Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

slenka
19. dec 2009

Ahojte
Evcam - no ak to bolo hlienova zatka, tak uz sa zacni chystat 🙂 Mne pri prvom odisla zatka a o 3 dni odtiekla voda a slo sa rodit.
Inak ja som trochu vytocena z pristupu mojej doktorky. Vcera som bola na kontrole a ani ma nepozrela odspodu, ani mi nepovedala ako dopadli vysledky sterov na toho streptokoka (pri prvom tehu som to mala pozitivne a teraz ma nenapadlo sa opytat, ale to mi mala automaticky povedat), len mi rukami ohmatala brucho a povedala, ze sa jej mala zda dost mala a poslala ma na sono do nemocnice nech ju premeraju. Pritom hned vedla seba mala ten pristroj na ultrazvuk, mohla ju premerat sama. Akurat co ma zbytocne vystresovala a zajtra musim ist do nemocky na to sono. A to tu ma byt snehova kalamita zrovna tak sa mi urcite bude chciet tam soferovat 😠 Ale skoda sa rozculovat, uroven zdrvotnych sluzieb je tu fakt slaba v porovnani s tym, co citam o Slovensku.

zazalienka
19. dec 2009

no baby, ja neviem čo mi je, ale nemôžem sa hýbať.. celé ľavé rebro mám jak v plameni, ako keby ma niekto vymlátil palicou po rebrách.. pravé nie, len ľavé, nemohla som ani z auta vyliezť.. ja neviem či ma malý tak zvnútra dokopal alebo čo, ale takú bolesť som nezažila ani keď ma seklo v krížoch..

olienka12
19. dec 2009

zazalienka kamoska mala take bolesti ked jej mala vyklbila rebro ako jej tam sustavne tlacila, nemoze to byt tym?

bebel
19. dec 2009

Ahojte baby,
my sme dnes prežili krásny deň 🙂
Nakoniec sme absolvovali celé poobedie v hoteli West na Kolibe...deťom pripravili skvelý detský kútik, mali k dispo detské menu, púšťali vo vedľajšom salóniku rozrávky.
Snežilo ako o dušu, takže tam bola ťažká romantika s vŕzgajúcim snehom pod nohami. Boli sme potom aj o5 na kolibských vianočných trhoch, kde v rámci tvorivých dielní deti zdobili medovníky. Bruno si 1 vystavil a 1 spráskal. 😀 Trochu sme sa ponaháňali na čerstvom vzduchu, oházdali snehom. Proste super.

Zajtra vytasíme sánky a ideme tam znova 😉

Evca: tak a máš to za pár....ten hnedý výtok to je 100% zátka 😎 Držím ti palce, nech ide Karolínka von ako po masle....potom čakám referencie na pôrodnicu, čo sa tam zmenilo za tie 3 roky.

K.a.t.k.a : biely alebo čierny buzz vyhral? Som rada, že som sa nakoniec netrepala zbytočne do SCS, nestíham pobehať obľúbené obchody ani tu.

Roxy? dík, snažila som sa...konečne sa môžem farebne vybúriť 😝 všeobecne tie dievčenské vecičky sú proste nádherné.

Btw: dnes som objavila spodné prádlo na kojenie, veeeeeeeeeeľmi vkusné, farebné a nie tak drahé ako to od Anity. (samozrejme, že som už medzičasom poriadila 4 podprdy, nohavičky a tielko na kojenie od Anity)
http://alles.pl/sklep/mama/index.php
Ale kúpila som od nich na kojenie babydoll s nohavičkami 😉

zazalienka
19. dec 2009

olienka, ja mám pocit, že maláý má riťku stále na pravej strane a do ľavého rebra ma kope nožičkami.. presne.. väčšinou mám vypučené brucho na pravej strane.. tak som pochopila, že nohy má naľavo.. lenže neviem čo s tým lebo mám naozaj dosť veľké bolesti..

olienka12
19. dec 2009

asi by som isla na pohotovost s tym do porodnice, urobia ti sono a zistia co sa deje

zazalienka
19. dec 2009

v pondelok idem na poradňu do nemocky, tak uvidím či vydržím.. veď zajtra to už hádam nejak prežijem.. nič iné ma nebolí len to rebro..

bebel
19. dec 2009

Dievčatá a ešte mám 1 tip od kamošky....pre tie, ktoré budú kojiť http://www.boobdesign.com/boob_eng.html
Toto špeci oblečko sa dá objednať aj v SR cez 1 pani doktorku v TN. 🙂

bebel
19. dec 2009
olienka12
19. dec 2009

Bebel, no neviem ale 40 eur za tricko sa mi zda dooost prehnane 🙂 http://www.nosenie.sk/?jazyk=sk&kateg=246 tu su aj ceny na tie veci,co si dala link...

yoya
19. dec 2009

Ahojte brušká 🙂

No vám poviem, mala som strašnú noc, myslela som, že neskončí.Aj keď som zaspala niekedy okolo 2 hod., ale budila som sa na kyselinu každú pol hod. až do 6hod, kedy mi to troška ustúpilo a zaspala som asi na 2hod.
bleee, ale strašné dačo. Minule som si dala Maalox, ale teraz akosi som si myslela, že to prejde, ale neprešlo
😖

Minitrouble - aj mňa trápi sem tam plynatosť a potom mám neskutočné bolesti, ale pýtala som si niečo na to v lekárni kde pracujem a naša magistra mi vravela, aby som do seba netlačila Espumisan, ale radšej nech pijem mätový čaj alebo nech zjem troška rasce /aj keď je to nechutné/, a zaberá to, už keď je najhoršie, tak si varím čaj Mistral - mäta, čierna ríb.+citrón - tento je fajn, alebo si do dlane nasypem rascu a jem ju. 😅

Zazalienka - môj malý je stále na pravej strane a aj tam sa stále tlačí, asi je mu tam dobre 😵

zucana
19. dec 2009

bebel a ako?

zazalienka
19. dec 2009

asi tak, 40 E viem investovať aj do iných vecí.. je to dosť veľa .. ja už na oblečenie neminiem ani cent, doderiem a donosím čo mám, a keď sa dám do poriadku, vyrazím na nákupy.. je mi zbytočné teraz investovať, keď neviem ako budem vyzerať, či a koľko schudnem.. uvidíme..

xixi inak môj manžo vymyslel Vianočný darček, a už má na mňa toľko argumentov že nemám silu mu oponovať.. chce kúpiť robotický vysávač čo sám behá po byte a vysáva, zaparkuje sa do nabíjačky, dobije sa a potom si zasa pobehá.. posledne asi 3 krát som mu rozkázala povysávať, tak hneď hľadal jednoduchšie riešenie.. typický chlap..

bebel
19. dec 2009

Olienka až si budeš vyhŕňať kade tade na verejnosti svoje tričká za pár EUR a pekne sa ti vygajdajú výstrihy alebo zase zospodu Ti budú všetci obdivovať tukové faldíky so striami, tak mi to príde ako veľmi rozumná investícia.Takto môžeš pohodlne vytiahnúť bradavku a nikto nič navyše neuvidí a nefúka ti ani na šunky, kdekoľvek môžeš dieťa nakojiť. 😝

olienka12
19. dec 2009

bebel sorry ale 40 eur za tricko urcite nevyhodim,radsej si kupim 2 kosele na gombicky a som v klidku...

yoya
19. dec 2009

ives - bola som včera u svojho gynekologa a on mi na tie výtoky dal Gynazol, jednorázový krém, tak som zvedavá, či to prejde a v pondelok budem mať výsledky z výteru čo mi robili v nemocnici - tak na toto som strašne zvedavá. 😅

bebel
19. dec 2009

Jasné, to bol tip....a každý investuje podľa svojich možností a znalostí 😎
len som sa od kamošky dozvedela od kamošky o niečom, čo mne v baby sortimente chýbalo a názorne mi to predviedla. Nemám z tej tety žiadne provízie 😀

yoya
19. dec 2009

Oli - ja s tebou súhlasím, tiež ma pichne pri srdci dať toľko peňazí za tričko, aj keď nevravím, že si nikdy nedožič ím, ale ...

zazalienka
19. dec 2009

no myslím si že na verejnosti kojiť, teda ak budem kojiť tak nebudem.. ono je to síce prirodzené a niekedy milé, ale niektoré veci sú proste intímne a súkromné.. myslím že takmer vždy sa to dá rozumne vyriešiť.. ale to je každého osobná vec.. neriešim ani neodsudzujem.. tiež môj názor...

zucana
19. dec 2009

mne sa tie tricka pacia...je to dost ale co je teraz lacne...a pride mi to ako dobra vec ked je chladno...kosele su neni take teple ako tie rolaky alebo tricka...ale samozrejme kazdeho vec...ja napr.za kazdu radu som vdacna...a radsej si kupim jedno a poriadne... 🙂

meggieya
19. dec 2009

cafte baby.. ja nastastie s kopancami problem nemam.. neviem, ale mna skoro vobec nozickami nejak nekope, ze by to bolo neznesitelne. Teda ja ho citim skor v dolnych partiach sem tam na boku. Zrejme je v tom brusku tak natlaceny uz, ze nema tolko priestoru, alebo mu koncia nohy niekde na boku... neviem, ale kopance do rebier nezazivam... az niekedy uvazujem, ci je vsetko ok... Maly vazi 2674g tak dufam, ze to nebude slondo rondo.,, 😀

marushka
19. dec 2009

ajojte, maminy,

tiež máme za sebou pekný zasnežený dník...sme vymrzli na trhoch v meste, kubko sa prevelice tešil zo snehu, mi to robilo radosť 😉

riešite hadríky na kojenie? ja som už tiež riešila, tie boob poznám, sú pekne drahé, ale keď to porovnám s ostatnými netovými záležitosťami, jak by dal - ceny sú približné...a o týchto viem, že sú kvalitné, ale tiež o nich viem cez nosenie.sk, keď som tam okukovala baby vaky 🙂

zase oli má pravdu, aj gombíkové blúzky to vyriešia 😉 😉 😉 ja ešte neviem, možno si doprajem...

skôr riešim podprdy na kojenie, som z nich hotová, asi idem objednávať cez maderna.sk, lebo na bajzovej by som tiež musela čakať kým mi to objednajú a aj si ísť po to, a na tejto stránke sa mi celkom páčia 😉

inak bebel, aj tá poľská stránka s podprdami je pekná 🙂

marushka
19. dec 2009

hej, túto som videla, tieto Clematisky majú aj na maderne...
jednu , ale iný model som si kúpila v klasickom obchode, je super, pekne sedí a dobrý materiál, tiež potrebujem nejaké ešte na bežné nosenie, ale aj nejaké Anity do sveta...tie čo som mala pri kubkovi, aj ke%d stáli dosť peňazí, už nevyužijem, čo ma štve, lebo som ich mala párkrát, ale ja môžem zato, že sa zbehli????, 😀

olienka12
19. dec 2009

hehe prave preto teraz nekupujem take smrnc lebo neviem co bude o mesiac dva zatial mi musia stacit 2clematis a 2 obycajne bavlnene a podla proporcii sa potom zariadim aj niecim peknym 🙂)

yoya
19. dec 2009

je pravda, že kvalitné veci aj niečo stoja, a niekedy je dobré aj dopriať si 😉 , niekedy je aj opak, že investuješ do niečoho čo si myslíš, že je kvalitné a si z toho nakoniec sklamaná ☹
ale je to fakt každého osobná vec, koľko a za čo investuje /mnohokrát som sa poučila a ako funguje príslovie, že lacné veci psi žerú.... - no nie vždy je to tak/

yoya
19. dec 2009

nooo, clematis sú super a sú aj v rozumnej cene /si myslím/

yoya
19. dec 2009

wow, nejako som sa rozpísala, lebo vás dočítavam a pozerám si stránky, ktoré ste tu dali

bebel - tá poľská stránka so spodným prádlom je fakt super 😉

botis
19. dec 2009

baby ja som malu kojila 9mesiacov a vacsinou niekde na verejnosti, lebo chodim do skoly a vobec mi to nerobilo problem, nic extra som si na to nekupovala, staci obycajna bluzka co ma hore par gombikov....
a aj mna maly velmi bolestivo kope, niekedy si myslim, ze su to az kontrakcie lebo uplne skriknem jak to tak necakane pride, ale myslim, ze kontrakcie bolia odspodu a ne zboku, kde mi maly stale kope 🙂 ja si na kotrakcie moc nepamatam, viem, ze to dost bolelo ale skoro celu tuto fazu porodu som prespala akurat som sa budila na kontrakcie ale ked presli tak som na to zabudla
drzim palce zacinajucim porodom, snad sa coskoro pridam 😉

minitrouble
19. dec 2009

ahojte 🙂
ja som nejak po pravde vobec neriesila kojenie - kupila som si obyacajne tricka s velkym vystrihom a pouzivala som plienku ktoru som si prehodila cez plece a nic nebolo vidno 😉 🙂 ...a ked aj bolo...no nech si kuknu aj tak kazdy normalny clovek podvedome odvrati zrak ked zena koji 🙂
no a podrdy ja som tie kojenecke uplne neznasala - desne neprakticke - ja som pouzivala take obycajne z Tesca - bavlnene - uplne super boli ....totiz tie kojenecke kym som rozopla a zapla tak to trvalo daky ten cas a strasne ma tlacili lebo boli take dost pevne...a tie obycko z Tesca to som len vytiahla dala romci najest a strcila spat - fakt ze sup sup...nic ma netlacilo a este som ich mohla mat milion v roznych farbach lebo boli super lacne 😉 🙂
no a kedze som hned zacala plavat po porode tak mi ani nic nevyselo nejak extra - teraz pri druhom dietati to asi uz bude horsie 😖 😝 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre