Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
21. okt 2009

andy, neodpadavaj, na to mas este cas 😀 😀 😀

liwka
21. okt 2009

dakujem adros, co som pozerala primestske spoje do TT, je to bieda, ale skusim dohodnut stretko s nejakou kamoskou, a pridem do TT skor, kym este chodia tie busy celkom v poho

andykca
21. okt 2009

jeeeeeeeeeejda mna prave napadlo....u nas u Dr. v HC bolo na dverach vycapene ze porodnica v Trnave robi dni otvorenych dveri 🙂 som sa pytala sestriciek ci u nich robia nabor heh...tak sme sa smiali 🙂

adros...aaaa kedy mozem odpadnut 😀 😀 😀 😀 😀

liwka ked ta porodnicou prevedie taka vrchna sestra ako v TT tak budes mat dobry pocit vzdy... 😉

liwka ja by som ta velice rada dosla zobrat na autobusku ale neviem sama ci budem stihat...ale potom ta odvezem z kurzu na stanicu aby si nemusela sa teperit busmi 🙂

adros
21. okt 2009

liwka, ja som od toho nic specialne neocakavala, je to klasicka "komunisticka" nemocka. Necakaj ziadny luxux, nie je to predsa sukromna klinika ani novopostavena a novozariadena nemocka. Ale je tam cisto. Su tam 4 vzdycharne, na kazdej su 2 postele. Na tej izbe si spolu s manzelom, ak teda chce. Kazda ta izba ma svoje socialky, takze ked ti davaju klystir, tak ti ho daju v sukromi na tej izbe v kupelke. Potom su tam 4 porodne boxy - jeden ma novucke porodne kreslo, ostatne take tie stare s remenmi. Takze asi kazda budeme chciet rodit na porodnom boxe c. 1 😀 No a na sestonedeli mas dve nadstandarne izby, ktore maju vlastne socialky, chladnicku, televizor. Navstevy na izbach nie su povolene, ani na tom nadstandarte, ale neoficialne povedala, ze ked ste na nej, tak na chvilocku pustia tatina k mame 🙂 Babatka sa ukazuju len cez take presklene okno, ako to vidis vo filmoch vo vaznici , ked sa navsteva pocuje cez ten telefon. Ale ked babatko mame ukaze, potom moze vyjst na chodbu a pokecat s navstevou. Cela ta prehliadka trvala cca 1,5 hodiny a robila ju vrchna sestra a bola veeeeelmi mila. Na co si sa pytala, na to dala odpoved.

zazalienka
21. okt 2009

no už som doma na gauči.. adros, jasne, s tou exkurziou počítam.. to sa ešte presnejšie dohodneme..

liwka: ak sa zajtra dovolám a zoberú ma na ten kurz, tak by to bolo super.. bývame hneď na začiatku TT na tom prvom sídlisku od SC, tak by si tam vystúpila a zoberiem Ťa k Tescu.. myslím že aj tu pri nás stoja busy.. ja prídem autom z roboty domov a potom to dáme dorhomady.. len sa najprv musím dovolať a nahlásiť a potom to dohodneme..

adros
21. okt 2009

andy, noooo, napr. ked bude Patrik velky a povie ti, mama, musim sa zenit a tebe sa nevesta nebude pozdavat 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

liwka
21. okt 2009

dakujem, babulky za info a ochotu. tu exkurziu absolvujem asi v decembri,teraz je este skoro a milacik bude mat poobedku a na zac. januara budem dojedat vianocno-novorocne mnamky a kysnut na gauci pred Mrazikom 😀
zazalienka- takze by mi relativne stacilo prist az tym priamym spojom? to by bolo super. dakujem ti velmi pekne. este to dohodneme a dufam, ze budu mat pre nas este tie dve volne miesta. a ja posedim aj na zemi, len potom budem potrebovat pomoc pri vstavani- ako ten moj hovori, vysokozdvizny vozik 😝

andykca
21. okt 2009

adros no pekne vyhliadky si mi dala do zivota 😀 ...to ako dnes jedna teta co bola u Dr. ze po 40 tke to ide setko dole vodou - vyberu ti maternicu, vajecniky 😀 😀 😀 😀 😀

zazalienka
21. okt 2009

no mi hovor.. tým bruškom.. nejaká začínam byť neobratná.. btw ten bus chodil zo Senca cez Cífer a do TT prišiel nejak po štvrtej.. hovorili sme mu Senecký.. a určite stojí na Linčianskej, alebo pri tej fabrike na veľkom parkovisku.. pri Skloplaste..
no u nás bude cez Vianoce manželova dcéra, takmer celé sviatky, takže ich vystrojím sánkovať (dúfam že nasype) a ja budem štrikovať svetríky a papučky.. a pojedať karamelové košíčky..

liwka
21. okt 2009

ten moj si zo mna od zaciatku tehotenstva robi srandu a to vetou, ze uz by som si mala kupit taky vystrazny majak, co maju nakladne auta, ked cuvaju 😖 . a to som pribrala od zaciatku iba 2 kila. som zvedava, co bude robit, ked budem na rozsypanie

zazalienka
21. okt 2009

2 kila? kokoooos, ja 13.. lenže ja som vôbec negrcala ani jeden raz a prvé dva mesiace som všetko do seba hádzala ako do smetiaka.. potom ma obžerstvo prešlo ale kilá zostali.. bruško mám také akurát, len tie ostatné špeky pôjdu asi ťažko dole.. neva, budúci rok dám dole.. ale veru, ťažko sa mi vstáva.. skôr ma trápi, že mi začínajú vypovedať kríže.. doteraz držali, ale bolia čím ďalej tým viac..

liwka
21. okt 2009

ja som tiez negrcala- v tomto som ani nevedela, ze som tehotna, len mne vsetko smrdelo a nic nechutilo. takze u mna do cca. 3.-4. mesiaca bolo jedenie nasilu. pozerala som ten spoj, stoji pri Skloplaste, na ul. G.Steinera a Dohnányho ul. takto podla nazvu ulic nemam sajnu, kde to je. kde mam vystupit?

adros
21. okt 2009

andy, sak ja len zo srandy 🙂

liwka, tak to by som tvojmu capla 🙂 ked si ta kvoli 2 kilam dobera 😉 a uz konecne pridaj fotky, sak to nemozeme posudit 😉

zuzka, ja som tiez vobec negrcala, takze som nabrala na zaciatku, tak verim, ze teraz to nejak ukocirujem

zazalienka
21. okt 2009

ešte jedna perlička.. mne všetko voní.. čím voňavejšie, tým lepšie.. aviváž, prášky, káva, parfémy.. iba cigaretový smrad mi hrooozne smrdí..

liwka, Skloplast je to veľké parkovisko pred TT, G.Steinera je kúsok od nás, môžeš aj tam.. to je pri základnej škole.. neviem či vieš kde je jehovistický kostol, bola tam kedysi čerpačka stará, tú zbúrali.. tam je odbočka doprava, ďalej sa nedá, no a v tej ulici je zástavka.. ale to ešte doriešime.. technické detaily.. keď nás tam vôbec zoberú..

liwka
21. okt 2009

to je prvorade 😉 a myslim, ze ked budem pocitat zastavky od toho skloplastu, tak hadam vystupim spravne 😀
adros- aj tak sa na buduci albumcek pre drobca chystam uz davnejsie, tak idem na to.

krpuch
21. okt 2009

andykca...dobry napad, ale nemozeme predelit dom, lebo ja mam este sestru a dom patri aj jej. A chlapa by si mama teda mohla najst...potom by mi uz luto nebolo. 🙂

adros
21. okt 2009

liwka, tak sup-sup a nezabudni si pridat fotku do profilu

krpuch
21. okt 2009

adros a to preco nemate povolene navstevy na izbach..ja som z Lipt. Mikulasa, ale co mame nadstandardne izby - tam moze byt tatino aj cely den, a na normalnych - tiez moze prist kuknut.

adros
21. okt 2009

krpuch, je to nariadenie uradu verejneho zdravotnictva. Ucelom nevpustania "cudzich" ludi na izby je, aby nahodou nepriniesli nejaky bacil, kedze maminy su po porode nachylnejsie aj s babatkami, tak sa proste nikto na tu chodbu, kde su izby, nepusta. V tt su na jednej chodbe nadstandartne aj standartne izby, tak preto nikto nesmie ani na ten nadstandart. Ale ako som pisala, tatina - ale iba tatina tam na chvilocku pustia.

liwka
21. okt 2009

adros, sklamem ta, hoci velmi nerada ☹ . skusala som na tom nasom fotaku vsetky mozne nastavenia, no nespravi mi fotky, ktore by sa zmestili do 700 kB ☹

adros
21. okt 2009

liwka, to si potom upravis v pc tu velkost 😉

adros
21. okt 2009

ak mas skype, tak mi napis nick a ja ti vysvetlim, ako to mas spravit,prip. mi posles velku fotku a ja ti ju zmensim

liwka
21. okt 2009

adros- liwkanz

pe3cka
21. okt 2009

Ahoj holky, pár stránek zpátky jsem četla, že jste řešily tvrdnutí bříška a magnezium...no, já jsem četla, že pokud od toho 26 týdne tvrdne bříško, pak je to v pořádku pokud je to do 5x za den, prostě se děloha připravuje k porodu. ale pokud je to víc,pak už to moc dobré není...

a co se týče magnezia, kolik napíše doktor, tolik berte, ale vím, že Mg se nejlépe vstřebává večer, takže brání Mg ráno a odpoledne je většinou bezvýznamné,protože jej tělo dokáže zpracovat jedině pozdě odpoledne...takže mě moje doktorka nasadila jen 2 večer, protože větší množství zbytečně zabetonuje trávení...ale to už je na zvážení každého doktora...takže jen tolik...

janqa24
21. okt 2009

dobry vecer bruska 🙂

som vas precitala od A po Z, odkedy som tu nebola, dalo to zabrat 🙂 teraz mam pauzu, zacala som totiz pomaly balit veci, zajtra odchadza s mojim ocinom prva varka domov, my ju budeme nasledovat na buduci tyzden.... straaaaasne sa uz tesim domov 🙂 chvilku si tu teda oddychnem s vylozenymi nohami a susenymi figami 😀

liwka
21. okt 2009

konecne mam album -najma vdaka adros, este raz diky 😉
a janqa- minule som citala, ze susene figy patria medzi 5 idealnych potravin, ktore by sa mali pocas tehotenstva jest. skoda, ze ja ich az tak nemusim :(

janka1
21. okt 2009

ahojteee 🙂
tak toto kym precitam , tak aj spat pojdemvy ste dnes ukecaneeee

opat prispejem novou vecou 😖 vysledky z krvi mi vysli, ze mam dost hustu krv, idem v piatok na prietoky a uvidime ako s ato nude dalej vivyjat ak nenastane zlepsenie budem si pichat do bruch 😢 nizkomolekulovy heparinom 😒 mate niektora s tym skusenosti 😨

nedockava4
21. okt 2009

ahoj, Janka...coooo??? 😨 fuuu...tak ja verim, ze to bude ok, lebo ja osobne si neviem predstavit pichat si cosi do bruska ☹
drzim prsteky 😵

janqa24
21. okt 2009

liwka - ja figy mozem cerstve aj susene, kedykolvek v akomkolvek mnozstve mnam mnam 😝 a super je, ze obsahuju vela vitaminov a takmer nijaky cukor 😀

janka, ty mas teda riadne akcne tehotenstvo....to mi je luto, dufam, ze to bude len lepsie, aby ste sa vyhli pichaniu

janqa24
21. okt 2009

inak, nam v panelaku maluju chodbu, neviete si predstavit ten smrad 😠 😠 😠 vsetko nam to prenika aj do bytu, tak mam vsade pozatvarane dvere (okrem kuchyne, lebo tam dvere nie su), a po byte sa pohybujem so salom okolo hlavy......vyzeram ako terorista 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre