Január/Leden 2010

drobec123
28. apr 2009

Ahojte,
kedze som sa pred 24hod dozvedela krasnu spravu ze cakame babatko/babatka tak si dovolim zalozit tuto temu a tesim sa na vymenu informacii pocas nasledujucich 9 mesiacov 🙂

adros
21. okt 2009

joooj, janka, tak to mi je luto, dnes uz druhe zle vysledky ☹

jej, figy mam rada aj ja, ani som nevedela, ze su take vhodne 🙂

krpuch
21. okt 2009

liwka...pekne brusko...
baaaby, ja zajtra idem do poradne a na krvicku ( bojim, bojim 🙂) a este na urologiu. Tam si to pekne odsedim minimalne 2 hodiny sa tam vzdy caka...a to len minimalne. Ja som kontrolovana urologom, lebo mam krv v moci. Ale on tvrdi, ze to sa obcas v tehotenstve stava, no gynekolog zase, ze to by nemalo ...tak ja neviem. Co si myslite...ked idem k nemu na sono..videl by on pohlavie baba? 🙂 Ze by som sa ho opytala? 🙂

janka1
21. okt 2009

dakujem zienky 😉
no co uz asi to musi byt , aby som ja vzdy mala cosi viac ako niekto iny 😀 😀 😀
zvladneme to 😉 verim tomu aj ked mi to tiez pride take AAAAAAAAAAAAU do bruska 😕
este nepicham ani mi nedala dr. recept mudrejsia budem v pitok po prietokoch 😉

janka1
21. okt 2009

krpuch v tomto tt je urco vidiet pohlavie, ale vsetko zalezi od toho ake sono ma ten DR. a aky je zdatny 😉

liwka
21. okt 2009

krpuch, dakujem (snazime sa). vzdy ma strasne potesi, ked mi niekto obdivuje brucho s cielom zistit, ci to bude chlapec, alebo baba. inak ja som to robila tiez. vzdy som tipovala, podla tvaru brucha, no a ked pozriem na seba a viem, ze je tam niekto zivy, tak si nedovolim tipnut, co to bude

janqa24
21. okt 2009

no dobre, zienky, idem ja dalej pokracovat v baleni, nech to mam cim skor za sebou 🙂

liwka
21. okt 2009

janqaa ty si priamo z NZ?

krpuch
21. okt 2009

ja neviem preco mam takeho tusaka, ze to bude chlapcek...vsetci okolo chcu dievcatko...a ja asi na truc chlapceka🙂

liwka
21. okt 2009

ja som bola najskor presvedcena, ze to bude Timko a teraz asi mesiac si myslim , ze to bude baba. ja chcem Miu, ale bude Barborka, priatel to sice este nevie, ale velmi by chel Barborku. a na uzv lekar sam povedal, ze nevie zistit, co to bude. tak to vzdavam. ale na 4D sa nam to uz hadam ukaze.

andykca
21. okt 2009

tak este mame baby co neviete pohlavie ? som nevedela 🙂 xi....

jaaaaj janka ked som na poradni vela bab tam chodi na injekcie (ale zatial som videla len do zadku)....chudatko ☹

krpuch
21. okt 2009

andykca.. v LM sa chodi 3 krat na sono, ak je tehotenstvo v poriadku. No a na 2. sone mal krpec snuru medzi nohami, tak bud mi to povie zajtra urolog 🙂 alebo az 20.11. dva dni po tatinovej tridsiatke 🙂

zazalienka
21. okt 2009

jeej, ja som si normalne schrupla dve hodky.. zasa na mna prichádza chronická únava.. až pračka ma zobudila.. noo ja som bola vnútorne presvedčená asi od 10 tt že to bude chlapec.. môj manžo neveril, že to nemôžem vedieť.. proste pocit.. a správny, takže sa tešíme na Miška..

olienka12
21. okt 2009

janka1 kamoska mala to iste,musela pichat injekcie hrozilo,ze sa jej urobi zrazenina niekde a ohrozi to maleho, ale nastastie vsetko dobre dopadlo aj malicky je ok, len ked sa narodil mal po celom tele aj hlavicke take tie cervene bodky ale teraz ma 10 mesiacov a ostalo mu skutocne len par, a aj tie by sa mali vstrebat..

lopezka
21. okt 2009

ahojte baby 😀
ako to prosim vas robite, ze sem stihate tolko pisat ? 😖 asi vacsina z vas je cely den doma, ze ?
no ja v praci nestiham, momentalne mame auditorov 😖 a vecer ked pridem domov ma uz tak boli chrbat zo sedenia, ze si radsej lahnem a natiahnem sa ....takze sem uz ani nekuknem 😠

to stretko v BA mi zatim vyhovuje 😉 dufam, ze sa nas stretne co najviac ...uz sa tesim .....len ci sa tam vsetky 2v1 pomestime 😀 😀 😀 je to tam dost velke ? 😅

wanduska
21. okt 2009

a kedy je presne to tehotne stretko??

janka1
21. okt 2009

no olienka veeelmi sa potesila 😨 😀

ja dufam, ze si pichat nebudem musiet , zatial je to len stav podozrenia , tak sa to snad upravi 😨 jaaaj ale so optimistka 😀 😀 😀 😀

sisipetka
21. okt 2009

Janka, s tou krvickou aj mne teraz vysli troska horsie vysledky - mierne zvyseny fibrinogen, ale zatial je to ako tak bez injekcii.
S injekciami mam skusenosti - v marci som si musela kazdy den pichat do brucha fraxipirin na zriedenie krvi. Prvykrat som myslela, ze sa netrafim, tak sa mi triasli ruky a mam pocit, ze ja brucho - no este aj po pichnuti som este asi 10 minut mala bobky. Ale inac to vobec nie je hrozne - su to take male inzulinkove ihly, brusko si stlacis na niektorom mieste v okoli pupka a kolmo do tej malej rolky, ktoru si si v prstoch vytvorila, dobnes tu ihlu. Mozno so divna, ale s vacsou praxou som sa na to potom aj tesila 😀 Niekedy mi ostala drobna modrina a niekedy som to pichla uplne super a ostala len dierka 😉 Zvladnes to ok, hlavne aby krvicka bola ok.

No a my sme dnes vecer pre zmenu skoncili v nemocnici na pohotovosti. Od rana ma bolelo podbrusko a tvarilo sa to ako kontrakcie. Nastastie je vsetko ok, skontrolovali ma, urobili ultrazvuk a natocili monitor. Dr. bol aj so sestrickou uplne super a chapali, ze mi to nie je vobec jedno, po vsetkych tych skusenostiach. Mam kludovy rezim, magnezium na vecer vo vyssich davkach a ked sa nic nezhorsi, tak na poradnu o tyzden. Tak teraz oddychujem pri telke s MM, ktory uz zaspal pri futbale 😵

zazalienka
21. okt 2009

sisipetka, držím palčeky, aby sa už nič neskomplikovalo.. veľmi silno..

sisipetka
21. okt 2009

dakujem, pevne verime, ze teraz to budu uz pekne vianoce 😉

janka1
21. okt 2009

sisipetka dakujem 😉 pekne si mi to objasnila , ved uvidome ako dopadnem 😉 nebudem prva a ani posledna, tak hlava hore 🙂

no vidim, ze si prezila skoro to iste co ja v noci pred nedavnom /kontracie falosne/ nooo pekne sa pripravujeme na porod 😵

olienka12
21. okt 2009

sisipetka ja mam dnes s bruskom tiez problem, maly cely den vystraja a dnes som chytila strasny krc do brucha,nie len do zaludka,po magneziu to preslo.
Okrem toho ma neustale boli zaludok... na poradni bolo vsetko ok v utorok,tak to beriem tak,ze musim vydrzat...
este 10tyzdnov uff 😉

sisipetka
21. okt 2009

No ja som mala uz od vcera vecera dost tvrde brusko a dnes ostala doma, lebo ma zacalo intenzivnejsie boliet v podbrusku a malicke hrozne silno vykopavalo. Na poradni som bola v pondelok, bolo to ok....ale dnes mi to nedalo a povedala som si, ze radsej 3 x zbytocne ako 1 x neskoro 😅
Mne to magne B6 moc nepomaha...neviem, mozno to mam vsetko v hlave. Na monitore nastastie ziadne kontrakcie neboli, prietoky boli tiez v poriadku a krcok este drzi - to ma upokojilo a keby opat nieco, radsej znova nabehnem do nemocnice.

Juj, ja este tak 7 tyzdnov a mohlo by prist mimi 😉
Jani, ved uvidis ako bude - ale tie injekcie su ok, ak by bolo treba.

olienka12
21. okt 2009

ozaj som sa nepochvalila dnes doslo kresielko,krasne hraje 🙂)

luci21
21. okt 2009

Ahojte baby, prišla som vás pozdraviť.

sisipetka: veru radšej zbytočne ako neskoro aj ja som pri prvom tehu bola 2 krát na pohotovosti ale vtedy som tam aj ostala 😒

Inak baby ja už som zabudla od ktorého tt sa chodí na tie "pásy" ten monitor?

janka1
22. okt 2009

dobre ranko 😉
dnes ma byt pene teplo 😨 tak sa na ten den aj tesim 😵 😵 😵

ako ste sa vyspinkali ? my opat po dlhej dobe supeeeer iba 1x WC 😵 😨 ale supeeer
a zajtra je PIATOOOOK a vikend pred nami 😀

gucz
22. okt 2009

Dobré ránečko

aj ja som bola dnes v noci len raz na wc, za to vyspaná nejak super nie som, lebo malá si zmyslela, že budeme asi od 3.20 do 4.20 hore, nejak sa jej nechcelo spinkať, no a ráno vstala o šiestej, ako prišiel MM z nočnej, s pokrikom "tatinko móóój " a bolo po spánku. Tak dnes už pozeráme druhé dvd s rozprávkami a stihli sme sa aj s plastelínou pohrať 🙂

Ozaj keď som bola u doktorky na tom glukózovom teste, tak som vybehla aj k doktorke nech ma pozrie, lebo ma dolu rezalo, ale bez výtoku a bolel ma celý spodok. Tak mi dala čípky. Vyzerá to, že po nich sa to skľudnilo. No a dnes od rána ma bolia kríže, neviem z čoho... 😕

dadulka2000
22. okt 2009

caute babulky

Janka mas novu foto, co? a aj nejaky novy uces na nej, sekne ti to 🙂

ja som dnes spala na figu - Ellie sa budila skoro kazdu hodinu (vraj ju boli nozicka), tak som teraz v praci ako mrtvolka 😖

inak aj mne tvrdne brusko sem - tam (dufam ze su tu uz tie braxton hicks = pripravne kontrakcie 😀 ), tak je to vraj spravne a telo sa pripravuje na porod postupne.

pekny den vsetkym zelam,..... 😉

tinceska9
22. okt 2009

ahojte kočky,
musím sa aj ja už pochváliť, že konečne vieme kto to u nás prebýva 😀 a je to dievčatko...
ešte som sa chcela opýtať, či nemá niektorá skúsenosti so stagnáciou moču v obličkách....
maličká tlačí na močovody a veru na pohotovosť na infúzky ma nebaví chodiť, keď ma chytí kolika.... čo by mi pomohlo?

dadulka2000
22. okt 2009

tinceska,... blahozelam k zisteniu,.... uz len meno vam treba zacat vybert 🙂

janka1
22. okt 2009

dadulka dakujem, fotocka je z pred pol roka , ale chystam sa o tyzden na tuto zmenu , nejako ma omrzel melir uz 😨 😉

zaujimave na tom vsetko je to , ze ja som pri Vladke nemala ziadne falosne kontrakcie a ani sa o nich nehovorilo vtedy 😨
a teraz to maskoro kazda druha tehula a je to normalne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre