Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

antoniab
24. feb 2010

adros ja ich jem ale ja jem vsetko 😉
oli aj nam strasne leti cas ved buduci tyzden budeme mat uz 2mesiace 😲
dani aj moja je niekedy nervna a malo vyspi ale striedaju sa nam dobre a zle dni ale vonku v kociariku spi pekne aj vonku ti tak zle spi ? 😕

dana333
24. feb 2010

antoniab- vonku vyspí dobre, aj keď jeden čas už nevedela spať ani von, dnes už má odspané 5,5 hodiny neviem čo sa stalo, možno sa už meníme

dana333
24. feb 2010

antonia môžem sa ťa opýtať odkiaľ si, lebo mi veľmi niekoho pripomýnaš

dana333
24. feb 2010

sorry pripomínaš ☹

antoniab
24. feb 2010

dani ja som so Sp.Stvrtku a rodila som v LE a som tam predtym aj 2x lezala nelezala si aj ti na izbe cislo 3 a ja som bola na 4 😕

dana333
24. feb 2010

presne som si myslela že si to ty, ale na foto zo svadby som váhala, no keď som videla tie kde si s malou tak hneď som vedela že so to ty. Vidíš aký je svet malý

dana333
24. feb 2010

čítam že aj vy bojujete s kolikami?

babush
24. feb 2010

Tak aj my sme dnes po predcasnej poradni. Malej dokina odporucila na blinkanie Nutriton, tak to skusime a som zvedava, ako na to zareaguje, chudateno moje male. Ale ukludnila ma, lebo Lejka pekne pribera, tak som razom spokojnejsia. Ma uz 4.600g! 😎
Hned som mala lepsi den. Okrem toho sme prvy krat zvladli same cestu do mesta a to rovno v takom krasnom jarnom pocasi. Tak som malej kupila mysku za odmenu, sebe som chcela dopriat nejake oblecko pre dojciace maminy..ale bystrica je v tomto uboha, tak som zas na sebe usetrila 😕
Ale ten pocit slobody, co sa mi dostavil, ze uz mozem ist s drobcom kam chcem - ten bol super 🙂 Takze zachvilu zacneme brazdit cesty juuu 😎

antoniab
24. feb 2010

dani no to je mali 😀 clovek nevie kde nakoho natrafi ano mala malo prkala a prvi tyzden sa sama nevedela ani vykakat teraz je to uz fajn
inak lucku som stretla a ta tretia baba co bola svami na izbe uz ma babatko vsetko v poriadku?

a mi ideme do poradne buduci tyzden a dufam ze tiez budeme mat okolo 4,5kg sice nie 1mesiaci ale v 2 mesiacikoch 😎 😎

dadulka2000
24. feb 2010

ahojte, hlasim nastup po 6 tyzdnovej poradni 🙂
Millie ma 4.5kg a 55cm,... wow takze pribrala od narodenia uz 1.1kg,... vsetko je ako ma byt. aj moja kontrola je ok (v otazkach ako sa citim, zmeranie tlaku a upacenie bruska 😀 😀 )

adros, ja tie ako antonia papam vsetko a mala je v poriadku..... 😅 , tak si kludne daj sampionovu omacku s cestovinkou 😉

dana333
24. feb 2010

my sme mali tiež ako dvojmesačný 4500 a to sa mala mala narodiť veľmi veľká. Táňa už má 11.1 rodila má dcérku 4kilovú, dobrý valibuk

dana333
24. feb 2010

a kde chodíš do poradne tiež do Le?

antoniab
24. feb 2010

4kg tak to hej tak nakoniec to kazdy potiahol pomali do terminu len ti si usla do decembra 😀 nie ja chodim do SNV do LE som si odskocila len rodit inak mam vsetkych lekarov v SNV
a vy tiez bojujete s bruskom 😕

dadulka no v Uk je to proste ine obcas sa zamyslam ako by to cele dopadlo keby som tam ostala 😅

ives77
24. feb 2010

ahojte kočky tak aj mi sa hlásime po 2mesačnej poradni vážime 6150g a máme 61cm 😀 dúfam,že ste všetky ok a vaše bábetká tiež,ja mám dnes uplakaný den MM dnes prepustili s práce takže paráda som zvedavá čo budeme robiť s dvomi malými deťmi ked je taká bieda za robotu ☹

ives77
24. feb 2010

ozaj mám navás otázku...aj vy máte ešte také natiahnuté a mlandravé bruchá?čo stým? 😝

ketkous
24. feb 2010

Babush,aj my sme dnes po poradni,Bibi sice negrcka,ale je nepokojna a placliva aj po napapkani,je to tiez urcita forma refluxu,kedy jej to mliecko ide spat do ust,pali ju zaha 😢 doktorka nam odporucila sirup Gastrotuss,ktory jej po jedeni namocim troska na cumlik.Uvidime,ci to pomoze 😔
Ja balim nasiroko,ale sem tam v noci jej necham volne nozky,lepsie si poprdka 😀

ketkous
24. feb 2010

aj mam navyse este 3 kg,a to asi len na mlandravom bruchu,este vydrzim tyzden a zacnem robit brusaky 😀
este jedna otazocka kedy ste mali po porode prvy krat tutu mutu s manzelom,az po sestonedeli? 🙂

dana333
24. feb 2010

antoniab- no bojujeme aj my, ale vyzerá to tak že už to pomaly ustupuje, tak sa teším, lebo je to každým dňom lepšie. Dúfam, že kým bude mať 3 mesiace tak to bude úplne preč. Teraz je ale dosť zahlienená, nevieme či sa prechladila, alebo z toho že grcká a to mliečko ju zahlieňuje. Stále jej chrčí v nošteku a nič sa mi nedarí vysať

dana333
24. feb 2010

ja mám navyše ešte pekných pá kíl-9 a brucho ako špongia. Už som aj začala cvičiť, no držalo ma to 2 dni a potom nebolo kedy.
Ketkous tutu mutu podľa mňa nie je problém ak je to šetrné a keď už nekrvácaš

antoniab
24. feb 2010

jaja tutu mutu a to to je co 😀 😀 cez tehu sme nemohli po porode bol MM doma 2tt a teraz pride az koncom maja 😅 takze no coment 🙄 🙄

vahu nekomentujem kedze som uz na mojej povodnej detskej vahe 😀 😀 ale ja som cele tehu kila mala len na brusku 😉

moje dite mi tu spinka a vydava take zvuky ja stale pozeram ze co a ona bez pohybu len tu ochka ci sa smeje 😅 no hercka to je 😀 😀

dani nam ide odsavanie celkom fajn len mi sme mali zatial len take male sople a dufam ze to tak aj ostane
ja ked porovnam prvy den doma a teraz tak je to tiez o 100% ine a kazdy den lepsie a lepsie 😎

ives neboj bude dobre isto si mm nieco najde 😉

dana333
24. feb 2010

moje malá dnes akosi nevie zaspať asi si to prepala cez deň, za celý deň spala 6 hod čo spala toľko keď prišla z pôrodnice a teraz, tak dúfam, že nebudeme bojovať celú noc. Nám odsávanie nejde asi preto, lebo má hlieny nie v nošteku, ale oveľa nižšie a to nejde von. trošku pomôže keď jej dám kvapky, ale nie na dlho

k.a.t.k.a.
24. feb 2010

hlasim mesacny prirastok na vahe 1.1kg 😎 sa vytesujem, lebo pri malej sa mi toto nepodarilo 😔

olienka12
24. feb 2010

dana aku mas odsavacku? my tiez nemame hlien v nosteku ale az vzadu a odsavackou na vysavac krasne odsaje 😉

evcam
24. feb 2010

Ketkous my sme mali tutu mutu presne po mesiaci nejako sme to nevydrzali už som nekrvacala a kúpili sme si pre istotu aj lubrikacny gel a všetko v poriadku. Riadne sme si vynahradili ten predporodny abstak.

krpuch
25. feb 2010

ahojte, tak aj my sme po kontrole u ortopeda...vsetko ok, dalsia kontrola o 2 mesiace a stale balit na siroko. kazdy doktor inak povie. 😒
baby aj vam deticky chrcia? chcela by som vediet cim to je a kedy to zmizne.nosttek cistime parkrat za den,podla potreby.
vyrazky nam stale nezmizli...

krpuch
25. feb 2010

inak som stale plus 69 kil ale brusko mam uz ploche ako predtym...koza je len trosku odlisna...treba mi zhodit zo zadku a stehien...aspon do leta by som rada..
Slovensko dotohooooooooooooo!!!!!!!!!!!!

olienka12
25. feb 2010

Prajem krasne hokejove rano 🙂)

krpuch plus 69? dobraaa siii 🙂)))

ked mate klby ok,tak preco balit na siroko a kontrola o 2 mesiace?
nas tiez chrci,je to sposobene refluxom :((

minitrouble
25. feb 2010

ahojte. krpuch - na chrcanie skus davat tie kvapky libenar pripadne niektore s tou morskou solou (Sterimar aleob podobne) ....na vyrazky na tvari odporucam pretriet liehom (tym cim si cistila pupok) ...pripadne opatrne umyt detskym mydlom ...zaruceny uspech do 2och dni 😉 ...aplikovali sme pri romanke aj simonke ..poradila som kamoske a mali mal desive vyrazky a potom mi pisala ze za 2 dni vsetko prec 😉 🙂 ...tak skus 🙂

weronyca
25. feb 2010

Ahojte kocky, tak mi sme vcera boli u ortopeda, klbiky mame OK, staci davat pampers. A tiez mam prist o 2mesiace na kontrolu..

Baby, velmi nerada by som podcenovala znalosti nasich doktorov,ale som troska sklamana z lekarky co sme u nej v utorok boli v poradni. vravela som jej, ze mi maly chrci.. a ze pri a po papani place,a ona ze to ma len makke hlasivky,ze toho prejde.. Inak mam pocit,ze uz aj mi mame koliku.. Aspon vsetky priznaky tomu nasvedcuju ☹ a tak pekne sme sa doteraz drzali.. vcera som cely den s malym stravila vonku,zaspinka mi jedine tak,ze sa s nim prechadzam po vonku. Na balkone ani doma sa mu spat neda,len ho brusko boli.. Tak mu davam Sab simplex a masirujem a masirujem.. Teraz mi na chvilocku zaspal na brusku..

olienka12
25. feb 2010

weronyca my mame tiez take obdobie teraz ze cez den spi len na rukach alebo v kociari vonku a este v autosedacke v aute a v satke reve jak keby ho trhali , mana uz lakte bolia co je furt na rukach lebo v momente ako ho polozim je po spanku a spusti krik 🙂) snad ho to prejde...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre