Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

andykca
11. jan 2010

adros no pekne si nam to tu rozpisala 😀 😀 😀 fuuuu....tak sa len pekne setri 😉 a mliecko mate????

liwka no a ty ako na poradni? si sa nam nepochvalila....

andykca
11. jan 2010

slenka gratulujem k Vaneske 🙂 a drzim paste aby bola odolna malinka a nechytila chorobu....to by nebolo fakt bohvie co....

ivv
11. jan 2010

slenka gratulujem k bambulke 🙂 fakt super porod 🙂

liwka
11. jan 2010

andy, nic moc. najskor u sestricky to bolo rychlo, dokopy som ani necakala (vdaka Zuzke, ktora ma navigovala do spravnych dveri, inak by som skoncila na prijme 😀 )
potom sme dlho cakali na doktora, pribehol- doslova- Deckov a bral to tak z rychlika, az som nestihala. inak je vsetko oka, najblizsia poradna 20teho, tak dufam, ze to bude lepsie.
ale dufala som, ze mi nieco povie, lebo som celu noc nespala kvoli takym sialenym bolestiam celeho spodku. iba sa ma spytal, ci som si na to nieco davala. to bolo vsetko. 😒

liwka
11. jan 2010

slenka, konecne nieco pozitivne- taky porod by som chcela aj ja 😉 asi zacnem viac posluchat 😀 😀 😀
a srdecne gratulujem k malej bambulke, vela zdravicka, mliecka a najma spolocnej pohody 🙂

mia.
11. jan 2010

Slenka, Dadulka, Weronyca, gratulujem!

Aj ja to už chcem mať za sebou!!! A nech je to rýchle a bez problémov...
Dnes som ešte skočila do Panta Rhei - kúpiť si niečo fajn na čítanie,keby som sa v nemocnici alebo doma nebodaj nudila 😀 . amali fajn akciu , januárové zľavy ... Umberta Eca som kúpila so 40 percentnou zľavou.. Už mám pocit, že potrebujem pozerať aj do niečoho iného, ako na monitor 😉...

sisipetka
11. jan 2010

ahojte kocky,
gratulujem Dadke i Weronyce a posielame s Christiankom pusinky novym babatkam 😉

Co sa tyka kojenia, tak my sme si to za posledny mesiac riadne uzili, nakoniec sme boli na UM a ja som si odsavala, kedze maly tvrdosijne odmietal cokolvek co sa podobalo na naliatu gulu s takou hnedou spickou menom bradavka - ked zbadal, ze vytahujem prsnik, tak v tej polohe lezmo stuhol, vykrutil oci stlpkom a zatal pusu do jednej velkej ciary 😖 A ked som s nim bojovala, tak ma poudieral tymi rucickami, ze sme si obaja poplakali a bolo po vsetkom. Posledne 2 tt pijeme materske odsate a dokrmujeme UM, kedze u mna vela mlieka nie je a robila som uplne ale uplne vsetko, co sa odporuca na rozbehnutie kojenia - proste pripad 1:100, kedy to nejde len tak lahko. Od soboty uz kojime a prikrmujeme - odsavacka ma prestala bavit a maly si uz nejako zvykol, ze na neho vytahujem to velke gulate cudo a dokonca z neho aj tecie 😀 Ale nebudem sa tym trapit, ze mliecka nie je uplne vela, hlavne ze mu dam a on je spokojny aj s kombinovanim. Len mna to viac zamestnava....ved uvidime dokedy takto potiahneme.
Co sa tyka mnozstva vypitia, tak sa to da pocitat aj na kg - cca 150-180 ml na 1 kg vahy dietata/denne. T.j. nas maly by mal vypit cca 3,5 x 150-180 ml - ale vypije asi o 80-100 gr. viacej - ked mu chuti, tak mu nebudem brat 😉
Ohladom porodu - no ja som si tesne pred sekciou povedala, ze nikdy viac a 3 dni po sekcii uz som si rezervovala svoju porodnicku na dalsie tehu 😉 Ono je ale pravda, ze sme si posledne dni uzili dost stresu a bolesti, ktore som mala pred porodom + cely den lezmo na monitore, kedze sa im nieco nezdalo, rychle rozhodnutie lekara, ze ideme na to....proste psychika je svina a este aj par dni potom, ked som maleho 5 dni nemohla zobrat do narucia....No myslim si, ze su porody krajsie, horsie, bolestivejsie a pod., ale vsetky potom na to zabudneme, ked mame doma krasne a zdrave babatka.
Adi, co sa tyka obliekania na von, tak sa snazim viac vrstviev a nakoniec ho picnem do overalu a zabalim do fusaku....zatial nebol ani spoteny ani uzimeny, takze sa nam celkom dari....ale tiez sa niekedy citim ako tesne pred maturitou, ked dostanem riadne okno 😅 Ale clovek sa uci a toto je tiez jedna velka zivotna skuska....
Antonia, Olienka - krasne deticky 😵

adros
11. jan 2010

slenka, gratulujem. Taketo porody by mali byt castejsie 😀

andy, mliecko? ked si malu prilozim k lavemu prsniku, pravy si musim obalit do plienky, lebo tampon by nestacil 😀 v sobotu ked sme prisli domko, tak som musela rychlo poslat Joja do tesca do lekarne pre odsavacku, lebo som skucala od bolesti, ako sa mi naliali prsia a stvrdli 😀 😀 😀

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

Lopezka inak idem zajtra na poradnu miesto stvrtka .. tie su mi nejak nesympaticke 😝 😅 tak si to prehodim
tak ci tak vysledky z interneho nesmu byt starsie ako 14dni a moje uz dnes maju 7 dni 😕

bebel budes mat pre Bruna aj nejaky buggy board? moja po par krokoch odpadava tak budem musiet asi nieco poriesit

andykca
11. jan 2010

liwi - Deckov, ten mlady Dr? fiha...tak to musel mat nieco rozrobene...lebo on je dosledny a vsetko mi vzdy pekne vysvetlil...🙂 skoda no...a co aspon sa otvaras, alebo si ako zaza zavreta poriadne ako sa patri xi (to by si mala mat v sprave a aj ake je babanko velke)....

Adrikaaaa no super....to nemocnicne prostredie proste nebolo pre vas.... 😉

Peti dikes .-) sak ved aj my si potom najdeme system...je to fakt ako zivotna skuska xi

liwka
11. jan 2010

dokopy mi ani nic nenapisal, akurat, ze Mia ma 2700g. cs 2, inak neviem.
ale, ak by tie bolesti, co som sa kvoli nim celu noc nemohla ani hnut mali znamenat, ze sa otvaram, tak som uz dokoran ☹ , no zrejme nie, lebo to by mi isto nezabudol povedat. dnes musel mat nejaky blby den, lebo sa nanho stazovali aj ostatne tehulky. z toho som usudila, ze inokedy asi takyto zbrkly nebyva.

liwka
11. jan 2010

dokopy mi ani nic nenapisal, akurat, ze Mia ma 2700g. cs 2, inak neviem.
ale, ak by tie bolesti, co som sa kvoli nim celu noc nemohla ani hnut mali znamenat, ze sa otvaram, tak som uz dokoran ☹ , no zrejme nie, lebo to by mi isto nezabudol povedat. dnes musel mat nejaky blby den, lebo sa nanho stazovali aj ostatne tehulky. z toho som usudila, ze inokedy asi takyto zbrkly nebyva.
a jasne, ze som sa zabudla pozriet, na ten zoznam, co potrebujem do nemocky. no, nie som uzasna? 😀

liwka
11. jan 2010

zasa mi to odoslalo 2x. skvele. a ja, ze ked je konik taky spomaleny, tak aj pomaly odosiela....

andykca
11. jan 2010

liwi no veru...nebyva taky, skor naopak...a ten zoznam - ja si dam pripomienku a v stredu ho odfotim ak sa mi bude dat a dam si ho do albumu 🙂 ...ak nie len odpisem co tam je...

jaaaj baby ja toho mojho malinkeho citim hadam kazdym jeho kuskom tela....

liwka
11. jan 2010

mne mala strasne tlaci na spodok. najma na mocovy mechur. v noci som kazdu hodinu musela ist na wecko ☹

serafinka1
11. jan 2010

Dadulka, wero a slenka gratulujem k bábätkám. Prajem Vám a bábätkám hlavne veľa zdravíčka.

Janurka tie teorie o slabom mlieku sú naozaj hlúposť, ja nechápem, ako niekto takéto môže povedať. Neznášam tieto reči starých babiek, lebo to väčšinou oni dávajú tieto rozumy, keď dieťa málo priberá tak má žena slabé mlieko a keď dieťa dobre priberá tak má silné mlieko. 😠 😠 😠 To sú také bludy, že sa mi z toho stavajú chlpy aj tie ktoré nemám. Mlieko je stále rovnaké, len každé dieťa na to inak reaguje. Je jeden bod, ktorý keď zatláčate dieťaťu tak ho poháňa sať a pri saní nazaspí. Ja som sa po cisaráku vytrápila kým mi prišlo mlieko ale stálo to zato. Malá sa mi narodila mala 2550 g, po prepustení z nemocnice schudla na 2470 a ako mesačná mala 5000g. Kojila som ju rok a pol a kojila by som ju aj dlhšie, len brala už živiny svojmu bračekovi, tak sme museli ukončiť.

Takže všetky ktoré máte problém s kojením, hore hlavu, je to o psychike.

gucz
11. jan 2010

ahojte
liwka ten zoznam som naposledy zobrala, ale dokopy tam nič nieje. Opíšem

mamička: tehotenský preukaz, preukaz poistenca, občiansky preukaz, sobášny list - kópia, dohoda o mene dieťaťa, hygienické potreby - zubná kefka, zubná pasta, hrebeň, mydlo, menštruačné vložky - bez krídelok, materskú podprsenku, vložky do podprsenky, uterák 2ks, prezúvky, šľapky do sprchy, toaletný papier
pre novorodenca: jednorázové plienky 1 balík, veci pre novorodenca ako je košielka, kabátik, dupačky, ortopedické nohavičky, čiapočku si treba doniesť deň pred odchodom z nemocnice, v zime navyše deka a teplé oblečenie.

tak máš to opísané všetko 🙂, no i tak mi tam niektoré veci chýbajú, viem že treba napríklad vlastný príbor, teplomer.

no a to chodenie každú hodinu na wcko, to poznám veľmi dobre, teším sa na pôrod aj kvôli tomu, že už nebudem musieť chodiť tak často cikať ako teraz.

gratulujem k novým bábätkám 🙂

minitrouble
11. jan 2010

bebel dik ..no ja si tiez myslim ze neexistuje nic ako slabe mlieko ..moje deti aj romi aj simi ale strasne vela kakaju - simonka nakaka 3 plne plienky denne a v tych ostatnych ma vzdy aspon trosku sprcnute - tie 3 su tak plne jak velke dieta skoro ..lekarky usudili aj v porodnici aj ta nasa ze podla bruska (ma ho uplne velke a plne) by mala mat dost toho mlieka a ze aj podla toho ze kolko kaka ze by to malo znamenat ze toho mlieka je dost ...len fakt neviem preco nepribera 😒 ..no uvidime v stredu ideme na kontrolu
idem si preklikat tie linky - vdaka moc za ne - vedela som ze budes mat zasobu takych linkov 😵
inak ona nam aj stale spi - teraz je uz od 7.45 hore tak sme sa vytesovali ze ake ma pekne oci 😅 lebo inak ich za cely den moc nevidime co stale spinka - tak lekarka ma podozrenie na zltacku (ale to mali aj pri romanke a nic sa nepotvrdilo 😝 ) tiez nam stale spala ...tak sme ani nevedeli ze mame doma babo - moj muz si robi srandu ze mam asi v mlieku daky uspavaci prostriedok lebo nase deti po mojom mlieku spia a spia 😎

gucz
11. jan 2010

No nič, strašne pomaly mi načítava koník, lezie mi to na nervy, tak si idem radšej ľahnúť. Zajtra skoro vstávam, idem behať po doktoroch, tak nech sa aspoň trochu vyspím, zatiaľ sa majte a dobrú noc prajem 🙂 😔

lopezka
11. jan 2010

Katka, ja pojdem az vo stvrtok ....ak dovtedy nic 😀 myslim, ze uz je to jedno ci utorok alebo stvrtok .....tie mena lekarov tam aj tak nejak nesedia v poslednej dobe 😖

baby mna dnes hrozne bolia krize skoro cely den 😖

serafinka1
11. jan 2010

Do nemocnice treba aj teplomer? to som nevedela. 😲

tyta
11. jan 2010

Ahojte, ja som moc neprispievala, skor citala, ale pochvalime sa 🙂
Narodila sa nam Barborka, dnes sme boli 38+2tt, dnes 19:30, 3300g a 50cm, sme ok. Porod bol sialene rychly, od prvych kontrakcii do narodenia cca 3,5 hodiny. Ku koncu to uz bolo dost huste, kto mate v plane epi, nevahajte, mne ju nestihli dat 🙂 Ale dalo sa aj tak, len som z toho teraz mierne rozbita. Mala by som oddychovat, ale mam asi vela adrenalinu, tak nejako sa mi neda. Krpata je zlata, ale daju mi ju az rano, takze este len vtedy zacne sranda.

liwka
11. jan 2010

gucz, dakujem velmi pekne, no, aj tak tam nie je zmienka o slobodnej mamine, ktora nema sobasny list. to sa asi budem musiet osobne opytat,ci potrebujem moj rodny list alebo nie. snad nabuduce nezabudnem.
serafinka, mna ten teplomer tiez zarazil. to si o chvilu budeme do nemocky nosit aj vlastne striekacky, ihly a lieky...

evca35
11. jan 2010

ahojte,
veru kôň blbne už pár dní, kým vás prečítam trvá to strašne dlho a potom mi to spadne.

gratulujem všetkým novým mamičkám a staršie mamičky vítam doma a prajem veľa mliečka.
Bábätká sú krásne.

Ja som dnes po kontrole, interné mám urobené, pokiaľ nám do toho nič nepríde, 15.1. ideme 🙂

Idem aj ja do postele, tejto noci som sa veľmi nevyspala.

bebel
11. jan 2010

Gratulujem k novým bábätkám....Tyta :3,5 hodiny = to bol expresný pôrod, si šťastná žena 😉

Liwka: 2700 g je na odhad dosť málo....myslím, že to zodpovedá skôr termínu vo februári. 😎 A CS 2 detto. Máš ešte čas, tak to už toľko neprežívaj.
Krpuch: nečakaj prechádzku ružovou záhradou...ono to fakt bude bolieť. 😎

liwka
11. jan 2010

ja uz asi vzdavam vsetky dohady a odhady. kazdy lekar tvrdi nieco uplne ine. ked sa to male rozhodne ist von, bude tu. a pravdupovediac, nebola by somproti, keby vahu porodnu vahu zdedila. ja som mala 3000, priatel 3300. ideal

bebel
11. jan 2010

Hej, len keď odhadujú 3700 g , tak to býva potom reálne aj okolo 3000 g 😎
Bruno mal 3650 g a odhad bol tuším 3900g 😝

olienka12
11. jan 2010

hmm kojenie no nasmu malemu nestaci moje mliecko cez den sa nam podari zit bez beby tak 1-2 kojenia ale na tretie je uz tak nervozny,ze mu musim dorobit aj umele mliecko. U mna ani nie je problem malo mlieka,ked z jedneho prsnika kojim druhy tecie,ale maly sa nevie prisat mam velke prsia a male bradavky chyti len bradavku nie dvorec a celu ju zmoli,tak kojim cez klobucik a cez ten asi nevytiahne kolko potrebuje.. no nevzdavame a snazime sa dalej 🙂 co sa tyka odsavacky tak sposobuje viac bolesti ako uzitku

liwka
11. jan 2010

oli, nepotesila si ma. ja som dufala, ze odsavacky sposobia ulavu. drzim palceky, aby ste nasli nejaaky sulad a malemu tvoje mliecko stacilo.

olienka12
11. jan 2010

no liwka co plati u mna nemusi platit u teba vyskusala som rozne odsavacky este v nemocnici ja mam doma dve a ani jedna mi ulavu nesposobuje 🙂))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre