Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

marushka
17. sep 2009

ja viem, zuzi, aj mne sa páčia niektoré veľmi drahé kočíky, ale u teba je pravdepodobnosť, že bude min.pre dve deti....mne určite neprejde táto suma na kočík práve kôli tomu, že dokonca už aj mne samej utrácačke, to pre jedno mimi príde dosť kontraproduktívne...tiež ale ako som písala, neviem aký kočík...

nedockava4
17. sep 2009

marushka...ja by som kupila aj za 10 000 trojkombinaciu, ale taka nie je a ked je nieco akoze, tak nie je taka farba 🙂
...no nic, idem robit zemiakove placky....ale vratim sa, ked sa MM napapa 🙂

gucz
17. sep 2009

ahojček

marushka a ten cam rozmýšľaš aký??? my sme zobrali tú cortinu, teraz v nej vozím malú a som moc spokojná, malá je dlhá a keď sme boli pozrieť v TT na jarmoku, tak mi v ňom zaspala a pohodlne sa mi tam vyspala, tá kára je veliká. Máme aj chicco káru a z tej jej visia nožičky keď ležká. Fakt to bola dobrá kúpa, aj kolesá má veliké, prejde aj po zlom teréne...

gucz
17. sep 2009

a aby som nezabudla, tak máme staršiu ibizu s malým kufrom, ale v pohodičke nám tam vojde

antoniab
17. sep 2009

ahoj tehulky 🙂

tak som si vas precitala dnes kazdy nakupuje a okukuje 😀 trocha sa mi hlava toci ked vidim kolko ste ochotne dat za veci a pridem si ako skrob ale kedze buduci rok chceme zacat staviat domcek snazim sa setrit na veciach pre babo kde sa da a tiez deti hrooooooooooozne rychlo rastu ale pravdou je ze oblecenia mam nakupeneho dost a som aj rada lebo doma je to dost drahe tu su povacsine cislovane ako 0-3 , 3-6 , 6-9 , 9-12 mesiacov tak dufam ze tam budu nejake rezervy ale ja vzhladom na moj vzrast a predpovede lekara nemyslim ze mala bude mat viac nez 3kg iked ja som mala 3,8 😀

problem mam s kociarikom kedze sa neviem rozhodnut to co sa mi paci je drahe ine nahrasky co by pripadali v uvahu zle referencie tak este uvidim mozno trocha navisim rozpocet kedze planujeme este aspon jedno babo

chcem sa opytat ako citite tych poslickou su to nejake bolesti ako sa to prejavuje ?

marushka
17. sep 2009

gucz - áno, je rozmýšľam nad cortinou x3? tá nová kolekcia má veľmi pekné farby...dosť sa mi podobajú tvarovo navzájom, s PP aj Jané ....tak neviem, ale je lacnejší cam... som z toho mimo... je veľa kočíkov, ktoré sa mi ešte páčia, ale - rozčuľujú ma ich športové verzie - quinny buzz, bugaboo, moon...

antoniab - ja som už pristála s nohami pekne na zem, a idem sa dosť ovládať...aj keď napr. môjmu manželovi sa zdá, že sa brzdím stále málo, je ale fakt pravda, že 25 000 po starom za kočík nevyhodím!!! hadríky kupujem skoro zo zásady Next, osvedčili sa mi kvalitou aj tým ako dlho vydržia na rozdiel od HM napr...sem - tam cherokee v tescu...ale keď idem do Čiech neodpustím si ani sekáč - nájdeš tam aj úúplne nové značkové veci...

a ničoho netreba veľa, aj keď to láka strašne tie detské vecičky sú krásnučké, ale naozaj mimi rýchlo rastie, je to zbytočné...

aj tak mňa okrem kočíka čaká investícia do kolísky, vankúša na kojenie, asi pupoč.transplantát...

ostatné máme, niečo podedím po segre, akurát o týždeň si po to idem...a to je teda u mňa, čo vždy musela mať nové serepetičky dosť výkon - podedeiť... 😎

weronyca
17. sep 2009

Ahojte,

no konecne sa mi podarilo vas aspon zbezne precitat.
Prave sme prisli z poradne..Prvykrat sme poculi ako nam bije srdiecko... Tak sa velmi tesim.. Len lekar ma prekvapil-skoro mi oci vypadli.. Min.mesiac nam nadaval, ze som malo pribrala a teraz zas , ze by som sa mala trosken krotit... A to som pribrala za mesiac 3,5kg.. a od zaciatku tehu 7,5..neviem ale nezda sa mi to nejak vela..

V stredu sa aj ja chystam na cukor.. A po tom, co som tu od vas ,,pocula" sa uz veeeeeelmi ,,tesim" . Tak som si bola v lekarni kupit 75g glukoozu..

marushka
17. sep 2009

jáj a poslíčkovia - nemám, takže asi neporadím... 😉 😉 😉

marushka
17. sep 2009

weronyca- v pohode, len pridaj tam ten citrón, ľahšie sa to pije 😉

adros
17. sep 2009

gucz, pridaj link na tu tvoju karu, nech omrknem 😉

baby, asi blba otazka, ale vyvetlite mi, na co je dobry spaci vak... vidim to skoro na kazdej stranke pre deti. To je namiesto fusaku do kociara?

marushka
17. sep 2009

ee, adros, to majú detičky na spanie v postieľke 😉

podľa mňa skvelá vecička, kupuje sa podľa veľkostí, mne veľmi vyhovoval, lebo nemusíš ustavične chodiť bábo prikrývať...akurát, že sú deti, ktoré v tom jednoducho odmietajú spať ...našťastie to nebol náš prípad, napr aj naša neterka má viac ako 2 roky a stále spinká v spacích vakoch 😉 😉 😉

adros
17. sep 2009

marushka, dakujem za vysvetlenie 🙂

marushka
17. sep 2009

no to nemáš začo,adros, 😉 😉 🙂 to sú tie výdobitky 21 st.... 😀 😀 😀 mňa na to tiež pôvodne nakecala švagriná...a fakt neľutujem 😉

gucz
17. sep 2009

ten náš nemá nafukovacie kolieska, ale je odpérovaný, takže v pohode, ale dá sa kúpiť tento kočík aj s náhradnými nafukovacími kolieskami http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6527216

gucz
17. sep 2009

a ešte som chcela, my sme kupovali ojazdený, takže vyšiel omnoho lacnejšie, ale môžem povedať, že je vidieť, že je to kvalitný kočík, lebo po jednom dieťati vyzerá ako nový 🙂

marushka
17. sep 2009

gucz, no ja si určite budem dokupovať kolieska, ja na nafukovacie nedám dopustiť... ale páči sa mi asi najviac v tom tyrkysovom prevedení...uvidíme 😉

zucana
17. sep 2009

baby ja som sa nakoniec rozhodla pre casualplay vintage ...poznate niekto?
http://www.foppapedretti.it/it/technology/passe...

bebel
17. sep 2009

Ahojte,
spacie vaky sa aj nám osvedčili tak do roka a pol
Bruno zase nemal rád perinku ani zavinovačky 😎
Ja mám už kopec vecičiek....nových, aj z MMB.
(fyi: Veci z HM sú vždy väčšie o číslo ako next a iné.)
Už vlastne nemám, čo dokúpiť..len ten spací vak, FP kresielko 😀 a látkové plienky na odgrckanie..
Next, HM sú fajn, ale majú ich všetci na SVK....mojou srdcovkou sú GAP, RL, Originals marines, OLD NAVY a pre bábätká JACADI . 🙂
Kočíky cam nie sú veľmi kvalitné...sú príliš plastové.Cortinu má kamoška a ľutuje, že radšej nekúpila PP GT3.

Tu je chart 3koliek podľa môjho názoru:
1. Gesslein Vision
2. PP GT3
3. Bumbleride Indie
4. Bébeconfort High-trek
5. Red castle whizz
6. Cam Cortina

Dnes mi mangel oznámil, že od októbra vyfasuje firemného Superba..a tak mne posunie Mégane kombíka a svokra dostane moje Rio. Takže skladnosť kočíka už viac nebudem musieť riešiť. 😀

bebel
17. sep 2009

Zucana ...to je kočík, ktorý som vrátila do predajne po 20 minútach, čo som ho priniesla domov. 😎
S4 bola oveľa lepšia voľba.

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

mna to nakupovanie nejak zatial neberie 😅 som aj daco okukovala ale nic ma nebralo 😝

bebel tymi znackami ma zasobuje svokra plus este Carter´s tusim ci co to je 😎 Jacadi sa mne moc neosvedcilo, taka "francuzska konzerva" a kvalita nic moc. Z Jacadi som malej kupila dupacky velkost 50 a nemala ich ani raz a samoska neskusena so zapinanim na chrbte 😅 😀 takze hned leteli 😀
Ale je pravda ze v USA su vsetky tie znacky lacne, nie ako u nas .. 😝

bebel
17. sep 2009

A zabudla som na jané slalom a Phil and Teds..tie sú ešte pred Red castle 🙂

zucana
17. sep 2009

bebel a preco????

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

pre mna ani S4 nebola výhra 😝 😅

bebel
17. sep 2009

🙂 mne sa práve Jacadi strašne páčia....teraz som tam kúpila úžasný štrikovaný overalik s majákom na chrbátiku .
A bodyna a svetrík a čiapočku, ale všetko v modrom, tak to asi venujem niekomu, kto čaká chlapca. Tiež neznášam zapínania na chrbte.

Najlepšie na začiatok sú overaliky (akože na spinkanie) . Bodynká také kvázi zavinovacie s cvočkami.
A tepláčiky s pružným širokým pásom a integrovanými ponožkami alebo lacláče
+ mikinky a svetríky.
Postupne sa človek naučí, čo sa najľahšie oblieka , lebo bábätká neznášajú obvykle zdĺhavé obliekanie...

k.a.t.k.a.
17. sep 2009

no tie teplaciky s integrovanymi ponozkami zhanam a nikde som ich moc nevidela v poslednej dobe 😕 ja som si pri malej strasne oblubila zase bodynka ale so zapinami medzi nozkami a to z tesca, boli v pohode aj kvalita super.
Tym ze mala je zimne dieta, tak aspon viem co potrebujem, napr. hruby strikovany svetrik velkost 56 som v nikdy nevyuzila, tym ze lezi vo fusaku + rozne deky jej bol uplne zbytocny 😅

olienka12
17. sep 2009

bebel musim odporovat na 4ku v rebricku kamoska ho ma a hrozne nadavaju na neho... asi ho hned aj preda 🙂)

bebel
17. sep 2009

Zucana, bol to jeho pôvodný predchodca v roku 2007 ...tie kolieska boli na h...o
Akonáhle si mala preklopenú rukoväť s tými pevnými kolieskami sa nedalo dobre manévrovať (nieto vyjsť na obrubník alebo prejsť cez prekážku) a tie otočné proste brzdili.
Podvozok bol brutálne tvrdý....kolieska boli otrasné, hneď by sa zničili.
A môj mangel kopal do podvozku a kolies, lebo rukoväť bola krátka a medzi kolieskami bola tyč, čo mu zavadzala.

Ale podľa tohoto som sa dočítala, že sa už otáča iba sedačka..nie rukoväť.
A vyzerá, že aj rukoväť je už teleskopická a nastaviteľná.
Neviem...choď si ho vyskúšať naživo.

olienka12
17. sep 2009

inak ja som dnes v ke pustila zilou 🙂))) kupila som skrinu v kike a tehu oblecenie- rifle,teplaky, nocne kosele, saty.... a krsnatku papucky a topanocky 🙂) nezvyk u mna minut take prachy naraz 🙂)

zucana
17. sep 2009

vsak som bola dnes...rukoved sa da nastelovat pomocou takeho gombicka...otaca sa celkova sporotva cast rucka nie a kolesa predne sa daju aj zastavit aby sa neotacali...je velmi lahky a stabilny....tak uz fakt neviem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre