Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

ja som sa s manualnou namakala jak prasa 😝 akurat len nervy som z nej mala ... mozno elektricka 😕

bebel
11. jan 2010

Oli skús nejakú laktačnú poradkyňu, tie baby fakt vedia účinne pomôcť.
Kamoška má megaprsia....tipujem ich na F-Gčky 😎 a tiež pri 1. používala zo začiatku klobúčiky, lebo jej až praskla bradavka do krvi.Mala upchaté mliekovody a horúčky. Bolo to vinou zlého uhlu prisatia dieťaťa. Pomohla je poradkyňa...ukázala jej iné polohy, pri ktorých sa dieťa efektívnejšie prisalo a vytiahlo aj zadné mlieko.
Je to o technike, tvare bradaviek a sacom reflexe dieťaťa.

minitrouble
11. jan 2010

olienka - mne sa najlepsie vzdy odsavalo v sprche pod teplou vodou - manualne vlastnymi rukami - tiez mam dost velke prsia a takto mi to islo najlepsie ...mne osobne tiez ziadna odsavacka nepomohla lebo aj tak tie moje prsia sa do nej nevopchali a tak to vobec neslo ..viac namahy ako uzitku 😉 🙂

bebel
11. jan 2010

Pri odsávaní ručne, som ja zas mala brutálny tenisový lakeť 😀 , až mi bolesť vystrelovala do krčnej chrbtice.
Ale ja mám len také priemerné 2-3(B-C), pri kojení 3-4(C-D).
Ale to boli len také nadšené zbytočné pokusy.....Bruno odsaté mlieko z flaše aj tak nikdy nevypil 😅 , uvidíme, či Biba bude iná. V každom prípade tentokrát mám aspoň 3 rôzne cumlíky nachystané už so sebou do pôrodnice.

lopezka
12. jan 2010

dobre ranko,
tak dnes tu nikto nie je o takomto case ? mne sa dnes nejak neda spat a vkuse som hore 😖 .....nelezim uz asi hodku, sedim na gauci zabalena v deke a surfujem 😠 ....tie krize neprestavaju boliet, neviem ci som prechladla, alebo to uz nejak suvisi s pokrocilou dobou tehu .....kontrakcie zatim nemam, ale tie krize fakt bolia 😢 ... no ved uvidime, den len zacina 😠

ivv
12. jan 2010

dobre rano
lopezka ani ja nespim 😠
predchadzajuce dve noci boli otras, to ma vsetko bolelo, brucho mi tvrdlo.. tato noc by aj po tejto stranke bola fajn, ale .. nemozem spat.. furt sa budim.. 😖

hm.. a nemozes mat take tie krizove bolesti zacinajuceho porodu? 😕

lopezka
12. jan 2010

ahoj ivv 😉
no neviem, este som nerodila ....ale teoreticky to aj moze byt ono .....spavam sice zle uz dlhsiu dobu, ale tie krize .....no fakt ma takto este neboleli 😢
ze by sme sa stretli v najblizsich dnoch v nemocke ? 😀 .....aj tyta mi vcera vecer pisala, ze sa tam uvidime ....ona to ma sice za sebou, ale teoreticky to mozne je 😀
teba to boli vkuse, ci na etapy?

ivv
12. jan 2010

prave som si precitala, ze tyta ma babenko.. 🙂 gratulujem! a fakt super porod!🙂

tie minule noci boli o tom,ze vzdy ked som sa chcela otocit, tak som dostala krce do brucha, stvrdlo mi na kamen a aj tak som sa musela otocit na chrbat 😖 takze celu noc som na etapy nespala 😝

hm.. mna caka sekcia. vcera rozhodnute. ale to neznamena, ze sa nemusime stretnut 😉 dnes tiez ficim na poradnu, tak som zvedava, ako si ma naplanuju. mne totiz lekar vravel ze sekcia sa najlepsie robi ked uz porod zacne, teda vlastne kontrakcie, ked sa maternica stiahne, vraj vtedy treba rezat, aby sa menej krvacalo ..
ale poviem ti.. zacinam lutovat, ze nezazijem normalny porod.. 😒 a ked citam ake problemy maju baby s kojenim po sekcii.. 😖

inak si v termine.. tak to moze byt ono 🙂 ja som este nerodila, nemam skusenosti ale podla mna to moze byt aj toto, tvoje telo sa moze na porod startovat takto 😉 .
hlavne ak si si ista, ze si nenachladla, alebo nemas seknuty nerv.. ale to je ina bolest.
mas to take akoby vo vlnach? ci skor je to stale ta ista bolest?

lopezka
12. jan 2010

ivv, ziadne vlny .....je to take permanentne pobolievanie ...obcas to sice boli viac, obcas menej, ale v podstate stale 😖 ....obcas sice citim take vystrelenie bolesti z brucha az tam dolu, ale velmi zriedka 😕

no sekciu ti nezavidim, ale ked to musi byt, neporadis si ,,,,,lekari snad vedia, co robia ......ved v podstate ani ja neviem, ako dopadnem ......aj ked zatim nevidim u seba dovod na sekciu ....moja krpata je hlavickou dolu minimalne od novembra 😀 ....no ale uvidime .... 😖
tak drzim palce v poradni, ved daj potom vediet ako si dopadla 😉 ja idem az vo stvrtok, ak este stiham 😉
idem si skusit lahnut, lebo uz sa mi zle sedi 😖 dufam, ze este zaspim .....

pekny den zatim 😉

slniecko01
12. jan 2010

Ahojte dievčatá, tie bolesti v krížoch som mala aj ja celý víkend aj bruchu a nič. Takže to asi kontrakcie neboli. Ked som to pozerala podľa knižky tak by to teoreticky mohlo byť ono, ale od vtedy nič 😀

Lopezka, Ivv pozeram že ste z BA kde sa chystáte rodiť ?

weronyca
12. jan 2010

Ahojte babule. Tak ako sa tu mate?? Ja lezim v posteli vystresovana. Neviem sa posadit. Tak sa bojim ze mi maleho nedaju:((

aj ma to hneva ze sim nakoniec musela sekciou, ale tak pre zachranu maxka vsetko

minitrouble
12. jan 2010

ahojte 🙂
weronyca neboj ono to prejde - a ked si malu vypytas tak ti ju daju ..mne ju doniesli ze len na chvilu a ja ze ja chcem na stale a oni ze zvladnete? a ja ze ano zvladnem a silou vole som sa nutila sa postavit a chodit a byt mobilna...tak musis si povedat ze pre maxa vsetko a prekonat tu bolest...neboj po 2och dnoch uz tu bolest ani vnimat nebudes 😉

bebel - dudliky myslis take normalne babatku do ust? ...my mame odskusany MAM dudlik - viacerym detickam sadol ..taky silikonovy splasteny z oboch stran a tento rok maju novinku specialny pre deti 0-2m ma take akoby nieco vrubkovane jemnulinko na povrchu ....aj ked simonka neni nejak moc dudlikova ale prijala ho ale viacmenej len v noci cez den ho vypluva kompletne ...romanka ta ho vcucla a uz ho odvtedy nepustila - dodnes je DADLIIIK nas najvacsi kamarat aj ked uz by som ju aj rada od neho oducila 😝

lopezka tak nech uz to su kontrakcie a pekny rychly porod nech nasleduje 🙂

minitrouble
12. jan 2010

inak baby ja ked si spominam aj pri prvom aj druhom porode tie kontrakcie boli u mna spojene s tym ze ma oblieval pot ...ze to bolo ako taky naval - chvilu to bolelo a zase ustupilo ...akurat je zaujimave ze vzdy som to citila len ked som bola na tych pasoch 😀 😀 akoby mi to tie pasy privolali ...aj ked teraz pri simonke som sa v noci pred cisarskym modlila nech sa to nespusti spontanne do rana lebo okolo polnoci sa to stupnovalo ale potom sa to nastastie uvolnilo trochu 🙂

minitrouble
12. jan 2010

ivv - aby som ta ukludnila - tak ja som po sekcii a mlieka mam straasne vela ..mne sa hned na druhy den tak strasne naliali prsia ze som musela 3-4x denne v sprche odstriekavat (aj ked u mna to moze byt aj tym ze sa mi mlieko nikdy neprestalo tvorit od prvej dcery) ...ale fakt ze tychto 10dni od porodu som si uzila odstriekavania a plnych prs az az ...nastastie posledne 2 dni uz to ustupilo a vyrovnala sa rovnica dopyt/ponuka 🙂

minix
12. jan 2010

ivv, lopezka, chcete ma nechat v stichu? 🙂

nella1
12. jan 2010

ahojte maminky 🙂 , gratulujem weronica k babatku nech ste zdravucky.... po vcerajsej kontrole mi doky trocha tak dopomohol a podrazdil tam dole ze nech sa to vyvola..... trocha krvacam.... mi hovoril ze mozno pojdem ze ma to chyti uz aj vcera al. dnes ale zatial nic ☹ ak sa malinka nevypyta do stredy tak vo stvrtok uz nastupujem do nemocky na vyvolanie....... uvidime ako dopadnem ja ci nebude aj sekcia...

bebel
12. jan 2010

Minitrouble mám 1 MAM, 1 NUK a 1 AVENT.
Bruno prijal NUK, ale až ako 5-6 mesačný, dovtedy všetky znechutene vyflusol polmetrovým oblúkom . 😅
Nella: dopraj si dnes aktívny deň, možno aj s trochou dobre koreneného červeného vareného vínka.
Wero, Ivv: držím palce, nech to dobre rozchodíte.

Lopezka: ak tie bolesti chrbta nie sú v intervaloch a vlnách - nie sú súčasťou kotrakcií. 😎 Je to len bolesť spôsobená nesprávnym držaním tela, vďaka hmotnostnému prírastku, zmene ťažiska a polohou veľkého bábätka na úkor všetkých orgánov v tele.
Kontrakcie sú také vlny, návaly tepla (zmiešané pocity, ako keby si mala dostať hnačku) a takej neurčitej tupej bolesti....napríklad ako keď niekoho bolí zapálený zub.Alebo čerstvo vyextrahovaná 8ička aj s kúskom kosti. 😅 A potom sa to stupňuje, predlžuje a zrýchľuje, až na záver cítiš veľký tlak.(moja posledná myšlienka tesne pred pôrodom bola, že" tak toto ma musí jednoznačne rozpoliť")

zucana
12. jan 2010

bebel a patria ku kontrakciam aj bolesti od slabin az pozdlz stehien z vnutornej strany?to mam totiz ja aj s takymi mensimi kramovymi bolestami....

adros
12. jan 2010

ahojte

k veciam do tt nemocky... teplomer urcite netreba a ani postolky. Pre seba potrebujete len hygienicke potreby, toaletny, vlozky, sietove nohavicky, osusku, papuce, slapky do sprchy, pribor a doklady - obciansky, zdravotny preukaz, sobasny list, dohoda o mene, tehu knizka. Pre babatko: jednorazove plienky, krem na zadok, zo 2 klasicke plienky. Ak sa vam babo vyhadze, tak az potom vlastne oblecko

drobec123
autor
12. jan 2010

ahojte, tak malu som uspala a mam chvilku cas. je to sice zlaticko, ale je co robit okolo nej aj v ramci domacnosti.
gratulujem k novym babatkam, krasne sa to tu na zaciatku roka rozmnozuje. len tak dalej !
my sme boli vcera na poradni, za tyzden sme pribrali 300g, no papame poriadne ! potom som musela ist este na antolsku na kontrolu k porodnikovi, joooj neznasam cakat tam, ale nastastie podla UTZ sa maternica krasne stiahla a vsetko je v poriadku. uz mame vybavene aj vsetky uradne papierovacky, slo to celkom lahko, ale bude to asi tym ze sme predsa len mensie mesto a je to tu vsetko blizko. teraz uz budem len cakat ake prispevky a penazne dary mi pridu na ucet 🙂

k dojceniu: nevzdavajte to pokial vam na tom zalezi. je to len otazka techniky, my sme tiez vytrpeli pokial sme na to prisli, uz nam to ale celkom ide.

zuzul30
12. jan 2010

Ahojte!
Tiež patrím medzi januarovky a aj ked tu moc neprispievam pravidelne Vás čítam, a chcem Vás poprosit o radu ☹ Včera som bola na CTG a záznam mi ukazoval prvidelné kontrakcie okolo 40-60, lekar ma pozrel aj od spodu a povedal,že som otovrená len na 1 cm-čiže ešte nerodím a poslal ma domov, že to mám rozchodit 😖 V noci som sa zase zobudila na kontrakcie a boli každých 13 minút-čakala som či to bude zosilnievat, ale nič...tak som potom zaspala.Myslíte, že v najbližších dnoch môžem čakat, že sa to spustí?
Lebo aj ked som už druhorodička pri prvom ked mi začali kontrakcie-hned sa aj stupnovali a začal sa porod, ktorý trval 20 hodín a nakoniec skončil sekciou, lebo som sa neotvárala aj napriek tomu, že som mala ukážkové kontrakcie-ako tvrdil porodník....tak teraz sa začinam obávať či zase len nebudú kontrakcie bez otvárania 😅

Mate niektorá takú skúsenost, že ste mali skoro 3 hodiny pravidelné kontrakcie, ktoré potom ustúpili?
ďakujem a všetkým novým maminkám gratulujem a tichučko závidím, že to už majú za sebou a tie čo to len čaká držím palce nech všetko dobro dopaden 😉

slniecko01
12. jan 2010

Ahoj Drobec hoď nejaké fotečky Nelky. 🙂

Všetko si vybavila v PK na úradoch, lebo keď som tam volala tak že si mím niečo vybaviť aj v BA. Veď uvidíme, keď si človek sám niečo nezistí tak nevie.

ketkous
12. jan 2010

Dobre ranko tehule a maminky 😎 tak opat sa to tu pekne rozbehlo,tesim sa!!!nech su decka zdrave,piju mliecko a spinkaju 😀 to by bol asi ideal,no nie?
Vcera ma tiez brutal boleli krize,ale mam pocit,ze to bolo len zlym drzanim tela alebo zaseknuty nerv,ako pisala Bebel.Kazdy den mam telefonaty a sms,ci uz mam po,rano mi pise sms mamka,ktora je v Rakusku a vecer pravidelne vola svokrusa,ze ako sa mame...a ja stale doma a aktivna 😀
Zajtra idem k doktorovi,uvidime,co povie.

lara75
12. jan 2010

zuzul, to isté, čo si napísala mám aj ja, lenže som po termíne a ma to štve, že ma furt pošlú domov 😒 Ja mám dosť nepravidelné kontrakcie, voda stojí, zmäkčené pôrodné cesty, ale furt nič. Dnes idem na kontrolu, tak chcem presvedčiť dokiho, aby ma už neposlali domov, už ma vyčerpávajú poradne, kontroly aj 2x týždenne.

drobec123
autor
12. jan 2010

slniecko, fotky dam neskor, teraz nestiham. okrem rodneho listu (rodila som na antolskej tak si ho musis vyzdvihnut v petrzalke v technopole) sme vsetko vybavili v PK (trvaly pobyt, zdrav. poistovnu, socialku, policiu, lekarku, UPRSV, ...) keby nebol statny sviatok minuly tyzden tak sa to hravo da zmaknut za jeden/dva dni.

neviem poradit s kontrakciami, tie mne nastupili az v nemocnici a hned od zac. som ich mala kazdych 5min.

zuzul30
12. jan 2010

lara-takže ešte môže byt že zase budem aj prenášat ☹ budem ti dnes držat palce nech sa ti to čo najskor rozbehne, lebo to čakanie je naozaj ubijajúce a daj potom vediet ako si dnes na kontrole dopadla-teda ak si ťa tam nenechajú, lebo ja som prvé prenášala skoro týžden

ketkous
12. jan 2010

Hej,hej to cakanie je niekedy ubijajuce...clovek musi mysliet pozitivne a ak sa da stale sa niecim zamestnat,aby ho nenapadali katastroficke scenare. 🤐 U kazdeho je to individualne,osobite,niekto porodi 2 tyzdne pred terminom,niekto po,niekto ma rychly porod,niekto trpi v bolestiach cele hodiny,ako to tu citam. 😒
Som prvorodicka,takze netusim alebo len priblizne,co ma caka

abhaya
12. jan 2010

ketkous - ono je lepší někdy nevědět 😀

Jak tak koukám, tak se tady snad rozjíždí porody ve velkém. Už od neděle lítám několikrát denně do sprchy, s pocitem, že už to začlo. Termín mám až 28. ledna, ale člověk nikdy neví.... Bolí mě v kříži, mám pravidelné kontrakce, ale po sprše všechny příznaky nadcházejícího porodu odezní.

bebel
12. jan 2010

Ahojte nové tváre 🙂
Lara nezávidím a divím sa, že si ťa už nenechajú radšej v nemocke.... 😒
Zuzul30, skús trošku prepnúť sily(daj si do tela) a ono to podľa mňa pôjde ľahšie ako 1. x 😎

Zucana: určite áno 😉

andykca
12. jan 2010

Ahojte babule....tak ste sa vecer rozpisali 😉 ja som v noci cca 3 hodky trpla ci sa mi porod rozbehne alebo nie.....takych bolestivych poslickov som dostala, nooo ale preslo 🙂 takze som zde...

tyta graaatulujem 😉

inac s tym teplomerom to nieje az taka blbost....napriklad do piestanskej porodky si teplomer vziat musis 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre