Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

valria321
29. sep 2010

zuzkat1 ahoj občas sem nakuknem a teraz sa až divam že naše dievčatka sa narodili v rovnaky den a mali skoro rovnake miery🙂

lili213
30. sep 2010

Ahojte 🙂 my mame dnes 9 mesiacov 😀 , v poslednej dobe je strasne vymyselny, nemozem ho spustit s oci.

amisa
30. sep 2010

@lili213 mi dnes osem 🙂 tak nasim detickam prajem vsetko najlepsie 😀

jitta
30. sep 2010

@lili213
@amisa gratulujem🙂))
malý bude mít v neděli 9. ěsíců, uffffff jak to letí🙂)

certica_3
30. sep 2010

@lili213
@amisa tak Vám dievčatá blahoželám , samozrejme aj detičkám nech nám tá jeseň pekne ubehne , za chvílu Vianoce a môžeme už piecť prvú tortu s jednou sviečočkou , uteká to . aj nám sa blíži9 mesiac v pondelok . malá je šidlo , už ju nespúšťam z očí , stavia sa pri všetkom , samozrejme aj tam kde nemá a hrozí pád .

zuzkat1
30. sep 2010

@valria321 ahoj🙂 a kedy ? moja sa narodila vecer o 18:45:-)

zuzkat1
30. sep 2010

@amisa
@lili213 gratulujem🙂

valria321
30. sep 2010

zuzkat1 :o)moja o 14:55 sila lebo ešte som nestretla mamičku ktora by mala rovnaky datum🙂

zuzkat1
30. sep 2010

@valria321 no iste nas je viac🙂 len so mnou rodilo 10 zien🙂 ale nepoznam ich, len to tam hovorili ... v kontakte som s jednou co rodila den po mne.....vidim ze tvoja je starsia😀 a ako sa vam dari? moja uz robi skoro vsetko len nebeha🙂 ale od 7mich mesiacov stoji a popri nabytku uz chodi tak aj to behanie bude co nevidiet🙂 inak je ako raketa ked sa jedna o lozenie🙂 sedi od 6tich mesiacov (s tym ze sa aj sama posadi) a ma uz 6 zubov🙂 teda si vie odkusnut ale bojim sa jej davat tvrde veci (jablko) lebo vobec nema potrebu zut...vsetko hned prehlta🙂

lili213
30. sep 2010

dakujeme 🙂

valria321
1. okt 2010

zuzkat1 naša ete nema zubky neviem asi jej potom dlhšie vydržia heh 😎 ale tiež až sama sedka a postavi sa v postielke tiež pekne lozí ale sama ešte neprejde inak mame modelkovske miery je strašne velika nosime veci aj podaktore 92 heh ....a mala spapa už všetko minule sa tak napraskala paprikašu čo som varila na obed len jej to ešte musim pomixovať kôli zubkom

nella1
1. okt 2010

maminky ahojte 🙂 davate uz drobcekom aj jogurt? v utorok mam poradnu a musim sa opytat my papame HA mliecko tak neviem ci by uz mohla alebo nie..... inac chcem sa podelit o radost klop klop uz vyse tyzdna zaspavame sami v noci v postielke vyhoda je ze si uz zacala sama drzat flasticku tak jej dam cajiik a ona pri nom zaspinka ako pije 🙂 .... a dnes sa mi podarilo uz aj cez den prvy krat tak sa mooooc tesiim ako sa to vyvija dopredu... 🙂 uz som fakt nevladala ju uspavat na rukach a ona sa mi uz aj mooc vrtela ledva som ju udrzala na rukach co by chcela vyskocit 😅 .. tak dakujem Bohu ze pomalinky ale isto to.....

anawi
1. okt 2010

ahojte 😉 @nella1 my papame jogurt biely a davam jej do neho rozne ovocie 😉 a to ti gratulujem ze nemusis uspavat na rukach. My sme pokrocili len tak ze vecer pri nej lezim a zaspinka uz ju nemusim nosit na rukach, tak aspon nieco. Cez den sa nosime stale 😒
Ale sa chcem pochvalit ze uz konecne prespinkame celu noc 😵 Vecer kasa a potom papame az okolo siestej rano 😵 Niekedy sa v noci zobudi, ale dam jej cajik a spinka dalej 🙂
Baby chcem sa spytat ako dlho vam vydrzia deticky nepapat po prikrme? Lebo my po obede alebo olovrante papame za dve hodinky a po mlieku za tri. Ja neviem ci jej nedavam malo ked je uz po dvoch hodinach hladna.

zuzkat1
1. okt 2010

@valria321 to uz ako taky paprikas co aj vam varis? teda myslim aj korenie a a tak? no to moja nie... ona len po troske na obed zelenina s maskom bez korenia a soli alebo ryza alebo cestoviny.. a este papa olovrant ovocie s detskymi keksikmi🙂 a ine nic🙂 ja ju kojim... a dost vela este stale.. moja nosi velkost 68🙂 ma cca 7,5kg🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@anawi ja kojim tak neviem,ale ja kojim pol hodku po prikrme,ale mne zje len par lyziciek🙂 max 60g🙂 ked ti vydrzi 2 hodiny podla mna je to dost...ale nech sa ti vyjadria ostatne,lebo moja papa naozaj malo aj na mnozstvo aj na pocet prikrmov (mame 2)

jitta
1. okt 2010

Ahojky,
@nella1 my dáváme bílou sladkou activii a teďka dávám už i ochucené střídám to a malej je má od 7. měsíce a úplně bez problému, ale když jste na HA mléku, tak nevím, jestli už můžete dávat.
@anawi gratulujeme k prospinkaný noci, u nás ani omylem, 2x za noc kojíme a mezitím občas trochu čajíku a spí dál, jinak po příkrmech (ráno jogurt a v poledne masozelenina) malej vydrží 3- 4 hodiny 😀 😀 úplně bez problémů, ale pak už ho nakojím, aby měl dost mlíčka za den, po kojení mi vydrží tak 2 hodinky. 😉

valria321
1. okt 2010

zuzkat1 hej všetko ona zje sa mi neoplati jej variť zvlašť ona mi nechce už take že zemiak mrkva a mäso vie čo je dobre heh tym som ju natlačila už dosť pretože ja som začala skôr z prikrmom pretože som skoro vôbec nekojila...a naša neviem myslim že už bude mať kolo 9 9,5kg uvidime...a jasne olovrant presnedavka musi byť a taktiež už aj jogurtíky🙂

anawi
1. okt 2010

@jitta dakujeme 😉 My sme na UM tak som stastna ze konecne sa podarilo a spinka celu noc. Tiez sa budila dva 2x na papanie 😉 A to ti pekne vydrzi 3-4 hodinky 😀 U nas po jogurte mam pocit ze je hladna uz za pol hodinu 😀
@valria321 tiez sa cudujem ze uz jej davas paprikas 😕 A inac ani my nemame este ani jeden zubok 😀

zuzkat1
1. okt 2010

@valria321 verim ze aj nasej by to chutilo,ale ja jej korenie tak skoro nedam🙂 a nevadi mi ze jej varim zvlast, ved ona by este nemala take veci papat,aby potom z toho raz nemala problemy 😅 ja dam treti prikrm asi ked bude mat 9 mesiacov...asi jej dam desiatu ale nic nove,len ovocie🙂 jogurty az ked bude mat 10 mesiacov🙂 tak vasa je uz pekne velika🙂

amisa
1. okt 2010

Ahjote dnes nam dosla autosedacka od 9 do36kg Zopa carera . Je super konecne s atam mala netiesni. nak mi mame tiez uz 9 kg. A ked tu rozpravate o strave mi uz papame dost davno aj desiate obedy i vecere a uz asi tri tyzdne ci viac aj olovranty. Mala bola stale hladna tak som to zaviedla podla jej potrieb aby sme nemuseli kazdu hodinu dotlacat mlieckom, ved nech si aj ten zaludok oddychne. Inak po kzadom jedle este malu kojim. Inak aj mi skusame bylinky (s mojej zahradky v kvetinaci) ,rascu a uz aj veci do ruky aku uhorku a korku, kus jablcka a tak, velmi ju to bavi.
@anawi skus do jogurtu davat rozomlete ovsene klicky (kupila som to v DM) ci rozomlete vlocky a ak jej to nahodou nebude smakovat trolinka domaceho lekvaru.
@nella1 nam lekarka odporucila jogurt vtedy ak zacneme davat kase s umelym mlieckom ale najneskor v osmom mesiaci a ze mesiac na to uz mozme dat napriklad aj vanilovy jogurt.. S tym zaspavanim drzim palce, Veronika zaspava sama a musim povedat ze ako vravis je to velka ulava, tak nech vam to vydrzi
Dnes sme si pozicali taky vozicek na tlacenie ze ci to vobec kupovat , ale poviem vam velmi ju to nezaujalo. Vase deti to poouzivaju? asi je na to este malinka, radsej sprintuje po 4 po byte.

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa materske mlieko predsa zaludok nezatazuje 😉 takze nevadi ak sa koji kazdu hodinu🙂

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa inak my stale pouzivame vajicko a zatial pohoda ale uz rozmyslala ze co jej kupim potom, ze ci taku sedascku ktora rastie s nou alebo taku mensiu ze do 18 kil... ale asi tu mensiu... kamoskin sym ma 18 kil a 4 a pol roka takze to asi vydrzi dlho...

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa aky vozicek na tlacenie? to je na co dobre?

amisa
1. okt 2010

@zuzkat1 zuzi zuzi, ja som ine pocula na kramaroch v porodnici, ale presviedcat ta nejdem
ta zopa sa mi lubila hlavne preto ze je polohovatelna.
vozicek taka sranda na tlacenie, ked este nevie chodittak to nemusi len porpi nabytku sa pohybovat..dostane sa aj do prietoru.. ale nasej to zatial vela nehovori. V ikei som videla taky krasny ze co moze ako furicek na hracky pouzivat... a od kamosky mame pozicany taky co je aj ako odrazadlo neskor.

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa a to je na kolieskach? a ked sa o to oprie tak to neujde pred nou?

zuzkat1
1. okt 2010

@amisa ja este len... nechcem sa s nikym dotahovat... mozno to teraz tak posobilo,lebo veci co pisala su presne proti zasadam kojenia... (flasa,dudel atd.) a ja som prve mesiace dost bojovala aby som mohla kojit a preto ma vie mierne vytocit ked niekto dava rady ktore kojeniu brania... co sa tyka spinkania... ja nebudem nikomu hovorit nech nerobi co robi...ja som napriklad aj rada ze vam sa tak dari a ze ste obe spokojne... len myslim ze ked je nejaka tema diskusiou tak preco by tam nemohol byt prezentovany aj iny nazor... ja som aj tam pisala ze tam prispievam len preto aby to nebolo jednostranne a ked tam pride niekto nerozhodny nech pozna obe strany... a co sa tych nazorov dr tyka... uz sme velakrat zistili ze co lekar to iny nazor... asi si kazdy musi vybrat co vyhovuje jemu... ja mam asi stastie ze mne vyhovuje to co aj moje doktorke🙂

valria321
1. okt 2010

anawi čo by sa nemalo a dava sa každe dieťa je individualne a nemam rada sčitane a ukažkové mamičky ktore davaju rady ja viem myslela si to možno v dobrom ale moje dieťa je ine tvoje ine ....moja zje skoro všetko a zase jej tam nedavam kopec korenia a nejedava to každy den:o)

valria321
1. okt 2010

zuzkat1 ano ja davam jogurt asi mesiac nam tzak dovolila naša pani doktorka a nevidim žiaden dôvod prečo by ho nemohla davať vravim zaleži na vela veciach a treba rozlišovať aj deti niektore su alergicke a samozrejme su aj dôvody prečo by sa to nemalo tak skoro davať ale mam o tom dosť prečitane a hlavne už overene:o)

zuzkat1
1. okt 2010

@valria321 ale ja kojim🙂 ty nie... tam sa jogurt zavadza skor🙂 preto som pisala ze ja az ked bude mat 10 mesiacov, ze kojim🙂

jitta
1. okt 2010

@zuzkat1 já taky kojím a malej je na jogurtu od 7. měsíce, záleží na dr. a na tvojim pocitě, malej ho doslava miluje a žádnou reakci na něj neměl 😀 😀
Jinak včera jsme měli už třetí plavání a malýmu se to moc líbilo, trénujeme taky nočníček a malej do něj krásně čůrá a dneska se i 2x vykakal 😀 😀 😀 samozřejmě to byla náhoda, ale aspoń si pěkně zvykne a nebude s tím pak žádný problém 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre