Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

alikaa
24. aug 2009

A tie co chcete rodit na Antolskej, mate uz aj vyhliadnutych porodnikov? Ja by som tam chcela chodit na tu preporodnu pripravu, to sa asi treba informovat az niekedy v decembri, ci ako?

lili20
24. aug 2009

Ahojte tehulky,mala som týžden voľna ale vôbec som si neoddýchla.Mne to babenko robí v brušku poriadny cirkus.Ale najhoršie je ze často ma takú polohu že ma veľmi tlači v pravo od žalúdka a moc to boli hlavne keď sedim.Mám pocit ako keby bol už veľký a nezmestil sa dnu.Prvé dieťatko mi veľmi zase tlačilo na žalúdok tak viem že to musím len vydržať.
Dadulka pekný kočík.Ja sa tak teším keď pôjdeme kupovať mi.Teraz je taký super výber vecí pre detičky len treba mať veeeeeľa peniažkov.

dadulka2000
24. aug 2009

lili diky,.... tu sa mi ani nezda ze by bolo treba vela peniazkov 🙂 😎

sisipetka
24. aug 2009

Ahojky kocky,
hlasim sa po vikende. Vy ste sa riadne rozpisali, ze nestiham citat...ale nevadi, hlavne ze je o com 😉 - o mimi 😉
Mna od vcera bolia riadne krize, neviem ci sa roztahujeme alebo som prechladla....a do toho este aj brusko mierne pobolieva..proste parada a roboty ako na kostole 😖 Tusim, ze dnes to budem musiet zabalit skor a ist si lahnut, nastastie malicke kope o dusu, takze som kludna a krvne testy mame tiez v poriadku 😵
Pytali ste sa tu niektore, ze ako sa pocitaju tie tyzdne vs.mesiace.
- napisem, kedy konci prislusny mesiac:
5 mesiac - 22+1 (takze az ked sme v 23 tt)
6 mesiac - 26+4
7 mesiac - 31+0
8 mesiac - 35+4
9 mesiac - 40+0
Tak dufam, ze vam to troska pomoze 😉
A aby som nezabudla, gratulujem k novym pohybom a bublinkam. Teraz to uz bude pekne intenzivniet. My sa zatial riadime sportovymi prenosmi, ked boli MS v plavani, tak bobi plavala v kratkom bazene, na MS v atletike sme presli vsetky bezecke i technicke discipliny a zacinam sa obavat vyvrcholenia futbalovych zapasov 😀

ivv
24. aug 2009

minix.. no mozno je vacsi, hlavne ak sa na to pozeram tak, ze babo sa narodi v januari a do marca - aprila urcite budem potrebovat zimny fusak a ked vidim tie piditka kociky, nechapem ako sa tam moze zmenist aj babo aj fusak bez toho aby tam to babo nebolo ako sardinka.. 😕
ja nechcem tu hlboku upravu, ale sportovu k tej sa da dokupit taky zimny fusak a napolohovat sa da do rovna..
cize male bude ku koncu leta kludne v tom sportiaku sedkat a dalsiu zimu mu tam nebude tak tesno, lebo preda len ten kocik je sirsi..

tusim janka si objednavala cez net, ale neviem ci v ramci slovenska alebo mimo a ze ako by teda riesila prip. reklamaciu..

ty si si vybrala ake vozidlo? 😀

lili20
24. aug 2009

keby som čakala prvé babeno tak by som to mala lahšie.Len mám už dve väčšie deti tak musím dopriať aj im.
Po detičkách mi zostala len postieľka takže musím toho dosť kupovať.Aj keď mám 31 r. nerátala som už s prírastkom a všetko som rozdala.Ale aj tak su teraz modernejšie a krajšie veci ako pred 10 rokmi.

minix
24. aug 2009

ivv, ja to mam s vozitkom jasne. 🙂)
pre mna to bude na januar - jun/jul/august klasicky hlboky kocik bez uprav a kombinacii a potom si kupime krajsi nejaky sportiacik...

trojkombinaciu ani za nic. 🙂))

ale nad znackami som este neuvazovala. 🙂 to budem, ked bude jasne, co to bude. Ci bude dievcatkovsky alebo chlapcekovsky. V tomto som tradicna.

ivv
24. aug 2009

teda.. ja som myslela, ze posledne, s cim budem mat taku dilemu bol kocik.. 😅
min. tyzden sa v praci zastavila kolegyna s babatkom a mala kocik babysmile kid (?), prisiel mi trochu nemotorny.. a zvlast ked my sme casto na cestach a budeme musiet kocik skladat..

co keby ste pomohli tym nerozhodnym (ako som ja! 😀 ) s vyberom a roxy (ak by bola taka zlata, .. ved jej tie tabulecky idu od ruky 🙂 ) by do tab. spisala kociky.. ci je to blbost?? 😅 😅 😀

ivv
24. aug 2009

.. bude kocik, som chcela napisat .. 😅

dadulka2000
24. aug 2009

lili ty si priamo zo ziliny?
to je moje druhe rodne mesto - aj vs tam obsolvovana a mam tam starych rodicov a plno znamych 🙂

minix
24. aug 2009

ivv, to je podla mna hovadina s tymi kocikmi a tabulkami. 😀

ivv
24. aug 2009

ze? aj som si to myslela.. 😝 😀

weronyca
24. aug 2009

baby tie ktore ste uz kupili kociky, nemozte mi klen poradit nejaku znacku kocikov ale aby neboli tazke.. budem totiz dost nosit kocik po schodoch..aj v obchodoch co som sa bola pozriet.vsetky sa mi zdaju velmi tazke

weronikla
24. aug 2009

Toto som ja nasla a to mi aj celkom sedi 😉 Podla 4 a pol mesiaca sa mi to zda skoro. Tehotenstvo totiz trva 10 lunarnych mesiacov (tj 28 dni). Vychadza mi to na 6.1., to sa mi celkom paci 😉

Zisťovanie termínu pôrodu podľa pohybov plodu

Na tento spôsob výpočtu musíte sledovať prvé pohyby plodu. Prvorodičky prvé pohyby zaznamenávajú okolo 20. týždňa a viac rodičky okolo 18. týždňa tehotenstva. Termín pôrodu určíte tak, že k dátumu prvých pohybov plodu prirátate 20. týždňov u prvorodičiek a 22. týždňov u viac rodičiek.

k.a.t.k.a.
24. aug 2009

ahojte 🙂

tak ja na druhorodicku pohyby tiez nic moc 😅

ja ako sa poznam tak kocik budem riesit na poslednu chvilu, a neviem ci nenapisem jeziskovi 😀 ale vyberat chcem z bugaboo, concord neo alebo quinny buzz 😉 aj ked mne by stacila len konstrukcia na hlboku vanicku lebo v lete supnem do lepsich golfacov ako MacLaren .. no musim pokukat Ebay, vraj sa tam da kupit konstrukcia na bugaboo

k.a.t.k.a.
24. aug 2009

weronyca najlahsi kocik mozno z tych co som ja vypisala alebo https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉 snad pomoze

k.a.t.k.a.
24. aug 2009

a tiez zatial ziadne kilo navrch 😅 😝

petronelka77
24. aug 2009

Ahojte, kedy si budeme opat merat bruska? 🙂

dorotkaa
24. aug 2009

Weronyca akurat som ti chcela napisat typy na lahke kociky a katka ma predbehla 🙂 presne tie iste som ti chcela poradit aj ja, pripadne este aj brio go je jeden z tych lahsich... Ja som rozhodnuta pre bugaboo a neskor mozno este dokupime buginu mclaren...

roxy_1
24. aug 2009

Ahoj holky vy jste zase popsaly... 😝
ja radeji nepocitam nic,beztak si maly pujde ven az se mu zachce 😀 😀 😀

petronelka budeme se merit zase zacatkem pristiho mesice,tedy za tyden....at vidime jak kazdy mesic poporostem 🙂 😉

me dneska boli hlava,takze si jdu lehnout,treba to pomuze nechci porad tlacit homeopatika... 😅

eva3107
24. aug 2009

Teraz je tema kocikav...viac menej znova 😅
Ja uz mam vybraty taky ako ma Olienka vo svojom albume a pojdeme ho kupit do Polska uz teraz v septembry , ked sa mi vrati manzel zo zahranicia.. 😉 ..Lebo potom pride az v january a to sa mi predpokladam uz nebude velmi chciet chodit hore dole v tej zime 😅

Inak Ptronelka Janku som tu uz dlho nevidela tak neviem ci ma vela prace... 😒 inak by sme uz asi tie bruska zacali merat.. 😒

wanduska
24. aug 2009

ahojte babule, teraz troska z ineho sudka: neviete niekto pomoct s osnovami pre zs /1-9, 1-4, oserocne gymka a pre ss?? sa tu uz hodinu borim na nete a je mi z toho na zufalku

wanduska
24. aug 2009

dorotka, drobec, neviem, ci pojdem zajtra cvicit, kedze sa vazne zamyslam, ze skocim za svojimi rodicmi na par dni do chorvatska.. a dorotka parkovania sa tam bat nemusis, parkuje sa rovno pred klinikou.. no to moje priberanie... ja som pribrala asi tak kilo a hoci som nasla fancy tabulku, ze kolko to vsetko vazi v 19tom tyzdni, to moje jedno kilo vobec neslo na babo ale na tukovy opasok na pase /pekne kol dokola/. a odvcera sa zamyslam a sledujem a uz si pripadam, ako taky vyzraty anglicky teenager 🙂

dorotkaa
24. aug 2009

wanduska si ma pobavila, ze vyzraty anglicky teenager, hihi 😀 ... skoda, ze ta nevideli ostatne baby... ved ty si ako sparatko 😉

dadulka2000
24. aug 2009

evka daj muzovi za ulohu najst taky kocik v anglicku - resp na amazon alebo ebay - budes ho mat potom za facku 🙂

eva3107
24. aug 2009

Nooo...tak to radsej nie dadulka on absolutne nerad nakupuje a to uz by som mala... 😀
To si budem musiet vybrat sama...radsej si priplati to uz je jedno vzdy ma vyjde lacnejsie ako u nas !
Ten kociar vo stvorkombinacii...u nas vyjde na 15-16 tis.sk a v Polsku´ho svagor tiez ten isty kupil za 200€

dadulka2000
24. aug 2009

hmm tak to potom hej.
ale cez ebay alebo amazon si ty vyberies co sa ti paci, on ti to len dovezie 🙂

wanduska
24. aug 2009

no jo dorotka, to by si ma mala vidiet teraz.. normalne vrcholova forma ruskej plavkyne 😀

amisa
24. aug 2009

ahojte davno som tu nebola..dovolenky a tak...
riesite kociky? hmm ja neviem ..vobec si neviem vybrat.. kamsoka odporuca concord druha casualplay..co si o nom mylsite? a v obchode zas pegperego...
co o pohyboch? myslim ze jeden stuchnec zo soboty mozem konecne vyhlasit za babetkove pohyby 🙂 huraa

eva3107
24. aug 2009

Myslis cez internet a ich strnku..., lebo tomu velmi nerozumiem dadulka... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre