Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

lara75
12. jan 2010

ahojte, tak som zase doma, žiadne zmeny, ešte stále zatvorená, ale aspoň ma vo štvrtok hospitalizujú, zatiaľ na rizikové tým, že prenášam, som staršia prvorodička a uvidíme, či mi neskôr vyvolajú pôrod, alebo sa rozbehne samovoľne. 😒

zazalienka
12. jan 2010

lara75, čo znamená staršia prvorodička? patríš do mojej kategórie 35 a viac? 🙂)

garonka
12. jan 2010

zaziiiiiiiiiii ty si mlada a vitalna baba v najlepších rokoch 😵 😵 😵

zazalienka
12. jan 2010

hehe dík Luci, len momentálne sa tak necítim🙂) skôr ako troska...

garonka
12. jan 2010

to ti verím verím mať pred sebou taky sudok ale neboj už len týždeň a Miško je v Tvojom naručí 😵 😵 😵

zazalienka
12. jan 2010

jaaaj, no veď práve, ten posledný bude asi najdlhší.. cez víkend príde krpatá, tak to skôr utečie, no a potom už len čakať a čakať🙂)

ivv
12. jan 2010

zase som tu 🙂
poslusne hlasim, ze vo stvrtok nastupujem na antolsku a v piatok rano uz budem aj ja maminou 😵

lopezka.. mno.. hm.. ja by som povedala, ze porod ti uz klope na dvere 😉 zeby see you soon at antolska? 😀

minix pod aj ty 😉

tieto posledne tyzdne uz nie je ziadna sranda, ze?
zajtra ma este caka zaplnit chladnicku pre tatina, nieco ukuchtit a uz len vyckat do stvrtka rana 🙂

zazalienka
12. jan 2010

ivv, držím palčeky.. ja si ešte týždeň počkám.. tak som zvedavá ako to bude prebiehať u teba..
aj ja ešte poriešim potravinové nákupy cez víkend, dobalím do tašky niečo na čítanie a už budem len čakať na zázrak.. tiež by som sa najradšej dogúľala do cieľa..

krpuch
12. jan 2010

loss ... budem cakat ako si na tom.

ivv
12. jan 2010

zazalienka dakujem, hned ako sa bude dat podam spravu 🙂 sama som zvedava ake to bude a ako to zvladnem 😝

lara75
12. jan 2010

ivv, aj ja nastupujem na Antoslkú vo štvrtok, ak ma to skôr nechytí 😉 budem na rizikovom.

zazalienka, hej kategória "35 a viac", presne 35 😀

zazalienka
12. jan 2010

ja tiež, presne 35🙂 takže presne viem o čom to je..

minix
12. jan 2010

Ivv, ja si vobec nepripadam, ze by sa moje tehotenstvo malo skoncit, vobec nemam pocit nejakych obmedzeni, brusko mi nezavadzia, dycha sa mi normalne, pohodicka na krku. Asi to takto potiahnem az do aprila😉
Doktor sa podla poradni priklana k tomu prvemu datumu, 25.,takze ak sa dovtedy nic nevyvrbi, mam este dva tyzdne cas. Asi si budem musiet najst nejake nove kamosky, ked ma chcete "nechat v stichu"😉

katka22r
12. jan 2010

minix u mna to tiez nevyzera na skory porod a tiez mas rozne datumy alebo si nemala pravidelne menstr?...

ivv
12. jan 2010

lara ty si uz zasluzis porodit, malej je tam asi velmi dobre ked tak pretahuje termin 🙂

inak baby ja k vam tiez vekovo patrim, hehe 🙂

minix, tak ty si potom skutocne tehotenstvo uzivas 🙂 dokonca aj ten "ospevovany" treti trimester, kedy uz vacsina buducich mamiciek stone, chodi ako kacicka, drzi sa za krize a modli sa aby uz babo slo von 🙂

inak ja som total nadsena antolskou. klop-klop. pristup vsetkych v amb. do ktorych som doteraz musela nazriet, od lekarov po sestricky, fakt klobuk dole. uvidim, co ma bude cakat teraz 🙂 dufam, ze nesklamu 🙂

inak dnes som skoro nestihla stretnutie s prof. borovskym 😀 ohladom zaradenia do operac. planu . ked mi dr.havalda vysvetloval kam mam ist na konzilium tak som si zapamatala len "do prava". ked som teda sla na to stretnutie, tak som sa na recepcii opytala ze kde ma prof. borovsky kancelariu, tak vraj na piatom. tak som sla na piate, ohlasila sa jeho sekretarke, ta povedala aby som pockala na chodbe. tak som sa tam usadila a cakala. zrazu sa otvori vytah a z neho vyjde sestricka z poradne a vraj co tam robim a ja ze cakam kedy pride prof. borovsky. no a ona "ale to nie tuuu.. konzilium je na tretoooom posochodiii! to nestihnete!" zavolala vytah a sla so mnou na tretie, zaklopala na dvere a intervenovala aby ma este zobrali 😀 😀 dost trapas.. ale bola zlata 🙂

tyta
12. jan 2010

Baby, neblaznite s tym vekom, ja tiez patrim do kategorie 35 a viac... a som v pohode, clovek ma tolko, na kolko sa citi... ja fyzicky na 28 a mentalne radsej nebudem popisovat 😀 😀 😀
A sup sup, kto idete na antolsku, mam tu jedno volne, dnes odisla spolubyvajuca, komu ho mam rezervovat? hihi
Len neblbnite, ze az v piatok, to my uz dufam pojdeme domoooooov 🙂

andykca
12. jan 2010

teraz ma tak napadlo....takze najrealnejsia sanca je ze sa v porodke stretnem so zazalienkou 😀 to by bolo mile aspon by nebola nuda....ci mas zuzi na plane nadstandardku?

tyta no pekne vam tam davaju jest...dufam, ze v TT varia lepsie a cielovejsie 🙂

ivv
12. jan 2010

zaujimava stranka, ak nemate problem s anglictinou http://newborns.stanford.edu/Breastfeeding/ABCs...

zazalienka
12. jan 2010

andy nemam .. určite nie.. v kútiku duše dúfam že sa mi ujde tá dvojka izba so sprchou, ale ak nie tak to prežijem.. nie som prvá ani posledná v pôrodnici 🙂)

bebel
12. jan 2010

Minix: ja evidentne s Tebou potiahnem . 😉
Dnes po kontrole : o5 všetko v najlepšom poriadku...krčok 2 cm, ostatné ako minulý týždeň.
O týždeň idem znova, ak sa nič neudeje do 22.1.....zoznámim sa Dr. Jankovským, ktorý by ma ďalší týždeň odrodil miesto primára, ktorý v tom čase lyžuje. Alebo budem musieť prekrížiť nohy až do 29.1. 😀

Dobré články o dojčení 🙂
Aj preto som rada, že idem do TN tam bábo vždy po normálnom pôrode priložia na 1. kojenie do tých 30 min.
Po sekciách v celkovej narkóze sa musí laktácia rozbiehať dosť blbo....hold to je daň za nefyziologický priebeh narodenia .

Minitrouble: pri Brunovi som postupne nakúpila celý arzenál cumľov všetkých tvarov a materiálov, aby som mu zapchala pusu, ale žiaden sa neujal.... ja som bola jeho mliečny dudel. Vtedy som bola proti fľaškám aj cumľom, teraz skúsim kombináciu dudlíka a výlučného kojenia od narodenia.

andykca
12. jan 2010

zaza tak to je fajn......keby cosik tak aspon budem mat spolocnost...ked tie navstevy tam niesu teraz povolene 😉

zazalienka
12. jan 2010

no jasné.. mňa tam čaká min. 5 dní predpokladám, od stredy potiahneme asi do pondelka.. pochybujem že by ma v nedeľu kopli domov..

minix
12. jan 2010

bebel, tak tahame spolu, dame si preteky 🙂))

liwka
12. jan 2010

baby, tak ja bud. tyzden zacnem s praktizovanim vyvolavacich metod, aby som tam mohla byt s vami 😀 😀
normalne som po dlhom case zacala znova chodit po schodoch 😀 , sice funim ako lokomotiva, no vyjdem. a Maros sa aspon ma na com smiat 😉
inak, vcera v spravach hovorila ta teta z Uradu verejneho zdravotnictva o tom, ze chripkova epidemia este len zacne vdaka nastupu deti do skoly. neskutocne ma to potesilo.
a ako vlastne potom ten zakaz navstev prebieha? vobec nikto nemoze do nemocky, alebo sa da kecat aspon cez nejaky telefon cez sklo ako vo vazeni?

zazalienka
12. jan 2010

liwka, je tam miestnosť, taká prechodná, kde je sklo a ten kecací telefón cez sklo.. je to hrozne neosobné, ale aspoň niečo.. lenže keď je veľa návštev, tak je permanentne obsadený.. teraz si myslím že tam budú skôr len tatkovci, keď sa potom nesmie ísť na chodbu tak sú tie zástupy návštev asi zbytočné..

liwka
12. jan 2010

hm, takto nam asi naozaj zostava si to naplanovat, aby sme tam lezali spolu, lebo inak to tam bude na nevydrzanie ☹

zazalienka
12. jan 2010

hehe, no začni sexovať prvú ligu s tým Tvojím, potom hoď horúcu vaňu ako Adrika a stretneme sa tam..

kolienko
12. jan 2010

ahojte čakatelky a čerstve maminky....
tak dnes niktorá neporodila? lopezka , ja som si myslela, ze ty dnes do večera pôjdes, ale asi som to neodhadla....
ja som bola tiez dnes na poradni, nalez rocnaky, len z dôvodu zvracania a prehanania som dostala infuzku, lebo som zevraj velmi odvodnená....dalsia poradna o týzdne ak sa nič nezmení, ale dr. hovoril, ze aby sme este vydrzali 2 v 1 a dokončili 38 tt tak do nedele to nejako vydrzime hadam.
uz ma všetko bolí, kríze, tam dolu...všetko taha a to nehovorím o spanku. ked sa prevalujem z jednej strany na druhu, tak všetky vnutorosti....

minix, tak tebe je čo zavidiet...ten pocit.....nikdy by som neverila, ze mi tretí trimester tak zkomplikuje tehotenstvo...mylsím motorikou atd....

minix
12. jan 2010

ja okrem toho, ze som na PN od 23.10. a utekali mi peniazky. :( nemam nejake specialne problemy, az sa bojim toho, ze sa mi to musi zuctovat, bud v uvrieskanom babatku alebo tazkom porode.🙂)))

alikaa
12. jan 2010

Ahojte, aj ja mam dnes za sebou poradnu. Zatial som stale na spicku prsta otvorena a krcok 2 cm, na porod to vraj zatial nevyzera, resp. taky tyzden vraj este vydrzim. Ale dr. mal asi dobru naladu, povedal, ze ak chcem dopomoct k skorsiemu porodu, mame s manzelom vela sexovat, alebo mam umyvat okna 😀 Tak snad vydrzim pokope do soboty vecera, potom planujem zacat praktizovat vsetky babske rady 🙂 Na piatok mi moj drahy zorganizoval party k mojim okruhlinam a v sobotu cez den by som rada oslavila s rodinou a potom mozem rodit 🙂

Lopezka, ved ty mas termin o 2 dni (na moje narodky 🙂 ), tak mozno porodis presne na vypocitany termin. To by si bola tusim prva co sa trafi, ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre