Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

sisipetka
13. okt 2009

roxy spravne si to pochopila - pripne sa to na mimi - videla som to vcera prvykrat - posobi to sice zaujimavo, ale neviem si to v skutocnosti predstavit.....

...aj u nas je zima, ale uz nic teple na sebe nezapnem, tak chodim ako snehuliak s viacerymi vrstvami a rozpnutou vestou...

Kocky gratulujem k dalsim kontrolam a vidim, ze Oliverko bude riadny chlap - dievcatka sa mozu tesit 🙂
Marush je mi to luto - drz sa dievca zlate 😔

gucz
13. okt 2009

sisi ten monitor je možno dobrý, osobne to odskúšané nemám, ale asi len do nejakých 6 mesiacov, kým sa nezačne dieťatko samo pretáčať, potom mu to môže zavadzať. My sme mali nanny monitor v postieľke. Malá ho tam mala do 26 mesiacov, dokedy sme jej nedali dolu bok z postieľky aby mohla sama zliezať. No a pri malinkom ho budem používať tiež. Sids ohrozuje deti keď tvrdo zaspia najviac do 6 mesiacov. Ale v kočíku keď sa riziko znižuje ak je kočík v pohybe. My sme monitor používali dlho preto, že malá sa narodila predčasne a bolo nám to doporučené a aj preto, že aj mala zástavu dýchania keď mala takmer 5 mesiacov. Monitor jej zachránil život.

janka1
13. okt 2009

tu v KE leje a fuciii vetrisko 😒 ale v praci mam tepluckoooo

suzan byvame v Geci , ale do konca roka len potom sa stuhujeme do Ke 😉
budem rodit v KE na Rastislavke , tam sluzio aj moja gynekologicka 😉 🙂

janqa no nedalo mi to vcera 😀 tak som si zistila aku nozicku ma novorodeniatko 😀 😀 jedna kocka tu z MK co rodila pred tyzdnom mi pomerala maleho nozicku a ma 8 cm , takze ta Oliverova je uplne v poho 😉 aj vasi drobcekovia isto maju taku , tak nechapem co bolo cudne mojej dr. 😨

evca35
13. okt 2009

ahojte,
konečne som sa sem dostala 🙂
veru, v Košiciach vetrisko poriadne. Vôbec nezávidím tým ktoré musia chodiť do roboty 😉 Ja zimu všeobecne nemusím a kvôli vetru by som sa aj z Košíc odsťahovala.

Ja som bola včera na poradni, všetko v poriadku, aj cukor a krv z minulého týždňa v poriadku. Tak mám tri týždne pokoj 🙂

Z poradne sme skočili do Optimy, už ma ťahá obchytávať kočiare, zatiaľ iba pozerám obrázky 😀 Môj manžel zbadal hneď taký čo sa mi páči a tak sa mu zapáčil že ani nechce pozerať ďalšie. Ale musím ho dokopať ešte do Barce. V Maderne som si kúpila čierne nohavice a tehotenské teplejšie silonky. Majú aj hrubé pančuchy ale tie nevyužijem. Na nohavice majú 20% zľavy.

sisipetka
13. okt 2009

Gucz dakujem za nazor a urcite mas pravdu v tom, ze ked sa zacne otacat, tak mu to bude na brusku zavadzat. Tak asi ostanem pri angelcare - teda este nie je kupeny, to budem vsetko riesit na MD....zatial len "smirujem" 😀

hanus177
13. okt 2009

Práve som dočítala info o účinkoch BioGaia, od začiatku tehu mám problém zo zápchou, (predtým som chodievala "na veľkú" pravidelne 2-3 do dňa. Teraz raz za 2 dni aj to sa "utrápim"....... Alebo mi skúste poradiť niečo fakt užitočné.......... celozrné výrobky jem pravidelne tak isto sa snažím dodržiavať aj pitný režim a takisto aj dostatok ovocia so zeleninou
Také niečo ako "prdkanie" 😝 -sorry za výraz 😀 normál oslavujem

janqa24
13. okt 2009

dobre ranko bruska.....teda uz den 🙂
v BA mame straaaaaaaaasny vietor, som rada, ze nemusim uz do prace chodit, na Kramaroch by ma asi odvialo 😒 a tiez nic teple nezapnem uz, a ani tu nic poriadne teple nemam, vsetko u nasich ☹ tiez chodim ako cibula, dnes rano som mala na sebe sedem vrstiev 😀

janqa24
13. okt 2009

hanus, mne na zapchu pomaha acidko a teply puding alebo krupicova kasa 😉

roxy_1
13. okt 2009

tak teprve tak malo hodin a ja uz tlacim obed,jsem se na nej tak tesila...mam kynute jahodove knedliky s makem cukrem a maslickem....mnam...ty jsem nejedla ani nepamatuju 😅

janqa24
13. okt 2009

prave som zistila, ze porodnica, kde som chcela rodit, sa kompletne rekonstruuje a rekonstrukcia vraj potrva minimalne do januara 😒 tak teraz neviem, ci tam este chcem rodit.....za zvuku vrtaciek to asi nebude nic moc... aj ked v takom hluku zanikne moj rev 😀 😀

janqa24
13. okt 2009

roxy taketo chute nam tu robit 😉 mnam

olienka12
13. okt 2009

roxy oooooch zavidiiiiim

janqa oni prerobia prv tie dolezite casti,takze mas nadej, ze to bude ok, ked tam pojdes 😀

hanus neviem ti poradit, nemam ten problem, ked sa mi stalo pred tehu,ze som sa nemohla vytoto, tak kava pomohla zarucene 😀

janqa24
13. okt 2009

olienka, pojdem sa tam pozriet, ked sa prestahujeme konecne, dufam, ze to bude v priebehu najblizsich dvoch tyzdnov......a na druhej strane - predstava, ze vsetko bude prerobene a ciste a nove ma laka 😀

yoya
13. okt 2009

Ahojte tehulky 😉
Aj u nás je taka strašná zima 😖 a fúka vietor, ešte, že mám tie kilá navyše a sme dvaja, lebo už by som bola odviata niekde u susedov na dvore. 😅 Doma je tak dobre teplúčko, no škoda, leto mi bude veľmi chýbať...

Nenakupovali ste niektorá cez aukro? ako to tam prebieha, lebo som totálne mimo ... už som sa zaregistrovala a aktivačný kód mi má prísť poštou do 10 dní.To sa mi zdá príliš dlho, lebo to čo chcem, tak končí o 6 dní.Mm mi povedal, že je to čistý blud, odtiaľ nakupovať.Čo vy na to? 😅

Ako čítam, tak každá ste absolvovali test na cukrovku.Ja som bola min.týždeň na poradni a pýtala som sa sestričky, že kedy ho urobia mne, tak mi povedala, že to neerobia každému, len pri podozrení na cukrovku alebo ak je to v rodine, vraj stále mi kontroluje moč a vraj to stačí.Tak neviem... 😒

adros
13. okt 2009

ahojte kocky

tak dnes sa celkom dobre spalo, aj ked mi rano urobil sofer z firmy budicka 😠

vonku je pekne hnusne ☹ ☹ ☹ u nas uz prsi a to pred chvilou aspon chvilu svietilo slniecko, este ze som stihla obchod ked nepsalo....

roxy, robis teda chutky 😉 ja som vcera predsa len robila palacinky, tak aspon som si posmakla, aj ked boli len take dzemove, bez slahacky, bez granka.

gucz, fuha, tak vy ste si teda museli svoje prezit kvoli malinkej. Mozem sa spytat, ak ti to teda nerobi problem o tom pisat.... ale uz som nad tym rozmyslala.... si pisala, ze monitor zachranil Laurinke zivot. To ako zacal pipat, ze mala nedycha, vsak? A co potom? Ste volali zachranku a ta spravila svoje alebo ste jej poskytli prvu pomoc vy? Ale ak o tom nechces pisat, pochopim

roxy_1
13. okt 2009

tak pred chvilkou jsme tu meli i kroupy....to je pocasi a ted sviti pekne zubate slunko... 😖

yoya ja na aukru nakupuji porad,mam z tama snad vsechno mozne.jeste jsem se nesetkala se spatnou zkusenosti.ten kod ti dojde mozna i driv,me tehdy prisel za par dni...uz tam nakupuji tak dobre 2-3 roky...vcera jsem zrovna koupila zavinovacku pro maleho do postylky a dneska si drazim 2 kojici podprsenky,minuly tyden jsem koupila tehu rifle viz. album 😉

gucz
13. okt 2009

yoya mi máme cez aukro kočík kúpený, blud to nieje, mm odtiaľ nakupoval už aj veci do pc, aj špeciálne pokrové karty a nikdy neboli problémy

yoya
13. okt 2009

ako to prebieha? ako mám postupovať? cítim sa ako blbec, sorry 😖

yoya
13. okt 2009

roxy ináč tie rifle sú úžasné, veľmi sa mi páčia.v obchode som na takéto ešte nenatrafila.

gucz
13. okt 2009

adros mne o tom nerobí problém písať, v pohode. V pôrodnici sme absolvovali školenie ak sa to tak dá nazvať o tom, čo robiť, ak prestane dýchať. 8no malej začal o tretej v noci vrieskať monitor, dobehla som k nej a ona len ležala a nedýchala. Niekedy deťom stačí, že to začne vrieskať a preberú sa samé a niekedy nie. No proste nedýchala, tak som na ňu začala kričať menom, zala som ju z postieľky a pošúchala chrbátik a jemne ňou zatriasla (aj keď to sa nemá, ale v panike na to nemyslíš). No našťastie sa nadýchla a začala plakať. Celú noc som ju potom pozorovala, ale bolo to v pohode, sanitku sme nevolali, lebo neomodrala, prebrala sa hneď. No ak sa dieťatko nepreberie, tak nasleduje umelé dýchanie a prípadne aj masáž srdiečka ( to sme trénovali v pôrodnici na takej figuríne, ale ukazujú to myslím len mamičkám rizikových detí). Vtedy už sa volá sanitka. My sme šli na druhý deň s malou do rizikovej poradne, tak som im to tam povedala, prezreli ju a odporučili používať ten monitor čo najdlhšie (dá sa používať do 13 kg dieťatka)

roxy_1
13. okt 2009

yoya dekuji,vysly na 550,- coz je malo oproti obchodu... 🙂
no jak ti dojde kod tak se budes moci zucastnit vsech aukci,uz ted muzes drazit pokud nema prodejce u aukce omezeni ze aukce se mohou zucastnit jen plne aktivovani uzivatele...(k tomu slouzi ten kod)
no a kdyz se ti neco bude libit tak muzes prihazovat do jake vyse jsi ochotna jit.predmet se plati po vydrazeni poslanim uzivateli na ucet i s castkou za postovne,nebo pokud ti muze dojit na dobirku,pokud prodejce na dobirku posila....vsechny pokyny ti prijdou od prodejce na email.nic na tom opravdu neni,uvidis 😉

roxy_1
13. okt 2009

gucz tak to jste meli obrovske stesti,nedovedu si predstavit jak bych v takove situaci reagovala ale asi je to matersky pud....no presvedcila jsi me ze monitor dechu se oplati koupit,do posledni chvile jsem vahala jestli koupit nebo ne...no ted mam jasno.... 🙂

yoya
13. okt 2009

roxy ďakujem veľmi pekne za info 😉

gucz - klobúk dole, neviem čo by som urobila ja,asi by som spanikárila alebo čo... Ja som to nemala pri synovi, myslela som si, že si to nekúpim ani teraz.Ale ako píše roxy, že zmenila som názor. 😉

adros
13. okt 2009

gucz, obrovska poklona a velka vdaka za info. My monitor mame, nebolo to najlacnejsie,ale verim, ze tato investicia nie su vyhodene peniaze. Verim, ze sa nam nic podobne nestane. Ale nikdy by som si neodpustila, keby sa nedajboze nieco stalo a ja som tomu mohla zabranit

olienka12
13. okt 2009

tak ja som mala na obed palacinky hadajte kde skoncili.... rybky maju radost.. 😒

adros
13. okt 2009

oli, ach jaj. Ozaj, bola si u toho doktora kvoli tomu, ze ti to mange nezabera?

olienka12
13. okt 2009

adros nebola, vecer to uz bolo lepsie a rano som prisla na to, z coho to bolo.... podrastol mi kotlik pod prsiami 🙂) takze sa to vsetko zasa natahuje a rastie 😀 v utorok budem mat poradnu tak ci tak, keby ze je to zle, tak viem este tento stvrtok tam zajst.

gucz
13. okt 2009

baby neďakujte, súfam, že Vám ani mne sa to už nikdy nestane. A nebojte sa, aj ja som bola hotová, keď malá potom zaspala, tak som si aj poplakala, a do rána som sa triasla ako osika. Aj MM bol hotový, a to je on celkom kluďas. Však aj zo strachu sme ten monitor používali tak dlho, až teraz ako sa malá vyzdravela sme ho už odložili, lebo už má malá dosť kíl, tak aby sa nepokazil a mohol slúžiť aj pri drobcovi.

olienka aj ja by som si palacinky dala, ale to potom už ani nie... Ale možno na večeru si spravím, kým nejdem na ten cukrovkársky test, potom už asi nebudem môcť také jesť... 😒

gucz
13. okt 2009

súfam - dúfam

gucz
13. okt 2009

ozaj hodila som do nového albumu vecičky čo som pokúpila drobcom. Bol u nás výpredaj takých sekáčových vecí, tak som sa vyšantila 🙂. Ešte tam chýba tričenko a kabátik Next pre malinkého a taká tričko- blúzka pre malú. Už aj ja obchytkávam mini-vecičky 🙂 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre