-jumper-x-spacero...

adros
9. sep 2009

pekny vecer prajem babulky 😀

gucz, viem si predstavit, ako ta doktorka naplasila, ale neboj, vsetko je urcite v poriadku.

riesili ste vahu, ja som pribrala 7,5 - 8 kg, tiež dosť oproti niektorým z vás, ale neriešim to. Mám pocit, že mi to všetko ide len do brucha, aj iní mi tak hovoria, tak verím, že to tak aj ostane. A keď nie, nevadí, nejak zhodím.

Dnes som mala poradňu aj ja 🙂 Doktorka mi oznámila, že budem mať dcéru,tak som jej povedala, že to už viem od nedele 😉 Ale tak aspoň to mám dvakrát potvrdené 🙂

A robili mi tiež tie cukrovkové testy, výsledky budú zajtra. Resp. asi boli dnes poobede, ale akosi som zabudla volať,lebo som si zdriemla. Ináč, ja som čakala, že to bude horšie. V pohode sa to dala zvládnuť, trochu sladké, ale inač v pohode. A to teda nie som zvyknutá na sladké malinovky, najčastejšie pijem kojeneckú vodu 🙂

Min. sobotu som si kupila fit loptu a dnes som to spomenula na poradni a sestrička mi požičala kazetu s cvikmi a ako bonus aj DVD Čakáme dieťatko, tak zajtra pokukám 🙂 🙂 🙂

baileysa
9. sep 2009

ahojte bruska 🙂

ako sa mate?

gratulujem ku vsetkym dobrym vysledkom 😵

ja idem do poradne v piatok, tak som zvedava, ako rastie drobcek...

inak posledne dni uz mam pocit, ze ma dole dost tlaci... mate to tiez niekto tak? akoze ze ma tlaci smerom dole, mam pocit, ze tam slabo drzi alebo co 😅

pekne stranky ste dali na to oblecko tehu, ja uz som vytiahla, co som mala pri prvom, celkom sa potesila, ze nejaka zmena v satniku, za mi pribudli nejake gate a tricka 😅

alikaa, daj aj mne potom prosim info o pupocnikovej krvi, ked budes mat po prednaske, my sme pri malej si odlozili, asi dame aj teraz...

ja mam zatial asi 2,5 kg plus, sa mi to zda skor menej, ale 4 kg plus je podla mna tiez dost malo zatial... to pri prvom som pribrala ovela viac, ku koncu som ani neratala, aby som nedepkovala, nastastie sme sa uz nevazili, iba sa ma dr. pytal kolko som pribrala a ja ze 15 kg, a to asi cely posledny mesiac, a on ze dost, hm... no a to som si ubrala 😀 podla mna je to strasne individualne, ako kto a kam priberie... ani na toto sa nedaju tabulky pouzit... ja som napr. potom este pribrala pri kojeni, lebo som bola hrozne hladna a mala som hrozne chute, ovela viac ko pri tehu 😅

krpuch
9. sep 2009

Ja som pribrala 8-9 kil. Stale to beha hore dole. Dufam, ze po porode to pojde dolu, lebo sa takato necitim moc dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre