Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

caute 🙂

opatrujte sa vsetky, nohy na stol a nech vas manzelia obskakuju 😉

ja si zajtra pojdem do ikei nakupit .. videla som tam plienky, vyzerali byt kvalitne 😉 nie ako tie co som pri malej objednavala, boli tak tenske a riedke ze sa dalo cez ne noviny citat, a kupim tam aj osusky, plachty a povlecenia i hniezdo.. no a potom uz len sebe nejaku nocnu koselu na kojenie, stahovacie nohavicky ... no ako vidim mam toho kopec este 😝

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

weronyca mne sa otocilo cca tyzden pred porodom 😉 ale do polohy KP 😀 😝

olienka12
5. nov 2009

weronyca nas je priecne este ma casu a casu sa otocit

marushka
5. nov 2009

ahojte kočky...

čítam, že už periete...ja začínam v pondelok...
zajtra hodlám kuchyňou ukončiť upratovacie turné po byte a potom hor sa na handričky- tešimtešim 😉

katka - videla som pleny v ikey, tiež som zvažovala, ale ja som si doniesla pri kubkovi 20 z Čiech, sú kvalitné, tak som nekupovala, nabvyše keď sa už teraz nebalí naširoko, toľko ich nespotrebujem... a aj návlečky a hniezdo som tam kupovala hodí sa do izbičky, tak som happy...

weron - bábo má ešte čas sa otočiť, v pohodičke... ja uvidím v pondelok, ako sme na tom, a hlavne, som zvedavá na krčok CS som mala minule tuším 2...

k.a.t.k.a.
5. nov 2009

marushka ja mam tiez vlastne aj hniezdo a navliecky .... ale vsetko je ruzove 😅 tak nech nie je ukrateny tak nieco pokupim, nastastie v tej ikei to nie je drahe .. ked si spomeniem kolko som ja vysolila za hniezdo s navlieckami a baldachynom 😝 a plienky vezmem len 3 s modrou potlacou len pod hlavu .. inak mam cisto biele

jaj a dnes manzel kupil 10 rusok na tvar 😀 tak som mu povedala ze si ich rovno moze v auparku nasadit na usta 😀

marushka
5. nov 2009

hm, kati, tak manžel asi inak panikári, čo? 🙂

ja mám tiež čisto biele plienky a asi štvoro návlečiek,...sú viac-menej neutrálne, ale ja som teraz kupovala tie červené s bodkami, nech má niečo babulkovské a navyše sa mi to hodí ku kubkovi do izby, kde bude postieľka..

mne ešte chýba tak jedna zavinovačka a neviem za ten svet, kde máme tú farebnú mäkkú penu na prebalovací pult, tak asi ju budem musieť kúpiť...

ives77
5. nov 2009

ja mám 10ks malé a 10ks velké plienky ešte po Filipkovi takže kupovať nejdem treba mi len prep.pultík ale chcem len to čo sa dá dať na postielku a na pračku a tak no a ešte nemáme kočík a kozmetiku inak máme všetkojáj a ešte niečo teplejšie najlepšie flísové na vonka 🙂

zazalienka
5. nov 2009

no my máme postieľku od brata, len ju treba prebrúsiť a natrieť, tak som zvedavá, kedy sa mlj manžo na to odhodlá.. som zistila že mám už vcelku dosť vecí.. aj do pôrodnice vložky, jednorazové podložky, košeľu.. aj keď teda v TT nám povedali, že si nič nemáme nosiť.. okrem tých vložiek..
ešte chýba monitor nanny a vystrojiť postieľku...

ives77
5. nov 2009

😀 Jéééj akurát mi volali,že sa sesternici narodil chlapček porodila ho za 45minút to je čo...aj ja chcem taký pôrod má 3400g a 51cm sú obaja ok,inak mala neskutočne malé bruško a aha ho 😅

zazalienka
5. nov 2009

super, tak to bol teda rýchly pôrod.. že blahoželáme..

pezincanka
5. nov 2009

Ahojte Januarovky. Materske centrum v Pezinku organizuje Školu dojčenia pre tehotne. Kedze sa vam porod blizi, rada by som pozvala tie z vas, ktore by mali zaujem, pripadne vasa particka, ak ste niekto z okolia Pezinka. je to 3x2 hodiny, v stredy od 17-19 hod, zacina sa 11.11.2009. Ešte su voľne nejake miesta. Pre viac info piste IP.
Prajem pekne tehulkovanie.

gucz
6. nov 2009

dobré ránko maminky, ešte spinkáte?
u nás je strašne škaredo, zatiahnuté a malá ma zobudila už o pol piatej, táááák by som spala....

gucz
6. nov 2009

pozerám že ste preberali plienky, všimla som si, že aj v tescu mali. A aj tie s potlačou, len ich tam majú dosť drahé. Ja som kupovala v Paťke a tam ich mali o polovicu lacnejšie. Ja plienky mám ešte po mojom bratovi, aj po malej. Mám asi 30 ks, neviem presne, lebo som dala aj sestre, pred tým som ich mala asi 60ks (ale neplienkovali sme s obyčajnými). Moja malá má látkovú plienku ešte doteraz na spanie, ona si ju túli k tvári keď zaspáva. No a tie tvrdé plienky, ono keď sa to viac krát operie, tak oni zmäknú (ja používam aviváž batole od narodenia malej a je fajn), akurát si treba dávať pozor na tie z riedkej tkaniny, tie sú o ničom.
S tým hniezdom som na tom rovnako ako Katka, máme po malej ružové, aj s rovnakou dekou, tak neviem či sa mi oplatí kupovať nové... no však uvidím, či objavím niečo, čo sa mi bude páčiť v meste. Návlečky do postieľky mám asi štvore farebné (staršie) a jedny ružové, tak to asi ani kupovať nebudem.
Ja mám celkovo vecí dosť, aj po malej v neutrálnych farbách, kupovala som akurát modré čiapočky a zimný overal, ostatné uvidím až keď bude malý na svete čo mi bude chýbať, potom dokúpim.

lopezka
6. nov 2009

dobre ranko tehulky 😀

plienky mam zatial asi 2 baliky pamprers new baby -....to je asi 80 ks 😉 ..... a ako na zazrak moja neter ma frajera, ktoreho mama pracuje vo obchode, kde su lacnejsie plienky, tak aj segra od nich kupuje 😀
je to firma tevos (teraz to asi zmazu kvoli reklame 😝 ) ale skoda, ze v blave zatim nie su ☹ ale su v seredi, odkial je mm a aj moja segra 😉 tak sa bude dat 😀

dnes idem do poradne, tak drzte palce, nech je vsetko OK 😀 😅

pekny den babulky, potom sa ozvem ako som dopadla 😉 a drzim vam vsetkym palce, nech sa vase babenka este netlacia von 😀

mirip
6. nov 2009

ak smiem poradiť do porodnice vám stačí 30ks a aj tak aspon desať prinesiete domov a v pohode stačia tie od 2 do 5kg teda číslo 1, nám sa malá narodila 3800g a jednotky máme do dnes a sú jej dobré, niektoré baby berú do porodnice hned plienky č. 2 teda do 7kg ale tie sú zbytočné lebo ich má bábo až pod pazuchy a zbytočne sa aj celé bruško a hrudník v tom parí 😵

dadulka2000
6. nov 2009

ahojte babulky
hlasim sa zo slovenska,..... brrr aka zima 😅
mam za sebou stresujucu navstevu nemocnice - je to moc tazke vidiet niekoho koho mate radi v takej zlej situacii. klasicky sme sa vyrevali - aj s otcom

dnes tam idem opat,... tak to snad budem zvladat lepsie.
pekny den vam prajem,....

drobec123
autor
6. nov 2009

ahojte, no som rada ze ste tu dali tipy ktore plienky su dobre a ktore nie. ja som este teda nekupila ale planujem nejake kvalitnejsie latkove - max 20ks. len netusim kde ich mam kupit, nechce sa mi behat za nimi po obchodoch.
tie pampersky planujem tiez kupit jeden - dva balicky, neskoro dokupime. a este musim kupit prasok na pranie Sensitive a az potom zacnem prat co mam.
Wandi, no pomaly by si asi mala zacat co to kupovat, fakt to uteka a nikdy nevies.

gucz
6. nov 2009

dadulka vitaj
viem, že Ťa návšteva nemocnice stresuje, ale buď rada za možnosť stráviť s tatom ešte pár chvíľ, keď mu nieje dobre. Drž sa, prajem veľa síl.

môj malinký si z bruška spravil asi ihrisko, tak kopká ako divý, ale teším sa, posledné dni ma len tak slabúčko šťuchal, tak si to teraz užívam. Konečne sme ho začali volať jedným menom, už aj MM si tuším zvykol na Miška, tak snáď sa to už nezmení. Mne sa stále páči aj Timko, ale okoliu asi moc nie, neviem prečo, no však ešte uvidíme ako sa bude volať....

evca35
6. nov 2009

ahojte,
vidím že tu je kopec nového, veselého aj smutného. Tak sa brušká držte čo najdlhšie.

Gucz, moje má ihrisko vždy keď sedím či za PC alebo na gauči. Neviem či tým naznačuje že som v zlej polohe, ale kotrmelce a šťuchance robí riadne. Keď stojím chodím a ležím na boku, tak je kľudné.

ja sa do vecí a chystania pustím o dva týždne po USG a dozvedení sa pohlavia konečne, budem triediť veci, prať a nepotrebné odkladať. Do Vianoc by som chcela mať všetko prichystané a užiť si sviatky pokoja 🙂

východniarky - vy ste sa v Prešove dohodli že sem už nebudete chodiť? 😀 😀 😀 ďalšie stretko bude v KE?

gucz
6. nov 2009

ozaj teraz ma napadlo, sestra mi vravela, že aj Tesco má už plienky jednotky (2-5 kg), teda pre novorodenca ak by ste chceli. Ja ich ešte kúpené nemám, mám čas. U nás nieje problém poslať napr. manžela kúpiť, ak by sa niečo prihodilo. Vlastne aj keď sa malá narodila, tak som v pôrodnici plienky nemala, nejak ma to v tom strese nenapadlo zobrať, narodila sa ráno a MM ich priniesol nejak poobede.

adros
6. nov 2009

ahojte babulky

tak dnes som si zase pospala do 9.30 😀 , az som prekvapena, ze tak dlho spim 🙂

dadulka, vitaj na Slovensku

gucz, vsetko najlepsie 🙂 aj bude oslava? zeby som dobehla na dake kolaciky 😀 😀 😀 😀 inac, bud. stredu ideme znova s babami na ten kurz, trva do cca do 18.30, nechces sa potom k nam pridat na cajik, kapucinko...?

pampersky sme tiez kupili len jedno balenie zatial, ved ktovie, ako nam budu robit dobre alebo zle, tak by som nerada minula peniazky na plienky, ktore potom nevyuzijem, predsa len to nie je lacna zalezitost.

a inac, zelam skore uzdravenie chorym

evca35
6. nov 2009

inak keď už kupujeme pampersky, možno využijete kupón na zľavu. Nie je to bohviečo ale aspoň niečo:

http://www.pampers.cz/cz_CZ/ecoupon?src=1&lang=sk

gucz
6. nov 2009

adros ďakujem za blahoželanie 🙂 , oslava ale nebude 😉 , my meniny nejak neslávime, teda nerobíme oslavy. Svokrovci mi blahoželali cez víkend, MM to nevydržal a blahoželal mi už v utorok (dostala som hodinky a diačokoládu) a naši mi už tiež blahoželali s predstihom. No a koláčiky... ja by som si aj dala (mňam) ale teraz nesmiem.
Teraz v stredu (11.11) sa mi nedá prísť, MM ide na šiestu do práce, takže by nemal mať kto malú a ani cestovať autobusom domov v tomto chrípkovom období by sa mi potom veru nechcelo, až 25.11 by mal mať voľno po nočnej, tak uvidím, ak sa nič nezmení, tak by som prišla. Teda MM by ma priviezol.

dadulka2000
6. nov 2009

Gucy, Adros, vdaka.
😉

gucz
6. nov 2009

idem sa natiahnuť, malá konečne zaspala, zatiaľ papa

ives77
6. nov 2009

ahojte brušká tak sa hlásim po sone máme 1850g sme ok až nato,že sme otočený zadočkom 😝
Pevne verím že sa malý umúdri a ešte sa otočí...

sisipetka
6. nov 2009

ahojky kocky,
Dadulka myslim na teba a neboj vsetko zvladnete, aj ked chapem, ze je velmi tazke vidiet blizkeho trpiet ☹
Gucz vsetko naj k meninam 😉
Ostatnym kockam gratulujem ku kontrolam a peknym vahovym prirastkom 🙂 a nebojte, dietatko ma este dost casu sa otocit. My sme boli hlavickou dole od 31 tt a teraz sa nejako divne zvrtlo a cely chrbatik ma nejako dole presunuty - no asi ma este dost priestoru na kotrmelce 😎
Kocky, ktore ste este v nemocke alebo ste troska so zhorsenym nalezom drzim palceky - ste silne a zvladnete to 😉

Lopezka, bola som vcera ofotit tie hodiny, maju tam vsak napisane aj ulice, ktore beru a nasa tam nie je. Opisala som telefonne cislo a skusala volat - su vypnuty. Tak sa pokusim zavolat este buduci tyzden, ze ci by zobrali mamicky aj z inej ulice, aby sme sa zbytocne rano neprehnali. Ak sa nedovolam, tak sa potom dohodneme na spolocnej navsteve - ordinuju pondelok, stredu a piatok od 7mej; utorok od 15tej do 18tej a stvrtok od 10tej do 14tej.

meggieya
6. nov 2009

BABY BACHA.... 😎 posielam Vam link s prednaskou o materskej a rodicovskom prispevku, je tam vsetko vysvetlene, kto ma narok a kto nema a ako sa vyratava.... tak pekne pocuvanie: http://www.porada.sk/view.php?pg=skolenie715

timea27
6. nov 2009

bebel, roxy - dakujem...mate pravdu, radsej idem k dok ako riskovat nejaky zapal 😒

liwka
6. nov 2009

ahoj, bruska, riesili ste plienky- ja mam v tomto stastie, moja mama je skrecok, takze vsetko oblecenie po nas zbierala a tak isto aj plienky, este tie komancske kvalitne hrube, nepouzite.
niekto tu pisal o ockovani, mne tiez volala sestricka od gyn. s otazkou, koho mam obvodneho, pretoze sa vraj tehotne budu ockovat proti chripke. ale vobec to nemam v plane. drzim palceky babam, co maju nejake problemy a male babulky nech posluchaju a vydrzia tam, kde su este nejaku dobu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre