Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

zazalienka
17. dec 2009

xixi som sa zasmiala.. no musíš je vysvetliť že tu zväčša funguje princíp kade dovnútra tade von🙂))

liwka
17. dec 2009

Zuzi zvacsa 😀 , ja som malej vcera tiez musela dohovarat, aby tam este minimalne mesiac vydrzala, lebo sa jej tie stiesnene priestory prestavaju pacit

adros
17. dec 2009

zuzka, asi vysvetlovania zabrali 🙂

weronyca
17. dec 2009

kocky inak mozno blba otazka, ale vcera mi kamoskina mama nadavala, aby som si stale nehladkala brusko lebo , ze to nieje dobre.Poculi ste uz o tom? vraj sa brucha nemam stale dotykat..

liwka
17. dec 2009

weronyca, my sme to preberali na predporodnej a vraj sa to velmi nesmie, ked ti hrozi porod, lebo mozes vyvolat kontrakcie, ale inak je to v pohode. a myslim, ze je to uplne instinktivne, robi to isto kazda z nas a robila to isto aj ta mudra teta 😉

katka22r
17. dec 2009

aj ja som o tom pocula ale kazdu jednu tehulku co som videla ci v poradni ci v buse si hladkala brusko....mozno to vyvola kontrakcie ale ako ju mam utesit moja napr.ked vystrci chrbatik alebo rucku a ju poskrabkam tak hned zalezie 😀

mia.
17. dec 2009

Ale jasne, myslim, ze ziadna z nas si nejako brutalne to brusko nehladka a tie kontrakcie vevyvola... 🙂 Ja som si hladkala brusko pri mojej malej az do konca a vsetko bolo v pohode... a ňje mi jasne, ze je to sucast nasej vzajomnej komunikacie s malickym.... 😉

tyta
17. dec 2009

Weronyca - je to pravda, povedia Ti to v kazdej nemocnici. Po 30tt sa casto vyskytne nieco ako "drazdiva maternica" a moze to vyvolat bud dieta zvnutra prudkymi pohybmi, alebo aj hladkanim bruska zvonka. Prejavuje sa to castym tvrdnutim bruska. My sme kvoli tomu lezali v nemocke na pozorovani, a zistili, ze to nie su kontrakcie ale rozdrazdena maternica. A tiez mi zakazali chytat si brucho. Ale mne sa moc nedari 🙂

katka22r
17. dec 2009

baby neboli z vas niektoru pod lopatkamy?mna len pod pravou uz asi 4 den daco strasne a sem tam ma aj pichne v posve dufam ze sa neotvaram....nechce sa mi ist na pohotovost v pondelok mam poradnu ale ak bude castejsie to pichanie tak radsej pojdem

weronyca
17. dec 2009

tyta, dakujem... noo je pravda, ze mi dost casto tvrdne ale vobec ma nenapadlo ze to moze byt z tohto a lekarky sa vzdy zabudnem opytat, a to moze malemu nejak ublizit?

ives77
17. dec 2009

ahojte kočky,,,katka22nestresuj to pichanie kt.je niekedy až pekne bolestivé je úplne v pohode keby si s týmto došla ku dr.tak ta zdrbe že či si nečítala žiadnu tehu lteratúru býva tam otom písané patrí to k tým poslíčkom takže neboj nič to nieje 🙂

katka22r
17. dec 2009

ives dakujem

tyta
17. dec 2009

Weronyca - malemu to neskodi, ale caste tvrdnutie nie je dobre, moze to navodit predcasne otvaranie krcka, zavisi od toho, aky mas vaginalny nalez.

ives77
17. dec 2009

neni zač ja som to mala aj pri prvom a aj teraz je to nepríjemné ale ok....
ja som sa včera povadila s mm ani somnou nespal siel do obyvačky a dnes to pokračuje hádkami cez sms lebo je v práci,bpže ked on je tak tvrdohlavý ☹

weronyca
17. dec 2009

Ives nie len vy ste povadeny... Ja sa na mojho tak hnevam, ze mu ani tel.nedviham a on ma len bombarduje smskami..

nedockava4
17. dec 2009

hm...ake sme my zeny....takto si zneprijemnujeme dni...
ives, wero....detailne to poznam 🙂

katka22r
17. dec 2009

my sa nastastie nehadame lebo som stihla byt na spovedi a kocky neruste si hadkamy vianoce,jasne???tak sup sup premoct sa a zasmiat sa nad tym kym to niesu hadky na rozvod vsetko okik 😉

zucana
17. dec 2009

a ja 😉 len my dlho nevydrzime pohadani 😀

ives77
17. dec 2009

ževraj ja som náladová ano možno som čo je v mojom stave teraz normálne ved už neviem čo zo sebou ale on je hrozne urážlivý a hned všetko rieši útekom z domu tak som mu včera už od nervou povedala že nech sa páči tam sú dvere fu tak je ako mech zdutý mna to potom už aj mrzelo ale už ma nebaví to jeho večné"raz odídem"ako malý chlapec 😒

yoya
17. dec 2009

tehulky, chcem sa vás opýtať, či neviete ako sa prejavuje streptokok v tehotenstve? ak ste o tom niečo počuli...

katka22r
17. dec 2009

juuj tak take ives bolo aj u nas a sa rozvedieme a ma pobal a ja nepridem s prace a som zvedavy co budes potom robit...a ja tak vyber tasku ti pomozem a co by som robila no nic zivot ide dalej....ale uz ho to preslo a teraz musi tvoje vykyvy chapat kazda je tesne pred porodom nervozna....ale chlapy to nepochopia lebo to nikdy nezaziju...skus aspon teraz predychat

zucana
17. dec 2009

ives ja naopak teraz hovorim ze keby som mohla idem prec nech mam klud...neboj on sa ukludni...kazdemu to trva....na druhej strane ten moj je niekedy nervnejsi ako ja a ja mam na to este aj narok 😉

bebel
17. dec 2009

No dievčatá, neviem, ale ja takéto stavy nepoznám. Nikdy v živote nepadla ani z 1 strany vyhrážka, že chce niekto niekedy odísť. 😖 Je to úboho teátralne a detinské. 😕 🤐

Yoya: neviem, či sa to nejak prejavuje..ja som ho ešte nemala...viem, len že je nebezpečný pre dieťa, ktoré prechádza rodidlami, že z neho môže mať silnú pneumokokovú infekciu. Preto sa podávajú ATB.

Dnes som bola v poradni, všetko ok. Doki nesúhlasí veľmi ohľadne mojich krvných hodnôt s vyjadrením hematologičky, ale neriešil už nič viac. Na 23.12. som si dohodla rande s pôrodníkom v TN na prietoky. 🙂
Na krčok a bránku povedal, že sa to otvára. Tak som už asi o niečo zase viac otvorená, ale nepovedal presne a z jeho hieroglyfov v tehu knižke nie som múdrejšia.
Si robil srandu, že z chaty na Boci to mám najbližšie do Brezna do pôrodnice.

andykca
17. dec 2009

Ahojte dievcata....tak ja som mala dnes hekticky den 🙂 bola som od mojho Dr. poslana s vysledkami pecenovych testov do TT na prijem do porodnice s tym ze som si musela na poslednu chvilu pobalit tasku kedze som s tym neratala...
esteze v TT zhodnotili, ze zaaatial to na prijem to nieje a tak sa uvidi o tyzden v stredu kedy mam rizikovu poradnu ...ak sa to zhorsi porodim cez sviatky 😔

takze dnes som vsetkych a aj seba dobre vystresovala a idem sa tesit ze do stredy este budem isto doma (teda dufam)...

inac zvysene som mala: AST, ALT, GMT....

ives77
17. dec 2009

streptokok sa prejavuje zvýšenými kvasinkami takže výtokom aspon mne to tak vysvetlila dr.a berú sa nato atb.aby to pri pôrode neublížilo miminku...

zucana
17. dec 2009

andy no asponze do tej stredy...asi ti maly tlaci na pecienku...nepovedali ti ze mas prejst na dietnu stravu?
GMT neviem co je...ale tie ostatne poznam...nevies ake si mala hodnoty vsak?
bebel mas pravdu je to detinske a teatralne....teraz sama sebe nerozumiem ako niekedy tak dokazem teatralne vybuchnut...ospravedlnujem to hormonmi lebo normalne by som sa za to este aj hanbila 😕

yoya
17. dec 2009

dakujem vám, toto som chcela vedieť ako sa to prejavuje - , viem, že je to nebezpečné pri pôrode pre dieťa a že sa berú atb - väčšinou penicilínová rada....

mám výtoky a zisťujem si o tom všetko možné a dostala som sa až ku streptokokom ☹
v pondelok mám mať výsledky, tak dúfam, že to nebude toto - už len to by mi chýbalo ☹

gucz
17. dec 2009

ahojte kočky

ohľadne hádania, aj mne príde vyhrážanie sa odchodom dosť detské... 😝

andy fúúúha, to sú tie výsledky z krvi až také zlé? dúfam, že sa to už nebude zhoršovať. Dali Ti aj nejaké lieky? Alebo čo Ti vlastne povedali?

zazalienka
17. dec 2009

andy, že by si bola ďalšia v poradí? tak to by bol iný vianočný darček, ale radšej nech tam krpec vydrží, ešte je skoro..

mňa dnes nenormálne pichá pod ľavým rebrom , ležím/sedím na gauči a keď sa pohnem tak to sakra bolí.. neviem od čoho to je, doobeda ma to nebolelo až poobede.. aj sa bojím pohnúť..

súhlasím s bebel .. veď keď sa dvaja rozhodli spolu žiť, byť manželia a mať rodinu, tak takéto výstupy by nemali byť.. aj ja som niekedy taká samonasieracia, ale to už musí byť.. a aj tak sa väčšinou samovytočím len kvôli exmanželke.. a potom sa mi ešte o nej aj sníva; 😠 ale trapné vyhrážky že chlap odíde a čo žena chudera?

95 % z nás nemá ružový život, milión na účte a takmer dokonalého chlapa, otočíme každé euro, čakáme na tie smiešne štátne dávky, nemôžeme mať všetko čo by sme chceli.. hlavne teraz, veľká väčšina z nás tadšej kúpi niečo pre bábo ako nejakú hovadinu pre seba pre radosť.. ženy, piliere domácnosti väčšinou riešia čo kde a ako kúpiť najlacnejšie, kde ušetriť, aby vyšlo na niečo iné.. chlapi to tak neberú, nie sú to šetrné ekonomické typy, je im to v podstate jedno ale ženy sú potom hysterky, a to chlapi moc nemusia.. a tam väčšinou vzniká stres, hádky.. ak sa takto správajú v najkrajšom období ženy, ako sa budú správať neskôr, o pár rokov? k deťom??

ives77
17. dec 2009

yoya aj mne hrozia atb.vraj aj ja mám asi streptokoka v pondelok mám poradnu a budú aj výsledky tak uvidíme..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre