Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
16. dec 2009

krpuch, len aby si nechytala signal aj od niekoho ineho, ked ma ta vysielacka taky dosah 😀

evcam
16. dec 2009

janka super gratulujem hlavne nech ste zdravucky a cim skor doma.
baby tym co zostala v zamestnani dovolenka kludne mozte poziadat zamestnavatela o jej preplatenie. ja som tak spravila a uz mi aj peniazky prisli na ucet.
no a vcera vecer mi prisla na ucet materska a dnes vymer.

roxy_1
16. dec 2009

janka gratulujiiiii 😵 😵 😵 😵 😵 ja na tebe vcera myslela a rikala si ze si chvilicku nenapsala a napadlo me kdo vi jestli uz nerodite...moje tuseni bylo spravne 😀 😀 hlavne at jste s Oliverkem v poradku a co nejdrive doma 🙂 je zlatucky...jak budes mit cas tak nam musis napsat jak se to u vas rozbehlo..... 😉 jdu vas pridat do tabulky jupiiiii 😵 😵 😵

marushka
16. dec 2009

ajojte,
no, inak ja mám za sebou veľmi zaujímavú noc, ...večer som síce dopiekla tie medovníky, ale parádne mi bolo zle, skončila som na dvoch nospách ako pri žlčníkovom záchvate, potom som sa pozorovala, že o čo vlastne ide, ale ešte aj o 2:50 ráno som sa zobudila na bolesti...potom to prešlo, takže asi nešlo o nič 😉 😉 😉 fuj ale nechápem ...

dadulka - k tej taške, čo ti ja viem? my sme sa v 37tt narodili, takže asi by som sa už nachystala 😉 😉 😉
ivv- detto, asi by som nepokúšala s tým cestovaním, aj keď je pravda, že hravo môžeš prenášať, jeden nikdy nevie... 😉

marushka
16. dec 2009

a ešte k vysielačkám - neuveriteľný nelegálny odposluch!!!! bacha na to, najmä ak bývate na sídlisku, a aj ostatné rodinky okolo majú baby phone nastavený na rovnakej frekvencii, vždy sa vypínajte, keď nepotrebujete počuť mimi!!!! inak budú vaši susedia o vás vedieť všetko 😀 😀 😀

roxy_1
16. dec 2009

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

no holky aby jsme se nemuseli nakonec prejmenovat na december/prosinec 😀 😀 😀

dadulka2000
16. dec 2009

marushka,... ved tento vikend uz planujem dat tasku dokopy 😅 , lebo v stredu odchadzame na sviatky prec, tak nech si to vezmem vsetko so sebou - pre istotu. nahoda je svina, a jasne ze keby som ju so sebou nemala tak porodim,.... v opacnom pripade si uzijem aspon all inclusive sviatky a kompletnu opateru 😀
tvoj kubko sa narodil skor? nasa mala 2 dni pred terminom,... ale to nikdy nevies, presne ako vravis 🙂

lenickan
16. dec 2009

ahoj holky mám dotaz kolik váží nebo vážila vaše miminka v 35tt?
Nám naměřili jen 2150g tak řešili průtoky a ty byly OK🙂
Je to hodně velký rozdíl?

marushka
16. dec 2009

no, dadi, v 37tt...ale tento týždeň je to už pôrod v termíne...ale mal 3470g, takže mne len povedali, že podľa nich bol oficiálne starší, lenže podľa mojej nepravidelnej periódy sa presný termín pôrodu mohol ľahko seknúť... 😉 😉 😉

genialna
16. dec 2009

janka gratulujeeeem.. maly je krasnucky.. Hlavne vela zdravicka tebe aj Oliverkovi.

Baby, vy ma zacinate stresovat s tou taskou.. 😉 Budem si ju musiet pobalit uz asi aj ja.. Baby co idete rodit do Ruzinova, vam dali nejaky zoznam co si zobrat? ..alebo on je nejaky univerzalny?? ..mam predstavu a uz aj nieco pokupene, ale ked som sa pytala Dr. ze co si doniest, ziadny zoznam mi nedal a povedal ze len zakl. hyg. potreby a vodu..

nedockava4
16. dec 2009

tehulky, kt. ste PN, uz vam prisli peniazky?

olienka12
16. dec 2009

zuzka vcera dosli

evcam
16. dec 2009

nedockava mne dosli peniazky za PN a matersku dohromady vcera na ucet.

minix
16. dec 2009

janka, gratulujem k synatorovi. 🙂nejak sa zacali fesandy a fesakovia ponahlat na svet...chcu zazit vianoce.

weronyca
16. dec 2009

Ahoj zuzka mne prisli v pondelok uz aj priznana materska mi prisla.

Janka gratulujem k malickemu. Nech ste vsetci zdravi.

minix
16. dec 2009

a mne furt nic neprislo, ani PNka, ani materska. :(

adros
16. dec 2009

Zuzka, ja som akurat dnes volala na socialku, lebo mi este neprisli peniazky za PN a matersku, ani mi neprislo rozhodnutie a povedali mi, ze uz sa peniazky poslali. Tak som overila v banke a dnes to nabehlo. A rozhodnutie je asi este na ceste 😀

lenickan, my sme mali v 35.tt 2980 g, cize trosku viac ako priemer. Ale neboj, az taky malicky nie ste 😉

roxy_1
16. dec 2009

lenickan ja myslim ze te zbytecne plasi my meli v 31tt 1513g a v 37tt 2700g prijde mi to hrozny skok a holky uz o tom psaly ze se neda 100% urcit vaha miminka je tam odchylka 500g... 🙂 😉 neboj miminko to dozene jako to dohnal ten nas maly 1,2kg za 6 tt me prijde dost 😀 moje dr. mi rekla sama ze to by museli miminko vyndat mamince z briska a zvazit a pak ji ho zase vratit aby vedeli presnou vahu... 😀

marushka
16. dec 2009

aj ja som volala do socky, mali vraj nejaké technické probléby, takže dnes 😉

adros
16. dec 2009

roxy, este ma napadlo, nedopiseme do tabulky narodenych deticiek namiesto miesta narodenia - sposob porodu... 🙂 resp. tam nechaj oboje. Co myslis?

evca35
16. dec 2009

nedockava - mne chodia pravidelne 21. v mesiaci.

marushka
16. dec 2009

genialna, toto by mal byť ich oficiálny zoznam, ale ja som sa ho nedržala 😉

http://www.dietaaja.sk/zoznam-do-porodnice-ruzi...

botis
16. dec 2009

jej Jani gratulujem, ani som nevedela, ze sa to uz zacina, nestiham vas citat 🙂
genialna no ja ked som minuly rok rodila v Ruzinove tak som si brala : papuce, zabky do sprchy, uteraky, hyg.potreby, kojenecku podprsenku, nocnu koselu, vlozky do podprsenky a to je hadam vsetko.
teraz, kedze bude zima berem este deku, nejaku capicu malemu a rozmyslam, ze si vezmem aj zupan, lebo tie nemocnicne su tenke ale to si dam asi doniest ked tak, je to dost objemne
a urcite si vezmem nejaku vodu a jedlo 🙂

wanduska
16. dec 2009

janka, gratulujem, velmi ste sikovni, mate uzasny darcek pod stromcek!!!!!!!!

lenickan
16. dec 2009

andros/roxy děkuji za odpověď.
my měli roxy v 29tt 1300g a ted 35tt 2150g
tak uvidíme jak poroste, průtoky placenty i pupečníku jsou prý v normě - tak se snad nic kritického do příštího týdne nemůže stát...
andros to je teda macek - kolik odhadují porodní váhu?

marushka
16. dec 2009

ja tam mám ešte : + asi 4x nočná košeľa, župan, sieťované aj jednorazové nohavky, popôrodné vložky, príbor, pohár, utierky , toaleťák, od segry chceli sobášny list - neviem načo im to je...

ale daj si do vyhľadávača zoznam vecí do pôrodnice, pomôže ti to v prehľade... 😉

marushka
16. dec 2009

no a ako píše botis, deku pre mimi, ja som ju mala aj v lete 😉

tyta
16. dec 2009

Lenickan - my sme mali v 34tt 2300g, doktor sa vyjadril, ze nic moc, ale ze odchylka moze byt dost velka. Mne to vobec nevadi, za mesiac moze dieta nabrat aj vyse 1kg, takze neboj, bude to akurat.
Genialna - zoznam najdes napr. tu: http://www.nspr.sk/Nemocnica-Ruzinov/ruzinov/ru...
Inak blahozelam vsetkym mamickam k detickam a zelam vela zdravicka a rychle zotavenie. Ja prilis neprispievam, ale sledujem vas pravidelne (velky brat vsetko vidi 😀 )

lenickan
16. dec 2009

tyto to je ale oproti mne krása 2300 my máme o týden dál o 150g méně. ale je fakt že to můžou být odchylky..
Člověka akorát rozhoděj vždycky...:((
Hlavně aby rostlo byt pomaleji - alespon to nebude macek na porození🙂

marushka
16. dec 2009

jáj a botis, som ťa vymákla v téme o ružinovskej pôrodnici 😉
ja len že naozaj to tam funguje vo štvrtky, lekári sa tam striedajú, čo ja viem, tak sa neobjednáva, a priprav sa na poriadny nátresk ☹

ja chodím v pondelky, nechali si ma v rizikovej, tam sa objednáva síce, ale aj tak je to ševerom , ešte asi nepochopili zmysel objednania na čas, ako som už písala, ale som rad, že tam nemusím tvrdnúť pol dňa... 😉 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre